ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/11/2018 04:25

Ulet taksa e pagave të larta

Ulet taksa e pagave të larta
Janë 15 400 punëmarrës, sipas qeverisë, që do të përfitojnë nga ulja e tatimit të të ardhurave nga paga përmes zgjerimit të fashës që tatohet me 13%, duke e çuar kufirin e pagës nga 130 mijë lekë në muaj, në 150 mijë ...
Top Channel | 08-Nov-2018 14:47
Janë 15 400 punëmarrës, sipas qeverisë, që do të përfitojnë nga ulja e tatimit të të ardhurave nga paga përmes zgjerimit të fashës që tatohet me 13%, duke e çuar kufirin e pagës nga 130 mijë lekë në muaj, në 150 mijë ...

Shehaj: Ulja e taksës, lëmoshë e Ramës e Ahmetajt. Ja sa duhet
Deputeti demokrat Agron Shehaj ka komentuar paketën fiskale dhe uljen e taksave për ata që marrin nga 130 mijë deri në 150 mijë lekë të reja në muaj. Në një status në “Facebook” Shehaj e quan “Paketa Fiskale nga ...
BalkanWeb | 07-Nov-2018 18:19
Deputeti demokrat Agron Shehaj ka komentuar paketën fiskale dhe uljen e taksave për ata që marrin nga 130 mijë deri në 150 mijë lekë të reja në muaj. Në një status në “Facebook” Shehaj e quan “Paketa Fiskale nga ...

Rrogat deri 40 mijë lekë pa taksa, Ministria e Financave kundër
Deputetë të Maxhorancës në Komisionin Parlamentar të Ekonomisë propozuan që pagat deri në 40 mijë lekë të reja të mos taksohen duke e rritur pragun nga 30 mijë që është sot. Deputetja socialiste Blerina Gjylameti thotë ...
BalkanWeb | 07-Nov-2018 16:15
Deputetë të Maxhorancës në Komisionin Parlamentar të Ekonomisë propozuan që pagat deri në 40 mijë lekë të reja të mos taksohen duke e rritur pragun nga 30 mijë që është sot. Deputetja socialiste Blerina Gjylameti thotë ...

Ulet taksa e pagave të larta
Janë 15 400 punëmarrës, sipas qeverisë, që do të përfitojnë nga ulja e tatimit të të ardhurave nga paga përmes zgjerimit të fashës që tatohet me 13%, duke e çuar kufirin e pagës nga 130 mijë lekë në muaj, në 150 mijë ...
Gazeta Shqip | 08-Nov-2018 15:32
Janë 15 400 punëmarrës, sipas qeverisë, që do të përfitojnë nga ulja e tatimit të të ardhurave nga paga përmes zgjerimit të fashës që tatohet me 13%, duke e çuar kufirin e pagës nga 130 mijë lekë në muaj, në 150 mijë ...

Tregu i pesticideve në kaos, importohen vetëm 25 mln euro
Pesticidet që përdoren në bujqësi janë jashtë kontrollit, e për rrjedhojë përbëjnë një kërcënim për cilësinë e produkteve që konsumojmë. Ministri Niko Peleshi i ka propozuar qeverisë që të hiqet TVSH për plehrat kimike, ...
VizionPlus | 08-Nov-2018 14:06
Pesticidet që përdoren në bujqësi janë jashtë kontrollit, e për rrjedhojë përbëjnë një kërcënim për cilësinë e produkteve që konsumojmë. Ministri Niko Peleshi i ka propozuar qeverisë që të hiqet TVSH për plehrat kimike, ...

Tatimi i pagave të ulëta, Ahmetaj kundër rritjes së kufirit në 40 mijë lekë
Deputetët e mazhorancës kërkuan rritjen e kufirit te pagës mujore së pa tatueshme nga 30 mijë që është aktualisht në 40 mijë lekë. Propozimi u bë gjatë diskutimeve të paketës së re fiskale në komisionin e ekonomisë. ...
VizionPlus | 07-Nov-2018 16:29
Deputetët e mazhorancës kërkuan rritjen e kufirit te pagës mujore së pa tatueshme nga 30 mijë që është aktualisht në 40 mijë lekë. Propozimi u bë gjatë diskutimeve të paketës së re fiskale në komisionin e ekonomisë. ...

Inputet bujqësore, gjysma e pesticideve hyjnë kontrabandë në Shqipëri
Deputetët e Komisionit të Ekonomisë i kërkuan ministrit të Financave që në paketën fiskale që do të hyjë në fuqi në Janar të 2019-s, të përfshijë edhe përjashtimin nga tatimi mbi vlerën e shtuar të inputeve bujqësore. ...
Java News | 08-Nov-2018 18:54
Deputetët e Komisionit të Ekonomisë i kërkuan ministrit të Financave që në paketën fiskale që do të hyjë në fuqi në Janar të 2019-s, të përfshijë edhe përjashtimin nga tatimi mbi vlerën e shtuar të inputeve bujqësore. ...

Skema: Si individët me paga të larta shmangën taksat, paketë ligjore për t’i “kapur”
Një e shmangies ndaj taksave u përhap gjerësisht vitin e fundit, duke shfrytëzuar hapësirat ligjore dhe diferencat në tatimin ndaj individëve dhe ndaj bizneseve të vogla. Individë me paga të larta dolën nga skema e ...
GazetaTema | 07-Nov-2018 09:14
Një e shmangies ndaj taksave u përhap gjerësisht vitin e fundit, duke shfrytëzuar hapësirat ligjore dhe diferencat në tatimin ndaj individëve dhe ndaj bizneseve të vogla. Individë me paga të larta dolën nga skema e ...

Ulet taksa për pagat e larta
Janë 15 400 punëmarrës, sipas qeverisë, që do të përfitojnë nga ulja e tatimit të të ardhurave nga paga përmes zgjerimit të fashës që tatohet me 13%, duke e çuar kufirin e pagës nga 130 mijë lekë në muaj, në 150 mijë ...
Gazeta Dita | 08-Nov-2018 15:44
Janë 15 400 punëmarrës, sipas qeverisë, që do të përfitojnë nga ulja e tatimit të të ardhurave nga paga përmes zgjerimit të fashës që tatohet me 13%, duke e çuar kufirin e pagës nga 130 mijë lekë në muaj, në 150 mijë ...

Shqipëri, importimi i makinerive bujqësore nga 1 janari me zero taksë
Duke filluar nga data 1 janari e vitit të ardhshëm, makineritë bujqësore do të importohen me zero taksë në Shqipëri. Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj, tha sot në Komisionin e Ekonomisë se në paketën e re ...
Medial | 08-Nov-2018 15:29
Duke filluar nga data 1 janari e vitit të ardhshëm, makineritë bujqësore do të importohen me zero taksë në Shqipëri. Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj, tha sot në Komisionin e Ekonomisë se në paketën e re ...

Ulet taksa për pagat e larta? Debate mes deputetëve të PS dhe Ahmetajt
Janë 15 400 punëmarrës, sipas qeverisë, që do të përfitojnë nga ulja e tatimit të të ardhurave nga paga përmes zgjerimit të fashës që tatohet me 13%, duke e çuar kufirin e pagës nga 130 mijë lekë në muaj, në 150 mijë ...
Java News | 08-Nov-2018 15:26
Janë 15 400 punëmarrës, sipas qeverisë, që do të përfitojnë nga ulja e tatimit të të ardhurave nga paga përmes zgjerimit të fashës që tatohet me 13%, duke e çuar kufirin e pagës nga 130 mijë lekë në muaj, në 150 mijë ...

Shqipëri, importimi i makinerive bujqësore nga 1 janari me zero taksë
Duke filluar nga data 1 janari e vitit të ardhshëm, makineritë bujqësore do të importohen me zero taksë në Shqipëri.
Kosova Press | 08-Nov-2018 14:39
Duke filluar nga data 1 janari e vitit të ardhshëm, makineritë bujqësore do të importohen me zero taksë në Shqipëri.

Profesionet e lira do tatohen. Nisma që prek juristët, mjekët dhe financierët
Profesionet e lira që kanë marrë licensë si persona fizkë, apo dhe biznese në këtë status do të përfshihen në një skemë për mos shmangie e tatimit mbi të ardhurat personale.
Top Channel | 06-Nov-2018 15:34
Profesionet e lira që kanë marrë licensë si persona fizkë, apo dhe biznese në këtë status do të përfshihen në një skemë për mos shmangie e tatimit mbi të ardhurat personale.

Deputetët e PS kërkojnë 0 tatim për pagat deri në 40 mijë lekë
Tatimi mbi pagat e ulëta do të jenë pjesë e debatit në seancën parlamentare. Deputetët e Komisionit të Ekonomisë kanë kërkuar rishikimin e skemës duke favorizuar 70 mijë punonjës. Pavarësisht se nisma është kundërshtuar ...
Java News | 07-Nov-2018 14:51
Tatimi mbi pagat e ulëta do të jenë pjesë e debatit në seancën parlamentare. Deputetët e Komisionit të Ekonomisë kanë kërkuar rishikimin e skemës duke favorizuar 70 mijë punonjës. Pavarësisht se nisma është kundërshtuar ...

Përjashtim tatimit për pagat deri 40 mijë lekë, Komisioni i Ekonomisë i propozon ministrisë së Financave rishikimin e fashave! Debate të forta
Ndryshimi në ligjin për tatimin mbi të ardhurat shkaktoi debate të forta në sallën e Komisionit parlamentar të Ekononomisë. Ndryshimet e propozuar nga ministria janë për rritjen e pragut të tatimit nga 130 mijë lekë në ...
ScanTv | 07-Nov-2018 11:44
Ndryshimi në ligjin për tatimin mbi të ardhurat shkaktoi debate të forta në sallën e Komisionit parlamentar të Ekononomisë. Ndryshimet e propozuar nga ministria janë për rritjen e pragut të tatimit nga 130 mijë lekë në ...

Zbardhet propozimi i ri i PS, Gjylameti: Të mbrojmë pagat minimale
Në linjë me parimin e taksimit të ndershëm kush fiton me pak paguan më pak si edhe për të rritur përfitimet për ata qe kanë paga të ulëta, Partia Socialiste ka sjellë një propozim të ri në Kuvend. Deputetja e Partisë ...
Java News | 06-Nov-2018 19:32
Në linjë me parimin e taksimit të ndershëm kush fiton me pak paguan më pak si edhe për të rritur përfitimet për ata qe kanë paga të ulëta, Partia Socialiste ka sjellë një propozim të ri në Kuvend. Deputetja e Partisë ...

Bankersi u shit, Shqipëria nuk përfitoi asgjë!
Ministri i Financave zbuloi sot sesi legjislacioni shqiptar është përshtatur për disa investitorë të mëdhenj që e kanë patur fushë me lule aktivitetin në Shqipëri, falë edhe qeverisë ku bën pjesë zoti Ahmetaj. ...
Respublica | 06-Nov-2018 18:38
Ministri i Financave zbuloi sot sesi legjislacioni shqiptar është përshtatur për disa investitorë të mëdhenj që e kanë patur fushë me lule aktivitetin në Shqipëri, falë edhe qeverisë ku bën pjesë zoti Ahmetaj. ...

Profesionet e lira do tatohen, preken juristët, mjekët dhe financierët
Në prezantimi e paketës fiskale në komisionin e ekonomisë, ministri i Financave, Arben Ahmetaj, tha se profesionet e lira që kanë marrë licencë do të tatohen mbi të ardhurat personale. “Nga të punësuarit kanë dalë ...
Dritare.net | 06-Nov-2018 16:58
Në prezantimi e paketës fiskale në komisionin e ekonomisë, ministri i Financave, Arben Ahmetaj, tha se profesionet e lira që kanë marrë licencë do të tatohen mbi të ardhurat personale. “Nga të punësuarit kanë dalë ...

Profesionet e lira do tatohen. Nisma që prek juristët, mjekët dhe financierët
Profesionet e lira që kanë marrë licensë si persona fizikë, apo dhe biznese në këtë status do të përfshihen në një skemë për mos shmangie e tatimit mbi të ardhurat personale Gjate prezantimi të paketës fiskale në ...
Gazeta Dita | 06-Nov-2018 16:15
Profesionet e lira që kanë marrë licensë si persona fizikë, apo dhe biznese në këtë status do të përfshihen në një skemë për mos shmangie e tatimit mbi të ardhurat personale Gjate prezantimi të paketës fiskale në ...

Paketa fiskale, Ahmetaj: 65% e sipërmarrjes e ka tatimin zero
TIRANE Ministri i Ekonomisë dhe Financave Arben Ahmetaj ka prezantuar pr-ligjet e paktës fiskale gjatë mbledhjes së Komisionit të Ekonomisë. Ahmetaj u shpreh se qëllimi i paketës fiskale është ulja barrës fiskale për ...
BalkanWeb | 06-Nov-2018 12:01
TIRANE Ministri i Ekonomisë dhe Financave Arben Ahmetaj ka prezantuar pr-ligjet e paktës fiskale gjatë mbledhjes së Komisionit të Ekonomisë. Ahmetaj u shpreh se qëllimi i paketës fiskale është ulja barrës fiskale për ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved