ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/01/2019 11:25

Politikani francez De Lamartine: Skënderbeu, politikani, mbreti dhe emri i shqiptarëve

Politikani francez De Lamartine: Skënderbeu, politikani, mbreti dhe emri i shqiptarëve
Në faqen nr. 314 të librit me titull “Histoire de la Turquie II – Historia e Turqisë II”, të poetit, romancierit, dramaturgut dhe politikanit të njohur francez, Alphonse De Lamartine, botuar në Paris në 1862, gjejmë një ...
GazetaTema | 08-Nov-2018 10:49
Në faqen nr. 314 të librit me titull “Histoire de la Turquie II – Historia e Turqisë II”, të poetit, romancierit, dramaturgut dhe politikanit të njohur francez, Alphonse De Lamartine, botuar në Paris në 1862, gjejmë një ...

Politikani francez: Skënderbeu, politikani e mbret i shqiptarëve
Në faqen n°314 të librit me titull “Histoire de la Turquie II – Historia e Turqisë II”, të poetit, romancierit, dramaturgut dhe politikanit të njohur francez, Alphonse De Lamartine, botuar në Paris në 1862, gjejmë një ...
Dritare.net | 08-Nov-2018 10:13
Në faqen n°314 të librit me titull “Histoire de la Turquie II – Historia e Turqisë II”, të poetit, romancierit, dramaturgut dhe politikanit të njohur francez, Alphonse De Lamartine, botuar në Paris në 1862, gjejmë një ...

Politikani francez: Skënderbeu politikani e mbreti i shqiptarëve
Në faqen n°314 të librit me titull “Histoire de la Turquie II – Historia e Turqisë II”, të poetit, romancierit, dramaturgut dhe politikanit të njohur francez, Alphonse De Lamartine, botuar në Paris në 1862, gjejmë një ...
Koha Jone | 08-Nov-2018 08:44
Në faqen n°314 të librit me titull “Histoire de la Turquie II – Historia e Turqisë II”, të poetit, romancierit, dramaturgut dhe politikanit të njohur francez, Alphonse De Lamartine, botuar në Paris në 1862, gjejmë një ...

Media franceze në 1912: “Shqiptarët do shpallin pavarësinë dhe do ta mbrojnë me gjak atë”
Gazeta franceze “Le Temps” ka botuar, të martën e 26 nëntorit 1912, në faqen n°2, intervistën e patriotit dhe liderit shqiptar, Dervish Himës, me korrespondentin e gazetës hungareze në Bukuresht të sjellë nga hulumtuesi ...
Koha Jone | 06-Nov-2018 18:01
Gazeta franceze “Le Temps” ka botuar, të martën e 26 nëntorit 1912, në faqen n°2, intervistën e patriotit dhe liderit shqiptar, Dervish Himës, me korrespondentin e gazetës hungareze në Bukuresht të sjellë nga hulumtuesi ...

Zbulohet artikulli i rrallë i vitit 1912: Shqiptarët do ta shpallin pavarësinë dhe do ta mbrojnë me gjak vendin e tyre
“Le Temps” ka botuar, të martën e 26 nëntorit 1912, në faqen n°2, intervistën e patriotit dhe liderit shqiptar, Dervish Himës, me korrespondentin e gazetës hungareze në Bukuresht të sjellë nga hulumtuesi Aurenc Bebja, ...
GazetaTema | 06-Nov-2018 17:54
“Le Temps” ka botuar, të martën e 26 nëntorit 1912, në faqen n°2, intervistën e patriotit dhe liderit shqiptar, Dervish Himës, me korrespondentin e gazetës hungareze në Bukuresht të sjellë nga hulumtuesi Aurenc Bebja, ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved