ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/01/2019 19:09

“Lleshaj duhej të rikthehej në detyrë pas vendimit të gjykatës”, justifikohet Nishani: Dikush t’i mësoj pak jurisprudencë Ramës

“Lleshaj duhej të rikthehej në detyrë pas vendimit të gjykatës”, justifikohet Nishani: Dikush t’i mësoj pak jurisprudencë Ramës
Ish-Presidenti Bujar Nishani po përpiqet prej disa distësh që të justifikohet për vendimin që ka dhënë për pushimin nga detyra të Gjeneral Sandër Lleshajt vendim të cilin e rrëzoi Gjykata. Nishani reagoi sërish sot për ...
GazetaTema | 08-Nov-2018 22:36
Ish-Presidenti Bujar Nishani po përpiqet prej disa distësh që të justifikohet për vendimin që ka dhënë për pushimin nga detyra të Gjeneral Sandër Lleshajt vendim të cilin e rrëzoi Gjykata. Nishani reagoi sërish sot për ...

“Sandër Leshaj ka fituar në gjykatë ndaj Nishanit”, Rama: Paratë e marra nga gjyqi i ka çuar për bamirësi
Kryeministri Edi Rama deklaroi se nuk ka marrë asnjë shpjegim nga Presidenti Meta për mos dekretimin e Lleshit dhe nëse ka ndikuar përplasja që ka patur me ish-presidentin Bujar Nishani. I ftuar në emisionin “Real ...
GazetaTema | 08-Nov-2018 22:00
Kryeministri Edi Rama deklaroi se nuk ka marrë asnjë shpjegim nga Presidenti Meta për mos dekretimin e Lleshit dhe nëse ka ndikuar përplasja që ka patur me ish-presidentin Bujar Nishani. I ftuar në emisionin “Real ...

Rama: Të hënën çojmë në kushtetuese Metën për mosdekretimin e LLeshit
Kryeministri Rama lajmeroi në emisionin Real Story në Vizion Plus se do të dërgojë në Gjykate Kushtetuese vendimin e presidentit Meta për të mos dekretuar emrin Sandër Lleshit për Minister të Brendshëm. Ai shtoi se ky ...
VizionPlus | 08-Nov-2018 22:09
Kryeministri Rama lajmeroi në emisionin Real Story në Vizion Plus se do të dërgojë në Gjykate Kushtetuese vendimin e presidentit Meta për të mos dekretuar emrin Sandër Lleshit për Minister të Brendshëm. Ai shtoi se ky ...

Nishani, Ramës: Bir Selman i nënës nga të të qaj më parë
Ish-presidenti Bujar Nishani i ka cilësuar të pabaza akuzat e kryeministrit Rama qe pohoi se ‘ish-Presidenti duhet ta kishte kthyer në detyrë Gjeneral Lleshin pas vendimit të Gjykatës”. Nishani thekon se Rama nuk ka ...
Koha Jone | 08-Nov-2018 23:27
Ish-presidenti Bujar Nishani i ka cilësuar të pabaza akuzat e kryeministrit Rama qe pohoi se ‘ish-Presidenti duhet ta kishte kthyer në detyrë Gjeneral Lleshin pas vendimit të Gjykatës”. Nishani thekon se Rama nuk ka ...

Rama: Lleshi u rikthey në detyrë, dëmshpërblimin e dha për bamirësi
Kryeministri Edi Rama ka folur në mbrëmje edhe për mosdekretimin e Sandër Lleshit nga Presidenti, Ilir Meta dhe faktin se ky i fundit kishte ende granden e “Gjeneralit”. I ftuar në emisionin “Real Story”, Kryeministria ...
Lajm Press | 08-Nov-2018 23:15
Kryeministri Edi Rama ka folur në mbrëmje edhe për mosdekretimin e Sandër Lleshit nga Presidenti, Ilir Meta dhe faktin se ky i fundit kishte ende granden e “Gjeneralit”. I ftuar në emisionin “Real Story”, Kryeministria ...

Rama sulmon Nishanin e ridërgon tek Meta emrin e Sandër Lleshit për dekretim
Kryeministri Edi Rama foli në Real Story edhe për përplasjen me Metën në lidhje me mosdekretimin e Sandër Lleshit. Rama tha se Meta nuk ka asnjë faj pasi ka qenë gabimi i Bujar Nishanit që ndodhi kjo gjë. “Nuk ka asgjë ...
VizionPlus | 08-Nov-2018 21:53
Kryeministri Edi Rama foli në Real Story edhe për përplasjen me Metën në lidhje me mosdekretimin e Sandër Lleshit. Rama tha se Meta nuk ka asnjë faj pasi ka qenë gabimi i Bujar Nishanit që ndodhi kjo gjë. “Nuk ka asgjë ...

Rama: Emrin e Lleshit do ia çoj sërish Metës, ç’pres nga ai
Kryeministri Edi Rama i ftuar në Real Story të gazetarit Sokol Balla foli për mosdekretimin e Sandër Lleshit si ministër nga Presidenti Ilir Meta. Ai tha se do t’ia dërgojë sërish Metës emrin e Lleshit për dekretim, dhe ...
BalkanWeb | 08-Nov-2018 21:42
Kryeministri Edi Rama i ftuar në Real Story të gazetarit Sokol Balla foli për mosdekretimin e Sandër Lleshit si ministër nga Presidenti Ilir Meta. Ai tha se do t’ia dërgojë sërish Metës emrin e Lleshit për dekretim, dhe ...

Rama: Sandër Lleshi fitoi dëmshpërblim, i çoi lekët për bamirësi
Kryeministri Rama ka folur sonte për zëvendësministrin e ri Sandër Lleshin,duke thënë se Presidenti Meta nuk ka dhënë asnjë shpjegim se përse nuk e dekretoi atë. Rama ka folur edhe për përplasjen që Lleshi ka pasur me ...
Dritare.net | 08-Nov-2018 21:59
Kryeministri Rama ka folur sonte për zëvendësministrin e ri Sandër Lleshin,duke thënë se Presidenti Meta nuk ka dhënë asnjë shpjegim se përse nuk e dekretoi atë. Rama ka folur edhe për përplasjen që Lleshi ka pasur me ...

Rama: Do çoj sërish Sandër Lleshin për dekretim, mundësi për Metën të futet në binarët kushtetues
Kryeministri Edi Rama deklaroi pak minuta më parë në emisionin Real Story se do të dërgojë sërish në Presidencë kandidaturën e Sandër Lleshit për dekretim në postin e Ministrit të Brendshëm. Kjo sipas tij është një ...
GazetaTema | 08-Nov-2018 21:42
Kryeministri Edi Rama deklaroi pak minuta më parë në emisionin Real Story se do të dërgojë sërish në Presidencë kandidaturën e Sandër Lleshit për dekretim në postin e Ministrit të Brendshëm. Kjo sipas tij është një ...

Rama: Nesër do t’i dërgoj Presidentit propozimin për të dekretuar Sandër Lleshin
I ftuar në emisionin ”Real Story” në Vizion Plus është Kryeministri Edi Rama, i cili ka thënë se nesër do ti dërgojë Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, propozimin për të dekretuar Sandër Lleshin si Ministër të ...
Koha Jone | 08-Nov-2018 21:45
I ftuar në emisionin ”Real Story” në Vizion Plus është Kryeministri Edi Rama, i cili ka thënë se nesër do ti dërgojë Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, propozimin për të dekretuar Sandër Lleshin si Ministër të ...

Rama: Do çoj sërish Lleshin për dekretim, mundësi për Metën të futet në binarët kushtetues
Kreyeministri Edi Rama deklaroi pak minuta më parë në emisionin Real Story se do të dërgojë sërish në Presidencë kandidaturëne Sandër Lleshit për dekretim në postin e Ministrit të Brendshëm. Kjo sipas tij është një ...
Java News | 08-Nov-2018 21:34
Kreyeministri Edi Rama deklaroi pak minuta më parë në emisionin Real Story se do të dërgojë sërish në Presidencë kandidaturëne Sandër Lleshit për dekretim në postin e Ministrit të Brendshëm. Kjo sipas tij është një ...

Rama në “Real Story” për krisjen me Metën, Dakon, Kacifas etj…
Kryeministri Edi Rama rikthehet sonte në Real Story përballe gazetarit Sokol Balla. Kreu I qeverisë do t’iu përgjigjet të gjitha cështjeve më të rëndësishme të ditës. Ai do të sqarojë konfliktin institucional me ...
Java News | 08-Nov-2018 21:17
Kryeministri Edi Rama rikthehet sonte në Real Story përballe gazetarit Sokol Balla. Kreu I qeverisë do t’iu përgjigjet të gjitha cështjeve më të rëndësishme të ditës. Ai do të sqarojë konfliktin institucional me ...

Rama përgjigjet sonte në “Real Story” për krisjen me Metën, Dakon, Kacifas etj…
Kryeministri Edi Rama rikthehet sonte në Real Story përballe gazetarit Sokol Balla. Kreu I qeverisë do triu përgjigjet të gjitha cështjeve më të rëndësishme të ditës. Ai do të sqarojë konfliktin institucional me ...
VizionPlus | 08-Nov-2018 17:35
Kryeministri Edi Rama rikthehet sonte në Real Story përballe gazetarit Sokol Balla. Kreu I qeverisë do triu përgjigjet të gjitha cështjeve më të rëndësishme të ditës. Ai do të sqarojë konfliktin institucional me ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved