ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 15/11/2018 23:41

KE: BPV i Maqedonisë sivjet 2,1 për qind

KE: BPV i Maqedonisë sivjet 2,1 për qind
Maqedonia sivjet do të shënojë rritje ekonomike për 2,1 për qind, parashikon Komisioni Evropian në raportin e vjeshtës për ekonomitë e vendeve-anëtare të Be-së dhe shteteve kandidate. KE për vitin e ardhshëm parashikon ...
Shenja | 09-Nov-2018 09:54
Maqedonia sivjet do të shënojë rritje ekonomike për 2,1 për qind, parashikon Komisioni Evropian në raportin e vjeshtës për ekonomitë e vendeve-anëtare të Be-së dhe shteteve kandidate. KE për vitin e ardhshëm parashikon ...

KE: Rritja ekonomike e Maqedonisë këtë vit do të jetë 2.1 për qind
Komisioni Evropian parashikon që rritja ekonomike e Maqedonisë këtë vit do të jetë 2.1 për qind. Në raportin që ka përgatitur Komisioni Evropian për ekonomitë e vendeve evropiane, thuhet se në vitin e ardhshëm rritja ...
Lajm Press | 09-Nov-2018 09:41
Komisioni Evropian parashikon që rritja ekonomike e Maqedonisë këtë vit do të jetë 2.1 për qind. Në raportin që ka përgatitur Komisioni Evropian për ekonomitë e vendeve evropiane, thuhet se në vitin e ardhshëm rritja ...

Tensionet tregtare ndërkombëtare, KE ul parashikimin për rritje ekonomike në 2019
Komisioni Europian ka rishikuar lehtësisht në rënie parashikimin e tij për rritjen e eurozonës për vitin 2019 duke paralajmëruar ndaj pasigurive në rritje në nivel botëror. Ekzekutivi europian parashikon një rritje prej ...
Java News | 08-Nov-2018 16:23
Komisioni Europian ka rishikuar lehtësisht në rënie parashikimin e tij për rritjen e eurozonës për vitin 2019 duke paralajmëruar ndaj pasigurive në rritje në nivel botëror. Ekzekutivi europian parashikon një rritje prej ...

KE ul parashikimin për rritje ekonomike në 2019
BRUKSEL Komisioni Europian ka rishikuar lehtësisht në rënie parashikimin e tij për rritjen e eurozonës për vitin 2019 duke paralajmëruar ndaj pasigurive në rritje në nivel botëror. Ekzekutivi europian parashikon një ...
BalkanWeb | 08-Nov-2018 15:50
BRUKSEL Komisioni Europian ka rishikuar lehtësisht në rënie parashikimin e tij për rritjen e eurozonës për vitin 2019 duke paralajmëruar ndaj pasigurive në rritje në nivel botëror. Ekzekutivi europian parashikon një ...

“Shqipëria nën rrezik, rritja ekonomike do ngadalësohet, moti shkaktar”
Komisioni Europian, në përditësimin më të fundit të ecurisë së ekonomisë europiane, në kapitullin dedikuar Shqipërisë, vë theksin te fakti se, vitin e ardhshëm rritja ekonomike do të ngadalësohet. Kjo, pasi pritet që ...
Gazeta Dita | 08-Nov-2018 14:36
Komisioni Europian, në përditësimin më të fundit të ecurisë së ekonomisë europiane, në kapitullin dedikuar Shqipërisë, vë theksin te fakti se, vitin e ardhshëm rritja ekonomike do të ngadalësohet. Kjo, pasi pritet që ...

KE: Shqipëria nën një rrezik të ri – “Rritja ekonomike do të ngadalësohet vitin e ardhshëm, moti shkaktar”
Komisioni Europian, në përditësimin më të fundit të ecurisë së ekonomisë europiane, në kapitullin dedikuar Shqipërisë, vë theksin te fakti se, vitin e ardhshëm rritja ekonomike do të ngadalësohet. Kjo, pasi pritet që ...
ScanTv | 08-Nov-2018 13:59
Komisioni Europian, në përditësimin më të fundit të ecurisë së ekonomisë europiane, në kapitullin dedikuar Shqipërisë, vë theksin te fakti se, vitin e ardhshëm rritja ekonomike do të ngadalësohet. Kjo, pasi pritet që ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved