ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/11/2018 04:25

“Je shumë e vonume”, qytetari përplaset me deputeten e PD-së për protestën në Astir

“Je shumë e vonume”, qytetari përplaset me deputeten e PD-së për protestën në Astir
Banorët e zonës së Astirit në Tiranë janë sot në ditën e 7-të të protestës së tyre, kundër prishjes së banesave në kuadër të projektit të unazës së madhe. Shumë prej banorëve shprehen se me mirë do të zgjidhnin vdekjen ...
GazetaTema | 09-Nov-2018 10:17
Banorët e zonës së Astirit në Tiranë janë sot në ditën e 7-të të protestës së tyre, kundër prishjes së banesave në kuadër të projektit të unazës së madhe. Shumë prej banorëve shprehen se me mirë do të zgjidhnin vdekjen ...

Basha mbështet protestën tek Unaza e Re, takon sot banorët
TIRANE Prej disa ditësh banorët e zonës përgjatë Astirit në shenjë proteste kundër vendimit të qeverisë për shembjen e banesave të tyre për shkak të projektit të ‘Unazës së Re’, kanë bllokuar rrugën. Ndaj edhe sot ata ...
BalkanWeb | 09-Nov-2018 09:15
TIRANE Prej disa ditësh banorët e zonës përgjatë Astirit në shenjë proteste kundër vendimit të qeverisë për shembjen e banesave të tyre për shkak të projektit të ‘Unazës së Re’, kanë bllokuar rrugën. Ndaj edhe sot ata ...

Kreu i FRPD: Banorët po nxirren nga shtëpitë në mënyrë abuzive
TIRANË Kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike Belind Këlliçi ka reaguar pas protestës së banorëve të Unazës së Re që kërkojnë dëmshpërblim pasi do t’u prishen shtëpitë, të cilat preken nga ndërtimi i Unazës së ...
BalkanWeb | 09-Nov-2018 08:55
TIRANË Kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike Belind Këlliçi ka reaguar pas protestës së banorëve të Unazës së Re që kërkojnë dëmshpërblim pasi do t’u prishen shtëpitë, të cilat preken nga ndërtimi i Unazës së ...

“Do lëmë kokën këtu”, banorët e Unazës së Re protestë për shtëpitë
TIRANË Banorët e zonës së “Astirit” në Tiranë kanë dalë sërish në protestë mëngjesin e sotëm duke bllokuar rrugën për rreth një orë. Ata kanë deklaruar se nuk do lejojnë prishjen e banesave deri në marrjen e ...
BalkanWeb | 09-Nov-2018 08:06
TIRANË Banorët e zonës së “Astirit” në Tiranë kanë dalë sërish në protestë mëngjesin e sotëm duke bllokuar rrugën për rreth një orë. Ata kanë deklaruar se nuk do lejojnë prishjen e banesave deri në marrjen e ...

Bllokohet qarkullimi, banorët e “Astirit” sërisht në protestë
Ndërtimi i “Unazës së Madhe” në Tiranë, ka nxjerrë sërisht banorët e zonës së “Astririt” në protest. Ata kanë bllokuar mëngjesin e kësaj të premte sërisht rrugën dhe kanë deklaruar se nuk do të lejojnë prishjen e ...
VizionPlus | 09-Nov-2018 09:00
Ndërtimi i “Unazës së Madhe” në Tiranë, ka nxjerrë sërisht banorët e zonës së “Astririt” në protest. Ata kanë bllokuar mëngjesin e kësaj të premte sërisht rrugën dhe kanë deklaruar se nuk do të lejojnë prishjen e ...

Banorët e Unazës së Re në protestë, bllokojnë rrugën
Banorët e zonës së Unazës së Re kanë dalë sërish në protestë mëngjesin e sotëm, duke bllokuar qarkullimin e automjeteve. Rruga nga pallati me shigjeta deri tek sheshi Shqiponja është bllokuar mëngjesin e sotshëm nga ...
Gazeta Shqip | 09-Nov-2018 10:14
Banorët e zonës së Unazës së Re kanë dalë sërish në protestë mëngjesin e sotëm, duke bllokuar qarkullimin e automjeteve. Rruga nga pallati me shigjeta deri tek sheshi Shqiponja është bllokuar mëngjesin e sotshëm nga ...

Në mbështetje të protestuesve, Basha takim me banorët e Astirit
U bënë disa ditë që banorët e zonës së Astirit kanë dalë në protestë, kundër prishjes së banesave dhe bizneseve, të cilat do shembet për shkak të projektit të ‘Unazës së Re’. Për të mbështetur banorët, në protestë ishin ...
Dritare.net | 09-Nov-2018 09:56
U bënë disa ditë që banorët e zonës së Astirit kanë dalë në protestë, kundër prishjes së banesave dhe bizneseve, të cilat do shembet për shkak të projektit të ‘Unazës së Re’. Për të mbështetur banorët, në protestë ishin ...

Basha mbështet protestën tek Unaza e Re, takohet me banorët
Prej disa ditësh banorët e zonës përgjatë Astirit në shenjë proteste kundër vendimit të qeverisë për shembjen e banesave të tyre për shkak të projektit të ‘Unazës së Re’, kanë bllokuar rrugën. Ndaj edhe sot ata zgjodhën ...
Koha Jone | 09-Nov-2018 09:26
Prej disa ditësh banorët e zonës përgjatë Astirit në shenjë proteste kundër vendimit të qeverisë për shembjen e banesave të tyre për shkak të projektit të ‘Unazës së Re’, kanë bllokuar rrugën. Ndaj edhe sot ata zgjodhën ...

Këlliçi: Banorët po nxirren nga shtëpitë në mënyrë abuzive
Kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike Belind Këlliçi ka reaguar pas protestës së banorëve të Unazës së Re që kërkojnë dëmshpërblim pasi do t’u prishen shtëpitë, të cilat preken nga ndërtimi i Unazës së Madhe. Në ...
Koha Jone | 09-Nov-2018 09:07
Kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike Belind Këlliçi ka reaguar pas protestës së banorëve të Unazës së Re që kërkojnë dëmshpërblim pasi do t’u prishen shtëpitë, të cilat preken nga ndërtimi i Unazës së Madhe. Në ...

Banorët e ‘Astirit’ bllokojnë rrugën: Duam bisedime me qeverinë
TIRANE Prej tre ditësh banorët e zonës së ‘Astirit’ në Tiranë vijojnë protestën e tyre duke kundërshtuar prishjen e bizneseve dhe banesave të tyre si pasojë e projektit të Unazës së Re. Edhe gjatë pasdites se sotme, ...
BalkanWeb | 06-Nov-2018 17:02
TIRANE Prej tre ditësh banorët e zonës së ‘Astirit’ në Tiranë vijojnë protestën e tyre duke kundërshtuar prishjen e bizneseve dhe banesave të tyre si pasojë e projektit të Unazës së Re. Edhe gjatë pasdites se sotme, ...

PD në mbrojtje të banorëve të Unazës së Re
Partia Demokratike ka dal në mbrojtje të banorëve që po protestojnë në Unazën e Re për shkak se do u prishen banesat nga ndërtimi i Unazës së Madhe. Disa deputetë të PD, kanë shkuar në komisariatin Nr.6 në Kombinat pasi ...
VizionPlus | 07-Nov-2018 12:00
Partia Demokratike ka dal në mbrojtje të banorëve që po protestojnë në Unazën e Re për shkak se do u prishen banesat nga ndërtimi i Unazës së Madhe. Disa deputetë të PD, kanë shkuar në komisariatin Nr.6 në Kombinat pasi ...

Sërish protesta tek Unaza e Re, banorët bllokojnë rrugën
Banorët e zonës së “Astirit” në Tiranë kanë dalë sërish në protestë mëngjesin e sotëm duke bllokuar rrugën. Ata kanë deklaruar se nuk do lejojnë prishjen e banesave deri në marrjen e dëmshpërblimit. Me pankarta në duar ...
Java News | 09-Nov-2018 08:51
Banorët e zonës së “Astirit” në Tiranë kanë dalë sërish në protestë mëngjesin e sotëm duke bllokuar rrugën. Ata kanë deklaruar se nuk do lejojnë prishjen e banesave deri në marrjen e dëmshpërblimit. Me pankarta në duar ...

Protesta tek Unaza e Re, banorët bllokojnë rrugën
Banorët e zonës së “Astirit” në Tiranë kanë dalë sërish në protestë mëngjesin e sotëm duke bllokuar rrugën. Ata kanë deklaruar se nuk do lejojnë prishjen e banesave deri në marrjen e dëmshpërblimit. Me pankarta në duar ...
Koha Jone | 09-Nov-2018 08:46
Banorët e zonës së “Astirit” në Tiranë kanë dalë sërish në protestë mëngjesin e sotëm duke bllokuar rrugën. Ata kanë deklaruar se nuk do lejojnë prishjen e banesave deri në marrjen e dëmshpërblimit. Me pankarta në duar ...

Protesta në Astir, banorët bllokojnë rrugën
Mëngjesin e sotëm, banorët e zonës së Astirit në Tiranë, kanë dalë sërish në protestë. Ata kanë bllokuar rrugën, dhe kanë deklaruar se nuk do i lejojnë të prishin banesat, pa marrë dëmshpërblim. Forca policie kanë ...
Dritare.net | 09-Nov-2018 08:32
Mëngjesin e sotëm, banorët e zonës së Astirit në Tiranë, kanë dalë sërish në protestë. Ata kanë bllokuar rrugën, dhe kanë deklaruar se nuk do i lejojnë të prishin banesat, pa marrë dëmshpërblim. Forca policie kanë ...

Klevis Balliu me protestuesit tek Unaza e Re: Opozita është me qytetarët (VIDEO)
Deputeti i PD, Klevis Balliu ka reaguar në lidhje me prishjen e ndërtimeve të banorëve për ndërtimin e Unazës së Madhe, duke fajësuar qeverinë. “ Qeveria po i dëbon nga shtëpitë dhe bizneset e tyre qytetarët për afera ...
Koha Jone | 08-Nov-2018 20:00
Deputeti i PD, Klevis Balliu ka reaguar në lidhje me prishjen e ndërtimeve të banorëve për ndërtimin e Unazës së Madhe, duke fajësuar qeverinë. “ Qeveria po i dëbon nga shtëpitë dhe bizneset e tyre qytetarët për afera ...

Braimllari në protestë: Rama të vijë të përballet me banorët e ti lërë dëgjesat fasadë dhe show-n politikë
Deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari i bashkohet protestës së banorëve të Unaza e Re. Banorët prej disa ditësh kundërshtojnë projektin e qeverisë për prishjen e banesave të tyre. Deputeti i LSI-së, Braimllari tha se ...
Standard | 08-Nov-2018 17:58
Deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari i bashkohet protestës së banorëve të Unaza e Re. Banorët prej disa ditësh kundërshtojnë projektin e qeverisë për prishjen e banesave të tyre. Deputeti i LSI-së, Braimllari tha se ...

Braimllari në protestën e banorëve te Unaza e Re: Rama të vijë t’i dëgjojë
Deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari i bashkohet protestës së banorëve të Unaza e Re. Banorët prej disa ditësh kundërshtojnë projektin e qeverisë për prishjen e banesave të tyre. Deputeti i LSI-së, Braimllari tha se ...
Koha Jone | 08-Nov-2018 17:11
Deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari i bashkohet protestës së banorëve të Unaza e Re. Banorët prej disa ditësh kundërshtojnë projektin e qeverisë për prishjen e banesave të tyre. Deputeti i LSI-së, Braimllari tha se ...

Banorët e Unazës së Re, vijojnë protestën: Duam shtëpitë tona
Banorët e zonës së “Unazës së Re” në kryeqytet kanë dalë sërish në protestë këtë pasdite. Ata shprehen kundër prishjes së banesave të tyre, siç e parashikon plani për ndërtimin e projektit të “Unazës së Madhe”. Me një ...
Gazeta Dita | 07-Nov-2018 18:55
Banorët e zonës së “Unazës së Re” në kryeqytet kanë dalë sërish në protestë këtë pasdite. Ata shprehen kundër prishjes së banesave të tyre, siç e parashikon plani për ndërtimin e projektit të “Unazës së Madhe”. Me një ...

Protestuesit Ramës: Nuk ka bir k..rve që na largon nga këtu
Qindra qytetarë të Unazës së re kanë dalë sërish në protestë kundër Edi Ramës dhe Erion Veliajt, të cilët kërkojnë tu shkatërrojnë banesat e bizneset. Banorët e Unazës së re nuk janë ndaluar as nga presionet e policisë, ...
Koha Jone | 07-Nov-2018 17:08
Qindra qytetarë të Unazës së re kanë dalë sërish në protestë kundër Edi Ramës dhe Erion Veliajt, të cilët kërkojnë tu shkatërrojnë banesat e bizneset. Banorët e Unazës së re nuk janë ndaluar as nga presionet e policisë, ...

“Do të vdes brenda”, banorët e Unazës së Re kërkojnë negociata me qeverinë
Ka vijuar edhe gjatë orëve të pasdites së sotme protesta e banorëve që preken nga projekti i zgjerimit të Unazës së Re. Ata kundërshtojnë prishjen e banesave, pa ua legalizuar më parë, në mënyrë që të kenë mundësi të ...
Koha Jone | 07-Nov-2018 16:54
Ka vijuar edhe gjatë orëve të pasdites së sotme protesta e banorëve që preken nga projekti i zgjerimit të Unazës së Re. Ata kundërshtojnë prishjen e banesave, pa ua legalizuar më parë, në mënyrë që të kenë mundësi të ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved