ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/11/2018 04:25

Agjencia Kineze prezanton spikerin me inteligjencë artificiale

Agjencia Kineze prezanton spikerin me inteligjencë artificiale
Agjencia shtetërore Kineze prezantoi për herë të parë një spiker virtual i cili shfaqet i veshur në kostum dhe me zë robotik. Xinhua thotë se prezantuesi i lajmeve mund të lexojë lajmet natyralisht dhe me ...
BalkanWeb | 09-Nov-2018 10:09
Agjencia shtetërore Kineze prezantoi për herë të parë një spiker virtual i cili shfaqet i veshur në kostum dhe me zë robotik. Xinhua thotë se prezantuesi i lajmeve mund të lexojë lajmet natyralisht dhe me ...

Ky folës lajmesh nuk është qenie njerëzore
Në pamje të parë nuk duket fare, por ky folës lajmesh është thjesht imazhi i një folësi të vërtetë lajmesh, i cili tani vihet në lëvizje falë inteligjencës artificiale.
Top Channel | 08-Nov-2018 21:41
Në pamje të parë nuk duket fare, por ky folës lajmesh është thjesht imazhi i një folësi të vërtetë lajmesh, i cili tani vihet në lëvizje falë inteligjencës artificiale.

Kina prezenton spikerin e parë robotik të lajmeve
Agjencia shtetërore e lajmeve e Kinës ka prezantuar një spiker virtual të lexuesve të lajmit. Karakteristikë kryesore e këtij spikeri ishte zëri robotik. Xinhua News pretendon se prezantuesi virtual “mund të lexojë ...
Flaka | 08-Nov-2018 22:55
Agjencia shtetërore e lajmeve e Kinës ka prezantuar një spiker virtual të lexuesve të lajmit. Karakteristikë kryesore e këtij spikeri ishte zëri robotik. Xinhua News pretendon se prezantuesi virtual “mund të lexojë ...

Jep lajmet por nuk është qenie njerëzore (VIDEO)
Ky folës lajmesh është thjesht imazhi i një folësi të vërtetë lajmesh, i cili tani vihet në lëvizje falë inteligjencës artificiale. Gazetarët tani mund të shkruajnë tekstin në anglisht, kompjuteri përdor zërin e folësit ...
Koha Jone | 08-Nov-2018 22:39
Ky folës lajmesh është thjesht imazhi i një folësi të vërtetë lajmesh, i cili tani vihet në lëvizje falë inteligjencës artificiale. Gazetarët tani mund të shkruajnë tekstin në anglisht, kompjuteri përdor zërin e folësit ...

VIDEO/ Ky folës lajmesh nuk është qenie njerëzore
Në pamje të parë nuk duket fare, por ky folës lajmesh është thjesht imazhi i një folësi të vërtetë lajmesh, i cili tani vihet në lëvizje falë inteligjencës artificiale. azetarët tani mund të shkruajnë tekstin në ...
Java News | 08-Nov-2018 22:28
Në pamje të parë nuk duket fare, por ky folës lajmesh është thjesht imazhi i një folësi të vërtetë lajmesh, i cili tani vihet në lëvizje falë inteligjencës artificiale. azetarët tani mund të shkruajnë tekstin në ...

Kina prezanton “spikerin-robot” (VIDEO)
Agjencia shtetërore e lajmeve në Kinë ka prezantuar një spiker virtual të lajmeve, që vjen i veshur me kostum e që ka një zë robotik. “Xinhua News” thotë se spikeri mund të lexojë tekstet natyrshëm si një folës ...
Shenja | 08-Nov-2018 18:26
Agjencia shtetërore e lajmeve në Kinë ka prezantuar një spiker virtual të lajmeve, që vjen i veshur me kostum e që ka një zë robotik. “Xinhua News” thotë se spikeri mund të lexojë tekstet natyrshëm si një folës ...

Kina prezenton spikerin e parë robotik të lajmeve
Xinhua News pretendon se prezantuesi virtual “mund të lexojë tekstet njësoj si një spiker profesional i lajmeve”, transmeton “Përshëndetje, po shikoni programin e lajmeve në gjuhën angleze”, thotë prezantuesi në gjuhën ...
Lajminet | 08-Nov-2018 17:58
Xinhua News pretendon se prezantuesi virtual “mund të lexojë tekstet njësoj si një spiker profesional i lajmeve”, transmeton “Përshëndetje, po shikoni programin e lajmeve në gjuhën angleze”, thotë prezantuesi në gjuhën ...

Policia në Kinë njeh njerëzit në lëvizje falë këtij programi
Autoritetet kineze kanë filluar të aplikojnë një mjet të ri për të kontrolluar dhe identifikuar njerëzit: softueri për të njohur formën unike të trupit dhe ecjen e çdo personi, madje edhe kur fytyrat e tyre janë të ...
Medial | 08-Nov-2018 15:33
Autoritetet kineze kanë filluar të aplikojnë një mjet të ri për të kontrolluar dhe identifikuar njerëzit: softueri për të njohur formën unike të trupit dhe ecjen e çdo personi, madje edhe kur fytyrat e tyre janë të ...

Policia në Kinë njeh njerëzit në lëvizje falë këtij programi
Autoritetet kineze kanë filluar të aplikojnë një mjet të ri për të kontrolluar dhe identifikuar njerëzit: softueri për të njohur formën unike të trupit dhe ecjen e çdo personi, madje edhe kur fytyrat e tyre janë të ...
Kosova Press | 08-Nov-2018 14:50
Autoritetet kineze kanë filluar të aplikojnë një mjet të ri për të kontrolluar dhe identifikuar njerëzit: softueri për të njohur formën unike të trupit dhe ecjen e çdo personi, madje edhe kur fytyrat e tyre janë të ...

“Kush do të udhëheqë robotikën ushtarake, do të udhëheqë botën”
Ndërkohë që Rusia përdor tanke të telekomanduara në Siri; Izraeli prodhon “kulla mitralozi” që mund të qëllojnë kur u duket se u afrohet një armik; Ukraina zhvillon makina që lëvizin në mënyrë të pavarur; industria e ...
Top Channel | 07-Nov-2018 22:27
Ndërkohë që Rusia përdor tanke të telekomanduara në Siri; Izraeli prodhon “kulla mitralozi” që mund të qëllojnë kur u duket se u afrohet një armik; Ukraina zhvillon makina që lëvizin në mënyrë të pavarur; industria e ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved