ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/12/2018 14:48

Presidenti Meta viziton Universitetin e Kalabrisë në Kozenca

Presidenti Meta viziton Universitetin e Kalabrisë në Kozenca
Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi një vizitë në Universitetin e Kozencës në Kalabri ku u takua përzemërsisht me Rektorin Gino Mirocle Crisci, me studentë arbëreshë dhe shqiptarë, me pedagogë, si dhe me stafin ...
BalkanWeb | 08-Nov-2018 14:24
Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi një vizitë në Universitetin e Kozencës në Kalabri ku u takua përzemërsisht me Rektorin Gino Mirocle Crisci, me studentë arbëreshë dhe shqiptarë, me pedagogë, si dhe me stafin ...

Matarella me Metën në Kalabri: Rrënjët na çojnë tek e ardhmja
Presidenti i Italisë, Sergio Mattarella ka vlerësuar lart figurën e heroit kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu gjatë vizitës me Presidentin e Shqipërisë Ilir Meta në Kolegjin e “Shën Adrianit” të Shën Mitër Koronës të ...
BalkanWeb | 07-Nov-2018 22:20
Presidenti i Italisë, Sergio Mattarella ka vlerësuar lart figurën e heroit kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu gjatë vizitës me Presidentin e Shqipërisë Ilir Meta në Kolegjin e “Shën Adrianit” të Shën Mitër Koronës të ...

VIDEO/ Ilir Meta sherr me Ramën, por ia merr këngës me Pandeli Majkon: Si të lashë e më s’të pashë…
Ilir Meta, së bashku me presidentin e Republikës së Italisë, Sergio Mattarella, vizitoi kolegjin “Shën Adrianit” në Shën Mitër Korona. Ata u takuan me studentë, pedagogë dhe drejtues vendorë e fetarë të bashkësive ...
GazetaTema | 07-Nov-2018 20:26
Ilir Meta, së bashku me presidentin e Republikës së Italisë, Sergio Mattarella, vizitoi kolegjin “Shën Adrianit” në Shën Mitër Korona. Ata u takuan me studentë, pedagogë dhe drejtues vendorë e fetarë të bashkësive ...

Meta takon arbëreshët, u prit nga homologu italian Sergio Mattarela
Ilir Meta u prit me entuziazëm nga arbëreshët e Italisë, ne vitin mbarëkombëtar të Skënderbeut.
Top Channel | 07-Nov-2018 18:29
Ilir Meta u prit me entuziazëm nga arbëreshët e Italisë, ne vitin mbarëkombëtar të Skënderbeut.

“Moj e bukura more”, Meta e Majko ia marrin këngës në Kalabri
Presidenti i Republikës, Ilir Meta bashkë me delegacionin shqiptar kanë qenë në Kalabri ku kanë zhvilluar takime të shumta me qytetarë por edhe drejtues vendorë e fetarë të komunitetit arbëresh. Një moment emocionues ka ...
BalkanWeb | 07-Nov-2018 16:41
Presidenti i Republikës, Ilir Meta bashkë me delegacionin shqiptar kanë qenë në Kalabri ku kanë zhvilluar takime të shumta me qytetarë por edhe drejtues vendorë e fetarë të komunitetit arbëresh. Një moment emocionues ka ...

Meta tek arbëreshët në Itali: Mbajtën gjallë identitetin kombëtar
ITALI Presidenti i Republikës, Ilir Meta së bashku me Presidentin e Republikës së Italisë, Sergio Mattarella vizitoi Kolegjin “Shën Adrianit” në Shën Mitër Korona, ku u pritën dhe u takuan me studentë, pedagogë dhe ...
BalkanWeb | 07-Nov-2018 14:44
ITALI Presidenti i Republikës, Ilir Meta së bashku me Presidentin e Republikës së Italisë, Sergio Mattarella vizitoi Kolegjin “Shën Adrianit” në Shën Mitër Korona, ku u pritën dhe u takuan me studentë, pedagogë dhe ...

Meta me Arbëreshët: Skënderbeu i bashkon shqiptarët në botë
KALABRI Presidenti Republikës, Ilir Meta në kuadër të vitit “Mbarëkombëtar të Skënderbeut” vijon të mbajë takime të rëndësishme me përfaqësues të Arbëreshëve në Kalabri. Së bashku me presidentin e Italisë, Sergio ...
BalkanWeb | 07-Nov-2018 12:38
KALABRI Presidenti Republikës, Ilir Meta në kuadër të vitit “Mbarëkombëtar të Skënderbeut” vijon të mbajë takime të rëndësishme me përfaqësues të Arbëreshëve në Kalabri. Së bashku me presidentin e Italisë, Sergio ...

Presidenti Meta viziton Komunën e Lungros
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në kuadër të vizitës zyrtare në Kalabri u takua me Ipeshkvin e Eparhias së Ungrës (Eparkia e Lungros), Hirësinë e Tij Donato Oliverio si dhe me autoritetet vendore e përfaqësues të ...
Top Channel | 07-Nov-2018 12:22
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në kuadër të vizitës zyrtare në Kalabri u takua me Ipeshkvin e Eparhias së Ungrës (Eparkia e Lungros), Hirësinë e Tij Donato Oliverio si dhe me autoritetet vendore e përfaqësues të ...

Gazetat italiane pasqyrojnë vizitën e Metës në Itali: Një urë vëllazërie nën iluminimin e Skënderbeut
Gazetave kryesore në Rajonin e Kalabrisë, në Itali, i kanë kushtuar një hapësirë të madhe vizitës së Presidentit shqiptar Ilir Meta dhe Presidentit italian, Serxho Mattarella në Itali. Gazeta “Il Quotidiano” ka ...
Koha Jone | 08-Nov-2018 18:52
Gazetave kryesore në Rajonin e Kalabrisë, në Itali, i kanë kushtuar një hapësirë të madhe vizitës së Presidentit shqiptar Ilir Meta dhe Presidentit italian, Serxho Mattarella në Itali. Gazeta “Il Quotidiano” ka ...

Gazetat italiane pasqyrojnë vizitën e Metës në Itali: Arberia është një simbol i integrimit
Një prej gazetave kryesore në Rajonin e Kalabrisë, në Itali, “Gazzeta del Sud” i ka kushtuar një hapësirë të madhe vizitës së Presidentit shqiptar Ilir Meta dhe Presidentit italian, Serxho Mattarella në Itali. Gazeta ka ...
Koha Jone | 08-Nov-2018 18:32
Një prej gazetave kryesore në Rajonin e Kalabrisë, në Itali, “Gazzeta del Sud” i ka kushtuar një hapësirë të madhe vizitës së Presidentit shqiptar Ilir Meta dhe Presidentit italian, Serxho Mattarella në Itali. Gazeta ka ...

Ilir Meta viziton arbëreshët
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka vizituar arbëreshët e Italisë. “Kënaqësi të vizitoja sot Universitetin e Kalabrisë në Kozenca, këtë vatër të rëndësishme arsimore të lidhur fort me identitetin arbëresh dhe me ...
Arbresh | 08-Nov-2018 14:53
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka vizituar arbëreshët e Italisë. “Kënaqësi të vizitoja sot Universitetin e Kalabrisë në Kozenca, këtë vatër të rëndësishme arsimore të lidhur fort me identitetin arbëresh dhe me ...

Presidenti Meta viziton Universitetin e Kalabrisë në Kozenca
Presidenti i Republikës, lir Meta zhvilloi një vizitë në Universitetin e Kozencës në Kalabri ku u takua përzemërsisht me Rektorin Gino Mirocle Crisci, me studentë arbëreshë dhe shqiptarë, me pedagogë, si dhe me stafin ...
Koha Jone | 08-Nov-2018 14:33
Presidenti i Republikës, lir Meta zhvilloi një vizitë në Universitetin e Kozencës në Kalabri ku u takua përzemërsisht me Rektorin Gino Mirocle Crisci, me studentë arbëreshë dhe shqiptarë, me pedagogë, si dhe me stafin ...

“Arbëreshë. 1 Gjak. 1 Gjuhë. 1 Besë”
Veri apo jug, gegë apo toskë, mysliman apo i krishterë, arbëresh apo çam, lab apo kosovar, të gjithë jemi shqiptarë. Kemi një të kaluar të ligët historike, një kulturë të përbashkët dhe një gjuhë. Aspiratat shekullore ...
Koha Jone | 08-Nov-2018 13:06
Veri apo jug, gegë apo toskë, mysliman apo i krishterë, arbëresh apo çam, lab apo kosovar, të gjithë jemi shqiptarë. Kemi një të kaluar të ligët historike, një kulturë të përbashkët dhe një gjuhë. Aspiratat shekullore ...

Meta dhe Mattarela nderojnë figurën e Skënderbeut
Presidenti Ilir Meta dhe Presidenti Sergio Mattarella kanë nderuar figurën e Skënderbeut. Gjatë takimeve që po zhvillon Kalabri në kuadër të vitit “Mbarëkombëtar të Skënderbeut”, presidenti Meta teksa thekwsoi ...
VizionPlus | 07-Nov-2018 13:37
Presidenti Ilir Meta dhe Presidenti Sergio Mattarella kanë nderuar figurën e Skënderbeut. Gjatë takimeve që po zhvillon Kalabri në kuadër të vitit “Mbarëkombëtar të Skënderbeut”, presidenti Meta teksa thekwsoi ...

Meta vizitë në Universitetin e Kozencës, dekoron “Nderi i Kombit” albanologun e njohur
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, në kuadër të vizitës historike në Kalabri, është pritur në Universitetin e Kozencës në Kalabri. Kreu i Shtetit është pritur në takim nga rektori Gino Crisci, profesorë, akademikë, ...
Koha Jone | 08-Nov-2018 13:06
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, në kuadër të vizitës historike në Kalabri, është pritur në Universitetin e Kozencës në Kalabri. Kreu i Shtetit është pritur në takim nga rektori Gino Crisci, profesorë, akademikë, ...

Meta në Kalabri, takon homologun Italian: Mik i Shqipërisë
Gjatë qëndrimit në Kalabri, Kreu i Shtetit Ilir Meta u prit në një takim nga homologu Italian, Sergio Mattarella. “Shumë i lumtur të jem sot mes komunitetit arbëresh së bashku me mikun e Shqipërisë dhe të shqiptarëve, ...
BalkanWeb | 07-Nov-2018 12:01
Gjatë qëndrimit në Kalabri, Kreu i Shtetit Ilir Meta u prit në një takim nga homologu Italian, Sergio Mattarella. “Shumë i lumtur të jem sot mes komunitetit arbëresh së bashku me mikun e Shqipërisë dhe të shqiptarëve, ...

Vizitë historike te arbëreshët e Italisë, 550 vjet ruajtën fjalën dhe shpirtin shqiptar
-Për herë të parë presidentët e dy shteteve, kreu i shtetit shqiptar Ilir Meta dhe atij italian, Serxho Mattarella vizitojnë komunitetin e arbëreshëve në Kalabri. Kryetari i shtetit shqiptar pritet me flamuj shqiptar e ...
Koha Jone | 08-Nov-2018 12:21
-Për herë të parë presidentët e dy shteteve, kreu i shtetit shqiptar Ilir Meta dhe atij italian, Serxho Mattarella vizitojnë komunitetin e arbëreshëve në Kalabri. Kryetari i shtetit shqiptar pritet me flamuj shqiptar e ...

Meta vizitë në Universitetin e Kozencës, dekoron “Nderi i Kombit” albanologun e njohur (VIDEO)
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, në kuadër të vizitës historike në Kalabri, është pritur në Universitetin e Kozencës në Kalabri. Kreu i Shtetit është pritur në takim nga rektori Gino Crisci, profesorë, akademikë, ...
Koha Jone | 08-Nov-2018 12:11
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, në kuadër të vizitës historike në Kalabri, është pritur në Universitetin e Kozencës në Kalabri. Kreu i Shtetit është pritur në takim nga rektori Gino Crisci, profesorë, akademikë, ...

Presidenti i Italisë përcjell me entuziazëm vizitën historike me Presidentin Meta në Kalabri
Presidenti i Italisë, Mattarella e ka përcjellë me shume entuziazëm vizitën e djeshme historike së bashku me Presidentin Meta në Kalabri, tek arbëreshët e Italisë. Përmes disa statuseve që ka bërë në rrjetin social ...
Koha Jone | 08-Nov-2018 11:43
Presidenti i Italisë, Mattarella e ka përcjellë me shume entuziazëm vizitën e djeshme historike së bashku me Presidentin Meta në Kalabri, tek arbëreshët e Italisë. Përmes disa statuseve që ka bërë në rrjetin social ...

Vizita në Kalabri, Presidenti Meta foto krah Pandeli Majkos dhe Luan Ramës
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka zgjedhur një foto krah ministrit të Diasporës, Pandeli Majkos dhe Zëvendëskryetarit të LSI, Luan Ramës për tu uruar gjithë shqiptarëve një ditë të mbarë. Delegacioni shqiptar ...
Koha Jone | 08-Nov-2018 10:29
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka zgjedhur një foto krah ministrit të Diasporës, Pandeli Majkos dhe Zëvendëskryetarit të LSI, Luan Ramës për tu uruar gjithë shqiptarëve një ditë të mbarë. Delegacioni shqiptar ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved