ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/01/2019 18:52

“Zëri i Amerikës”: Reagimi i SHBA-së vjen pasi Ilir Meta refuzoi Sandër Lleshin

“Zëri i Amerikës”: Reagimi i SHBA-së vjen pasi Ilir Meta refuzoi Sandër Lleshin
Në Shqipëri Ambasada amerikane u shpreh sot se “një Ministri e Brendshme plotësisht funksionale është një element kyç për të siguruar vazhdimësinë e përpjekjeve dhe rezultateve të deritanishme”, në luftën kundër krimit ...
GazetaTema | 08-Nov-2018 19:34
Në Shqipëri Ambasada amerikane u shpreh sot se “një Ministri e Brendshme plotësisht funksionale është një element kyç për të siguruar vazhdimësinë e përpjekjeve dhe rezultateve të deritanishme”, në luftën kundër krimit ...

Deklarata e SHBA, Vasili: Pse Rama s’është i shqetësuar për krimin
TIRANE Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka sulmuar kryeministrin Edi Rama në lidhje me deklaratën e Ambasadës Amerikane në Tiranë. Në një reagim në ‘Facebook’ Vasili thekson se Rama nuk është i ...
BalkanWeb | 08-Nov-2018 13:18
TIRANE Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka sulmuar kryeministrin Edi Rama në lidhje me deklaratën e Ambasadës Amerikane në Tiranë. Në një reagim në ‘Facebook’ Vasili thekson se Rama nuk është i ...

“Duhet një Ministri e Brendshme funksionale”: SHBA, thirrje Metës për dekretimin e Sandër Lleshit?
Ambasada amerikanë në Tiranë ka reaguar pas ndryshimeve të fundit në Ministrinë e Brendshme. Në një njoftim në faqen e saj zyrtare, Ambasada bën me dije se duhet një Ministri e Brendshme funksionale, duke lënë të ...
GazetaTema | 08-Nov-2018 12:37
Ambasada amerikanë në Tiranë ka reaguar pas ndryshimeve të fundit në Ministrinë e Brendshme. Në një njoftim në faqen e saj zyrtare, Ambasada bën me dije se duhet një Ministri e Brendshme funksionale, duke lënë të ...

Lufta ndaj krimit, Ambasada e SHBA-së: Të shtohen përpjekjet
Ambasada amerikane përmes një deklarate për shtyp shpreh gatishmërinë të vijojë punën me partnerët shqiptarë në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit në Shqipëri. Kjo deklaratë vjen pikërisht dy ditë pasi ...
Gazeta Shqip | 08-Nov-2018 13:08
Ambasada amerikane përmes një deklarate për shtyp shpreh gatishmërinë të vijojë punën me partnerët shqiptarë në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit në Shqipëri. Kjo deklaratë vjen pikërisht dy ditë pasi ...

Ambasada Amerikane: Duhet Ministri e Brendshme funksionale
Ambasada Amerikane në Tiranë është shprehur se duhet një Ministri e Brendshme funksionale në mënyrë që të ketë përparime në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit.
Top Channel | 08-Nov-2018 12:26
Ambasada Amerikane në Tiranë është shprehur se duhet një Ministri e Brendshme funksionale në mënyrë që të ketë përparime në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit.

Ambasada amerikane: Nevojitet një Ministri e Brendshme plotësisht funksionale
Tiranë, 8 nëntor 2018 – Ambasada amerikane në Tiranë, përmes një deklarate për shtyp, ka shprehur gatishmërinë të vijojë punën bashkë me partnerët shqiptarë në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit në ...
Illyriapress | 08-Nov-2018 22:50
Tiranë, 8 nëntor 2018 – Ambasada amerikane në Tiranë, përmes një deklarate për shtyp, ka shprehur gatishmërinë të vijojë punën bashkë me partnerët shqiptarë në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit në ...

Ambasada e SHBA: Vijoni luftën kundër krimit
Ambasada e SHBA ka reaguar për herë të parë në lidhje me dorëheqjen e Xhafajt dhe msodekretimin e Sandër Lleshit në krye të Ministrisë së Brendshme. Në një postim në “Facebook”, ambasada e SHBA theksoi se një Ministri e ...
VizionPlus | 08-Nov-2018 12:30
Ambasada e SHBA ka reaguar për herë të parë në lidhje me dorëheqjen e Xhafajt dhe msodekretimin e Sandër Lleshit në krye të Ministrisë së Brendshme. Në një postim në “Facebook”, ambasada e SHBA theksoi se një Ministri e ...

Deklarata e SHBA, Vasili: Pse Rama s’është i shqetësuar për krimin
Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka sulmuar kryeministrin Edi Rama në lidhje me deklaratën e Ambasadës Amerikane në Tiranë. Në një reagim në ‘Facebook’ Vasili thekson se Rama nuk është i shqetësuar fare ...
Koha Jone | 08-Nov-2018 13:27
Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka sulmuar kryeministrin Edi Rama në lidhje me deklaratën e Ambasadës Amerikane në Tiranë. Në një reagim në ‘Facebook’ Vasili thekson se Rama nuk është i shqetësuar fare ...

Rasti “Lleshi”, Ambasada Amerikane thyhen heshtjen: pse Rendit i duhet ministër
Pas një periudhë heshtjeje, që prej largimit të ambasadorit Lu, Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar në lidhje me zhvillimin më të fundit të nxehtë në politikën shqiptare, mosdekretimin e Sandër Lleshit si ministër i ...
Tesheshi | 08-Nov-2018 13:21
Pas një periudhë heshtjeje, që prej largimit të ambasadorit Lu, Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar në lidhje me zhvillimin më të fundit të nxehtë në politikën shqiptare, mosdekretimin e Sandër Lleshit si ministër i ...

Ambasada Amerikane: Duhet Ministri e Brendshme funksionale
Ambasada Amerikane në Tiranë është shprehur se duhet një Ministri e Brendshme funksionale në mënyrë që të ketë përparime në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit. “Përgjatë muajve të fundit, jemi ...
Klan Kosova | 08-Nov-2018 12:52
Ambasada Amerikane në Tiranë është shprehur se duhet një Ministri e Brendshme funksionale në mënyrë që të ketë përparime në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit. “Përgjatë muajve të fundit, jemi ...

Ambasada e SHBA, reagon për Ministrinë e Brendshme: Duhet të jetë funksionale
Ambasada Amerikanë në Tiranë ka dhënë një mesazh të rëndësishëm për politikën shqiptare, duke nisur që nga reforma në drejtësi, deri te ndryshimet në Ministrinë e Brendshme. Ambasada e SHBA-ve thekson se një Ministri e ...
Dritare.net | 08-Nov-2018 12:51
Ambasada Amerikanë në Tiranë ka dhënë një mesazh të rëndësishëm për politikën shqiptare, duke nisur që nga reforma në drejtësi, deri te ndryshimet në Ministrinë e Brendshme. Ambasada e SHBA-ve thekson se një Ministri e ...

SHBA: Të inkurajuar nga përparimi në luftën ndaj krimit në Shqipëri
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, nëpërmjet një deklarate ka përshëndetur përparimin që është parë në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit në Shqipëri.
Kosova Press | 08-Nov-2018 12:48
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, nëpërmjet një deklarate ka përshëndetur përparimin që është parë në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit në Shqipëri.

Ambasada e SHBA: Ministria e Brendshme nuk është funksionale
Ambasada e SHBA në Tiranë ka shpërndarë një deklaratë përmes së cilës konsideron se Shqipëria nuk ka një Ministri të Brendshme funksionale, pavarësisht se kryeministri Edi Rama vlerësoi se puna vazhdon njësoj. Përgjatë ...
Respublica | 08-Nov-2018 12:48
Ambasada e SHBA në Tiranë ka shpërndarë një deklaratë përmes së cilës konsideron se Shqipëria nuk ka një Ministri të Brendshme funksionale, pavarësisht se kryeministri Edi Rama vlerësoi se puna vazhdon njësoj. Përgjatë ...

Lufta ndaj krimit/Amb.SHBA: Duhet Ministri e Brendshme funksionale
TIRANE Ambasada Amerikane në Tiranë ka dhënë një mesazh të qartë për politikën shqiptare, duke nisur nga reforma në drejtësi dhe deri tek ‘fati’ i Ministrisë së Brendshme. Përmes një postimi në ‘Facebook’ ambasada ka ...
BalkanWeb | 08-Nov-2018 12:03
TIRANE Ambasada Amerikane në Tiranë ka dhënë një mesazh të qartë për politikën shqiptare, duke nisur nga reforma në drejtësi dhe deri tek ‘fati’ i Ministrisë së Brendshme. Përmes një postimi në ‘Facebook’ ambasada ka ...

Ambasada Amerikane: Duhet një Ministri e Brendshme funksionale për të luftuar krimin
Ambasada Amerikane në Tiranë nëpërmjet një mesazhi në rrjetin social Facebook, ka shkruar lidhur me luftën kundër kirmit të organizuar ku thotë se ka ende punë për të bërë. Gjithashtu ambasada nuk anashkalon as situatën ...
TV Klan | 08-Nov-2018 12:13
Ambasada Amerikane në Tiranë nëpërmjet një mesazhi në rrjetin social Facebook, ka shkruar lidhur me luftën kundër kirmit të organizuar ku thotë se ka ende punë për të bërë. Gjithashtu ambasada nuk anashkalon as situatën ...

SHBA: Duhet një ministri e Brendshme plotësisht funksionale!
Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar pas lëvizjeve në ministrinë e Brendshme dhe emërimit në krye të saj të Gjenaralit Sandër Lleshaj. Në një njoftim në faqen zyrtare ambasada bën me dije se “jemi inkurajuar nga ...
Gazeta Dita | 08-Nov-2018 12:20
Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar pas lëvizjeve në ministrinë e Brendshme dhe emërimit në krye të saj të Gjenaralit Sandër Lleshaj. Në një njoftim në faqen zyrtare ambasada bën me dije se “jemi inkurajuar nga ...

Lëvizjet në ministrinë e Brendshme, reagon SHBA: Të gatshëm për të punuar me partnerët tanë shqiptarë
Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar pas lëvizjeve në ministrinë e Brendshme dhe emërimit në krye të saj të Gjenaralit Sandër Leshaj. Në një njoftim në faqen zyrtare ambasada bën me dije se “jemi inkurajuar nga ...
GazetaTema | 08-Nov-2018 11:57
Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar pas lëvizjeve në ministrinë e Brendshme dhe emërimit në krye të saj të Gjenaralit Sandër Leshaj. Në një njoftim në faqen zyrtare ambasada bën me dije se “jemi inkurajuar nga ...

“Shuplakë” e SHBA-ve: Duhet një ministri e Brendshme tërësisht funksionale
Ambasada amerikane në Tiranë reagon në lidhje me ndryshimet e bëra së fundmi nga qeveria shqiptare në dikasterin e ministrisë së Brendshme. Ndër të tjera theksohet se janë bërë përparime në luftën kundër krimit të ...
24 Ore | 08-Nov-2018 12:18
Ambasada amerikane në Tiranë reagon në lidhje me ndryshimet e bëra së fundmi nga qeveria shqiptare në dikasterin e ministrisë së Brendshme. Ndër të tjera theksohet se janë bërë përparime në luftën kundër krimit të ...

“Ngërçi” me ministrin e ri, SHBA: MPB duhet plotësisht funksionale
Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar pas lëvizjeve në ministrinë e Brendshme dhe emërimit në krye të saj të Gjenaralit Sandër Lleshaj. Në një njoftim në faqen zyrtare ambasada bën me dije se “jemi inkurajuar nga ...
Java News | 08-Nov-2018 12:11
Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar pas lëvizjeve në ministrinë e Brendshme dhe emërimit në krye të saj të Gjenaralit Sandër Lleshaj. Në një njoftim në faqen zyrtare ambasada bën me dije se “jemi inkurajuar nga ...

Ambasada e SHBA: Ministria e Brendshme duhet plotësisht funksionale
Ambasada e SHBA në Tiranë ka reaguar pas komandimit të Sandër Lleshit në postin e ministrisë së Brendshme. Ashtu si ambasadori i BE-së një ditë më parë, edhe ambasada e SHBA thekson se një Ministri e Brendshme ...
Koha Jone | 08-Nov-2018 12:11
Ambasada e SHBA në Tiranë ka reaguar pas komandimit të Sandër Lleshit në postin e ministrisë së Brendshme. Ashtu si ambasadori i BE-së një ditë më parë, edhe ambasada e SHBA thekson se një Ministri e Brendshme ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved