ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/04/2019 14:08

Thirrjet për ‘Vorio Epirin’ në Bularat, reagon Shoqata Çamëria

Thirrjet për ‘Vorio Epirin’ në Bularat, reagon Shoqata Çamëria
TIRANE Shoqata Çamëria ka reaguar pas thirrjeve nacionaliste të grekëve gjatë ceremonisë së varrimit të Kostandino Kacifas në Bularat të Gjirokastrës. Përmes një deklarate, Shoqata Çamëria ngre pyetjen se çfarë do ...
BalkanWeb | 08-Nov-2018 20:45
TIRANE Shoqata Çamëria ka reaguar pas thirrjeve nacionaliste të grekëve gjatë ceremonisë së varrimit të Kostandino Kacifas në Bularat të Gjirokastrës. Përmes një deklarate, Shoqata Çamëria ngre pyetjen se çfarë do ...

“Kacifas”/ Tsipras: Vepruam siç duhet, zemërimi i justifikueshëm
Kryeministri i Greqisë ka folur për mediat greke pas varrimit të minoritarit grek Kostandinos Kacifas, i cili u vra me 28 tetor pas një shkëmbimi zjarri me forcat RENEA në Bularat, në ditën Kombëtare të Greqisë. Ai ...
BalkanWeb | 08-Nov-2018 19:47
Kryeministri i Greqisë ka folur për mediat greke pas varrimit të minoritarit grek Kostandinos Kacifas, i cili u vra me 28 tetor pas një shkëmbimi zjarri me forcat RENEA në Bularat, në ditën Kombëtare të Greqisë. Ai ...

Thirrjet për ‘Vorio Epirin’ në Bularat, reagon Shoqata ‘Çamëria’. Shpëtim Idrizi i bashkohet heshtjes së Metës, Berishës, Bashës e Kryemadhit….
Shoqata Çamëria ka reaguar pas thirrjeve nacionaliste të grekëve gjatë ceremonisë së varrimit të Kostandino Kacifas në Bularat të Gjirokastrës. Përmes një deklarate, Shoqata Çamëria ngre pyetjen se çfarë do ndodhte nëse ...
GazetaTema | 08-Nov-2018 20:56
Shoqata Çamëria ka reaguar pas thirrjeve nacionaliste të grekëve gjatë ceremonisë së varrimit të Kostandino Kacifas në Bularat të Gjirokastrës. Përmes një deklarate, Shoqata Çamëria ngre pyetjen se çfarë do ndodhte nëse ...

Aleksis Tsipras zbut gjakrat: Nuk duhet të heqim dorë nga afrimi me Shqipërinë
Kryeministri grek, Aleksis Tsipras, ka folur sërish për ngjarjen e Bularatit. Ai është përpjekur të zbusë gjakrat, duke thënë se Greqia do të afrohet sa më shumë me Shqipërinë. “Sot është një ditë zie për familjen dhe ...
GazetaTema | 08-Nov-2018 20:16
Kryeministri grek, Aleksis Tsipras, ka folur sërish për ngjarjen e Bularatit. Ai është përpjekur të zbusë gjakrat, duke thënë se Greqia do të afrohet sa më shumë me Shqipërinë. “Sot është një ditë zie për familjen dhe ...

‘Kacifas’/ Bllokuan rrugën Gjirokastër-Kakavijë, shoqërohen 2 grekë
GJIROKASTER Policia shqiptare ka shoqëruar dy shtetas grekë, pasi dyshohet se kanë bllokuar për më shumë se 10 minuta aksin rrugor Gjirokastër-Kakavijë duke shkaktuar kaos në trafik. Bllokimi i rrugës ka ardhur pas ...
BalkanWeb | 08-Nov-2018 18:38
GJIROKASTER Policia shqiptare ka shoqëruar dy shtetas grekë, pasi dyshohet se kanë bllokuar për më shumë se 10 minuta aksin rrugor Gjirokastër-Kakavijë duke shkaktuar kaos në trafik. Bllokimi i rrugës ka ardhur pas ...

Policia shoqëron dy grekë pas varrimit të Kaçifas, akuzohen se kanë hyrë ilegalisht në Shqipëri. Media greke nxjerr emrin e famëkeqit Karathano
Pas thirrjeve anti-shqiptare në Bularat të Gjirokastër, polica ka shoqëruar dy persona, të cilët po verifikohen nga kanë hyrë në territorin e Shqipërisë. Nëse kanë hyrje të rregullt do lejohen të vijojnë. Po kanë hyre ...
GazetaTema | 08-Nov-2018 19:15
Pas thirrjeve anti-shqiptare në Bularat të Gjirokastër, polica ka shoqëruar dy persona, të cilët po verifikohen nga kanë hyrë në territorin e Shqipërisë. Nëse kanë hyrje të rregullt do lejohen të vijojnë. Po kanë hyre ...

“Nacionalizmi në Bularat”, diplomati Nesho: Shfaqje qesharake!
TIRANË Diplomati Agim Nesho, i ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24 ka deklaruar se thirrjet nacionaliste të qytetarëve grekë sot në ceremoninë e lamtumirës së Kacifas në Bularat ishin tejet qesharake. Ai hodhi ...
BalkanWeb | 08-Nov-2018 17:29
TIRANË Diplomati Agim Nesho, i ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24 ka deklaruar se thirrjet nacionaliste të qytetarëve grekë sot në ceremoninë e lamtumirës së Kacifas në Bularat ishin tejet qesharake. Ai hodhi ...

FOTOT/ Nga deputeti i PD-së, Vangjel Dule, tek urdhërat e Vangjel Tavos: Çfarë nuk u pa nga ajo që ndodhi në Bularat
Ekstremistri grek i vrarë në Shqipëri, Konstandin Kacifas, është përcjellë për në banesën e fundit si hero. Nëq ceremoni mernin pjesë edhe deputetë shqiptarë, si ai i PD-së, Vangjel Dule, apo deputeti i LSI-së, Vangjel ...
GazetaTema | 08-Nov-2018 18:34
Ekstremistri grek i vrarë në Shqipëri, Konstandin Kacifas, është përcjellë për në banesën e fundit si hero. Nëq ceremoni mernin pjesë edhe deputetë shqiptarë, si ai i PD-së, Vangjel Dule, apo deputeti i LSI-së, Vangjel ...

Mesila Doda: Kacifas, turpi i Bularatit. Terroristët nuk nderohen
Sekretarja e Përgjithshme e Partisë për Drejtësi, Integrim e Unitet, Mesila Doda, ka reaguar për varrimin që iu bë minoritarit grek, Kostandin Kacifas, i cili u vra pas një dyluftimi me forcat RENEA në Bularat të ...
BalkanWeb | 08-Nov-2018 17:23
Sekretarja e Përgjithshme e Partisë për Drejtësi, Integrim e Unitet, Mesila Doda, ka reaguar për varrimin që iu bë minoritarit grek, Kostandin Kacifas, i cili u vra pas një dyluftimi me forcat RENEA në Bularat të ...

Varrimi i Kacifas, protestuesit bllokojnë rrugën në Gjirokastër
GJIROKASTËR Protestuesit të cilët morën pjesë ditën e sotme në varrimin e Kostandinos Kaficas, minoritarit grek që u qëllua për vdekje nga forcat RENEA pas një dyluftimi me armë, kanë bllokuar rrugën nacionale në ...
BalkanWeb | 08-Nov-2018 17:03
GJIROKASTËR Protestuesit të cilët morën pjesë ditën e sotme në varrimin e Kostandinos Kaficas, minoritarit grek që u qëllua për vdekje nga forcat RENEA pas një dyluftimi me armë, kanë bllokuar rrugën nacionale në ...

Tsipras: Zemërimi në Bularat i justifikueshëm, të afrohemi me Shqipërinë
Kryeministri grek Tsipras ka reaguar për herë të parë në lidhje me cështjen “Kacifa”. Në një intervistë të dhënë për mediat e vendit fqinj, ai tha se hidherimi I familjes së 35 vjecarit është I justifikuar por nga ana ...
VizionPlus | 08-Nov-2018 20:50
Kryeministri grek Tsipras ka reaguar për herë të parë në lidhje me cështjen “Kacifa”. Në një intervistë të dhënë për mediat e vendit fqinj, ai tha se hidherimi I familjes së 35 vjecarit është I justifikuar por nga ana ...

Kaçifa u përcoll si “hero” grek, ekstremistë të “Agimi i Artë”, thirrje antishqiptare
Nën tingujt e himnit grek e i mbuluar me flamurin e vendit fqinj, Kostandinos Kacifa u përcjell këtë të enjte në banesën e fundit. Familja kishte zgjedhur ta nderonte të ndjerin edhe me veshjen ushtarake. Familjarë, të ...
VizionPlus | 08-Nov-2018 20:22
Nën tingujt e himnit grek e i mbuluar me flamurin e vendit fqinj, Kostandinos Kacifa u përcjell këtë të enjte në banesën e fundit. Familja kishte zgjedhur ta nderonte të ndjerin edhe me veshjen ushtarake. Familjarë, të ...

Pas Bularatit, nacionalistët grekë bllokojnë aksin kryesor
Pas përfundimit të ceremonisë së varrimit të Kostandin Kacifës në Bularat, aty ku edhe u qëllua për vdekje nga forcat RENEA pasi kishte qëlluar më parë në ajër dhe ndaj forcave të rendit, shtetasit grekë të ardhur enkas ...
Top Channel | 08-Nov-2018 16:13
Pas përfundimit të ceremonisë së varrimit të Kostandin Kacifës në Bularat, aty ku edhe u qëllua për vdekje nga forcat RENEA pasi kishte qëlluar më parë në ajër dhe ndaj forcave të rendit, shtetasit grekë të ardhur enkas ...

Grekët fyen gazetarët në Bularat, UGSH-ja: Shkelje e lirisë
GJIROKASTËR Thirrjet ekstremiste të qytetarëve grekë teksa merrnin pjesë në ceremoninë e varrimit të minoritarit, Kostandinos Kacifas janë dënuar me forcë nga Unioni i Gazetarëve Shqiptarë. Përmes një deklarate të ...
BalkanWeb | 08-Nov-2018 15:27
GJIROKASTËR Thirrjet ekstremiste të qytetarëve grekë teksa merrnin pjesë në ceremoninë e varrimit të minoritarit, Kostandinos Kacifas janë dënuar me forcë nga Unioni i Gazetarëve Shqiptarë. Përmes një deklarate të ...

Hynë ilegalisht në Bularat, arrestohet ekstremisti Karathanos me dy të tjerë
Pas ceremoniste mortore të 35 vjecarit Kostandin Kacifa te ardhurit nga Greqia mes tyre edhe ekstremistet e “Agimit te Arte” u larguan drejt vendit fqinj. Per pak minuta ne hyrje te fshatit Bularat u krijua radhe e ...
VizionPlus | 08-Nov-2018 19:16
Pas ceremoniste mortore të 35 vjecarit Kostandin Kacifa te ardhurit nga Greqia mes tyre edhe ekstremistet e “Agimit te Arte” u larguan drejt vendit fqinj. Per pak minuta ne hyrje te fshatit Bularat u krijua radhe e ...

Kërcenimi i reporterëve shqiptarë në Bularad, reagon Unioni i Gazetarëve: Dënojmë veprimet e ekstremistëve me origjinë greke
Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ka reaguar lidhur me gjendjen e krijuar në fshatin Bularad të Gjirokastrës ku disa shtetas grekë kanë kërcenuar gazetarët që ishin duke raportuar mbi ceremoninë e varrimit të grekut UGSH ...
GazetaTema | 08-Nov-2018 15:12
Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ka reaguar lidhur me gjendjen e krijuar në fshatin Bularad të Gjirokastrës ku disa shtetas grekë kanë kërcenuar gazetarët që ishin duke raportuar mbi ceremoninë e varrimit të grekut UGSH ...

Bilanci/44 huliganë grek u bllokuan në kufi, por asnjë nuk u arrestua
Policia shqiptare ka bërë bilancin e një dite impenjative pune në zonën e Gjirokastrës, nga Kakavija deri në Bularat për të siguruar rendin dhe qetësine publike gjatë ceremonisë mortore te Konstandinos Kacifa. Bëhet e ...
VizionPlus | 08-Nov-2018 18:08
Policia shqiptare ka bërë bilancin e një dite impenjative pune në zonën e Gjirokastrës, nga Kakavija deri në Bularat për të siguruar rendin dhe qetësine publike gjatë ceremonisë mortore te Konstandinos Kacifa. Bëhet e ...

Manifestim nacionalist në varrimin e Kacifas (Foto)
Në qendër të Bularatit është shpalosur një flamur i madh grek dhe bëhen thirrje nacionaliste, ndërkohë që trupi i Kostandinos Kacifas po shkon drejt kishës për ceremoninë mortore.
Top Channel | 08-Nov-2018 13:29
Në qendër të Bularatit është shpalosur një flamur i madh grek dhe bëhen thirrje nacionaliste, ndërkohë që trupi i Kostandinos Kacifas po shkon drejt kishës për ceremoninë mortore.

Histeri: Televizionet shqiptare mitizojnë pa dashur ektremistin grek Kaçifas, me orë të tëra raportim direkt nga varrimi
Një histeri e paimagjinueshme televizive po ndodh tani në Bularat, aty ku po varroset ektremisti grek Kostandinos Kaçifas i cili qëlloi me armë policinë dhe për pasojë u vra nga RENEA. Televizionet informative si ...
GazetaTema | 08-Nov-2018 14:08
Një histeri e paimagjinueshme televizive po ndodh tani në Bularat, aty ku po varroset ektremisti grek Kostandinos Kaçifas i cili qëlloi me armë policinë dhe për pasojë u vra nga RENEA. Televizionet informative si ...

VIDEO/ “Gjaku na therret të djegim shqiptarin, zjarr kundër qenve “, degradon ceremonia e varrimit të ekstremistit grek në Bularad
Ka degraduar ceremonia e varrimit të ekstremistit grek, Kostandinos Kaçifas i cili mbeti i vrarë pasi hapi zjarr ndaj Policisë së Shtetit. Shtetasit grekë që ishtin të pranishëm, kanë nisur me thirrje ekstremiste greke, ...
GazetaTema | 08-Nov-2018 13:50
Ka degraduar ceremonia e varrimit të ekstremistit grek, Kostandinos Kaçifas i cili mbeti i vrarë pasi hapi zjarr ndaj Policisë së Shtetit. Shtetasit grekë që ishtin të pranishëm, kanë nisur me thirrje ekstremiste greke, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved