ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/11/2018 05:08

Haradinaj: Thaçi të analizojë pjesëmarrjen në dialogun me Vuçiç

Haradinaj: Thaçi të analizojë pjesëmarrjen në dialogun me Vuçiç
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ka hezitime që çështja e liberalizimit të vizave të vendoset në agjendën e takimit të Këshillit të Ministrave të Bashkimit Evropian. Pas mbledhjes së Këshillit ...
BalkanWeb | 08-Nov-2018 13:18
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ka hezitime që çështja e liberalizimit të vizave të vendoset në agjendën e takimit të Këshillit të Ministrave të Bashkimit Evropian. Pas mbledhjes së Këshillit ...

Haradinaj: Thaçi të shqyrtojë shkuarjen në Bruksel nëse nuk ka liberalizim vizash
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk ka njohuri se për çfarë do të bisedojnë sonte në Bruksel presidentët e Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiç, por ai konsideron se Thaçi duhet të marrë në ...
Portalb | 08-Nov-2018 15:38
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk ka njohuri se për çfarë do të bisedojnë sonte në Bruksel presidentët e Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiç, por ai konsideron se Thaçi duhet të marrë në ...

Në fillim të dhjetorit, Johannes Hahn viziton Kosovën
Komisionari evropian për zgjerim dhe fqinjësi Johannes Hahn do të vizitojë Kosovën në fillim të dhjetorit. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe Ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha në konferencë për ...
Ina-Online | 08-Nov-2018 15:32
Komisionari evropian për zgjerim dhe fqinjësi Johannes Hahn do të vizitojë Kosovën në fillim të dhjetorit. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe Ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha në konferencë për ...

Johannes Hahn në fillim të dhjetorit viziton Kosovën
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka treguar se Komisionari Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi Johannes Hahn, do ta vizitojë Kosovën në fillim të dhjetorit. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një ...
Zeri | 08-Nov-2018 15:11
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka treguar se Komisionari Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi Johannes Hahn, do ta vizitojë Kosovën në fillim të dhjetorit. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një ...

Hahn në fillim të dhjetorit viziton Kosovën
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka treguar se Komisionari Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi Johannes Hahn, do ta vizitojë Kosovën në fillim të dhjetorit. Kjo vizitë sipas Haradinajt përçon mesazhin se Kosova ...
Klan Kosova | 08-Nov-2018 14:24
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka treguar se Komisionari Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi Johannes Hahn, do ta vizitojë Kosovën në fillim të dhjetorit. Kjo vizitë sipas Haradinajt përçon mesazhin se Kosova ...

Johannes Hahn në fillim të dhjetorit viziton Kosovën
Në takimin e sotëm të Këshillit Ministror për Integrim Evropian u dakorduan prioritetet e ERA-s, si dhe u vendosën prioritete për ERA 2.
Kosova Press | 08-Nov-2018 13:53
Në takimin e sotëm të Këshillit Ministror për Integrim Evropian u dakorduan prioritetet e ERA-s, si dhe u vendosën prioritete për ERA 2.

Haradinaj: Thaçi të analizojë pjesëmarrjen në dialogun me Vuçiç
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ka hezitime që çështja e liberalizimit të vizave të vendoset në agjendën e takimit të Këshillit të Ministrave të Bashkimit Evropian. Pas mbledhjes së Këshillit ...
Koha Jone | 08-Nov-2018 13:33
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ka hezitime që çështja e liberalizimit të vizave të vendoset në agjendën e takimit të Këshillit të Ministrave të Bashkimit Evropian. Pas mbledhjes së Këshillit ...

Haradinaj: Nëse hyjmë në agjendë edhe pse s’ka disponim, këtë vit e marrim një “PO” për vizat
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, pas mbledhjes së Këshillit Ministror për Integrim Evropian ka deklaruar se beson se brenda këtij viti liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës do futet në agjendën dhe ...
Klan Kosova | 08-Nov-2018 12:52
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, pas mbledhjes së Këshillit Ministror për Integrim Evropian ka deklaruar se beson se brenda këtij viti liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës do futet në agjendën dhe ...

Haradinaj: Taksa ndaj Serbisë mund të rritet, Presidenti mos t’i përgjigjet dialogut pa u liberalizu vizat
Kryeministri, Ramush Haradinaj, vlerëson se presidenti, Hashim Thaçi, nuk do të duhej t’i përgjigjej një takimi në nivel të dialogut pa një vendim për liberalizim të vizave, raporton . “Nuk di se çfarë mund të ...
Arbresh | 08-Nov-2018 12:37
Kryeministri, Ramush Haradinaj, vlerëson se presidenti, Hashim Thaçi, nuk do të duhej t’i përgjigjej një takimi në nivel të dialogut pa një vendim për liberalizim të vizave, raporton . “Nuk di se çfarë mund të ...

Ushtria e Kosovës do të futet në veri
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur për formimin e Ushtrisë së Kosovës, duke thënë se brenda këtij muaji edhe do të behët formimi i saj. Ai ka treguar edhe disa detaje se si do te duket ...
Lajm Press | 08-Nov-2018 12:33
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur për formimin e Ushtrisë së Kosovës, duke thënë se brenda këtij muaji edhe do të behët formimi i saj. Ai ka treguar edhe disa detaje se si do te duket ...

Haradinaj e pranon: Qeveritë e shteteve të BE-së hezitojnë për vizat e Kosovës
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas takimit të sotëm të Këshillit ministror për Integrim Evropian u pyet edhe për procesin e vizave për Kosovën raporton "Zeri.info". Haradinaj me këtë rast ka pranuar se ...
Zeri | 08-Nov-2018 12:27
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas takimit të sotëm të Këshillit ministror për Integrim Evropian u pyet edhe për procesin e vizave për Kosovën raporton "Zeri.info". Haradinaj me këtë rast ka pranuar se ...

Drejtpërdrejt nga takimi i Këshillit Ministror për Integrim Evropian
Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në takimin e Këshillit Ministror për Integrim Evropian.
Kosova Press | 08-Nov-2018 12:03
Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në takimin e Këshillit Ministror për Integrim Evropian.

Haradinaj thotë se një regjiment i ushtrisë do të vendoset në pjesën veriore të Kosovës
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur për formimin e Ushtrisë së Kosovës, duke thënë se brenda këtij muaji edhe do të behët formimi i saj. Ai ka treguar edhe disa detaje se si do te duket ...
Zeri | 07-Nov-2018 19:43
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur për formimin e Ushtrisë së Kosovës, duke thënë se brenda këtij muaji edhe do të behët formimi i saj. Ai ka treguar edhe disa detaje se si do te duket ...

Kryeministri thotë se para vitit të ri hiqen vizat
? Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, është shprehur optimist për liberalizimin e vizave. Këtë deklaratë, Haradinaj e bëri gjatë një interviste për emisionin Info Magazine në Klan Kosova, ku tha se Qeveria po punon ...
Arbresh | 07-Nov-2018 18:55
? Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, është shprehur optimist për liberalizimin e vizave. Këtë deklaratë, Haradinaj e bëri gjatë një interviste për emisionin Info Magazine në Klan Kosova, ku tha se Qeveria po punon ...

Haradinaj: Ushtria e Kosovës do të jetë si çdo ushtri e botës
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka thënë se votimi i ushtrisë është çështje javësh, njofton Klan Kosova. Duke folur për këtë temë në emisionin Info Magazine në Klan Kosova, Haradinaj bëri me dije se ushtria e ...
Klan Kosova | 07-Nov-2018 18:55
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka thënë se votimi i ushtrisë është çështje javësh, njofton Klan Kosova. Duke folur për këtë temë në emisionin Info Magazine në Klan Kosova, Haradinaj bëri me dije se ushtria e ...

Kryeministri jep lajmin e gëzueshëm për liberalizimin e vizave!
Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, është shprehur optimist për liberalizimin e vizave. Këtë deklaratë, Haradinaj e bëri gjatë një interviste për emisionin Info Magazine në Klan Kosova, ku tha se Qeveria po punon që ...
Zeri | 07-Nov-2018 18:48
Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, është shprehur optimist për liberalizimin e vizave. Këtë deklaratë, Haradinaj e bëri gjatë një interviste për emisionin Info Magazine në Klan Kosova, ku tha se Qeveria po punon që ...

Haradinaj: Jam optimist që para vitit të ri të hiqen vizat
Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, është shprehur optimist për liberalizimin e vizave, njofton Klan Kosova. Këtë deklaratë, Haradinaj e bëri gjatë një interviste për emisionin Info Magazine në Klan Kosova, ku tha ...
Klan Kosova | 07-Nov-2018 18:43
Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, është shprehur optimist për liberalizimin e vizave, njofton Klan Kosova. Këtë deklaratë, Haradinaj e bëri gjatë një interviste për emisionin Info Magazine në Klan Kosova, ku tha ...

Haradinaj: Sot më shumë se kurrë sportistët ndjekin sukseset e Luanit
Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur në takim boksierin kosovar me famë botërore, Luan Krasniqi.
Kosova Press | 07-Nov-2018 10:08
Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur në takim boksierin kosovar me famë botërore, Luan Krasniqi.

Kryeministri Haradinaj pret ish kampionin e Evropës, Luan Krasniqi (FOTO)
Kryeministri Ramush Haradinaj, sot ka pritur ish kampionin e Evropës në kategorinë e rëndë në boks, Luan Krasniqin. Haradinaj ka thënë se suksesi i Krasniqit mbetet inspirim për brezat e rinj, njofton Klan Kosova. ...
Klan Kosova | 07-Nov-2018 10:02
Kryeministri Ramush Haradinaj, sot ka pritur ish kampionin e Evropës në kategorinë e rëndë në boks, Luan Krasniqin. Haradinaj ka thënë se suksesi i Krasniqit mbetet inspirim për brezat e rinj, njofton Klan Kosova. ...

Kryeministri mbledh nesër ministrat
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj do të mbaj nesër mbledhjen e radhës me ministrat e kabinetit të tij. Sipas njoftimit të lëshuar, mbledhja e radhës së Qeverisë së Kosovës do të mbahet nesër në ora 14:00. ...
Arbresh | 05-Nov-2018 23:01
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj do të mbaj nesër mbledhjen e radhës me ministrat e kabinetit të tij. Sipas njoftimit të lëshuar, mbledhja e radhës së Qeverisë së Kosovës do të mbahet nesër në ora 14:00. ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved