ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/01/2019 20:03

Pse Kosova vendosi taksën 10 % për mallrat e Serbisë dhe të Bosnjes?

Pse Kosova vendosi taksën 10 % për mallrat e Serbisë dhe të Bosnjes?
Vendosja e taksës doganore prej 10 për qind për mallrat që importohen në Kosovë nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina, nuk ka një afat të caktuar se sa do të zgjasë. Ndërkaq, arsyet e vendosjes së kësaj mase, sipas ...
GazetaTema | 08-Nov-2018 21:33
Vendosja e taksës doganore prej 10 për qind për mallrat që importohen në Kosovë nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina, nuk ka një afat të caktuar se sa do të zgjasë. Ndërkaq, arsyet e vendosjes së kësaj mase, sipas ...

Kosova nuk ndalet, taksa ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës nuk ka afat kohor
Vendosja e taksës doganore prej 10 për qind për mallrat që importohen në Kosovë nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina, nuk ka një afat të caktuar se sa do të zgjasë. Ndërkaq, arsyet e vendosjes së kësaj mase, sipas ...
GazetaTema | 08-Nov-2018 16:48
Vendosja e taksës doganore prej 10 për qind për mallrat që importohen në Kosovë nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina, nuk ka një afat të caktuar se sa do të zgjasë. Ndërkaq, arsyet e vendosjes së kësaj mase, sipas ...

BE thirrje Kosovës të anulojë tarifat shtesë ndaj importit të mallrave serbe dhe boshnjake
Bashkimi Evropian i bëri thirrje Kosovës gjatë ditës së sotme, që të revokojë vendimin e saj për të vendosur një taksë shtesë për mallrat e importit që vijnë nga Serbia dhe Bosnja, një masë që ka gjasa të mbajë të ndera ...
Top Channel | 07-Nov-2018 23:49
Bashkimi Evropian i bëri thirrje Kosovës gjatë ditës së sotme, që të revokojë vendimin e saj për të vendosur një taksë shtesë për mallrat e importit që vijnë nga Serbia dhe Bosnja, një masë që ka gjasa të mbajë të ndera ...

Haradinaj: Nëse Serbia s’ndalet, taksa e mallrave do rritet
Pas reagimeve që solli vendimi i qeverisë kosovare për sanksionet rreth produkteve serbe dhe boshnjake, vjen një deklaratë nga kryeministri Ramush Haradinaj. Kreu i qeverisë kosovare tha se qeveria nuk do të ndalet nga ...
BalkanWeb | 07-Nov-2018 18:49
Pas reagimeve që solli vendimi i qeverisë kosovare për sanksionet rreth produkteve serbe dhe boshnjake, vjen një deklaratë nga kryeministri Ramush Haradinaj. Kreu i qeverisë kosovare tha se qeveria nuk do të ndalet nga ...

Bosnja: Taksa e Kosovës, kundërs parimeve të tregtisë së lirë
Ministri i Jashtëm i Bosnjë dhe Hercegovinës, Igor Crnadak, tha të mërkurën se vendimi i Qeverisë së Kosovës për t’iu vënë taksë importeve nga Bosnja është në kundërshtim të plotë me parimet e tregtisë së lirë në rajon, ...
BalkanWeb | 07-Nov-2018 17:42
Ministri i Jashtëm i Bosnjë dhe Hercegovinës, Igor Crnadak, tha të mërkurën se vendimi i Qeverisë së Kosovës për t’iu vënë taksë importeve nga Bosnja është në kundërshtim të plotë me parimet e tregtisë së lirë në rajon, ...

Taksa e Kosovës, reagon Bosnja: Është në kundërshtim me parimet e tregtisë së lirë
Ministri i Jashtëm i Bosnjë dhe Hercegovinës, Igor Crnadak, tha të mërkurën se vendimi i Qeverisë së Kosovës për t’iu vënë taksë importeve nga Bosnja është në kundërshtim të plotë me parimet e tregtisë së lirë në rajon, ...
GazetaTema | 07-Nov-2018 17:54
Ministri i Jashtëm i Bosnjë dhe Hercegovinës, Igor Crnadak, tha të mërkurën se vendimi i Qeverisë së Kosovës për t’iu vënë taksë importeve nga Bosnja është në kundërshtim të plotë me parimet e tregtisë së lirë në rajon, ...

Taksa shtesë për produktet serbe, qeveria e Kosovës: Beogradi lobon kundër shtetësisë
Qeveria e Kosovës mori vendim t’iu vendosë taksa shtesë produkteve nga Serbia që hyjnë në Kosovë, si një kundërpërgjigje ndaj “fushatës së egër të Beogradit për të penguar anëtarësimin e Kosovës në organizatat ...
Top Channel | 07-Nov-2018 13:30
Qeveria e Kosovës mori vendim t’iu vendosë taksa shtesë produkteve nga Serbia që hyjnë në Kosovë, si një kundërpërgjigje ndaj “fushatës së egër të Beogradit për të penguar anëtarësimin e Kosovës në organizatat ...

Daçiç: Taksa doganore e Kosovës, mesazh për BE-në
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, tha të mërkurën se taksa doganore që Kosova u ka vënë mallrave nga Serbia dhe Bosnja, është mesazh i Prishtinës për Bashkimin Evropian që t’iu miratojë qytetarëve kosovarë ...
TV Klan | 07-Nov-2018 22:54
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, tha të mërkurën se taksa doganore që Kosova u ka vënë mallrave nga Serbia dhe Bosnja, është mesazh i Prishtinës për Bashkimin Evropian që t’iu miratojë qytetarëve kosovarë ...

Kryeministrit i kërkohet t’i qëndrojnë besnik vendimit për taksën ndaj produkteve serbe
Vendimi i Qeverisë së Kosovës për rritjen e taksës prej 10 për qind për mallrat e importuara nga Serbia po shihet si një kundërpërgjigje e Kosovës ndaj lobimit të Serbisë për të stopuar anëtarësimin e Kosovës në ...
Arbresh | 09-Nov-2018 08:14
Vendimi i Qeverisë së Kosovës për rritjen e taksës prej 10 për qind për mallrat e importuara nga Serbia po shihet si një kundërpërgjigje e Kosovës ndaj lobimit të Serbisë për të stopuar anëtarësimin e Kosovës në ...

A do të rriten çmimet pas vendosjes së taksës ndaj Serbisë? Flet Rukiqi
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi gjatë një intervistë dhënë sot për Gazetën Online Insjaderi ka folur për mundësinë e rritjes së çmimeve në Kosovë pas vendimit për vendosjen e taksës prej 10% ndaj ...
Zeri | 08-Nov-2018 22:52
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi gjatë një intervistë dhënë sot për Gazetën Online Insjaderi ka folur për mundësinë e rritjes së çmimeve në Kosovë pas vendimit për vendosjen e taksës prej 10% ndaj ...

A do të rriten çmimet pas vendosjes së taksës prej 10% ndaj Serbisë? – Përgjigjet Rukiqi
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi gjatë një intervistë dhënë sot për Gazetën Online Insjaderi ka folur për mundësinë e rritjes së çmimeve në Kosovë pas vendimit për vendosjen e taksës prej 10% ndaj ...
Arbresh | 08-Nov-2018 22:52
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi gjatë një intervistë dhënë sot për Gazetën Online Insjaderi ka folur për mundësinë e rritjes së çmimeve në Kosovë pas vendimit për vendosjen e taksës prej 10% ndaj ...

Shteti 'mik' i Kosovës e kundërshton masën tregtare të vendosur ndaj Serbisë
Kryetari i Odës Ekonomike të Serbisë, Marko Çadez sot në Vienë i dorëzoi një letër Sekretarti të Përgjithshëm të Ministrisë të Eknomisë austriake për rastin e vendimit të Kosovës për tatimin shtesë të taksës për mallrat ...
Zeri | 08-Nov-2018 22:38
Kryetari i Odës Ekonomike të Serbisë, Marko Çadez sot në Vienë i dorëzoi një letër Sekretarti të Përgjithshëm të Ministrisë të Eknomisë austriake për rastin e vendimit të Kosovës për tatimin shtesë të taksës për mallrat ...

Enver Hoxhaj iu fton t’i bojkotoni produktet serbe sa më shumë që të mundeni
Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ka folur për masën mbrojtëse prej 10 euro të vendosur nga Qeveria për produktet e importuara nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina. Hoxhaj ka thënë se kjo masë i mbron interesat e shtetit ...
Medial | 08-Nov-2018 22:26
Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ka folur për masën mbrojtëse prej 10 euro të vendosur nga Qeveria për produktet e importuara nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina. Hoxhaj ka thënë se kjo masë i mbron interesat e shtetit ...

Pse Kosova vendosi taksën 10 % për mallrat e Serbisë dhe të Bosnjes?
Vendosja e taksës doganore prej 10 për qind për mallrat që importohen në Kosovë nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina, nuk ka një afat të caktuar se sa do të zgjasë. Ndërkaq, arsyet e vendosjes së kësaj mase, sipas ...
ScanTv | 08-Nov-2018 18:09
Vendosja e taksës doganore prej 10 për qind për mallrat që importohen në Kosovë nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina, nuk ka një afat të caktuar se sa do të zgjasë. Ndërkaq, arsyet e vendosjes së kësaj mase, sipas ...

Taksa ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës nuk ka afat kohor
Vendosja e taksës doganore prej 10 për qind për mallrat që importohen në Kosovë nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina, nuk ka një afat të caktuar se sa do të zgjasë. Ndërkaq, arsyet e vendosjes së kësaj mase, sipas ...
Zeri | 08-Nov-2018 16:54
Vendosja e taksës doganore prej 10 për qind për mallrat që importohen në Kosovë nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina, nuk ka një afat të caktuar se sa do të zgjasë. Ndërkaq, arsyet e vendosjes së kësaj mase, sipas ...

Masa tregtare ndaj Serbisë u vendos, por sa po zbatohet?
Qeveria e Kosovës me kërkesë të ministrisë së Tregtisë i ka vendosur masë importit të mallrave serbe. Kjo masë përfshin taksë shtesë prej 10 % për të gjitha produktet me prejardhje nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, ...
Zeri | 08-Nov-2018 16:42
Qeveria e Kosovës me kërkesë të ministrisë së Tregtisë i ka vendosur masë importit të mallrave serbe. Kjo masë përfshin taksë shtesë prej 10 % për të gjitha produktet me prejardhje nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, ...

Hoxhaj fton qytetarët për bojkotimin e prodhimeve të Serbisë
Enver Hoxhaj ka thënë se vendimi është marrë për të penguar Serbinë që të mos financoj fushata kundër Kosovës në një gjeografi botërore. Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ka thënë se masa mbrojtëse prej 10 për qind e ...
Politiko | 08-Nov-2018 10:51
Enver Hoxhaj ka thënë se vendimi është marrë për të penguar Serbinë që të mos financoj fushata kundër Kosovës në një gjeografi botërore. Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ka thënë se masa mbrojtëse prej 10 për qind e ...

BE: Kosova të heqë taksën e importit për Serbinë dhe Bosnjën
Bashkimi Europian i bëri thirrje Kosovës që të revokojë vendimin për të vendosur një taksë të importit për mallrat që vijnë nga Serbia dhe Bosnja, një masë që me shumë gjasa do thellojë edhe më shumë marrëdhëniet mes ...
ScanTv | 08-Nov-2018 10:45
Bashkimi Europian i bëri thirrje Kosovës që të revokojë vendimin për të vendosur një taksë të importit për mallrat që vijnë nga Serbia dhe Bosnja, një masë që me shumë gjasa do thellojë edhe më shumë marrëdhëniet mes ...

Hoxhaj fton qytetarët për bojkotimin e prodhimeve të Serbisë
Enver Hoxhaj ka thënë se vendimi është marrë për të penguar Serbinë që të mos financoj fushata kundër Kosovës në një gjeografi botërore. Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ka thënë se masa mbrojtëse prej 10 për qind e ...
Arbresh | 08-Nov-2018 10:40
Enver Hoxhaj ka thënë se vendimi është marrë për të penguar Serbinë që të mos financoj fushata kundër Kosovës në një gjeografi botërore. Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ka thënë se masa mbrojtëse prej 10 për qind e ...

Taksa ndaj mallrave të Serbisë dhe Bosnjës duhet të jetë më e lartë
Vendosja e taksës prej 10 për qind nga ana e Kosovës për mallrat me origjinë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina nga ana e prodhuesve po konsiderohet i mirëpritur. Sipas njohësve të ekonomisë, me këtë nivel të taksës ...
Zeri | 08-Nov-2018 09:52
Vendosja e taksës prej 10 për qind nga ana e Kosovës për mallrat me origjinë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina nga ana e prodhuesve po konsiderohet i mirëpritur. Sipas njohësve të ekonomisë, me këtë nivel të taksës ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved