ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 15/11/2018 23:41

Vuçiq në siklet nga shqiptarët në Bruksel, ja çfarë i ndodhi mbrëmë?! (VIDEO)

Vuçiq në siklet nga shqiptarët në Bruksel, ja çfarë i ndodhi mbrëmë?! (VIDEO)
Në takimin e fundit që pati në Bruksel me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, Aleksandar Vuçiç u tha se u shfaq në negociata me zëra agresivë. Por, kjo s’mbetet me kaq, pasi pas këtij takimi, Aleksandar Vuçiç u pa në ...
Ina-Online | 08-Nov-2018 23:59
Në takimin e fundit që pati në Bruksel me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, Aleksandar Vuçiç u tha se u shfaq në negociata me zëra agresivë. Por, kjo s’mbetet me kaq, pasi pas këtij takimi, Aleksandar Vuçiç u pa në ...

?“Evropianët po tentojnë ta nxjerrin Serbinë jashtë rrjetit energjetik në veri të Kosovës”
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq paralajmëron se evropianët “po përpiqen të heqin në mënyrë të paligjshme” Serbinë nga rrjeti energjetik në veri të Kosovës.
Kosova Press | 08-Nov-2018 23:34
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq paralajmëron se evropianët “po përpiqen të heqin në mënyrë të paligjshme” Serbinë nga rrjeti energjetik në veri të Kosovës.

Aleksandar Vuçiq në siklet, shqiptarët në Bruksel i bërtasin nga ndërtesat (VIDEO)
Në takimin e fundit që pati në Bruksel me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, Aleksandar Vuçiq u tha se u shfaq në negociata me zëra agresivë. Por, kjo s’mbetet me kaq, pasi pas këtij takimi, Aleksandar Vuçiq u pa në ...
Klan Kosova | 08-Nov-2018 23:30
Në takimin e fundit që pati në Bruksel me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, Aleksandar Vuçiq u tha se u shfaq në negociata me zëra agresivë. Por, kjo s’mbetet me kaq, pasi pas këtij takimi, Aleksandar Vuçiq u pa në ...

Vuçiq tronditet nga ajo që i bëjnë shqiptarët, ja reagimi epik (VIDEO)
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq është vënë në siklet derisa jepte një intervistë për një medium nga Beogradi, pas dialogut që zhvilloi me homologun e tij nga Kosova, Hashim Thaçi dhe përfaqësuesen e lartë të ...
Zeri | 08-Nov-2018 23:26
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq është vënë në siklet derisa jepte një intervistë për një medium nga Beogradi, pas dialogut që zhvilloi me homologun e tij nga Kosova, Hashim Thaçi dhe përfaqësuesen e lartë të ...

Vuçiç, nervoz pas takimit me Thaçin: jo dialog pa u tërhequr nga Ushtria dhe nga tarifat doganore
Në Bruksel, me ndërmjetësimin e znj. Mogherini, u takuan e biseduan presidentët Thaçi e Vuçiç, por që në fund pati si rezutat një reagim nervoz të kreut të shtetit serb, i ngacmuar dhe nga vendimi i qeverisë Haradinaj ...
Tesheshi | 08-Nov-2018 23:24
Në Bruksel, me ndërmjetësimin e znj. Mogherini, u takuan e biseduan presidentët Thaçi e Vuçiç, por që në fund pati si rezutat një reagim nervoz të kreut të shtetit serb, i ngacmuar dhe nga vendimi i qeverisë Haradinaj ...

Dialogu në Bruksel, si rrjedhi takimi Thaçi – Vuçiq (VIDEO)
U përballën edhe njëherë. Por, as kësaj radhe nuk pati marrëveshje. Madje, presidentët u dukën të acaruar me njëri – tjetrin. Hashim Thaçi, tha se homologu i tij serb, Aleksandër Vucic, ishte agresiv në tavoline. ...
Klan Kosova | 08-Nov-2018 23:17
U përballën edhe njëherë. Por, as kësaj radhe nuk pati marrëveshje. Madje, presidentët u dukën të acaruar me njëri – tjetrin. Hashim Thaçi, tha se homologu i tij serb, Aleksandër Vucic, ishte agresiv në tavoline. ...

Taksa prish takimin Thaçi-Vuçiç, Presidenti serb: S’ka dialog me Kosovën deri sa të heqë vendimin
Ka përfunduar takimi në Bruksel ndërmjet presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiç. Edhe ky takim është ndërmjetësuar nga Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini.
Top Channel | 08-Nov-2018 22:25
Ka përfunduar takimi në Bruksel ndërmjet presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiç. Edhe ky takim është ndërmjetësuar nga Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini.

Thaçi: Serbia pati diskutim agresiv në takimin e Brukselit
Ka përfunduar takimi trepalësh në Bruksel mes Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përfaqësueses së lartë të Bashkimit Europian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini dhe presidentit të ...
Koha Jone | 08-Nov-2018 23:01
Ka përfunduar takimi trepalësh në Bruksel mes Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përfaqësueses së lartë të Bashkimit Europian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini dhe presidentit të ...

Bërnabiq letër kryeministrave të botës: Prishtina po rrezikon rajonin
Beograd, 8 nëntor 2018 – Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, ka kërkuar nga kabineti i saj qeveritar që sa më shpejt të përgatitet teksti i një letre të cilën ajo planifikon t’ua dërgojë të gjithë homologëve të saj ...
Illyriapress | 08-Nov-2018 23:00
Beograd, 8 nëntor 2018 – Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, ka kërkuar nga kabineti i saj qeveritar që sa më shpejt të përgatitet teksti i një letre të cilën ajo planifikon t’ua dërgojë të gjithë homologëve të saj ...

Thaçi: Arrogancë dhe agresivitet nga delegacioni serb
Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka folur nga Brukseli pas takimit që pati këtë të enjte me homologun e tij serb, Aleksandar Vuçiç. Thaçi tha se ky proces i dialogut që u zhvillua sot pati agresivitet nga ana e ...
TV Klan | 08-Nov-2018 22:44
Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka folur nga Brukseli pas takimit që pati këtë të enjte me homologun e tij serb, Aleksandar Vuçiç. Thaçi tha se ky proces i dialogut që u zhvillua sot pati agresivitet nga ana e ...

Takimi Thaçiç-Vuçiç në Bruksel, palët mbesin larg arritjes së një marrëveshje
Takimi trapalësh i cili ishte planifikuar të mbahej mes presidenti mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, atij të Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe përfaqësueses së lartë të BE-së, Federica Mogherini në Bruksel ka ...
Java News | 08-Nov-2018 22:52
Takimi trapalësh i cili ishte planifikuar të mbahej mes presidenti mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, atij të Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe përfaqësueses së lartë të BE-së, Federica Mogherini në Bruksel ka ...

Takim pa rezultat Kosovë-Serbi
Ndryshe nga takimi i 7 Shtatorit, Federica Mogherini ia doli të takojë Hashim Thaçin dhe Aleksandër Vuçiçin. Por ballafaqimi i dy presidentëve këtë të enjte e la situatën të pandryshuar. I pari pas takimit doli ...
TV Klan | 08-Nov-2018 22:38
Ndryshe nga takimi i 7 Shtatorit, Federica Mogherini ia doli të takojë Hashim Thaçin dhe Aleksandër Vuçiçin. Por ballafaqimi i dy presidentëve këtë të enjte e la situatën të pandryshuar. I pari pas takimit doli ...

Përfundon pa marrëveshje takimi Thaçi-Vuçiç në Bruksel
BRUKSEL Ka përfunduar marrëveshje konkrete takimi në Bruksel ndërmjet presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiç. Edhe ky takim është ndermjetesuar nga Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit ...
BalkanWeb | 08-Nov-2018 20:50
BRUKSEL Ka përfunduar marrëveshje konkrete takimi në Bruksel ndërmjet presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiç. Edhe ky takim është ndermjetesuar nga Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit ...

Përfundon takimi tripalësh, Thaçi: S’ka arsye të frikësohemi në ballafaqimin me Serbinë
Ka përfunduar takimi trepalësh në Bruksel mes Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përfaqësueses së lartë të Bashkimit Europian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini dhe presidentit të ...
Top Channel | 08-Nov-2018 20:44
Ka përfunduar takimi trepalësh në Bruksel mes Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përfaqësueses së lartë të Bashkimit Europian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini dhe presidentit të ...

Thaçi takohet me Mogherinin: U pajtuam për një marrëveshje ligjërisht të detyrueshme
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është takuar mbrëmjen e kësaj të enjteje me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Europian, Federica Mogherini, në Bruksel, aty ku pas tij, shefja e BE-së për politikën e Jashtme dhe ...
Top Channel | 08-Nov-2018 19:32
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është takuar mbrëmjen e kësaj të enjteje me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Europian, Federica Mogherini, në Bruksel, aty ku pas tij, shefja e BE-së për politikën e Jashtme dhe ...

Thaçi në Bruksel: Arritja e marrëveshjes me Serbinë e vështirë
BRUKSEL Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se arritja e një marrëveshjeje me Serbinë do të jetë shumë e vështirë, por sipas tij do të bëhen përpjekje që në fund procesi të përmbyllet me një marrëveshje që do tu hapë ...
BalkanWeb | 08-Nov-2018 18:18
BRUKSEL Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se arritja e një marrëveshjeje me Serbinë do të jetë shumë e vështirë, por sipas tij do të bëhen përpjekje që në fund procesi të përmbyllet me një marrëveshje që do tu hapë ...

Konjufca: Thaçi po tenton të blejë njohjen nga Serbia me territor
Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka thënë të enjten se pavarësisht pse presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka manadat nga Kuvendi i Kosovës, ai po insiston në arritjen e një marrëveshjeje me ...
BalkanWeb | 08-Nov-2018 15:03
Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka thënë të enjten se pavarësisht pse presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka manadat nga Kuvendi i Kosovës, ai po insiston në arritjen e një marrëveshjeje me ...

Thaçi e Vuçiç takohen në mbrëmje, në Bruksel
Mbrëmjen e kësaj të enjteje, në Bruksel do të vijojnë bisedimet Kosovë-Serbi me ndërmjetësimin e Bashkimit Europian. Ky do të jetë takimi i katërt i fazës finale për arritjen e marrëveshjes mes dy vendeve.
Top Channel | 08-Nov-2018 14:08
Mbrëmjen e kësaj të enjteje, në Bruksel do të vijojnë bisedimet Kosovë-Serbi me ndërmjetësimin e Bashkimit Europian. Ky do të jetë takimi i katërt i fazës finale për arritjen e marrëveshjes mes dy vendeve.

Vuçiç: S’më pëlqen të bisedoj me Thaçin, por na duhet paqja
SERBI Në prag të takimit me homologun e Kosovës, Hashim Thaci, presidenti serb , Aleksandar Vuçiç u shpreh se pozicioni i Serbisë është i vështirë në këto bisedime. “Nuk më ofron rehati dhe nuk më pëlqen të bisedoj me ...
BalkanWeb | 08-Nov-2018 11:04
SERBI Në prag të takimit me homologun e Kosovës, Hashim Thaci, presidenti serb , Aleksandar Vuçiç u shpreh se pozicioni i Serbisë është i vështirë në këto bisedime. “Nuk më ofron rehati dhe nuk më pëlqen të bisedoj me ...

Kur do të arrihet dialogu Kosovë-Serbi? Flet këshilltari i Thaçit
Ditën e sotme do të mbahet një takim në Bruksel mes presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe homologut në tij serb, Aleksandar Vuçiç. Ky takim do të mbahet me ndërmjetësimin e shefes për politikën e jashtme të BE, ...
BalkanWeb | 08-Nov-2018 07:27
Ditën e sotme do të mbahet një takim në Bruksel mes presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe homologut në tij serb, Aleksandar Vuçiç. Ky takim do të mbahet me ndërmjetësimin e shefes për politikën e jashtme të BE, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved