ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/12/2018 14:48

Xhafaj zëvëndësohet nga Sandër Lleshaj… edhe në faqen e kryeministrisë

Xhafaj zëvëndësohet nga Sandër Lleshaj… edhe në faqen e kryeministrisë
Një ditë pasi Sandër Lleshaj u emërua zv/ministër i Brendshëm, ka zëvendësuar Fatmir Xhafajn në faqen zyrtare të qeverisë në internet.
Top Channel | 07-Nov-2018 11:19
Një ditë pasi Sandër Lleshaj u emërua zv/ministër i Brendshëm, ka zëvendësuar Fatmir Xhafajn në faqen zyrtare të qeverisë në internet.

Lleshaj zv/ministër, renditet krah ministrave në qeveri
Pas votimit në seancën e jashtëzakonshme të së martës në Kuvend për shkarkimin nga detyra të Fatmir Xhafajt nga post i ministrit të Brendshëm, në faqen online të kryeministrisë janë bërë edhe përditësimet e fundit në ...
BalkanWeb | 07-Nov-2018 11:09
Pas votimit në seancën e jashtëzakonshme të së martës në Kuvend për shkarkimin nga detyra të Fatmir Xhafajt nga post i ministrit të Brendshëm, në faqen online të kryeministrisë janë bërë edhe përditësimet e fundit në ...

Buxheti në komisione, të enjten nuk ka seancë plenare
TIRANË Kuvendi nuk do të zhvillojë të enjten seancë plenare siç jemi mësuar. Seanca e planifikuar të enjten nuk do të zhvillohet pasi maxhoranca do të ketë diskutime në komisionet parlamentare për projektbuxhetin. ...
BalkanWeb | 06-Nov-2018 16:51
TIRANË Kuvendi nuk do të zhvillojë të enjten seancë plenare siç jemi mësuar. Seanca e planifikuar të enjten nuk do të zhvillohet pasi maxhoranca do të ketë diskutime në komisionet parlamentare për projektbuxhetin. ...

Rama çon Lleshin në ministri. Del nga ministria me Xhafajn
Sapo përfundoi seanca e Kuvendit ku Edi Rama tha se i ishte forcuar bindja se Sandër Lleshi do e bënte mirë detyrën, është mbledhur qeveria.
Top Channel | 06-Nov-2018 14:22
Sapo përfundoi seanca e Kuvendit ku Edi Rama tha se i ishte forcuar bindja se Sandër Lleshi do e bënte mirë detyrën, është mbledhur qeveria.

Pse nuk figuron vendimi për Sandër Lleshin në faqen e presidentit?
Nga Alfred Peza Nëse je një qytetar që përtej kakofonisë së debatit publik e mediatik, kërkon të kuptosh se përse z. Meta nuk e dekretoi Sandër Lleshin si ministër të Brendshëm, gjëja e parë që të shkon ndërmend është ...
GazetaTema | 06-Nov-2018 21:24
Nga Alfred Peza Nëse je një qytetar që përtej kakofonisë së debatit publik e mediatik, kërkon të kuptosh se përse z. Meta nuk e dekretoi Sandër Lleshin si ministër të Brendshëm, gjëja e parë që të shkon ndërmend është ...

FOTOT: Nga buzëqeshja e hidhur e Xhafajt, te vështrimi zhbirues i Majkos dhe patericat e Rrajas, ja çfarë s’u pa sot në Kuvend
Kuvendi miratoi me 75 vota pro dekretin e presidentit për shkarkimin e Fatmir Xhafës nga posti i ministrit të Brendshëm. Të 75 deputetët e maxhorancës ishin të pranishëm në seancë për të votuar dekretin. Nuk mungoi as ...
GazetaTema | 06-Nov-2018 15:26
Kuvendi miratoi me 75 vota pro dekretin e presidentit për shkarkimin e Fatmir Xhafës nga posti i ministrit të Brendshëm. Të 75 deputetët e maxhorancës ishin të pranishëm në seancë për të votuar dekretin. Nuk mungoi as ...

FOTO/ Prezantimi i Lleshit, Rama hesht pas daljes nga ministria
Pas prezantimit të zv/ministrit të Brendshëm Sandër Lleshi, Fatmir Xhafaj dhe kryeministri Edi Rama janë parë teksa dalin nga ambientet e ministrisë. Ata dolën të buzëqeshur nga mbledhja pa bërë asnjë koment për ...
BalkanWeb | 06-Nov-2018 12:42
Pas prezantimit të zv/ministrit të Brendshëm Sandër Lleshi, Fatmir Xhafaj dhe kryeministri Edi Rama janë parë teksa dalin nga ambientet e ministrisë. Ata dolën të buzëqeshur nga mbledhja pa bërë asnjë koment për ...

FOTOT: Rama përcjell vetë në zyrë Sandër Lleshin për ditën e parë të punës, del me Fatmir Xhafajn duke qeshur
Kryeministri Edi Rama ka përcjellë sot në ambjentet e ministrisë së Brendshme Sandër Leshajn, i cili mori sot detyrën e zëvendës ministrit, por i cili do të këtë kompetencat e plota të ministrit. Emërimi i Gjeneral ...
GazetaTema | 06-Nov-2018 13:50
Kryeministri Edi Rama ka përcjellë sot në ambjentet e ministrisë së Brendshme Sandër Leshajn, i cili mori sot detyrën e zëvendës ministrit, por i cili do të këtë kompetencat e plota të ministrit. Emërimi i Gjeneral ...

Rama, foto me Lleshin pas emërimit si zv/ministër i Brendshëm
Pas mbledhjes së qeverisë ku Sandër Lleshi u emërua zëvendësministër i Brendshëm, kryeministri publikoi në Facebook atë që e cilëson foton e ditës.
Top Channel | 06-Nov-2018 12:21
Pas mbledhjes së qeverisë ku Sandër Lleshi u emërua zëvendësministër i Brendshëm, kryeministri publikoi në Facebook atë që e cilëson foton e ditës.

FOTOT: Sandër Lleshi shkon në ministrinë e Brendshme i shoqëruar nga Rama, vjen dhe Xhafaj
Ka mbërritur në ambientet e ministrisë së Brendshme drejtuesi i ri i komanduar Sandër Lleshi, i shoqërua nga kryeministri Edi Rama. Fill pas tyre në ambjentet e ministrisë së Brendshme ka mbërritur edhe ish ministri ...
GazetaTema | 06-Nov-2018 12:49
Ka mbërritur në ambientet e ministrisë së Brendshme drejtuesi i ri i komanduar Sandër Lleshi, i shoqërua nga kryeministri Edi Rama. Fill pas tyre në ambjentet e ministrisë së Brendshme ka mbërritur edhe ish ministri ...

Zyrtare/ Sandër Lleshi emërohet zv/ministër i Brendshëm
Pas seancës jashtë radhe sot në Kuvend për votimin e shkarkimit të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, kryeministri Edi Rama ka mbledhur qeverinë. Burime për BalkanWeb bëjnë me dije se është bërë zyrtar emërimi i ...
BalkanWeb | 06-Nov-2018 11:44
Pas seancës jashtë radhe sot në Kuvend për votimin e shkarkimit të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, kryeministri Edi Rama ka mbledhur qeverinë. Burime për BalkanWeb bëjnë me dije se është bërë zyrtar emërimi i ...

VENDIMI: Sandër Lleshi merr zyrtarisht drejtimin e Ministrisë së Brendshme
Qeveria “Rama” ka ngarkuar me detyrën e zëvendës ministërit të Brendshëm, gjeneral Sandër Lleshin. Pas seancës jashtë radhe sot në Kuvend për votimin e shkarkimit të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, kryeministri ...
GazetaTema | 06-Nov-2018 11:49
Qeveria “Rama” ka ngarkuar me detyrën e zëvendës ministërit të Brendshëm, gjeneral Sandër Lleshin. Pas seancës jashtë radhe sot në Kuvend për votimin e shkarkimit të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, kryeministri ...

Xhafaj i dorëzon çelsat e ministrisë Sandër Lleshit/FOTO
Kreministri Edi Rama prezantoi zyrtarisht në Ministrinë e Brendshme Sandër Lleshin si drejtuesin e ri të këtij institucioni. Në ceremoninë e prezantimit morën pjesë ish-ministri i Brednshëm Fatmir Xhafaj, zv/ministrja ...
VizionPlus | 06-Nov-2018 13:03
Kreministri Edi Rama prezantoi zyrtarisht në Ministrinë e Brendshme Sandër Lleshin si drejtuesin e ri të këtij institucioni. Në ceremoninë e prezantimit morën pjesë ish-ministri i Brednshëm Fatmir Xhafaj, zv/ministrja ...

Kuvendi shkarkon Xhafën, Rama: I japim edhe pak kohë Presidentit
TIRANE Gjatë mbledhjes në seancës së jashtëzakonshme, Kuvendi ka votuar me 75 vota pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim dekretin e presidentit Ilir Meta për shkarkimin e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj pas ...
BalkanWeb | 06-Nov-2018 10:41
TIRANE Gjatë mbledhjes në seancës së jashtëzakonshme, Kuvendi ka votuar me 75 vota pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim dekretin e presidentit Ilir Meta për shkarkimin e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj pas ...

Rama nxjerr letrën që i çoi Meta: Nuk e di pse këto kohë i duket vetja komandant i përgjithshëm
Kryeministri Edi Rama ka lexuar në Kuvend, letrën e shkurtër që Ilir Meta i ka dërguar për refuzimin e Sandër Lleshit. “Ja letra që më ka mbërritur të shtunën mbrëma. Zoti kryeministri në përgjigje të shkresës suaj ...
GazetaTema | 06-Nov-2018 10:49
Kryeministri Edi Rama ka lexuar në Kuvend, letrën e shkurtër që Ilir Meta i ka dërguar për refuzimin e Sandër Lleshit. “Ja letra që më ka mbërritur të shtunën mbrëma. Zoti kryeministri në përgjigje të shkresës suaj ...

Parlamenti voton me 75 vota pro shkarkimin e Fatmir Xhafajt
Parlamenti votoi paraditen e së martës dekretin e Presidentit për shkarkimin e Fatmir Xhafajt nga posti i ministrit të Brendshëm.
Top Channel | 06-Nov-2018 10:39
Parlamenti votoi paraditen e së martës dekretin e Presidentit për shkarkimin e Fatmir Xhafajt nga posti i ministrit të Brendshëm.

Edi Rama: Që prej së shtunës kemi një problem me Ilir Metën, që nuk e kupton se ato që i çoj unë thjesht duhet t’i dekretojë
Kryeministri Edi Rama deklaroi nga salla e Kuvendit se qeveria ka një problem me presidentin e Republikës. “Shumë nga ne në sallë kemi votuar për Ilir Metën si President. Atë ditë nuk e kishim shumicën absolute që kemi ...
GazetaTema | 06-Nov-2018 10:49
Kryeministri Edi Rama deklaroi nga salla e Kuvendit se qeveria ka një problem me presidentin e Republikës. “Shumë nga ne në sallë kemi votuar për Ilir Metën si President. Atë ditë nuk e kishim shumicën absolute që kemi ...

Ikën Xhafaj, vjen Lleshi. Gjenerali emërohet zv/ministër i Brendshëm
“Kam shumë besim te Sandër Lleshi. Jo vetëm nuk do të zhgënjejë askënd, por do të japë shtysë të fortë në drejtimin e Punëve të Brendshme”. Kështu u shpreh kryeministri Edi Rama sot në Kuvend, ku i kujtoi Presidenti ...
Gazeta Shqip | 06-Nov-2018 13:52
“Kam shumë besim te Sandër Lleshi. Jo vetëm nuk do të zhgënjejë askënd, por do të japë shtysë të fortë në drejtimin e Punëve të Brendshme”. Kështu u shpreh kryeministri Edi Rama sot në Kuvend, ku i kujtoi Presidenti ...

Rama zbardh letrën e Metës: Asnjë referencë në Kushtetutë
TIRANE Gjatë fjalës së tij në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit, kryeministri Edi Rama ka zbardhur letrën e refuzimit të Presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Sandër Lleshin në krye të Ministrisë së Brendshme. ...
BalkanWeb | 06-Nov-2018 10:26
TIRANE Gjatë fjalës së tij në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit, kryeministri Edi Rama ka zbardhur letrën e refuzimit të Presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Sandër Lleshin në krye të Ministrisë së Brendshme. ...

Rama: Presidenti nuk e refuzon dot Lleshin, por ka detyrë ta dekretojë
Kryeministri Edi Rama tha në Kuvend se Presidenti i Republikës nuk ka kompetencë që të refuzojë propozimet e kryeministrit, por ka “detyrë që t’i miratojë”.
Top Channel | 06-Nov-2018 10:17
Kryeministri Edi Rama tha në Kuvend se Presidenti i Republikës nuk ka kompetencë që të refuzojë propozimet e kryeministrit, por ka “detyrë që t’i miratojë”.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved