ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/01/2019 19:19

Përfundon pa marrëveshje takimi Thaçi- Vuçiç në Bruksel, ja cilat ishin pengesat në dialog

Përfundon pa marrëveshje takimi Thaçi- Vuçiç në Bruksel, ja cilat ishin pengesat në dialog
Ka përfunduar pa ndonjë marrëveshje takimi në Bruksel ndërmjet presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiç. Edhe ky takim është lehtësuar nga Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica ...
GazetaTema | 09-Nov-2018 10:24
Ka përfunduar pa ndonjë marrëveshje takimi në Bruksel ndërmjet presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiç. Edhe ky takim është lehtësuar nga Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica ...

Taksa prish takimin Thaçi-Vuçiç, Presidenti serb: S’ka dialog me Kosovën deri sa të heqë vendimin
Ka përfunduar takimi në Bruksel ndërmjet presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiç. Edhe ky takim është ndërmjetësuar nga Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini.
Top Channel | 08-Nov-2018 22:25
Ka përfunduar takimi në Bruksel ndërmjet presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiç. Edhe ky takim është ndërmjetësuar nga Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini.

Përfundon pa marrëveshje takimi Thaçi-Vuçiç në Bruksel
BRUKSEL Ka përfunduar marrëveshje konkrete takimi në Bruksel ndërmjet presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiç. Edhe ky takim është ndermjetesuar nga Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit ...
BalkanWeb | 08-Nov-2018 20:50
BRUKSEL Ka përfunduar marrëveshje konkrete takimi në Bruksel ndërmjet presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiç. Edhe ky takim është ndermjetesuar nga Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit ...

Përfundon takimi tripalësh, Thaçi: S’ka arsye të frikësohemi në ballafaqimin me Serbinë
Ka përfunduar takimi trepalësh në Bruksel mes Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përfaqësueses së lartë të Bashkimit Europian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini dhe presidentit të ...
Top Channel | 08-Nov-2018 20:44
Ka përfunduar takimi trepalësh në Bruksel mes Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përfaqësueses së lartë të Bashkimit Europian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini dhe presidentit të ...

Thaçi takohet me Mogherinin: U pajtuam për një marrëveshje ligjërisht të detyrueshme
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është takuar mbrëmjen e kësaj të enjteje me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Europian, Federica Mogherini, në Bruksel, aty ku pas tij, shefja e BE-së për politikën e Jashtme dhe ...
Top Channel | 08-Nov-2018 19:32
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është takuar mbrëmjen e kësaj të enjteje me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Europian, Federica Mogherini, në Bruksel, aty ku pas tij, shefja e BE-së për politikën e Jashtme dhe ...

Thaçi në Bruksel: Arritja e marrëveshjes me Serbinë e vështirë
BRUKSEL Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se arritja e një marrëveshjeje me Serbinë do të jetë shumë e vështirë, por sipas tij do të bëhen përpjekje që në fund procesi të përmbyllet me një marrëveshje që do tu hapë ...
BalkanWeb | 08-Nov-2018 18:18
BRUKSEL Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se arritja e një marrëveshjeje me Serbinë do të jetë shumë e vështirë, por sipas tij do të bëhen përpjekje që në fund procesi të përmbyllet me një marrëveshje që do tu hapë ...

Thaçi: Arrogancë dhe agresivitet nga delegacioni serb
Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka folur nga Brukseli pas takimit që pati këtë të enjte me homologun e tij serb, Aleksandar Vuçiç. Thaçi tha se ky proces i dialogut që u zhvillua sot pati agresivitet nga ana e ...
TV Klan | 08-Nov-2018 22:44
Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka folur nga Brukseli pas takimit që pati këtë të enjte me homologun e tij serb, Aleksandar Vuçiç. Thaçi tha se ky proces i dialogut që u zhvillua sot pati agresivitet nga ana e ...

Takim pa rezultat Kosovë-Serbi
Ndryshe nga takimi i 7 Shtatorit, Federica Mogherini ia doli të takojë Hashim Thaçin dhe Aleksandër Vuçiçin. Por ballafaqimi i dy presidentëve këtë të enjte e la situatën të pandryshuar. I pari pas takimit doli ...
TV Klan | 08-Nov-2018 22:38
Ndryshe nga takimi i 7 Shtatorit, Federica Mogherini ia doli të takojë Hashim Thaçin dhe Aleksandër Vuçiçin. Por ballafaqimi i dy presidentëve këtë të enjte e la situatën të pandryshuar. I pari pas takimit doli ...

Konjufca: Thaçi po tenton të blejë njohjen nga Serbia me territor
Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka thënë të enjten se pavarësisht pse presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka manadat nga Kuvendi i Kosovës, ai po insiston në arritjen e një marrëveshjeje me ...
BalkanWeb | 08-Nov-2018 15:03
Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka thënë të enjten se pavarësisht pse presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka manadat nga Kuvendi i Kosovës, ai po insiston në arritjen e një marrëveshjeje me ...

11 nëntori dhe rreziku nga marrëveshja për territoret
Opozita duhet ta ndalë Thaçin “Nëse tri partitë opozitare më të mëdha në Kuvend, LDK, VV dhe PSD, nëse nuk arrijnë një konsensus mes tyre për ta ndaluar Thaçin, atëherë ata vetë do të jenë bashkëpjesëmarrës në këtë ...
Arbresh | 09-Nov-2018 10:31
Opozita duhet ta ndalë Thaçin “Nëse tri partitë opozitare më të mëdha në Kuvend, LDK, VV dhe PSD, nëse nuk arrijnë një konsensus mes tyre për ta ndaluar Thaçin, atëherë ata vetë do të jenë bashkëpjesëmarrës në këtë ...

Thaçi: Vuçiq kishte një diskurs arrogant
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se në takimin e sotëm në Bruksel, pala serbe dhe Aleksandar Vuçiq kishin një diskurs agresiv dhe arrogant, kurse diskursi i palës kosovare ishte i argumenteve dhe i anës ...
Lajm Press | 09-Nov-2018 09:41
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se në takimin e sotëm në Bruksel, pala serbe dhe Aleksandar Vuçiq kishin një diskurs agresiv dhe arrogant, kurse diskursi i palës kosovare ishte i argumenteve dhe i anës ...

Çfarë ndodhi mbrëmë në ballafaqimin trepalësh, Thaçi-Vuçiq-Mogherini
Mbrëmë është mbajtur takimi trepalësh mes Thaçit, Vuçiqit dhe Mogherinit. Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri, njëherish edhe Zëvendës Presidente e Komisionit Evropian, Frederica Mogherini, mbrëmë, ...
Lajm Press | 09-Nov-2018 09:08
Mbrëmë është mbajtur takimi trepalësh mes Thaçit, Vuçiqit dhe Mogherinit. Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri, njëherish edhe Zëvendës Presidente e Komisionit Evropian, Frederica Mogherini, mbrëmë, ...

Vuçiq në siklet, shqiptarët në Bruksel i bërtasin nga ndërtesat
Në takimin e fundit që pati në Bruksel me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, Aleksandar Vuçiq u tha se u shfaq në negociata me zëra agresivë. Por, kjo s’mbetet me kaq, pasi pas këtij takimi, Aleksandar Vuçiq u pa në ...
Zeri | 09-Nov-2018 08:55
Në takimin e fundit që pati në Bruksel me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, Aleksandar Vuçiq u tha se u shfaq në negociata me zëra agresivë. Por, kjo s’mbetet me kaq, pasi pas këtij takimi, Aleksandar Vuçiq u pa në ...

“Është heroike të shkohet në dialogun e Brukselit”
Është shumë mirë që dialogu i Brukselit të vazhdojë dhe të intensifikohet pavarësisht problemeve të shumta. Kështu ka deklaruar, Jelena Miliq, kryetare e Qendrës për Studimet Euro-Atlantike (CEAS) në Serbi dhe shtoi ...
Klan Kosova | 09-Nov-2018 08:51
Është shumë mirë që dialogu i Brukselit të vazhdojë dhe të intensifikohet pavarësisht problemeve të shumta. Kështu ka deklaruar, Jelena Miliq, kryetare e Qendrës për Studimet Euro-Atlantike (CEAS) në Serbi dhe shtoi ...

Çfarë ndodhi mbrëmë në ballafaqimin trepalësh, Thaçi-Vuçiq-Mogherini
Mbrëmë është mbajtur takimi trepalësh mes Thaçit, Vuçiqit dhe Mogherinit. Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri, njëherish edhe Zëvendës Presidente e Komisionit Evropian, Frederica Mogherini, mbrëmë, ...
Politiko | 09-Nov-2018 08:39
Mbrëmë është mbajtur takimi trepalësh mes Thaçit, Vuçiqit dhe Mogherinit. Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri, njëherish edhe Zëvendës Presidente e Komisionit Evropian, Frederica Mogherini, mbrëmë, ...

Presidenti për takimin në Bruksel: Serbia dhe Vuçiq kishin një diskurs agresiv ndaj Kosovës
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se në takimin e sotëm në Bruksel, pala serbe dhe Aleksandar Vuçiq kishin një diskurs agresiv dhe arrogant, kurse diskursi i palës kosovare ishte i argumenteve dhe i anës ...
Arbresh | 09-Nov-2018 08:21
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se në takimin e sotëm në Bruksel, pala serbe dhe Aleksandar Vuçiq kishin një diskurs agresiv dhe arrogant, kurse diskursi i palës kosovare ishte i argumenteve dhe i anës ...

Serbia kushtëzon vazhdimin e dialogut me tërheqjen e taksës për mallrat serbe në Kosovë
Takimi mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe atij të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ndodhi në Bruksel të enjten mbrëma, edhe pse kishte spekulime se mund të mos vinte deri tek ai takim për shkak të acarimit të ...
Politiko | 09-Nov-2018 08:21
Takimi mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe atij të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ndodhi në Bruksel të enjten mbrëma, edhe pse kishte spekulime se mund të mos vinte deri tek ai takim për shkak të acarimit të ...

Takim pa rezultate
Takimi i katërt në kuadër të fazës finale të dialogut të Brukselit ndërmjet presidentit të Kosovës Hashim Thaçit dhe atij të Serbisë Aleksandar Vuçiq ka përfunduar pa ndonjë marrëveshje. Madje diskursi brenda takimit ka ...
Zeri | 09-Nov-2018 07:54
Takimi i katërt në kuadër të fazës finale të dialogut të Brukselit ndërmjet presidentit të Kosovës Hashim Thaçit dhe atij të Serbisë Aleksandar Vuçiq ka përfunduar pa ndonjë marrëveshje. Madje diskursi brenda takimit ka ...

Thaçi e Vuçiç takohen në mbrëmje, në Bruksel
Mbrëmjen e kësaj të enjteje, në Bruksel do të vijojnë bisedimet Kosovë-Serbi me ndërmjetësimin e Bashkimit Europian. Ky do të jetë takimi i katërt i fazës finale për arritjen e marrëveshjes mes dy vendeve.
Top Channel | 08-Nov-2018 14:08
Mbrëmjen e kësaj të enjteje, në Bruksel do të vijojnë bisedimet Kosovë-Serbi me ndërmjetësimin e Bashkimit Europian. Ky do të jetë takimi i katërt i fazës finale për arritjen e marrëveshjes mes dy vendeve.

Palokaj: Dialogun e kanë përcjellë fshehtësi të mëdha që nga fillimi
Bruksel, 9 nëntor 2018 – Augustin Palokaj, korrespodenti i Grupit KOHA në Bruksel, ka thënë se dialogun Kosovë-Serbi e kanë përcjellë fshehtësi të mëdha prej fillimit të tij dhe vazhdojnë ta përcjellin edhe më tutje. ...
Illyriapress | 09-Nov-2018 07:52
Bruksel, 9 nëntor 2018 – Augustin Palokaj, korrespodenti i Grupit KOHA në Bruksel, ka thënë se dialogun Kosovë-Serbi e kanë përcjellë fshehtësi të mëdha prej fillimit të tij dhe vazhdojnë ta përcjellin edhe më tutje. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved