ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/04/2019 14:18

Demokratët besojnë se mund ta mposhtin Trumpin në zgjedhjet e 2020

Demokratët besojnë se mund ta mposhtin Trumpin në zgjedhjet e 2020
SHBA – Kryesuesi i Komitetit Kombëtar të Demokratëve, Tom Perez ka thënë se demokratët mund të triumfojnë ndaj presidentit aktual, Donald Trump më 2020, dhe se fitorja e demokratëve këtë javë tregon se “ne mund të ...
BalkanWeb | 09-Nov-2018 02:14
SHBA – Kryesuesi i Komitetit Kombëtar të Demokratëve, Tom Perez ka thënë se demokratët mund të triumfojnë ndaj presidentit aktual, Donald Trump më 2020, dhe se fitorja e demokratëve këtë javë tregon se “ne mund të ...

SHBA, bashkëpunim apo rivalitet pas zgjedhjeve
Relievi politik ndryshoi këtë javë në Uashington pas rezultatit të zgjedhjeve për Kongres. Demokratët e opozitës kanë fituar shumicën në Dhomën e Përfaqësuesve, ndërsa republikanët kanë forcuar kontrollin në Senat. ...
GazetaTema | 08-Nov-2018 20:04
Relievi politik ndryshoi këtë javë në Uashington pas rezultatit të zgjedhjeve për Kongres. Demokratët e opozitës kanë fituar shumicën në Dhomën e Përfaqësuesve, ndërsa republikanët kanë forcuar kontrollin në Senat. ...

Trump për zgjedhjet: Ata që kanë punuar me mua dolën shumë mirë
Presidenti amerikan Donald Trump, po flet me krenari “për një fitore shumë të madhe” në zgjedhjet për kongres, pasi republikanët forcuan pozitat e tyre në kontrollin e Senatit edhe pse demokratët morën kontrollin e ...
BalkanWeb | 08-Nov-2018 07:29
Presidenti amerikan Donald Trump, po flet me krenari “për një fitore shumë të madhe” në zgjedhjet për kongres, pasi republikanët forcuan pozitat e tyre në kontrollin e Senatit edhe pse demokratët morën kontrollin e ...

Barack Obama pas fitoren së demokratëve: Është një fillim
SHBA – Ish-presidenti i SHBA-së, Barack Obama vlerësoi të mërkurën se rezultatet e zgjedhjeve të mesmandatit ishin një fillim, pas rimarrjes nga demokratët të Dhomës së Përfaqësuesve në Kongresin amerikan. “Puna jonë ...
BalkanWeb | 08-Nov-2018 04:20
SHBA – Ish-presidenti i SHBA-së, Barack Obama vlerësoi të mërkurën se rezultatet e zgjedhjeve të mesmandatit ishin një fillim, pas rimarrjes nga demokratët të Dhomës së Përfaqësuesve në Kongresin amerikan. “Puna jonë ...

ANALIZA: Çfarë ndodhi me “cunamin” blu të demokratëve?
Dallga blu? Po çfarë dallge? Po, demokratët morën kontrollin e Kongresit në zgjedhjet e të martës. Kjo është fitore. Sidomos kur mendon për mbikëqyrjen prej demokratëve të degës ekzekutive dhe Shtëpisë së Bardhë – duke ...
GazetaTema | 08-Nov-2018 10:54
Dallga blu? Po çfarë dallge? Po, demokratët morën kontrollin e Kongresit në zgjedhjet e të martës. Kjo është fitore. Sidomos kur mendon për mbikëqyrjen prej demokratëve të degës ekzekutive dhe Shtëpisë së Bardhë – duke ...

A do bashkojë Trump Kongresin?
Dominimi i republikanëve në Kongres mori fund më 6 Nëntor, kur zgjedhjet e mesit të mandatit prodhuan një rezultat interesant. Nga njëra ana barazpeshohen forcat e nga ana tjetër ngrihen skenare për përplasje mes ...
TV Klan | 08-Nov-2018 23:56
Dominimi i republikanëve në Kongres mori fund më 6 Nëntor, kur zgjedhjet e mesit të mandatit prodhuan një rezultat interesant. Nga njëra ana barazpeshohen forcat e nga ana tjetër ngrihen skenare për përplasje mes ...

Zgjedhjet e mesit të mandatit: Çfarë fiton dhe çfarë humbet Donald Trump
Demokratët kanë arritur të rimarrin një pjesë të pushtetit në qeverinë federale amerikane, duke i dhënë fund një periudhe gjatë të cilës republikanët qeverisën në unitet. Dy vjet nuk janë shumë, por në epokën Trump edhe ...
GazetaTema | 07-Nov-2018 13:19
Demokratët kanë arritur të rimarrin një pjesë të pushtetit në qeverinë federale amerikane, duke i dhënë fund një periudhe gjatë të cilës republikanët qeverisën në unitet. Dy vjet nuk janë shumë, por në epokën Trump edhe ...

Zgjedhjet në SHBA, republikanët mbajnë shumicën në Senat
SHBA Qendrat e votimit në SHBA janë mbyllur. Shumicën e Senatit e mbajnë republikanët. Demokratët arritën të rimarrin shumicën në Dhomën e Përfaqësuesve. Demokratët duket se e rimorën shumicën në Dhomën e Përfaqësuesve, ...
BalkanWeb | 07-Nov-2018 09:27
SHBA Qendrat e votimit në SHBA janë mbyllur. Shumicën e Senatit e mbajnë republikanët. Demokratët arritën të rimarrin shumicën në Dhomën e Përfaqësuesve. Demokratët duket se e rimorën shumicën në Dhomën e Përfaqësuesve, ...

Humbi Kongresin, Trump i konsideron zgjedhjet të suksesshme: Fituam Senatin
Pavarësisht se humbi dhomën e ulët të Kongresit, për Presidentin Donald Trump rezultati i zgjedhjeve të gjysmë-mandatit ishte një sukses i jashtëzakonshëm. Shefi i Shtëpisë së Bardhë iu referua dominimit të Senatit nga ...
TV Klan | 07-Nov-2018 22:27
Pavarësisht se humbi dhomën e ulët të Kongresit, për Presidentin Donald Trump rezultati i zgjedhjeve të gjysmë-mandatit ishte një sukses i jashtëzakonshëm. Shefi i Shtëpisë së Bardhë iu referua dominimit të Senatit nga ...

Zgjedhjet në SHBA, Trump flet me krenari: Shënuam një fitore shumë të madhe
Presidenti amerikan Donald Trump foli krenari për një fitore shumë të madhe në zgjedhjet për kongres, pasi republikanët forcuan pozitat e tyre në kontrollin e Senatit edhe pse demokratët morën kontrollin e Dhomës së ...
Gazeta Shqip | 07-Nov-2018 19:03
Presidenti amerikan Donald Trump foli krenari për një fitore shumë të madhe në zgjedhjet për kongres, pasi republikanët forcuan pozitat e tyre në kontrollin e Senatit edhe pse demokratët morën kontrollin e Dhomës së ...

Zgjedhjet për Kongresin: Amerikanët ia kufizojnë pushtetin Presidentit Donald Trump
– Senati u mbetet Republikanëve, por Demokratët marrin Dhomën e Përfaqësuesve – Miku i shqiptarëve, Eliot Engel, tani mund të bëhet Kryetari i fuqishëm i Komitetit të Punëve të Jashtme Nga Ruben Avxhiu Demokratët duket ...
GazetaTema | 07-Nov-2018 09:50
– Senati u mbetet Republikanëve, por Demokratët marrin Dhomën e Përfaqësuesve – Miku i shqiptarëve, Eliot Engel, tani mund të bëhet Kryetari i fuqishëm i Komitetit të Punëve të Jashtme Nga Ruben Avxhiu Demokratët duket ...

SHBA edhe më e ndarë pas zgjedhjeve: Demokratët fitojnë Kongresin, republikanët ruajnë Senatin
Demokratët shpallin fitoren për Dhomën e Përfaqësuesve në zgjedhjet e së martës, ndërsa republikanët duket se kanë mbajtur kontrollin e Senatit. Kryetarja e pakicës në Dhomën e Përfaqësuesve, Nancy Pelosi, në krah të ...
GazetaTema | 07-Nov-2018 09:14
Demokratët shpallin fitoren për Dhomën e Përfaqësuesve në zgjedhjet e së martës, ndërsa republikanët duket se kanë mbajtur kontrollin e Senatit. Kryetarja e pakicës në Dhomën e Përfaqësuesve, Nancy Pelosi, në krah të ...

Demokratët besojnë se mund të triumfojnë ndaj Trumpit
Kryesuesi i Komitetit Kombëtar të Demokratëve, Tom Perez ka thënë se demokratët mund të triumfojnë ndaj presidentit aktual, Donald Trump më 2020, dhe se fitorja e demokratëve këtë javë tregon se “ne mund të fitojmë ...
Portalb | 08-Nov-2018 20:00
Kryesuesi i Komitetit Kombëtar të Demokratëve, Tom Perez ka thënë se demokratët mund të triumfojnë ndaj presidentit aktual, Donald Trump më 2020, dhe se fitorja e demokratëve këtë javë tregon se “ne mund të fitojmë ...

Demokratët besojnë se mund të triumfojnë ndaj Trumpit
Kryesuesi i Komitetit Kombëtar të Demokratëve, Tom Perez ka thënë se demokratët mund të triumfojnë ndaj presidentit aktual, Donald Trump më 2020, dhe se fitorja e demokratëve këtë javë tregon se “ne mund të fitojmë ...
Flaka | 08-Nov-2018 19:47
Kryesuesi i Komitetit Kombëtar të Demokratëve, Tom Perez ka thënë se demokratët mund të triumfojnë ndaj presidentit aktual, Donald Trump më 2020, dhe se fitorja e demokratëve këtë javë tregon se “ne mund të fitojmë ...

Demokratët besojnë se mund të triumfojnë ndaj Trumpit
I pyetur se çfarë ka mësuar Partia e Demokratëve më 2018 ashtu që të zbatohet në fushatën presidenciale të vitit 2020, Perez ka thënë se “ne duhet të zgjerojmë elektoratin, duhet të garojmë çdo vend”, transmeton AP. Ai ...
Lajminet | 08-Nov-2018 19:40
I pyetur se çfarë ka mësuar Partia e Demokratëve më 2018 ashtu që të zbatohet në fushatën presidenciale të vitit 2020, Perez ka thënë se “ne duhet të zgjerojmë elektoratin, duhet të garojmë çdo vend”, transmeton AP. Ai ...

SHBA, bashkëpunim apo rivalitet pas zgjedhjeve
Relievi politik ndryshoi këtë javë në Uashington pas rezultatit të zgjedhjeve për Kongres. Demokratët e opozitës kanë fituar shumicën në Dhomën e Përfaqësuesve, ndërsa republikanët kanë forcuar kontrollin në Senat. ...
Medial | 08-Nov-2018 18:17
Relievi politik ndryshoi këtë javë në Uashington pas rezultatit të zgjedhjeve për Kongres. Demokratët e opozitës kanë fituar shumicën në Dhomën e Përfaqësuesve, ndërsa republikanët kanë forcuar kontrollin në Senat. ...

Trump humbet kongresin, por çudit: Sukses i jashtëzakonshëm
Rezultatet paraprake të zgjedhjeve për Kongres tregojnë se demokratët në Shtetet e Bashkuara do të marrin kontrollin e Dhomës së Përfaqësuesve ndwrsa republikanët do të kenë kontrollin e Senatit. Rezultati i zgjedhjeve ...
VizionPlus | 07-Nov-2018 10:02
Rezultatet paraprake të zgjedhjeve për Kongres tregojnë se demokratët në Shtetet e Bashkuara do të marrin kontrollin e Dhomës së Përfaqësuesve ndwrsa republikanët do të kenë kontrollin e Senatit. Rezultati i zgjedhjeve ...

Amerika e ka refuzuar Trumpizmin
Nga Robert Reich (Newsweek, përgatiti JavaNews) Askush nuk e priste seriozisht që Senati të rrokullisej, sepse demokratët duhej të mbronin 26 vende në atë dhomë, krahasuar me vetëm nëntë të mbajtura nga republikanët. ...
Java News | 08-Nov-2018 12:03
Nga Robert Reich (Newsweek, përgatiti JavaNews) Askush nuk e priste seriozisht që Senati të rrokullisej, sepse demokratët duhej të mbronin 26 vende në atë dhomë, krahasuar me vetëm nëntë të mbajtura nga republikanët. ...

? Pelosi kandidon për kryetare e Dhomës së Përfaqësuesve
Zëvendëspresidentja e demokratëve amerikanë, Nancy Pelosi vendosi sot kandidaturën zyrtare për postin e presidentit të Dhomës së Përfaqësuesve, pasi demokratët e rifituan atë në zgjedhjet e mesmandatit, një vend që e ...
Kosova Press | 08-Nov-2018 11:07
Zëvendëspresidentja e demokratëve amerikanë, Nancy Pelosi vendosi sot kandidaturën zyrtare për postin e presidentit të Dhomës së Përfaqësuesve, pasi demokratët e rifituan atë në zgjedhjet e mesmandatit, një vend që e ...

Çfarë ndodhi me “cunamin” blu të demokratëve?
Dallga blu? Po çfarë dallge? Po, demokratët morën kontrollin e Kongresit në zgjedhjet e të martës. Kjo është fitore. Sidomos kur mendon për mbikëqyrjen prej demokratëve të degës ekzekutive dhe Shtëpisë së Bardhë – duke ...
Bota.al | 08-Nov-2018 09:01
Dallga blu? Po çfarë dallge? Po, demokratët morën kontrollin e Kongresit në zgjedhjet e të martës. Kjo është fitore. Sidomos kur mendon për mbikëqyrjen prej demokratëve të degës ekzekutive dhe Shtëpisë së Bardhë – duke ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved