ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/04/2019 14:59

Blloku “Vasil Shanto” me ndriçim LED

Blloku “Vasil Shanto” me ndriçim LED
Rreth 3 vite më parë vetëm 30 për qind e rrugëve të Tiranës ishin të ndriçuara. Ndërsa sot, jo vetëm që 80 për qind e rrugëve të kryeqytetit janë të ndriçuara, por një pjesë e mirë e tyre janë pajisur me teknologjinë ...
Gazeta Shqip | 09-Nov-2018 10:15
Rreth 3 vite më parë vetëm 30 për qind e rrugëve të Tiranës ishin të ndriçuara. Ndërsa sot, jo vetëm që 80 për qind e rrugëve të kryeqytetit janë të ndriçuara, por një pjesë e mirë e tyre janë pajisur me teknologjinë ...

Itali, goditet banda shqiptare e trafikut të drogës (FOTO-EMRAT)
Pesë shtetas shqiptarë dhe një bashkëpunëtore e tyre janë arrestua ditën e sotme gjatë një aksioni të policisë italiane në kuadër të luftës kundër trafikut të drogës. Sipas mediave lokale , operacioni i koduar ...
Gazeta Shqip | 08-Nov-2018 17:08
Pesë shtetas shqiptarë dhe një bashkëpunëtore e tyre janë arrestua ditën e sotme gjatë një aksioni të policisë italiane në kuadër të luftës kundër trafikut të drogës. Sipas mediave lokale , operacioni i koduar ...

Sulmi në Kaliforni, së paku 12 të vdekur; vritet agresori (Foto)
Së paku 12 persona kanë mbetur të vdekur si pasojë e të shtënave me armë zjarri në një lokal në Kaliforni. Raportohet se mes viktimave është edhe një oficer policie. Ndërsa, agresori është qëlluar për vdekje nga ...
Gazeta Shqip | 08-Nov-2018 16:54
Së paku 12 persona kanë mbetur të vdekur si pasojë e të shtënave me armë zjarri në një lokal në Kaliforni. Raportohet se mes viktimave është edhe një oficer policie. Ndërsa, agresori është qëlluar për vdekje nga ...

‘Kaçifas’, trupi me uniformë ushtarake, kortezhi shpalos flamurin grek (FOTO)
Ashtu siç ishte parashikuar ka nisur rreth orës 13:15 në Bularat të Gjirokastrës ceremonia mortore për Konstadinos Kaçifas, minoritarin grek që u vra në shkëmbimin e zjarrit me forcat RENEA. Qindra grekë të ardhur nga ...
Gazeta Shqip | 08-Nov-2018 15:09
Ashtu siç ishte parashikuar ka nisur rreth orës 13:15 në Bularat të Gjirokastrës ceremonia mortore për Konstadinos Kaçifas, minoritarin grek që u vra në shkëmbimin e zjarrit me forcat RENEA. Qindra grekë të ardhur nga ...

Sulmi në Kaliforni, së paku 12 të vdekur; agresori vritet nga policia
Së paku 12 persona kanë mbetur të vdekur si pasojë e të shtënave me armë zjarri në një lokal në Kaliforni. Raportohet se mes viktimave është edhe një oficer policie. Ndërsa, agresori është qëlluar për vdekje nga ...
Gazeta Shqip | 08-Nov-2018 13:41
Së paku 12 persona kanë mbetur të vdekur si pasojë e të shtënave me armë zjarri në një lokal në Kaliforni. Raportohet se mes viktimave është edhe një oficer policie. Ndërsa, agresori është qëlluar për vdekje nga ...

Grekët “çmenden” në Bularat: Vorio-Epiri dhe Maqedonia janë Greqi! (FOTO)
Më shumë se 500 qytetarë grekë të ardhur me autobusë nga Athina, Selaniku, Janina e qytete të tjera janë mbledhur në qendrën e fshatit Bularat, në pritje të ceremonisë së varrimit të Konstandinos Kaçifas, i vrarë në ...
Gazeta Shqip | 08-Nov-2018 13:08
Më shumë se 500 qytetarë grekë të ardhur me autobusë nga Athina, Selaniku, Janina e qytete të tjera janë mbledhur në qendrën e fshatit Bularat, në pritje të ceremonisë së varrimit të Konstandinos Kaçifas, i vrarë në ...

Çfarë nuk u pa sot nga Bularati? (FOTOLAJM)
Ekstremisti i minoritetit grek Kostandinos Kacifas, u përcoll sot për në banesën e fundit në varrezat e Bularatit. Të pranishëm në ceremoninë mortore ishin mbi 1500 nacionalistë grekë që kishin udhëtuar nga vendi fqinj ...
Koha Jone | 08-Nov-2018 18:26
Ekstremisti i minoritetit grek Kostandinos Kacifas, u përcoll sot për në banesën e fundit në varrezat e Bularatit. Të pranishëm në ceremoninë mortore ishin mbi 1500 nacionalistë grekë që kishin udhëtuar nga vendi fqinj ...

Lezhë, të rinjtë e FRPD-së presin Ramën me protesta (FOTO)
Kryeministri Edi Rama së bashku me deputetët e zonës, ndalesën e radhës për anëtarësimet e reja në PS-së, e pati në Lezhë por aty u prit me protesta. Të rinjtë e FRPD-së u mbledhën në qendër të Lezhës ku e kanë pritur ...
Koha Jone | 08-Nov-2018 17:44
Kryeministri Edi Rama së bashku me deputetët e zonës, ndalesën e radhës për anëtarësimet e reja në PS-së, e pati në Lezhë por aty u prit me protesta. Të rinjtë e FRPD-së u mbledhën në qendër të Lezhës ku e kanë pritur ...

Shkatërrohet banda e drogës në Itali, 5 shqiptarë në pranga dhe 1 italiane
Në orët e para të mëngjesit të sotëm, policia italiane ka ekzekutuar 6 urdhër arrestimi ndaj 5 shtetasve shqiptarë e 1 shtetasje italiane me akuzën e trafikut të lëndëve narkotike. Operacioni i koduar “Brothers” ka ...
Koha Jone | 08-Nov-2018 15:03
Në orët e para të mëngjesit të sotëm, policia italiane ka ekzekutuar 6 urdhër arrestimi ndaj 5 shtetasve shqiptarë e 1 shtetasje italiane me akuzën e trafikut të lëndëve narkotike. Operacioni i koduar “Brothers” ka ...

Katër autorë shqiptarë në Panairin e librit në Vjenë
Agron Tufa “Shqipëria në fokus“. Nën ketë moto letërsia shqipe shkon në Panairin Ndërkombëtar të Librit në Vjenë, Buchëien 2018,i cili mbahet nga datat 8 -9 nëntor. Agron Tufa, Arian Leka, Ilir Ferra dhe Lindita Arapi ...
Gazeta Shqip | 07-Nov-2018 19:03
Agron Tufa “Shqipëria në fokus“. Nën ketë moto letërsia shqipe shkon në Panairin Ndërkombëtar të Librit në Vjenë, Buchëien 2018,i cili mbahet nga datat 8 -9 nëntor. Agron Tufa, Arian Leka, Ilir Ferra dhe Lindita Arapi ...

Të paktën 12 persona të vdekur pas të shtënave në Kaliforni
Sipas raportimeve, të shtënat kanë filluar të mërkurën në orën 23:20 (ora lokale) në zonën që gjendet rreth 65 kilometra në veriperëndim të Llos Angjellesit. Zyrtarët kanë konfirmuar që i dyshuari është i vdekur dhe ...
Lajminet | 08-Nov-2018 12:29
Sipas raportimeve, të shtënat kanë filluar të mërkurën në orën 23:20 (ora lokale) në zonën që gjendet rreth 65 kilometra në veriperëndim të Llos Angjellesit. Zyrtarët kanë konfirmuar që i dyshuari është i vdekur dhe ...

“Vorio Epiri, grek”, parulla nacionaliste në Bularat (FOTOLAJM)
Me zë të lartë duke kënduar në kor himnin grek, qytetarët grekë që marrin pjesë sot në ceremoninë mortore të Kostancinos Kacifas, kanë provokuar dhe me parulla nacionaliste. “Kacifa jeton, ti na drejton”, “Vorio Epiri ...
Koha Jone | 08-Nov-2018 11:57
Me zë të lartë duke kënduar në kor himnin grek, qytetarët grekë që marrin pjesë sot në ceremoninë mortore të Kostancinos Kacifas, kanë provokuar dhe me parulla nacionaliste. “Kacifa jeton, ti na drejton”, “Vorio Epiri ...

Stoltenberg vizitë në Afganistan, takohet me ushtarët shqiptarë
Kreu i NATO-s, Jens Stoltenberg ndodhet për një vizitë zyrtare në Afganistan. Gjatë vizitës në perëndim të këtij shteti, Stoltenberg është takuar me komandën e drejtuar nga italianët në qytetin e Heratit. “I nderuar për ...
Koha Jone | 08-Nov-2018 11:57
Kreu i NATO-s, Jens Stoltenberg ndodhet për një vizitë zyrtare në Afganistan. Gjatë vizitës në perëndim të këtij shteti, Stoltenberg është takuar me komandën e drejtuar nga italianët në qytetin e Heratit. “I nderuar për ...

Alarm për gruan me “granatë”, evakuohen 3 trena në Madrid e Barcelonë
Policia në Barcelonë evakuoi dy trena në stacionin kryesor hekurudhor me dyshimin se është vendosur bombë. Zyrtarët e policisë deklaruan se pas evakuimit të udhëtarëve nga dy trenat në stacionin e trenit në Sants de ...
Gazeta Shqip | 07-Nov-2018 13:05
Policia në Barcelonë evakuoi dy trena në stacionin kryesor hekurudhor me dyshimin se është vendosur bombë. Zyrtarët e policisë deklaruan se pas evakuimit të udhëtarëve nga dy trenat në stacionin e trenit në Sants de ...

Qeveria asnjë projekt kundër përmbytjeve, Xhaçka: Buxheti, i papërfillshëm
Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka në kuadër të diskutimit për projektbuxhetin e vitit 2019 ka shpalosur në Komisionin e Sigurisë objektivat për vitin e ardhshëm. Xhaçka renditi disa nga prioritetet e ministrisë së ...
Koha Jone | 08-Nov-2018 11:57
Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka në kuadër të diskutimit për projektbuxhetin e vitit 2019 ka shpalosur në Komisionin e Sigurisë objektivat për vitin e ardhshëm. Xhaçka renditi disa nga prioritetet e ministrisë së ...

“Miami Beach”, porta e Amerikës, mes artit, plazheve e muzikës (FOTO)
Aventurierët mund të eksplorojnë lagjet më të bukura dhe qoshet më të bukura të këtij qyteti interesant Në bregun jug-lindor të Floridës është Miami Beach, një destinacion popullor për ekstravagancën, argëtimin dhe ...
Gazeta Shqip | 07-Nov-2018 11:19
Aventurierët mund të eksplorojnë lagjet më të bukura dhe qoshet më të bukura të këtij qyteti interesant Në bregun jug-lindor të Floridës është Miami Beach, një destinacion popullor për ekstravagancën, argëtimin dhe ...

Katër autorë shqiptarë në Panairin e Librit në Vjenë
“Shqipëria në fokus“. Nën këtë moto letërsia shqipe shkon në Panairin Ndërkombëtar të Librit në Vjenë, Buchwien 2018, i cili mbahet nga datat 8 -9 nëntor. Agron Tufa, Arian Leka, Ilir Ferra dhe Lindita Arapi janë ...
Klan Kosova | 08-Nov-2018 11:28
“Shqipëria në fokus“. Nën këtë moto letërsia shqipe shkon në Panairin Ndërkombëtar të Librit në Vjenë, Buchwien 2018, i cili mbahet nga datat 8 -9 nëntor. Agron Tufa, Arian Leka, Ilir Ferra dhe Lindita Arapi janë ...

Rama del nga ministria me Fatmir Xhafaj (FOTO)
Sandër Lleshi është emëruar zv/ministër i Brendshëm me fuqi ministri. Kryeministri Rama nuk u mjaftua vetëm me foto në zyrën e tij, por e shoqëroi të zgjedhurin e tij për Ministrinë e Brendshme deri në zyrë. Ndërkohë që ...
Koha Jone | 07-Nov-2018 13:19
Sandër Lleshi është emëruar zv/ministër i Brendshëm me fuqi ministri. Kryeministri Rama nuk u mjaftua vetëm me foto në zyrën e tij, por e shoqëroi të zgjedhurin e tij për Ministrinë e Brendshme deri në zyrë. Ndërkohë që ...

Rrokada në ministri, Rama hyn me Lleshin dhe del me Xhafajn (FOTO)
Pasi emri i tij prodhoi një përplasje të ashpër mes Kryeministrisë dhe Presidencës, me Edi Ramën dhe Ilir Metën që “përplasën brirët” në një “lojë shahu”, Sandër Lleshi u emërua sot zv/ministër i Brendshëm në një ...
Gazeta Shqip | 06-Nov-2018 15:57
Pasi emri i tij prodhoi një përplasje të ashpër mes Kryeministrisë dhe Presidencës, me Edi Ramën dhe Ilir Metën që “përplasën brirët” në një “lojë shahu”, Sandër Lleshi u emërua sot zv/ministër i Brendshëm në një ...

Sandwich-i mbush 300 vjeç, historia e ushqimit të shpejtë (FOTO)
Shpikësi i saj ishte një Kont anglez Ka nga ata që e hanë vetëm me vezë, por edhe nga ata që e duan “me ton dhe domate”, por të paktën një herë, nuk ka mbetur asnjë që të mos e provojë se çfarë është një sanduiç. ...
Gazeta Shqip | 06-Nov-2018 14:58
Shpikësi i saj ishte një Kont anglez Ka nga ata që e hanë vetëm me vezë, por edhe nga ata që e duan “me ton dhe domate”, por të paktën një herë, nuk ka mbetur asnjë që të mos e provojë se çfarë është një sanduiç. ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved