ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/01/2019 20:04

“Zhizel” ngjitet në skenën e TKOB

“Zhizel” ngjitet në skenën e TKOB
Një fshat i qetë, me shtëpi të vogla, mulli ere dhe i rrethuar nga pyjet. Është kjo skena e ndërtuar për të sjellë libretin e baletit “Zhizel”, veprës së dashurisë së pamundur të fshatares Zhizel me princin Albert. ...
TV Klan | 08-Nov-2018 16:51
Një fshat i qetë, me shtëpi të vogla, mulli ere dhe i rrethuar nga pyjet. Është kjo skena e ndërtuar për të sjellë libretin e baletit “Zhizel”, veprës së dashurisë së pamundur të fshatares Zhizel me princin Albert. ...

Rikthehet “Zhizel” në kujtim të mjeshtrit Agron Aliaj
“Zhizel” një nga baletet më të bukura të historisë së operas do të rikthehet për publikun si një homazh në kujtim të mjeshtrit të madh Agron Aliaj . Baleti “Zhizel” u vendos për herë të pare në skenën shqiptare, në ...
Gazeta Shqip | 08-Nov-2018 16:11
“Zhizel” një nga baletet më të bukura të historisë së operas do të rikthehet për publikun si një homazh në kujtim të mjeshtrit të madh Agron Aliaj . Baleti “Zhizel” u vendos për herë të pare në skenën shqiptare, në ...

Teatri i Operas e Baletit rikthen shfaqjen e 30 viteve më parë, “Zhizel”
Për herë të parë shqiptarët e njohën “Zhizel”, në vitin 1988, kur mjeshtri i madh Agron ALIAJ, e prezantoi për publikun me një koreografi që Enada Hoxha e rikthen me artistët e Teatrit të Operas dhe baletit. Kjo rivënie ...
VizionPlus | 08-Nov-2018 14:06
Për herë të parë shqiptarët e njohën “Zhizel”, në vitin 1988, kur mjeshtri i madh Agron ALIAJ, e prezantoi për publikun me një koreografi që Enada Hoxha e rikthen me artistët e Teatrit të Operas dhe baletit. Kjo rivënie ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved