ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/11/2018 05:23

Lazio eliminon nënkampionët, “Ok” edhe Chelsea e Frankfurt

Lazio eliminon nënkampionët, “Ok” edhe Chelsea e Frankfurt
Eintracht Frankfurt dhe Lazio mbyllën llogaritë në grupin H të Europa League duke u kualifikuar edhe matematikisht në fazën tjetër. Bardhekaltrit e Simone Inzaghit morën një tjetër fitore ndaj Olympique Marseille duke ...
Gazeta Shqip | 08-Nov-2018 22:16
Eintracht Frankfurt dhe Lazio mbyllën llogaritë në grupin H të Europa League duke u kualifikuar edhe matematikisht në fazën tjetër. Bardhekaltrit e Simone Inzaghit morën një tjetër fitore ndaj Olympique Marseille duke ...

KATtAT rekord e theu Lazio sonte
Lazio bëhet klubi i katër në Europë që arrin të shënoi 100 gola në Europa Ligë, pas Villarrealit, RB Salzburgut dhe Athletic Bilbaos Shqiponjat arritën shifrën treshifrore këtë mbrëmje duke mposhtur Olympique Marseille ...
Kosova Sot | 08-Nov-2018 23:14
Lazio bëhet klubi i katër në Europë që arrin të shënoi 100 gola në Europa Ligë, pas Villarrealit, RB Salzburgut dhe Athletic Bilbaos Shqiponjat arritën shifrën treshifrore këtë mbrëmje duke mposhtur Olympique Marseille ...

Lazio eliminon nënkampionët e OM falë Strakoshës, në fazën tjetër edhe Chelsea e Frankfurt
Eintracht Frankfurt dhe Lazio mbyllën llogaritë në grupin H të Europa League duke u kualifikuar edhe matematikisht në fazën tjetër. Bardhekaltrit e Simone Inzaghit morën një tjetër fitore ndaj Olympique Marseille duke ...
Lajm Press | 08-Nov-2018 21:46
Eintracht Frankfurt dhe Lazio mbyllën llogaritë në grupin H të Europa League duke u kualifikuar edhe matematikisht në fazën tjetër. Bardhekaltrit e Simone Inzaghit morën një tjetër fitore ndaj Olympique Marseille duke ...

Lazio 2:1 Marseille, nota e Berishës, Strakoshës dhe të tjerëve
Me këtë fitore, skuadra nga kryqyteti i Italisë ka siguruar kalimin në fazën tjetër, shkruan . Golat për vendasit u realizuan nga Marco Parolo dhe Correa, me dy asistime të Immobile. Për mysafirët golin e vetëm e ...
Lajminet | 08-Nov-2018 21:16
Me këtë fitore, skuadra nga kryqyteti i Italisë ka siguruar kalimin në fazën tjetër, shkruan . Golat për vendasit u realizuan nga Marco Parolo dhe Correa, me dy asistime të Immobile. Për mysafirët golin e vetëm e ...

Chelsea mund minimalisht BATE-n, Lazio thyen Marseille (VIDEO)
Chelsea ka mposhtur 1-0 BATE Borisov duke siguruar kreun e grupit L. Skuadra e Sarri-t ka vuajtur jo pak ndaj bjellorusëve në kushte të vështira, por në fund kanë dalë fitimtarë falë golit të Giroud. Lazio ka fituar 2-1 ...
Koha Jone | 08-Nov-2018 21:05
Chelsea ka mposhtur 1-0 BATE Borisov duke siguruar kreun e grupit L. Skuadra e Sarri-t ka vuajtur jo pak ndaj bjellorusëve në kushte të vështira, por në fund kanë dalë fitimtarë falë golit të Giroud. Lazio ka fituar 2-1 ...

Lazio e shqiptarATve e eliminon Marseillen nga Europa LigAT, kualifikohet pATr fazATn tjetATr
Lazio e ka mundur me rezultat 2-1 sonte Marseille duke i dhënë fund shpresave të kësaj skuadre për një kualifikim në fazën tjetër të Europa Ligë. Kujtojmë që në këtë ndeshje startuan tre shqiptarët, Strakosha, Durmishi ...
Kosova Sot | 08-Nov-2018 20:57
Lazio e ka mundur me rezultat 2-1 sonte Marseille duke i dhënë fund shpresave të kësaj skuadre për një kualifikim në fazën tjetër të Europa Ligë. Kujtojmë që në këtë ndeshje startuan tre shqiptarët, Strakosha, Durmishi ...

Lazio shënon fitore, siguron kalimin në fazën tjetër
Kjo fitore, në të cilën u paraqiten tre lojtarë shqiptar (Durmishi, Berisha e Strakosha) i ka siguruar skuadrës italiane kalimin në fazën tjetër, shkruan . Golat për Lazion në këtë takim u realizuan nga Marco Parolo ...
Lajminet | 08-Nov-2018 20:52
Kjo fitore, në të cilën u paraqiten tre lojtarë shqiptar (Durmishi, Berisha e Strakosha) i ka siguruar skuadrës italiane kalimin në fazën tjetër, shkruan . Golat për Lazion në këtë takim u realizuan nga Marco Parolo ...

Marseille ngushton epATrsinAT
Marseille ka shënuar golin e parë në Olimpico sonte Është Thauvin që ka shënuar në minutën e 60’të për ta ngushtuar epërsinë. (Kosova Sot)
Kosova Sot | 08-Nov-2018 20:26
Marseille ka shënuar golin e parë në Olimpico sonte Është Thauvin që ka shënuar në minutën e 60’të për ta ngushtuar epërsinë. (Kosova Sot)

Lazio shATnon edhe golin e dytAT kundATr Marseille
Lazio shënon edhe golin e dytë kundër Marseille Është Correa që ka shënuar në minutën e 55’të. (Kosova Sot)
Kosova Sot | 08-Nov-2018 20:26
Lazio shënon edhe golin e dytë kundër Marseille Është Correa që ka shënuar në minutën e 55’të. (Kosova Sot)

Këto janë rezultatet e pjesëve të para në Ligën e Evropës
Ndeshjet më interesante që kanë filluar në ora 18:55, janë BATE – Chelsea dhe Lazio – Maresille, shkruan . Chelsea ka mbyllur pjesën e parë me rezultat 0:0, kurse Lazio me një gol epërsi (1:0), shkruan . Kujtojmë se në ...
Lajminet | 08-Nov-2018 19:59
Ndeshjet më interesante që kanë filluar në ora 18:55, janë BATE – Chelsea dhe Lazio – Maresille, shkruan . Chelsea ka mbyllur pjesën e parë me rezultat 0:0, kurse Lazio me një gol epërsi (1:0), shkruan . Kujtojmë se në ...

Lazio e shqiptarëve po fiton, Chelsea po ‘vuan’ ndaj BATE-s
Goli i Marco Parolos në minutën e parë të shtesës po i jep fitoren Lazios ndaj Marseille në ndeshjen që po luhet në ‘Olimpico’ e ku kanë startuar Berisha e Strakosha, shkruan zeri.info. Chelsea ndërkohë po barazon pa ...
Zeri | 08-Nov-2018 19:59
Goli i Marco Parolos në minutën e parë të shtesës po i jep fitoren Lazios ndaj Marseille në ndeshjen që po luhet në ‘Olimpico’ e ku kanë startuar Berisha e Strakosha, shkruan zeri.info. Chelsea ndërkohë po barazon pa ...

Lazio kalon në epërsi ndaj Marseille
Për realizimin e golit u kujdes Marco Parolo, shkruan . Ky gol erdhi pas asistimit të Ciro Immobiles, për të dërguar skuadrën më të qetë në pauzën 45 minutëshe. /Lajmi.net/
Lajminet | 08-Nov-2018 19:49
Për realizimin e golit u kujdes Marco Parolo, shkruan . Ky gol erdhi pas asistimit të Ciro Immobiles, për të dërguar skuadrën më të qetë në pauzën 45 minutëshe. /Lajmi.net/

3 shqiptarë startojnë për Lazion ndaj Marseille
Në ndeshjen e sotme, për romakët nga minuta e parë do të luajnë tre futbollistë shqiptarë. Thomas Strakosha do të jetë në portë, Riza Durmishi në mbrojtje dhe Valon Berisha në mesfushë. Formacionet zyrtare:Lazio: ...
Zeri | 08-Nov-2018 19:06
Në ndeshjen e sotme, për romakët nga minuta e parë do të luajnë tre futbollistë shqiptarë. Thomas Strakosha do të jetë në portë, Riza Durmishi në mbrojtje dhe Valon Berisha në mesfushë. Formacionet zyrtare:Lazio: ...

Lazio starton me tre shqiptarAT kundATr Marseille, formacionet zyrtare
Valon Berisha, Riza Durmishi, Thoma Strakosha janë tre shqiptarët që Inzaghi ka zgjedhur që të luajnë sonte për Lazio. Lazio do të takohet sonte në një ndeshje kruciale për të kaluar fazën e grupeve në Europa Ligë. Një ...
Kosova Sot | 08-Nov-2018 18:27
Valon Berisha, Riza Durmishi, Thoma Strakosha janë tre shqiptarët që Inzaghi ka zgjedhur që të luajnë sonte për Lazio. Lazio do të takohet sonte në një ndeshje kruciale për të kaluar fazën e grupeve në Europa Ligë. Një ...

Lazio – Marseille, formacionet zyrtare
Lazio dhe Marseille do të përballen në kuadër të raundit të katërt të Ligës së Evropës në fazën e grupeve. Ndeshja që starton në ora 18:55, do të zhvillohet në ‘Stadio Olimpico’, raporton “”. Thomas Strakosha, Riza ...
Lajminet | 08-Nov-2018 18:04
Lazio dhe Marseille do të përballen në kuadër të raundit të katërt të Ligës së Evropës në fazën e grupeve. Ndeshja që starton në ora 18:55, do të zhvillohet në ‘Stadio Olimpico’, raporton “”. Thomas Strakosha, Riza ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved