ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/01/2019 19:00

Lufta ndaj krimit/Amb.SHBA: Duhet Ministri e Brendshme funksionale

Lufta ndaj krimit/Amb.SHBA: Duhet Ministri e Brendshme funksionale
TIRANE Ambasada Amerikane në Tiranë ka dhënë një mesazh të qartë për politikën shqiptare, duke nisur nga reforma në drejtësi dhe deri tek ‘fati’ i Ministrisë së Brendshme. Përmes një postimi në ‘Facebook’ ambasada ka ...
BalkanWeb | 08-Nov-2018 12:03
TIRANE Ambasada Amerikane në Tiranë ka dhënë një mesazh të qartë për politikën shqiptare, duke nisur nga reforma në drejtësi dhe deri tek ‘fati’ i Ministrisë së Brendshme. Përmes një postimi në ‘Facebook’ ambasada ka ...

Xhafaj zëvëndësohet nga Sandër Lleshaj… edhe në faqen e kryeministrisë
Një ditë pasi Sandër Lleshaj u emërua zv/ministër i Brendshëm, ka zëvendësuar Fatmir Xhafajn në faqen zyrtare të qeverisë në internet.
Top Channel | 07-Nov-2018 11:19
Një ditë pasi Sandër Lleshaj u emërua zv/ministër i Brendshëm, ka zëvendësuar Fatmir Xhafajn në faqen zyrtare të qeverisë në internet.

Lleshaj zv/ministër, renditet krah ministrave në qeveri
Pas votimit në seancën e jashtëzakonshme të së martës në Kuvend për shkarkimin nga detyra të Fatmir Xhafajt nga post i ministrit të Brendshëm, në faqen online të kryeministrisë janë bërë edhe përditësimet e fundit në ...
BalkanWeb | 07-Nov-2018 11:09
Pas votimit në seancën e jashtëzakonshme të së martës në Kuvend për shkarkimin nga detyra të Fatmir Xhafajt nga post i ministrit të Brendshëm, në faqen online të kryeministrisë janë bërë edhe përditësimet e fundit në ...

Mosdekretimi i Lleshit/ Ferhati: Situatë e paprecedentë
TIRANE Në kulmin e debateve që shkaktoi propozimi i Sandër Lleshit si pasardhës i Fatmir Xhafajt dhe refuzimi i dekretimit të tij nga Meta, deputetja e PS-së Klotilda Ferhati tha se situata është e paprecedentë. E ftuar ...
BalkanWeb | 06-Nov-2018 22:03
TIRANE Në kulmin e debateve që shkaktoi propozimi i Sandër Lleshit si pasardhës i Fatmir Xhafajt dhe refuzimi i dekretimit të tij nga Meta, deputetja e PS-së Klotilda Ferhati tha se situata është e paprecedentë. E ftuar ...

Dekreti/ Nazarko: Konflikti Meta-Rama ‘tavëll turke’
TIRANE “Konflikti Presidencë-Kryeministri është ‘tavëll turke’. Rama nuk luan shah të mirë, por është lojtari më i mirë i politikës. Rama është njeriu më i ‘fortë’ politik në vend. Ai e përzien shahun me basketbollin”. ...
BalkanWeb | 06-Nov-2018 21:25
TIRANE “Konflikti Presidencë-Kryeministri është ‘tavëll turke’. Rama nuk luan shah të mirë, por është lojtari më i mirë i politikës. Rama është njeriu më i ‘fortë’ politik në vend. Ai e përzien shahun me basketbollin”. ...

Buxheti në komisione, të enjten nuk ka seancë plenare
TIRANË Kuvendi nuk do të zhvillojë të enjten seancë plenare siç jemi mësuar. Seanca e planifikuar të enjten nuk do të zhvillohet pasi maxhoranca do të ketë diskutime në komisionet parlamentare për projektbuxhetin. ...
BalkanWeb | 06-Nov-2018 16:51
TIRANË Kuvendi nuk do të zhvillojë të enjten seancë plenare siç jemi mësuar. Seanca e planifikuar të enjten nuk do të zhvillohet pasi maxhoranca do të ketë diskutime në komisionet parlamentare për projektbuxhetin. ...

FOTOT: Nga buzëqeshja e hidhur e Xhafajt, te vështrimi zhbirues i Majkos dhe patericat e Rrajas, ja çfarë s’u pa sot në Kuvend
Kuvendi miratoi me 75 vota pro dekretin e presidentit për shkarkimin e Fatmir Xhafës nga posti i ministrit të Brendshëm. Të 75 deputetët e maxhorancës ishin të pranishëm në seancë për të votuar dekretin. Nuk mungoi as ...
GazetaTema | 06-Nov-2018 15:26
Kuvendi miratoi me 75 vota pro dekretin e presidentit për shkarkimin e Fatmir Xhafës nga posti i ministrit të Brendshëm. Të 75 deputetët e maxhorancës ishin të pranishëm në seancë për të votuar dekretin. Nuk mungoi as ...

FOTOT: Rama përcjell vetë në zyrë Sandër Lleshin për ditën e parë të punës, del me Fatmir Xhafajn duke qeshur
Kryeministri Edi Rama ka përcjellë sot në ambjentet e ministrisë së Brendshme Sandër Leshajn, i cili mori sot detyrën e zëvendës ministrit, por i cili do të këtë kompetencat e plota të ministrit. Emërimi i Gjeneral ...
GazetaTema | 06-Nov-2018 13:50
Kryeministri Edi Rama ka përcjellë sot në ambjentet e ministrisë së Brendshme Sandër Leshajn, i cili mori sot detyrën e zëvendës ministrit, por i cili do të këtë kompetencat e plota të ministrit. Emërimi i Gjeneral ...

FOTO/ Prezantimi i Lleshit, Rama hesht pas daljes nga ministria
Pas prezantimit të zv/ministrit të Brendshëm Sandër Lleshi, Fatmir Xhafaj dhe kryeministri Edi Rama janë parë teksa dalin nga ambientet e ministrisë. Ata dolën të buzëqeshur nga mbledhja pa bërë asnjë koment për ...
BalkanWeb | 06-Nov-2018 12:42
Pas prezantimit të zv/ministrit të Brendshëm Sandër Lleshi, Fatmir Xhafaj dhe kryeministri Edi Rama janë parë teksa dalin nga ambientet e ministrisë. Ata dolën të buzëqeshur nga mbledhja pa bërë asnjë koment për ...

FOTOT: Sandër Lleshi shkon në ministrinë e Brendshme i shoqëruar nga Rama, vjen dhe Xhafaj
Ka mbërritur në ambientet e ministrisë së Brendshme drejtuesi i ri i komanduar Sandër Lleshi, i shoqërua nga kryeministri Edi Rama. Fill pas tyre në ambjentet e ministrisë së Brendshme ka mbërritur edhe ish ministri ...
GazetaTema | 06-Nov-2018 12:49
Ka mbërritur në ambientet e ministrisë së Brendshme drejtuesi i ri i komanduar Sandër Lleshi, i shoqërua nga kryeministri Edi Rama. Fill pas tyre në ambjentet e ministrisë së Brendshme ka mbërritur edhe ish ministri ...

Rama, foto me Lleshin pas emërimit si zv/ministër i Brendshëm
Pas mbledhjes së qeverisë ku Sandër Lleshi u emërua zëvendësministër i Brendshëm, kryeministri publikoi në Facebook atë që e cilëson foton e ditës.
Top Channel | 06-Nov-2018 12:21
Pas mbledhjes së qeverisë ku Sandër Lleshi u emërua zëvendësministër i Brendshëm, kryeministri publikoi në Facebook atë që e cilëson foton e ditës.

Xhafaj i dorëzon çelsat e ministrisë Sandër Lleshit/FOTO
Kreministri Edi Rama prezantoi zyrtarisht në Ministrinë e Brendshme Sandër Lleshin si drejtuesin e ri të këtij institucioni. Në ceremoninë e prezantimit morën pjesë ish-ministri i Brednshëm Fatmir Xhafaj, zv/ministrja ...
VizionPlus | 06-Nov-2018 13:03
Kreministri Edi Rama prezantoi zyrtarisht në Ministrinë e Brendshme Sandër Lleshin si drejtuesin e ri të këtij institucioni. Në ceremoninë e prezantimit morën pjesë ish-ministri i Brednshëm Fatmir Xhafaj, zv/ministrja ...

“Pastërti skënderbegase”, Rama shfaqet dorë për dore me Lleshin
TIRANE Kryeministri Edi Rama duket se i qëndron fort idesë së tij se Gjeneral Sandër Lleshi është emërimi ideal për postin e ministrit të Brendshëm. Mbështetjen e tij, edhe pas refuzimit të dekretimit nga Presidenti ...
BalkanWeb | 06-Nov-2018 12:01
TIRANE Kryeministri Edi Rama duket se i qëndron fort idesë së tij se Gjeneral Sandër Lleshi është emërimi ideal për postin e ministrit të Brendshëm. Mbështetjen e tij, edhe pas refuzimit të dekretimit nga Presidenti ...

Fatmir Xhafaj zëvëndësohet nga Sandër Lleshaj, edhe në faqen e kryeministrisë
Një ditë pasi Sandër Lleshaj u emërua zëvendësministër i Brendshëm, ka zëvendësuar Fatmir Xhafajn në faqen zyrtare të qeverisë në internet. Ai prezantohet si numri dy i dikasterit të rendit, përkrah kryeministrit dhe ...
Klan Kosova | 07-Nov-2018 11:45
Një ditë pasi Sandër Lleshaj u emërua zëvendësministër i Brendshëm, ka zëvendësuar Fatmir Xhafajn në faqen zyrtare të qeverisë në internet. Ai prezantohet si numri dy i dikasterit të rendit, përkrah kryeministrit dhe ...

Ikën Xhafaj, vjen Lleshi. Gjenerali emërohet zv/ministër i Brendshëm
“Kam shumë besim te Sandër Lleshi. Jo vetëm nuk do të zhgënjejë askënd, por do të japë shtysë të fortë në drejtimin e Punëve të Brendshme”. Kështu u shpreh kryeministri Edi Rama sot në Kuvend, ku i kujtoi Presidenti ...
Gazeta Shqip | 06-Nov-2018 13:52
“Kam shumë besim te Sandër Lleshi. Jo vetëm nuk do të zhgënjejë askënd, por do të japë shtysë të fortë në drejtimin e Punëve të Brendshme”. Kështu u shpreh kryeministri Edi Rama sot në Kuvend, ku i kujtoi Presidenti ...

FOTO/ Sandër Lleshi, krah ministrave në faqen zyrtare të qeverisë
Pas votimit në seancën e jashtëzakonshme të së martës në Kuvend për shkarkimin nga detyra të Fatmir Xhafajt nga post i ministrit të Brendshëm, në faqen online të kryeministrisë janë bërë edhe përditësimet e fundit në ...
Java News | 07-Nov-2018 11:20
Pas votimit në seancën e jashtëzakonshme të së martës në Kuvend për shkarkimin nga detyra të Fatmir Xhafajt nga post i ministrit të Brendshëm, në faqen online të kryeministrisë janë bërë edhe përditësimet e fundit në ...

Sandër Lleshaj edhe pse zv/ministër, renditet krah ministrave në Qeveri
Pas votimit në seancën e jashtëzakonshme të së martës në Kuvend për shkarkimin nga detyra të Fatmir Xhafajt nga post i ministrit të Brendshëm, në faqen online të kryeministrisë janë bërë edhe përditësimet e fundit në ...
Koha Jone | 07-Nov-2018 11:17
Pas votimit në seancën e jashtëzakonshme të së martës në Kuvend për shkarkimin nga detyra të Fatmir Xhafajt nga post i ministrit të Brendshëm, në faqen online të kryeministrisë janë bërë edhe përditësimet e fundit në ...

Çështja “Lleshit”/ Deputetja Ferhati: Situatë e paprecedentë
Në kulmin e debateve që shkaktoi propozimi i Sandër Lleshit si pasardhës i Fatmir Xhafajt dhe refuzimi i dekretimit të tij nga Meta, deputetja e PS-së Klotilda Ferhati tha se situata është e paprecedentë. E ftuar në ...
Java News | 06-Nov-2018 22:40
Në kulmin e debateve që shkaktoi propozimi i Sandër Lleshit si pasardhës i Fatmir Xhafajt dhe refuzimi i dekretimit të tij nga Meta, deputetja e PS-së Klotilda Ferhati tha se situata është e paprecedentë. E ftuar në ...

Mosdekretimi i Lleshit/ Ferhati: Situatë e paprecedentë
Në kulmin e debateve që shkaktoi propozimi i Sandër Lleshit si pasardhës i Fatmir Xhafajt dhe refuzimi i dekretimit të tij nga Meta, deputetja e PS-së Klotilda Ferhati tha se situata është e paprecedentë. E ftuar në ...
Dritare.net | 06-Nov-2018 22:19
Në kulmin e debateve që shkaktoi propozimi i Sandër Lleshit si pasardhës i Fatmir Xhafajt dhe refuzimi i dekretimit të tij nga Meta, deputetja e PS-së Klotilda Ferhati tha se situata është e paprecedentë. E ftuar në ...

Dekreti/ Nazarko: Konflikti Meta-Rama tavëll turke
Analisti Shpëtim Nazarko i ftuar sot në emisionin ‘Dritare me Rudinën’ në “News24” teksa u ndal tek debati i krijuar me Ramën pas refuzimit të dekretimit nga Meta të emrit të Sandër Lleshit në postin e Ministrin të ...
Dritare.net | 06-Nov-2018 21:33
Analisti Shpëtim Nazarko i ftuar sot në emisionin ‘Dritare me Rudinën’ në “News24” teksa u ndal tek debati i krijuar me Ramën pas refuzimit të dekretimit nga Meta të emrit të Sandër Lleshit në postin e Ministrin të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved