ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/01/2019 19:19

Shqipëri-Kosovë, koordinim për mirëmenaxhim të ujësjellësve

Shqipëri-Kosovë, koordinim për mirëmenaxhim të ujësjellësve
Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri bashkë me Ministrin e Zhvillimit Ekonomik të Kosovës Valdrin Lluka dhe atë të Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Fatmir Matoshi morën pjesë në konferencën e ...
Gazeta Shqip | 08-Nov-2018 12:08
Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri bashkë me Ministrin e Zhvillimit Ekonomik të Kosovës Valdrin Lluka dhe atë të Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Fatmir Matoshi morën pjesë në konferencën e ...

Rritet numri i zonave urbane, komunat ende pa harta (VIDEO)
Ministria e Mjedisit pati sot një debat publik. Ata në të prezantuan rëndësinë e sektorit të planifikimit hapësinor, njofton Klan Kosova. Kronikë nga gazetarja Merita Neziri.
Klan Kosova | 08-Nov-2018 23:46
Ministria e Mjedisit pati sot një debat publik. Ata në të prezantuan rëndësinë e sektorit të planifikimit hapësinor, njofton Klan Kosova. Kronikë nga gazetarja Merita Neziri.

Të kenaqur me lekët e marra nga faturat e ujit
Ministri i Infrastrukturës i pranishëm në një konferencë mbi çështjet e ujit të organizuar nga Bashkia e Tiranës dha një shifër interesante që shpjegon edhe arsyet pse Erion Veliaj futi duart në faturat e ujit, duke ...
Respublica | 08-Nov-2018 21:31
Ministri i Infrastrukturës i pranishëm në një konferencë mbi çështjet e ujit të organizuar nga Bashkia e Tiranës dha një shifër interesante që shpjegon edhe arsyet pse Erion Veliaj futi duart në faturat e ujit, duke ...

Shqipëri-Kosovë, kordinim për mirëmenaxhim të ujësjellësave
Shqipëria dhe Kosova do të kenë një bashkëpunim më të ngushtë në menaxhimin e ujërave. Për këtë çështje ministrat Damian Gjiknuri dhe Valdrin Lluka nënshkruan një marrëveshje ku shprehet angazhimi për të shkëmbyer ...
Koha Jone | 08-Nov-2018 12:21
Shqipëria dhe Kosova do të kenë një bashkëpunim më të ngushtë në menaxhimin e ujërave. Për këtë çështje ministrat Damian Gjiknuri dhe Valdrin Lluka nënshkruan një marrëveshje ku shprehet angazhimi për të shkëmbyer ...

Shqipëri-Kosovë, bashkëpunim për mirëmenaxhim të ujësjellësave
Shqipëria dhe Kosova do të shkëmbejnë përvojën e tyre në menaxhimin e sektorit të ujësjellës-kanalizimeve. Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri bashkë me Ministrin e Zhvillimit Ekonomik të Kosovës ...
24 Ore | 08-Nov-2018 11:34
Shqipëria dhe Kosova do të shkëmbejnë përvojën e tyre në menaxhimin e sektorit të ujësjellës-kanalizimeve. Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri bashkë me Ministrin e Zhvillimit Ekonomik të Kosovës ...

Kosova dhe Shqipëria me marrëveshje për menaxhim të ujësjellësve
Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Vladrin Lluka, po merr pjesë në Konferencën dhe Ekspozitën Ballkanike për Ujra dhe Kanalizime “Uji dhe Natyra”, që po mbahet në Tiranë dhe e cila u organizua nga Shoqata e Ujësjellësit ...
Klan Kosova | 08-Nov-2018 11:28
Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Vladrin Lluka, po merr pjesë në Konferencën dhe Ekspozitën Ballkanike për Ujra dhe Kanalizime “Uji dhe Natyra”, që po mbahet në Tiranë dhe e cila u organizua nga Shoqata e Ujësjellësit ...

Shqipëri-Kosovë, kordinim për mirëmenaxhim të ujësjellësave
Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri bashkë me ministrin e Zhvillimit Ekonomik të Kosovës, Valdrin Lluka dhe atë të Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi morën pjesë në konferencën e ...
Kosova Press | 08-Nov-2018 11:16
Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri bashkë me ministrin e Zhvillimit Ekonomik të Kosovës, Valdrin Lluka dhe atë të Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi morën pjesë në konferencën e ...

Shqipëri – Kosovë memorandum bashkëpunimi për mirëmenaxhim të ujësjellësave – Gjiknuri: Reforma e ujit, rezultate pozitive
Shqipëria dhe Kosova kanë nënshkruar një memorandum të përbashkët, përmes të cilit do mundet që të dy vendet të shkëmbejnë përvojën e tyre me synim mirëmenaxhimin e burimeve njerëzore. Ministri i Energjisë dhe ...
ScanTv | 08-Nov-2018 11:16
Shqipëria dhe Kosova kanë nënshkruar një memorandum të përbashkët, përmes të cilit do mundet që të dy vendet të shkëmbejnë përvojën e tyre me synim mirëmenaxhimin e burimeve njerëzore. Ministri i Energjisë dhe ...

Dita botërore e planifikimit të qyteteve
Dita botërore e planifikimit të qyteteve, është ditë e rëndësishme për çdo qytetar të botës që dëshiron qytet më funksional, lagje më urbane, mjedis të mbrojtur dhe të menaxhuar me më shumë kujdes, përgjegjësi më të ...
Arbresh | 08-Nov-2016 10:00
Dita botërore e planifikimit të qyteteve, është ditë e rëndësishme për çdo qytetar të botës që dëshiron qytet më funksional, lagje më urbane, mjedis të mbrojtur dhe të menaxhuar me më shumë kujdes, përgjegjësi më të ...

MPMH shënon Ditën botërore të planifikimit të Qyteteve
Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor (MPMH) dhe Instituti i Planifikimit Hapësinor shënojnë “Ditën botërore të planifikimit të Qyteteve”. Këtë vit temë kryesore e takimit do të jetë ‘Rritja e zonave urbane në ...
Arbresh | 08-Nov-2018 07:24
Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor (MPMH) dhe Instituti i Planifikimit Hapësinor shënojnë “Ditën botërore të planifikimit të Qyteteve”. Këtë vit temë kryesore e takimit do të jetë ‘Rritja e zonave urbane në ...

?Ngjitjet e datës 8 nëntor
Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor shënon “Ditën botërore të planifikimit të Qyteteve”. (Hotel “Sirius”, ora 10:00)
Kosova Press | 07-Nov-2018 23:57
Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor shënon “Ditën botërore të planifikimit të Qyteteve”. (Hotel “Sirius”, ora 10:00)

Shqetësuese: Kjo është ndotja momentale e ajrit në Prishtinë
Në bazë të matjes së cilësisë së ajrit matësit të Ambasadës Amerikane në Prishtinë, sot në vendin tonë, ndotja e ajrit është mjaft shqetësuese. Edhe pse Qeveria ka marrë vendim që të ndalojë shitjen e thëngjillit pasi ...
Arbresh | 06-Nov-2018 21:59
Në bazë të matjes së cilësisë së ajrit matësit të Ambasadës Amerikane në Prishtinë, sot në vendin tonë, ndotja e ajrit është mjaft shqetësuese. Edhe pse Qeveria ka marrë vendim që të ndalojë shitjen e thëngjillit pasi ...

MMPH mbështet pastrimin e shtratit të lumit Marevc- Prishtinë
Zëvendëskryeministri Pacolli dhe ministri Matoshi u zotuan që në fshatin Marevc do të ketë edhe investime të tjera me qëllim të përmirësimit të jetës së banorëve të kësaj ane. Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit ...
Zeri | 06-Nov-2018 18:32
Zëvendëskryeministri Pacolli dhe ministri Matoshi u zotuan që në fshatin Marevc do të ketë edhe investime të tjera me qëllim të përmirësimit të jetës së banorëve të kësaj ane. Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit ...

MMPH mbështet pastrimin e shtratit të lumit Marevc - Prishtinë
Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi së bashku me zëvendëskryeministrin e parë dhe ministrin e Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, sot kanë marrë pjesë në fillimin e punimeve të Projektit ...
Kosova Press | 06-Nov-2018 18:25
Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi së bashku me zëvendëskryeministrin e parë dhe ministrin e Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, sot kanë marrë pjesë në fillimin e punimeve të Projektit ...

Zëvendëskryeministri Pacolli dhe Matoshi mbështet pastrimin e shtratit të lumit Marevc- Prishtinë
Zëvendëskryeministri Pacolli dhe ministri Matoshi u zotuan që në fshatin Marevc do të ketë edhe investime të tjera me qëllim të përmirësimit të jetës së banorëve të kësaj ane. Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit ...
Arbresh | 06-Nov-2018 18:22
Zëvendëskryeministri Pacolli dhe ministri Matoshi u zotuan që në fshatin Marevc do të ketë edhe investime të tjera me qëllim të përmirësimit të jetës së banorëve të kësaj ane. Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit ...

Institucioneve publike u ndalohet përdorimi i thëngjillit për ngrohje
Qeveria e Kosovës në mbledhjen e 74-të ka marrë vendim për ndalimin e përdorimit të thëngjillit për ngrohje në objektet e institucioneve publike. Vendimi është bazuar nga përvojat e viteve të kaluara gjatë sezonit të ...
Gazeta Ekonomia | 06-Nov-2018 17:33
Qeveria e Kosovës në mbledhjen e 74-të ka marrë vendim për ndalimin e përdorimit të thëngjillit për ngrohje në objektet e institucioneve publike. Vendimi është bazuar nga përvojat e viteve të kaluara gjatë sezonit të ...

Qeveria ndalon përdorimin e thëngjillit në institucionet publike
Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka miratuar kërkesën e Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor (MMPH) që në institucionet publike mos të përdoret thëngjilli për ngrohje. “Me qëllim që të mbrohet ajri ...
Klan Kosova | 06-Nov-2018 15:26
Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka miratuar kërkesën e Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor (MMPH) që në institucionet publike mos të përdoret thëngjilli për ngrohje. “Me qëllim që të mbrohet ajri ...

Nga sot, institucioneve publike u ndalohet përdorimi i thëngjillit
Qeveria e Kosovës ka aprovuar propozim vendimin për ndalimin e përdorimit të thëngjillit për ngorhje në Institucionet Publike. Ky propozim u mbështet fuqishëm nga ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir ...
Zeri | 06-Nov-2018 15:10
Qeveria e Kosovës ka aprovuar propozim vendimin për ndalimin e përdorimit të thëngjillit për ngorhje në Institucionet Publike. Ky propozim u mbështet fuqishëm nga ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir ...

Qeveria miraton ndalimin e përdorimit të thëngjillit për ngrohje në objektet e institucioneve publike
Në mbledhjen e Qeverisë së Republikës së Kosovës është miratuar shqyrtimi i propozim-vendimit për ndalimin e përdorimit të thëngjillit për ngrohje në objektet e institucioneve publike. Ministri i Mjedisit dhe ...
Arbresh | 06-Nov-2018 14:41
Në mbledhjen e Qeverisë së Republikës së Kosovës është miratuar shqyrtimi i propozim-vendimit për ndalimin e përdorimit të thëngjillit për ngrohje në objektet e institucioneve publike. Ministri i Mjedisit dhe ...

Ministrat premtojnë heqjen e taksës së dyfishtë për bizneset e peshkut
Tarifat për taksën e dyfishtë ujore që po paguajnë bizneset e peshkut, po paraqesin sfidë të madhe për bizneset e kësaj veprimtarie, u tha në takimin që kishin përfaqësuesit e Odës së Afarizmit të Kosovës me ministrin e ...
Kosova Press | 05-Nov-2018 17:47
Tarifat për taksën e dyfishtë ujore që po paguajnë bizneset e peshkut, po paraqesin sfidë të madhe për bizneset e kësaj veprimtarie, u tha në takimin që kishin përfaqësuesit e Odës së Afarizmit të Kosovës me ministrin e ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved