ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/11/2018 00:37

?Klubi i Prodhuesve i gatshëm të përkrah Doganën në implementimin e taksës ndaj produkteve serbe

?Klubi i Prodhuesve i gatshëm të përkrah Doganën në implementimin e taksës ndaj produkteve serbe
Klubi i Prodhuesve të Kosovës sot ka vizituar Drejtorinë Doganore të Kosovës, ku është takuar me drejtorin e Doganës, Bahri Berisha.
Kosova Press | 08-Nov-2018 19:52
Klubi i Prodhuesve të Kosovës sot ka vizituar Drejtorinë Doganore të Kosovës, ku është takuar me drejtorin e Doganës, Bahri Berisha.

Pse Kosova vendosi taksën 10 % për mallrat e Serbisë dhe të Bosnjes?
Vendosja e taksës doganore prej 10 për qind për mallrat që importohen në Kosovë nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina, nuk ka një afat të caktuar se sa do të zgjasë. Ndërkaq, arsyet e vendosjes së kësaj mase, sipas ...
ScanTv | 08-Nov-2018 18:09
Vendosja e taksës doganore prej 10 për qind për mallrat që importohen në Kosovë nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina, nuk ka një afat të caktuar se sa do të zgjasë. Ndërkaq, arsyet e vendosjes së kësaj mase, sipas ...

Taksa ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës nuk ka afat kohor
Vendosja e taksës doganore prej 10 për qind për mallrat që importohen në Kosovë nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina, nuk ka një afat të caktuar se sa do të zgjasë. Ndërkaq, arsyet e vendosjes së kësaj mase, sipas ...
Zeri | 08-Nov-2018 16:54
Vendosja e taksës doganore prej 10 për qind për mallrat që importohen në Kosovë nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina, nuk ka një afat të caktuar se sa do të zgjasë. Ndërkaq, arsyet e vendosjes së kësaj mase, sipas ...

Kosova nuk ndalet, taksa ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës nuk ka afat kohor
Vendosja e taksës doganore prej 10 për qind për mallrat që importohen në Kosovë nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina, nuk ka një afat të caktuar se sa do të zgjasë. Ndërkaq, arsyet e vendosjes së kësaj mase, sipas ...
GazetaTema | 08-Nov-2018 16:48
Vendosja e taksës doganore prej 10 për qind për mallrat që importohen në Kosovë nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina, nuk ka një afat të caktuar se sa do të zgjasë. Ndërkaq, arsyet e vendosjes së kësaj mase, sipas ...

Masa tregtare ndaj Serbisë u vendos, por sa po zbatohet?
Qeveria e Kosovës me kërkesë të ministrisë së Tregtisë i ka vendosur masë importit të mallrave serbe. Kjo masë përfshin taksë shtesë prej 10 % për të gjitha produktet me prejardhje nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, ...
Zeri | 08-Nov-2018 16:42
Qeveria e Kosovës me kërkesë të ministrisë së Tregtisë i ka vendosur masë importit të mallrave serbe. Kjo masë përfshin taksë shtesë prej 10 % për të gjitha produktet me prejardhje nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, ...

Hoxhaj fton qytetarët për bojkotimin e prodhimeve të Serbisë
Enver Hoxhaj ka thënë se vendimi është marrë për të penguar Serbinë që të mos financoj fushata kundër Kosovës në një gjeografi botërore. Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ka thënë se masa mbrojtëse prej 10 për qind e ...
Politiko | 08-Nov-2018 10:51
Enver Hoxhaj ka thënë se vendimi është marrë për të penguar Serbinë që të mos financoj fushata kundër Kosovës në një gjeografi botërore. Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ka thënë se masa mbrojtëse prej 10 për qind e ...

BE: Kosova të heqë taksën e importit për Serbinë dhe Bosnjën
Bashkimi Europian i bëri thirrje Kosovës që të revokojë vendimin për të vendosur një taksë të importit për mallrat që vijnë nga Serbia dhe Bosnja, një masë që me shumë gjasa do thellojë edhe më shumë marrëdhëniet mes ...
ScanTv | 08-Nov-2018 10:45
Bashkimi Europian i bëri thirrje Kosovës që të revokojë vendimin për të vendosur një taksë të importit për mallrat që vijnë nga Serbia dhe Bosnja, një masë që me shumë gjasa do thellojë edhe më shumë marrëdhëniet mes ...

BE thirrje Kosovës të anulojë tarifat shtesë ndaj importit të mallrave serbe dhe boshnjake
Bashkimi Evropian i bëri thirrje Kosovës gjatë ditës së sotme, që të revokojë vendimin e saj për të vendosur një taksë shtesë për mallrat e importit që vijnë nga Serbia dhe Bosnja, një masë që ka gjasa të mbajë të ndera ...
Top Channel | 07-Nov-2018 23:49
Bashkimi Evropian i bëri thirrje Kosovës gjatë ditës së sotme, që të revokojë vendimin e saj për të vendosur një taksë shtesë për mallrat e importit që vijnë nga Serbia dhe Bosnja, një masë që ka gjasa të mbajë të ndera ...

Hoxhaj fton qytetarët për bojkotimin e prodhimeve të Serbisë
Enver Hoxhaj ka thënë se vendimi është marrë për të penguar Serbinë që të mos financoj fushata kundër Kosovës në një gjeografi botërore. Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ka thënë se masa mbrojtëse prej 10 për qind e ...
Arbresh | 08-Nov-2018 10:40
Enver Hoxhaj ka thënë se vendimi është marrë për të penguar Serbinë që të mos financoj fushata kundër Kosovës në një gjeografi botërore. Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ka thënë se masa mbrojtëse prej 10 për qind e ...

Haradinaj: Nëse Serbia s’ndalet, taksa e mallrave do rritet
Pas reagimeve që solli vendimi i qeverisë kosovare për sanksionet rreth produkteve serbe dhe boshnjake, vjen një deklaratë nga kryeministri Ramush Haradinaj. Kreu i qeverisë kosovare tha se qeveria nuk do të ndalet nga ...
BalkanWeb | 07-Nov-2018 18:49
Pas reagimeve që solli vendimi i qeverisë kosovare për sanksionet rreth produkteve serbe dhe boshnjake, vjen një deklaratë nga kryeministri Ramush Haradinaj. Kreu i qeverisë kosovare tha se qeveria nuk do të ndalet nga ...

Taksa ndaj mallrave të Serbisë dhe Bosnjës duhet të jetë më e lartë
Vendosja e taksës prej 10 për qind nga ana e Kosovës për mallrat me origjinë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina nga ana e prodhuesve po konsiderohet i mirëpritur. Sipas njohësve të ekonomisë, me këtë nivel të taksës ...
Zeri | 08-Nov-2018 09:52
Vendosja e taksës prej 10 për qind nga ana e Kosovës për mallrat me origjinë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina nga ana e prodhuesve po konsiderohet i mirëpritur. Sipas njohësve të ekonomisë, me këtë nivel të taksës ...

Bosnja: Taksa e Kosovës, kundërs parimeve të tregtisë së lirë
Ministri i Jashtëm i Bosnjë dhe Hercegovinës, Igor Crnadak, tha të mërkurën se vendimi i Qeverisë së Kosovës për t’iu vënë taksë importeve nga Bosnja është në kundërshtim të plotë me parimet e tregtisë së lirë në rajon, ...
BalkanWeb | 07-Nov-2018 17:42
Ministri i Jashtëm i Bosnjë dhe Hercegovinës, Igor Crnadak, tha të mërkurën se vendimi i Qeverisë së Kosovës për t’iu vënë taksë importeve nga Bosnja është në kundërshtim të plotë me parimet e tregtisë së lirë në rajon, ...

Haradinaj: Taksa për prodhimet e Serbisë e të Bosnjës nuk hiqet
Prishtinë, 8 nëntor 2018 – Qeveria e Kosovës ka dhënë zotimin se nuk do t’i nënshtrohet kurrfarë presioni ndërkombëtar për të revokuar sanksionet ekonomike të vëna një ditë më parë kundër Serbisë dhe Bosnjës e ...
Illyriapress | 08-Nov-2018 08:30
Prishtinë, 8 nëntor 2018 – Qeveria e Kosovës ka dhënë zotimin se nuk do t’i nënshtrohet kurrfarë presioni ndërkombëtar për të revokuar sanksionet ekonomike të vëna një ditë më parë kundër Serbisë dhe Bosnjës e ...

Taksa e Kosovës, reagon Bosnja: Është në kundërshtim me parimet e tregtisë së lirë
Ministri i Jashtëm i Bosnjë dhe Hercegovinës, Igor Crnadak, tha të mërkurën se vendimi i Qeverisë së Kosovës për t’iu vënë taksë importeve nga Bosnja është në kundërshtim të plotë me parimet e tregtisë së lirë në rajon, ...
GazetaTema | 07-Nov-2018 17:54
Ministri i Jashtëm i Bosnjë dhe Hercegovinës, Igor Crnadak, tha të mërkurën se vendimi i Qeverisë së Kosovës për t’iu vënë taksë importeve nga Bosnja është në kundërshtim të plotë me parimet e tregtisë së lirë në rajon, ...

Ministria e Tregtisë e palëkundur për taksën ndaj produkteve serbe
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Endrit Shala, po qëndron i palëkundur në vendimin e tij për vendosjen e masës prej 10 për qind në importet e mallrave nga Serbia dhe Bosnjë Hercegovina. Por, ish-kreu i MTI-së ...
Arbresh | 08-Nov-2018 08:21
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Endrit Shala, po qëndron i palëkundur në vendimin e tij për vendosjen e masës prej 10 për qind në importet e mallrave nga Serbia dhe Bosnjë Hercegovina. Por, ish-kreu i MTI-së ...

Gjuriç: S’ka dialog nëse Kosova nuk e tërheq vendimin për taksën
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç ka deklaruar se Serbia kërkon veprim të menjëhershëm dhe të vendosur nga bashkësia ndërkombëtare ndaj vendimit të Qeverisë së Kosovës për të vendosur ...
BalkanWeb | 06-Nov-2018 21:13
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç ka deklaruar se Serbia kërkon veprim të menjëhershëm dhe të vendosur nga bashkësia ndërkombëtare ndaj vendimit të Qeverisë së Kosovës për të vendosur ...

BE i kërkon sqarim Kosovës për tarifat ndaj Serbisë dhe Bosnjës
Zëdhënësja e Bashkimit Evropian, Maja Kocijançiç ka thënë për Radion Evropa e Lirë se BE-ja është duke kërkuar sqarime urgjente lidhur me vendimin e së martës të marrë nga autoritetet e Kosovës për të vendosur tarifa 10 ...
BalkanWeb | 06-Nov-2018 19:49
Zëdhënësja e Bashkimit Evropian, Maja Kocijançiç ka thënë për Radion Evropa e Lirë se BE-ja është duke kërkuar sqarime urgjente lidhur me vendimin e së martës të marrë nga autoritetet e Kosovës për të vendosur tarifa 10 ...

Kosova vendos taksa shtesë për mallrat e Serbisë dhe Bosnjës
Të gjitha mallrat që shkojnë nga Serbia dhe Bosnja herzegovina në Kosovë do të paguajnë taksë shtesë prej 10%.
Top Channel | 06-Nov-2018 17:45
Të gjitha mallrat që shkojnë nga Serbia dhe Bosnja herzegovina në Kosovë do të paguajnë taksë shtesë prej 10%.

Kosova, taksë për produktet nga Serbia dhe Bosnje Hercegovina
Qeveria e Kosovës ka miratuar vendimin për vendosjen e masës mbrojtëse për importin e të gjitha produkteve të prodhuara në Republikën e Serbisë dhe në Bosnjë dhe Hercegovinë. “Masa mbrojtëse nënkupton taksën prej 10 për ...
BalkanWeb | 06-Nov-2018 16:59
Qeveria e Kosovës ka miratuar vendimin për vendosjen e masës mbrojtëse për importin e të gjitha produkteve të prodhuara në Republikën e Serbisë dhe në Bosnjë dhe Hercegovinë. “Masa mbrojtëse nënkupton taksën prej 10 për ...

Kosova vendos masë tregtare ndaj produkteve të Serbisë e Bosnjës
KOSOVE Qeveria e Kosovës ka vendosur masë në importin e mallrave nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina. Në mbledhjen e sotme të qeverisë, ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, i propozoi kabinetit qeveritar ...
BalkanWeb | 06-Nov-2018 16:08
KOSOVE Qeveria e Kosovës ka vendosur masë në importin e mallrave nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina. Në mbledhjen e sotme të qeverisë, ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, i propozoi kabinetit qeveritar ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved