ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 15/11/2018 23:41

Thaçi iu bën thirrje politikanëve kosovarë: Të ballafaqohemi bashkë me Serbinë, betejën e kemi në Bruksel

Thaçi iu bën thirrje politikanëve kosovarë: Të ballafaqohemi bashkë me Serbinë, betejën e kemi në Bruksel
Presidenti i vendit Hashim Thaçi iu ka bërë thirrje subjekteve politike në Kosovë për të qenë pjesëmarrës në negociatat përballë homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq në kuadër të dialogut në Bruksel. Thaçi këto ...
Klan Kosova | 08-Nov-2018 21:17
Presidenti i vendit Hashim Thaçi iu ka bërë thirrje subjekteve politike në Kosovë për të qenë pjesëmarrës në negociatat përballë homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq në kuadër të dialogut në Bruksel. Thaçi këto ...

Bashkimi Evropian mbështet zgjidhjen me dy shtete Palestinë-Izrael
Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian (BE) për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, ka zhvilluar një takim në Bruksel me ministrin e Jashtëm të Palestinës, Riyad al-Maliki, transmeton Anadolu Agency ...
Arbresh | 08-Nov-2018 21:16
Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian (BE) për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, ka zhvilluar një takim në Bruksel me ministrin e Jashtëm të Palestinës, Riyad al-Maliki, transmeton Anadolu Agency ...

Takimi tripalësh, Thaçi: Serbia pati diskurs agresiv në takimin e Brukselit
Ka përfunduar takimi trepalësh në Bruksel mes Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përfaqësueses së lartë të Bashkimit Europian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini dhe presidentit të ...
Gazeta Dita | 08-Nov-2018 21:16
Ka përfunduar takimi trepalësh në Bruksel mes Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përfaqësueses së lartë të Bashkimit Europian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini dhe presidentit të ...

Mogherini kërkon angazhim të shpejtë të Kosovës dhe Serbisë: Palët të krijojnë ambient të favorshëm për dialogim
Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, priti në takim në kuadër të dialogut Kosove-Serbi, Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe atë të Serbisë Aleksandër Vuçiq. Në një deklaratë zyrtarë ...
Arbresh | 08-Nov-2018 21:16
Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, priti në takim në kuadër të dialogut Kosove-Serbi, Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe atë të Serbisë Aleksandër Vuçiq. Në një deklaratë zyrtarë ...

BE mbështet zgjidhjen me dy shtete Palestinë- Izrael
Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian (BE) për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, ka zhvilluar një takim në Bruksel me ministrin e Jashtëm të Palestinës, Riyad al-Maliki, transmeton AA. Sipas një ...
Shenja | 08-Nov-2018 21:11
Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian (BE) për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, ka zhvilluar një takim në Bruksel me ministrin e Jashtëm të Palestinës, Riyad al-Maliki, transmeton AA. Sipas një ...

Përfundon pa ndonjë marrëveshje takimi Thaçi – Vuçiq
Ka përfunduar pa ndonjë marrëveshje takimi në Bruksel ndërmjet presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiq. Edhe ky takim është lehtësuar nga Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica ...
Portalb | 08-Nov-2018 21:07
Ka përfunduar pa ndonjë marrëveshje takimi në Bruksel ndërmjet presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiq. Edhe ky takim është lehtësuar nga Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica ...

Përfundon pa marrëveshje takimi Thaçi-Vuçiç në Bruksel
BRUKSEL Ka përfunduar marrëveshje konkrete takimi në Bruksel ndërmjet presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiç. Edhe ky takim është ndermjetesuar nga Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit ...
BalkanWeb | 08-Nov-2018 20:50
BRUKSEL Ka përfunduar marrëveshje konkrete takimi në Bruksel ndërmjet presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiç. Edhe ky takim është ndermjetesuar nga Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit ...

Kërkesa e BE-së në takimin Thaçi-Vuçiq në Bruksel
Pas takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe atë të Serbisë Aleksandar Vuçiq, Bashkimi Europian pret që Kosova dhe Serbia të shpejtojnë angazhimin e tyre ndaj dialogut duke pasur parasysh lidhjen e ...
Zeri | 08-Nov-2018 21:04
Pas takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe atë të Serbisë Aleksandar Vuçiq, Bashkimi Europian pret që Kosova dhe Serbia të shpejtojnë angazhimin e tyre ndaj dialogut duke pasur parasysh lidhjen e ...

Përfundon takimi tripalësh, Thaçi: S’ka arsye të frikësohemi në ballafaqimin me Serbinë
Ka përfunduar takimi trepalësh në Bruksel mes Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përfaqësueses së lartë të Bashkimit Europian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini dhe presidentit të ...
Top Channel | 08-Nov-2018 20:44
Ka përfunduar takimi trepalësh në Bruksel mes Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përfaqësueses së lartë të Bashkimit Europian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini dhe presidentit të ...

Përfundon takimi pa marrëveshje, Thaçi: Gjuha e Serbisë, arrogante
Ka përfunduar pa një marrëveshje konkrete takimi i presidentit Hashim Thaçi me homologun e tij serb Aleksandër Vuçiç me ndërmjetësimin e përfaqësueses së lartë të BE, Frederika Mogherini. Presidenti i Kosovës Hashim ...
Dritare.net | 08-Nov-2018 21:01
Ka përfunduar pa një marrëveshje konkrete takimi i presidentit Hashim Thaçi me homologun e tij serb Aleksandër Vuçiç me ndërmjetësimin e përfaqësueses së lartë të BE, Frederika Mogherini. Presidenti i Kosovës Hashim ...

Thaçi takohet me Mogherinin: U pajtuam për një marrëveshje ligjërisht të detyrueshme
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është takuar mbrëmjen e kësaj të enjteje me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Europian, Federica Mogherini, në Bruksel, aty ku pas tij, shefja e BE-së për politikën e Jashtme dhe ...
Top Channel | 08-Nov-2018 19:32
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është takuar mbrëmjen e kësaj të enjteje me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Europian, Federica Mogherini, në Bruksel, aty ku pas tij, shefja e BE-së për politikën e Jashtme dhe ...

Thaçi: Dialogu me Serbinë, rrugë që kalon në shumë gjemba
Pas takimit me presidentin serb Aleksandar Vuçiq, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se përballja me Serbinë është e vështirë. “Ishte në përpjekje për të hapur rrugën e një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë ...
Zeri | 08-Nov-2018 21:01
Pas takimit me presidentin serb Aleksandar Vuçiq, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se përballja me Serbinë është e vështirë. “Ishte në përpjekje për të hapur rrugën e një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë ...

Thaçi në Bruksel: Arritja e marrëveshjes me Serbinë e vështirë
BRUKSEL Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se arritja e një marrëveshjeje me Serbinë do të jetë shumë e vështirë, por sipas tij do të bëhen përpjekje që në fund procesi të përmbyllet me një marrëveshje që do tu hapë ...
BalkanWeb | 08-Nov-2018 18:18
BRUKSEL Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se arritja e një marrëveshjeje me Serbinë do të jetë shumë e vështirë, por sipas tij do të bëhen përpjekje që në fund procesi të përmbyllet me një marrëveshje që do tu hapë ...

Mogherini kërkon angazhim të shpejtë të Kosovës dhe Serbisë: Palët të krijojnë ambient të favorshëm për dialogim
Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, priti në takim në kuadër të dialogut Kosove-Serbi, Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe atë të Serbisë Aleksandër Vuçiq. Në një deklaratë zyrtarë ...
Klan Kosova | 08-Nov-2018 20:55
Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, priti në takim në kuadër të dialogut Kosove-Serbi, Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe atë të Serbisë Aleksandër Vuçiq. Në një deklaratë zyrtarë ...

Konjufca: Thaçi po tenton të blejë njohjen nga Serbia me territor
Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka thënë të enjten se pavarësisht pse presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka manadat nga Kuvendi i Kosovës, ai po insiston në arritjen e një marrëveshjeje me ...
BalkanWeb | 08-Nov-2018 15:03
Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka thënë të enjten se pavarësisht pse presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka manadat nga Kuvendi i Kosovës, ai po insiston në arritjen e një marrëveshjeje me ...

Thaçi e Vuçiç takohen në mbrëmje, në Bruksel
Mbrëmjen e kësaj të enjteje, në Bruksel do të vijojnë bisedimet Kosovë-Serbi me ndërmjetësimin e Bashkimit Europian. Ky do të jetë takimi i katërt i fazës finale për arritjen e marrëveshjes mes dy vendeve.
Top Channel | 08-Nov-2018 14:08
Mbrëmjen e kësaj të enjteje, në Bruksel do të vijojnë bisedimet Kosovë-Serbi me ndërmjetësimin e Bashkimit Europian. Ky do të jetë takimi i katërt i fazës finale për arritjen e marrëveshjes mes dy vendeve.

Vuçiç: S’më pëlqen të bisedoj me Thaçin, por na duhet paqja
SERBI Në prag të takimit me homologun e Kosovës, Hashim Thaci, presidenti serb , Aleksandar Vuçiç u shpreh se pozicioni i Serbisë është i vështirë në këto bisedime. “Nuk më ofron rehati dhe nuk më pëlqen të bisedoj me ...
BalkanWeb | 08-Nov-2018 11:04
SERBI Në prag të takimit me homologun e Kosovës, Hashim Thaci, presidenti serb , Aleksandar Vuçiç u shpreh se pozicioni i Serbisë është i vështirë në këto bisedime. “Nuk më ofron rehati dhe nuk më pëlqen të bisedoj me ...

Thaçi: Serbia dhe Vuçiq kishin një diskurs agresiv ndaj Kosovës
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se në takimin e sotëm në Bruksel, pala serbe dhe Aleksandar Vuçiq kishin një diskurs agresiv dhe arrogant, kurse diskursi i palës kosovare ishte i argumenteve dhe i anës ...
Kosova Press | 08-Nov-2018 20:55
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se në takimin e sotëm në Bruksel, pala serbe dhe Aleksandar Vuçiq kishin një diskurs agresiv dhe arrogant, kurse diskursi i palës kosovare ishte i argumenteve dhe i anës ...

Kur do të arrihet dialogu Kosovë-Serbi? Flet këshilltari i Thaçit
Ditën e sotme do të mbahet një takim në Bruksel mes presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe homologut në tij serb, Aleksandar Vuçiç. Ky takim do të mbahet me ndërmjetësimin e shefes për politikën e jashtme të BE, ...
BalkanWeb | 08-Nov-2018 07:27
Ditën e sotme do të mbahet një takim në Bruksel mes presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe homologut në tij serb, Aleksandar Vuçiç. Ky takim do të mbahet me ndërmjetësimin e shefes për politikën e jashtme të BE, ...

VV: Thaçi po përpiqet të blejë njohjen nga Serbia me territor të Kosovës
Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka thënë të enjten se pavarësisht pse presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka manadat nga Kuvendi i Kosovës, ai po insiston në arritjen e një marrëveshjeje me ...
GazetaTema | 08-Nov-2018 15:03
Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka thënë të enjten se pavarësisht pse presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka manadat nga Kuvendi i Kosovës, ai po insiston në arritjen e një marrëveshjeje me ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved