ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/01/2019 19:19

U përplas me Trump, Shtëpia e Bardhë pezullon gazetarin e CNN

U përplas me Trump, Shtëpia e Bardhë pezullon gazetarin e CNN
Shtëpia e Bardhë pezulloi gazetarin e CNN vetëm disa orë pas një shkëmbimi gjaknxehtë midis tij dhe presidentit amerikan Donald Trump. Një punonjëse e Shtëpisë së Bardhë u përpoq t’ia merrte mikrofonin gazetarit Jim ...
Gazeta Shqip | 08-Nov-2018 13:08
Shtëpia e Bardhë pezulloi gazetarin e CNN vetëm disa orë pas një shkëmbimi gjaknxehtë midis tij dhe presidentit amerikan Donald Trump. Një punonjëse e Shtëpisë së Bardhë u përpoq t’ia merrte mikrofonin gazetarit Jim ...

Trump përplaset me gazetarin e CNN (video)
Gjatë një konference shtypi në Shtëpinë e Bardhë mbi rezultatet e zgjedhjeve të 6 Nëntorit, Jim Acosta e pyeti presidentin rreth karvanit të emigrantëve nga Amerika Qendrore që duan të kërkojnë azil në SHBA. Presidenti ...
TV Klan | 08-Nov-2018 10:57
Gjatë një konference shtypi në Shtëpinë e Bardhë mbi rezultatet e zgjedhjeve të 6 Nëntorit, Jim Acosta e pyeti presidentin rreth karvanit të emigrantëve nga Amerika Qendrore që duan të kërkojnë azil në SHBA. Presidenti ...

IFJ reagon ndaj heqjes së akreditimit për gazetarin e CNN-it
Federata Ndërkombëtare e Gazetarëve (IFJ) dënoi sot dhunën verbale të Donald Trump kundrejt medias dhe sanksionimin e Shtëpisë së Bardhë kundër një gazetari të CNN-it, që iu hoq akreditimi, pas një debati të ashpër me ...
Kosova Press | 08-Nov-2018 17:34
Federata Ndërkombëtare e Gazetarëve (IFJ) dënoi sot dhunën verbale të Donald Trump kundrejt medias dhe sanksionimin e Shtëpisë së Bardhë kundër një gazetari të CNN-it, që iu hoq akreditimi, pas një debati të ashpër me ...

Shtëpia e Bardhë e shpall person “non grata” gazetarin e CNN, pas përplasjes me presidentin Trump (Video)
Shtëpia e Bardhë ka pezulluar kredencialet e korrespodentit të CNN-it në Shtëpinë e Bardhë, pas një shkëmbimi fjalësh të zjarrta me presidentin amerikan Donald Trump. Kjo pasi që, sipas mediave të huaja, përcjell ...
Republika | 08-Nov-2018 12:18
Shtëpia e Bardhë ka pezulluar kredencialet e korrespodentit të CNN-it në Shtëpinë e Bardhë, pas një shkëmbimi fjalësh të zjarrta me presidentin amerikan Donald Trump. Kjo pasi që, sipas mediave të huaja, përcjell ...

Incidenti me Trump, Shtëpia e Bardhë i “mbyll derën” gazetarit të CNN
Shtëpia e Bardhë njoftoi se ka hequr akreditimin e gazetarit të CNN, Jim Acosta, pasi ky i fundit u përfshi në një incident verbal me presidentin Trump. Gjithçka ndodhi pas një konference për shtyp ku Trump iu vërvit ...
Tesheshi | 08-Nov-2018 11:20
Shtëpia e Bardhë njoftoi se ka hequr akreditimin e gazetarit të CNN, Jim Acosta, pasi ky i fundit u përfshi në një incident verbal me presidentin Trump. Gjithçka ndodhi pas një konference për shtyp ku Trump iu vërvit ...

Trump hakmerret ndaj gazetarit, nuk e pranon më në Shtëpinë e Bardhë
Shtëpia e Bardhë nuk do të pranojë më në Shtëpinë e Bardhë korrespondentin e CNN, Jim Acosta, i cili pati një përplasje me Presidentin Donald Trump në konferencën për shtyp. Trump u tërbua me gazetarin Jim Acosta, pasi ...
Medial | 08-Nov-2018 10:57
Shtëpia e Bardhë nuk do të pranojë më në Shtëpinë e Bardhë korrespondentin e CNN, Jim Acosta, i cili pati një përplasje me Presidentin Donald Trump në konferencën për shtyp. Trump u tërbua me gazetarin Jim Acosta, pasi ...

Trump hakmerret ndaj gazetarit, nuk e pranon më në Shtëpinë e Bardhë
Shtëpia e Bardhë nuk do të pranojë më në Shtëpinë e Bardhë korrespondentin e CNN, Jim Acosta, i cili pati një përplasje me Presidentin Donald Trump në konferencën për shtyp.
Kosova Press | 08-Nov-2018 10:40
Shtëpia e Bardhë nuk do të pranojë më në Shtëpinë e Bardhë korrespondentin e CNN, Jim Acosta, i cili pati një përplasje me Presidentin Donald Trump në konferencën për shtyp.

Sherri me Trump/ Shtëpia e Bardhë, masa ndaj gazetarit të CNN
Shtëpia e Bardhë ia pezulloi kredencialet korrespondentit kryesor të CNN-it, disa orë pas një debati gjaknxehtë midis tij dhe presidentit amerikan, Donald Trump. Një punonjëse e Shtëpisë së Bardhë u përpoq t’ia merrte ...
BalkanWeb | 08-Nov-2018 08:59
Shtëpia e Bardhë ia pezulloi kredencialet korrespondentit kryesor të CNN-it, disa orë pas një debati gjaknxehtë midis tij dhe presidentit amerikan, Donald Trump. Një punonjëse e Shtëpisë së Bardhë u përpoq t’ia merrte ...

Shtëpia e Bardhë i merr akreditimin gazetarit të CNN-it pas konfliktit verbal me Trumpin
Shtëpia e Bardhë pezulloi të hënën për një periudhë të pacaktuar, akreditimin e gazetarit Jim Acosta, nga televizioni CNN, të cilit i parapriu një konflikt verbal me presidentin amerikan Donald Trump gjatë një ...
Shenja | 08-Nov-2018 09:59
Shtëpia e Bardhë pezulloi të hënën për një periudhë të pacaktuar, akreditimin e gazetarit Jim Acosta, nga televizioni CNN, të cilit i parapriu një konflikt verbal me presidentin amerikan Donald Trump gjatë një ...

Shtëpia e Bardhë i merr akreditimin gazetarit të CNN-it pas konfliktit verbal me Trumpin
Shtëpia e Bardhë pezulloi të hënën për një periudhë të pacaktuar, akreditimin e gazetarit Jim Acosta, nga televizioni CNN, të cilit i parapriu një konflikt verbal me presidentin amerikan Donald Trump gjatë një ...
Ina-Online | 08-Nov-2018 09:55
Shtëpia e Bardhë pezulloi të hënën për një periudhë të pacaktuar, akreditimin e gazetarit Jim Acosta, nga televizioni CNN, të cilit i parapriu një konflikt verbal me presidentin amerikan Donald Trump gjatë një ...

Shtëpia e Bardhë i merr akreditimin gazetarit të CNN-it pas konfliktit verbal me Trumpin
Shtëpia e Bardhë pezulloi të hënën për një periudhë të pacaktuar, akreditimin e gazetarit Jim Acosta, nga televizioni CNN, të cilit i parapriu një konflikt verbal me presidentin amerikan Donald Trump gjatë një ...
Portalb | 08-Nov-2018 09:32
Shtëpia e Bardhë pezulloi të hënën për një periudhë të pacaktuar, akreditimin e gazetarit Jim Acosta, nga televizioni CNN, të cilit i parapriu një konflikt verbal me presidentin amerikan Donald Trump gjatë një ...

Shtëpia e Bardhë i pezullon kredencialet gazetarit të CNN, pas sherrit me Trump
Shtëpia e Bardhë i pa pezulluar kredencialet, korrespondentit të CNN-së, pas sherrit që ai pati me Presidentin Trump. Stafi i Shtëpisë së Bardhë, u përpoq t’i heqë mikrofonin gazetarit të CNN, Jim Acosta, në konferencën ...
Dritare.net | 08-Nov-2018 09:31
Shtëpia e Bardhë i pa pezulluar kredencialet, korrespondentit të CNN-së, pas sherrit që ai pati me Presidentin Trump. Stafi i Shtëpisë së Bardhë, u përpoq t’i heqë mikrofonin gazetarit të CNN, Jim Acosta, në konferencën ...

Shtëpia e Bardhë ia pezullon qasjen gazetarit të CNN-it
Shtëpia e Bardhë ia pezulloi kredencialet korrespondentit kryesor të CNN-it, disa orë pas një shkëmbimi gjaknxehtë midis tij dhe presidentit amerikan, Donald Trump. Një punonjëse e Shtëpisë së Bardhë u përpoq t’ia ...
Medial | 08-Nov-2018 09:24
Shtëpia e Bardhë ia pezulloi kredencialet korrespondentit kryesor të CNN-it, disa orë pas një shkëmbimi gjaknxehtë midis tij dhe presidentit amerikan, Donald Trump. Një punonjëse e Shtëpisë së Bardhë u përpoq t’ia ...

Shtëpia e Bardhë ia pezullon qasjen gazetarit të CNN-it
Një punonjëse e Shtëpisë së Bardhë u përpoq t’ia merrte mikrofonin gazetarit Jim Acosta në një konferencë për media të mërkurën, por ai insistoi me pyetjet e tij. Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Sarah Sanders, tha më ...
Lajminet | 08-Nov-2018 09:14
Një punonjëse e Shtëpisë së Bardhë u përpoq t’ia merrte mikrofonin gazetarit Jim Acosta në një konferencë për media të mërkurën, por ai insistoi me pyetjet e tij. Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Sarah Sanders, tha më ...

Shtëpia e Bardhë shpall ‘non grata’ gazetarin e CNN që u përplas me Trump
Shtëpia e Bardhë i pezulloi kredencialet korrespondentit kryesor të CNN-it, disa orë pas një debati gjaknxehtë midis tij dhe presidentit amerikan, Donald Trump. Një punonjëse e Shtëpisë së Bardhë u përpoq t’ia merrte ...
Java News | 08-Nov-2018 09:07
Shtëpia e Bardhë i pezulloi kredencialet korrespondentit kryesor të CNN-it, disa orë pas një debati gjaknxehtë midis tij dhe presidentit amerikan, Donald Trump. Një punonjëse e Shtëpisë së Bardhë u përpoq t’ia merrte ...

Trump përplaset me gazetarin: Njeri i tmerrshëm, nuk duhet të punoni për CNN
Urrejtja e presidentit amerikan Donald Trump ndaj mediave dhe gazetarëve duket se nuk do të marrë fund kurrë. Trump pati dje një përplasje tjetër me korrespondentin e rrjetit CNN Jim Acosta, të cilin e quajti “njeri i ...
Gazeta Shqip | 08-Nov-2018 08:32
Urrejtja e presidentit amerikan Donald Trump ndaj mediave dhe gazetarëve duket se nuk do të marrë fund kurrë. Trump pati dje një përplasje tjetër me korrespondentin e rrjetit CNN Jim Acosta, të cilin e quajti “njeri i ...

Trump përplaset me gazetarin e CNN-it: Je i tmerrshëm (VIDEO)
Gazetari i CNN, Jim Acosta, e ka sfiduar presidentin amerikan, Donald Trump lidhur me pohimet e tij për një karavan emigrantësh që shkonte në SHBA nga Amerika Qendrore. Trump nuk e priti shumë mirë pyetjen e gazetarit. ...
Klan Kosova | 08-Nov-2018 08:36
Gazetari i CNN, Jim Acosta, e ka sfiduar presidentin amerikan, Donald Trump lidhur me pohimet e tij për një karavan emigrantësh që shkonte në SHBA nga Amerika Qendrore. Trump nuk e priti shumë mirë pyetjen e gazetarit. ...

Trump përplaset me gazetarin e CNN: Jeni i vrazhdë, i tmerrshëm
Presidenti Donald Trump pati të mërkurën një përplasje tjetër me korrespondentin e rrjetit CNN Jim Acosta, të cilin e quajti “njeri i vrazhdë” kur gazetari u përpoq t’i bënte atij një pyetje. Gjatë një konference shtypi ...
BalkanWeb | 07-Nov-2018 22:35
Presidenti Donald Trump pati të mërkurën një përplasje tjetër me korrespondentin e rrjetit CNN Jim Acosta, të cilin e quajti “njeri i vrazhdë” kur gazetari u përpoq t’i bënte atij një pyetje. Gjatë një konference shtypi ...

Trump flet për fitore dhe sulmon gazetarin e CNN-it
Presidenti Trump në deklaratën e tij pas mbylljes së votimeve, është shprehur se rezultati tregoi një ndër fitoret më të mëdha që nga Koha e John Kennedy. Për Trump, Amerika po rilulëzon. Krahas kësaj, presidenti tha se ...
Medial | 08-Nov-2018 01:57
Presidenti Trump në deklaratën e tij pas mbylljes së votimeve, është shprehur se rezultati tregoi një ndër fitoret më të mëdha që nga Koha e John Kennedy. Për Trump, Amerika po rilulëzon. Krahas kësaj, presidenti tha se ...

Ulu aty! Ti je lajm i rremë dhe person i tmerrshëm”: Plas sherri live mes gazetarit të njohur dhe Donald Trump
Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka pasur një debat të ashpër me një nga gazetarët e CNN, Jim Acosta. Debati nisi pwr shkak tw termit tw përdorur nga Trump, qw i cilësonte emigrantët si karvan. Trump iu drejtua ...
Medial | 07-Nov-2018 23:15
Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka pasur një debat të ashpër me një nga gazetarët e CNN, Jim Acosta. Debati nisi pwr shkak tw termit tw përdorur nga Trump, qw i cilësonte emigrantët si karvan. Trump iu drejtua ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved