ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/10/2018 17:57

Supersporti thyen vendimin e Kryeministrit Rama, vazhdon emisioni dhe reklamimi i basteve sportive

Supersporti thyen vendimin e Kryeministrit Rama, vazhdon emisioni dhe reklamimi i basteve sportive
Kryeministri Edi Rama publikoi pak ditë më parë një nismë ligjore të qeverisë që synon mbylljen e të gjitha pikave fizike të basteve sportive nga 1 janari i vitit të ardhshëm. Gjitashtu, Edi Rama u kërkoi edhe mediave, ...
GazetaTema | 11-Oct-2018 20:13
Kryeministri Edi Rama publikoi pak ditë më parë një nismë ligjore të qeverisë që synon mbylljen e të gjitha pikave fizike të basteve sportive nga 1 janari i vitit të ardhshëm. Gjitashtu, Edi Rama u kërkoi edhe mediave, ...

Do të zhvendosen kazinot dhe bastoret nga qytetet e Shqipërisë
Qeveria e Republikës së Shqipërisë deri në fund të këtij vitit do t'i mbyllë të gjitha kazinot dhe bastoret nëpër qytete dhe të njëjtat do t'i dislokojë jashtë zonave të banuara për të parandaluar rritjen e numrit të ...
RTM | 11-Oct-2018 19:56
Qeveria e Republikës së Shqipërisë deri në fund të këtij vitit do t'i mbyllë të gjitha kazinot dhe bastoret nëpër qytete dhe të njëjtat do t'i dislokojë jashtë zonave të banuara për të parandaluar rritjen e numrit të ...

Lojërat e fatit, Vasili: LSI ishte pro mbylljes në 2016, Rama i vodhi kompanitë
“LSI ka qenë pro mbylljes së lojërave të fatit kur ishte në koalicion me PS, por Rama nuk e bëri një gjë të tillë dhe gjatë kësaj kohe i ka vjedhur kompanitë dhe tani po mashtron”. Kështu u shpreh Petrit Vasili, kreu i ...
Gazeta Dita | 11-Oct-2018 18:46
“LSI ka qenë pro mbylljes së lojërave të fatit kur ishte në koalicion me PS, por Rama nuk e bëri një gjë të tillë dhe gjatë kësaj kohe i ka vjedhur kompanitë dhe tani po mashtron”. Kështu u shpreh Petrit Vasili, kreu i ...

Mbyllja e lojërave të fatit, Vasili: LSI ishte ‘pro’ në 2016-ën
“LSI ka qenë pro mbylljes së lojërave të fatit kur ishte në koalicion me PS, por Rama nuk e bëri një gjë të tillë dhe gjatë kësaj kohe i ka vjedhur kompanitë dhe tani po mashtron”. Kështu u shpreh Petrit Vasili, kreu i ...
Gazeta Shqip | 11-Oct-2018 18:15
“LSI ka qenë pro mbylljes së lojërave të fatit kur ishte në koalicion me PS, por Rama nuk e bëri një gjë të tillë dhe gjatë kësaj kohe i ka vjedhur kompanitë dhe tani po mashtron”. Kështu u shpreh Petrit Vasili, kreu i ...

Mbyllja e lojërave të fatit, Vasili: LSI ishte ‘pro’ në 2016-ën, Rama i vodhi kompanitë
“LSI ka qenë pro mbylljes së lojërave të fatit kur ishte në koalicion me PS, por Rama nuk e bëri një gjë të tillë dhe gjatë kësaj kohe i ka vjedhur kompanitë dhe tani po mashtron”.
Top Channel | 11-Oct-2018 16:54
“LSI ka qenë pro mbylljes së lojërave të fatit kur ishte në koalicion me PS, por Rama nuk e bëri një gjë të tillë dhe gjatë kësaj kohe i ka vjedhur kompanitë dhe tani po mashtron”.

Vasili në “Top Talk”: Tre kauzat e mëdha që e zhbëjnë këtë qeveri
I ftuar në “Top Talk”, kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili, ndër të tjera, foli edhe për kauzën e opozitës për të rrëzuar qeverinë e drejtuar nga Edi Rama.
Top Channel | 11-Oct-2018 16:42
I ftuar në “Top Talk”, kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili, ndër të tjera, foli edhe për kauzën e opozitës për të rrëzuar qeverinë e drejtuar nga Edi Rama.

Vasili: Parlamenti është i uzurpuar, mazhoranca shkon për të ndarë paratë
Kryetari i grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili në emisionin “Top Talk” , sa i përket bojkotit të zgjatur të Kuvendit nga opozita, u shpreh se ai do të vazhdojë, pasi sipas tij, nuk është parlamenti i qytetarëve, ...
Portalb | 11-Oct-2018 18:02
Kryetari i grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili në emisionin “Top Talk” , sa i përket bojkotit të zgjatur të Kuvendit nga opozita, u shpreh se ai do të vazhdojë, pasi sipas tij, nuk është parlamenti i qytetarëve, ...

Vasili në “Top Talk”: Parlamenti i uzurpuar, mazhoranca shkon për të ndarë paratë
Kryetari i grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ishte i ftuar ditën e sotme në “Top Talk”, të gazetarit Denis Dyrnjaja, ku foli për zhvillimet më të fundit politike në vend.
Top Channel | 11-Oct-2018 16:25
Kryetari i grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ishte i ftuar ditën e sotme në “Top Talk”, të gazetarit Denis Dyrnjaja, ku foli për zhvillimet më të fundit politike në vend.

Vasili: Ja si do ta rrzojm Ramn
I ftuar në “Top Talk”, kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili, ndër të tjera, foli edhe për kauzën e opozitës për të rrëzuar qeverinë e drejtuar nga Edi Rama. Vasili zbuloi edhe 3 elementët që, sipas tij, ...
Bota Sot | 11-Oct-2018 17:18
I ftuar në “Top Talk”, kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili, ndër të tjera, foli edhe për kauzën e opozitës për të rrëzuar qeverinë e drejtuar nga Edi Rama. Vasili zbuloi edhe 3 elementët që, sipas tij, ...

Mbyllja e lojërave të fatit, Veliaj: Mezi pres Janarin 2019
Nga 1 janari nuk do të shikoni asnjë pikë bastesh apo kazino në Tiranë dhe në gjithë territorin e Shqipërisë. Vendimi i qeverisë për të mos lejuar hapjen e bizneseve të lojërave të fatit është përshëndetur nga Kryetari ...
GazetaTema | 11-Oct-2018 14:18
Nga 1 janari nuk do të shikoni asnjë pikë bastesh apo kazino në Tiranë dhe në gjithë territorin e Shqipërisë. Vendimi i qeverisë për të mos lejuar hapjen e bizneseve të lojërave të fatit është përshëndetur nga Kryetari ...

Pa baste e kazino, Veliaj mbështet Ramën: Vendimi më fisnik
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka mbështetur vendimin e qeverisë për ndalimin e pikave të basteve dhe kazinove elektronike. Në një status në Twitter, Veliaj shkruan se ky është një nga vendimet më fisnike ...
BalkanWeb | 11-Oct-2018 12:22
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka mbështetur vendimin e qeverisë për ndalimin e pikave të basteve dhe kazinove elektronike. Në një status në Twitter, Veliaj shkruan se ky është një nga vendimet më fisnike ...

Aktiviteti i basteve vazhdon në Korçë, qytetarët presin 1 janarin
Qepenët e pikave të basteve dhe lojërave elektronike vazhdojnë të ngrihen në lagjet e Korçës.
Top Channel | 11-Oct-2018 12:15
Qepenët e pikave të basteve dhe lojërave elektronike vazhdojnë të ngrihen në lagjet e Korçës.

Bastet Sportive/ Ahmetaj: Program rikualifikimi për ata që dalin të papunë
Pas interpelancës së me deputetin socialist Erion Brace, Ministri i Financave, Arben Ahmetaj u ndal edhe në vendimin e qeverisë për të mos lejuar hapjen e bizneseve të lojërave të fatit, bastet sportive, nga 1 janari i ...
BalkanWeb | 11-Oct-2018 12:04
Pas interpelancës së me deputetin socialist Erion Brace, Ministri i Financave, Arben Ahmetaj u ndal edhe në vendimin e qeverisë për të mos lejuar hapjen e bizneseve të lojërave të fatit, bastet sportive, nga 1 janari i ...

Vasili: Mazhoranca shkon në kuvend për të ndarë paratë
Kryetari i grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ishte i ftuar ditën e sotme në “Top Talk”, të gazetarit Denis Dyrnjaja, ku foli për zhvillimet më të fundit politike në vend. Sa i përket bojkotit të zgjatur të ...
Koha Jone | 11-Oct-2018 16:31
Kryetari i grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ishte i ftuar ditën e sotme në “Top Talk”, të gazetarit Denis Dyrnjaja, ku foli për zhvillimet më të fundit politike në vend. Sa i përket bojkotit të zgjatur të ...

Mbyllja e basteve dhe kazinove, Veliaj: Vendimi më i guximshëm në dobi të familjeve shqiptare
Nga 1 janari nuk do të ketë pika bastesh apo kazino. Vendimi i qeverisë për të mos lejuar hapjen e bizneseve të lojërave të fatit është përshëndetur nga Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i cili përmes një ...
Top Channel | 11-Oct-2018 11:39
Nga 1 janari nuk do të ketë pika bastesh apo kazino. Vendimi i qeverisë për të mos lejuar hapjen e bizneseve të lojërave të fatit është përshëndetur nga Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i cili përmes një ...

Mbyllen bastet e kazinotë, Ahmetaj shpjegon çfarë do të ndodhë me të papunët
Ministri i Financave, Arben Ahmetaj deklaroi në Kuvend se po përgatitet “një program rikualifikimi për të gjithë ata që do të dalin të papunë” nga mbyllja e kazinove dhe pikave të basteve.
Top Channel | 11-Oct-2018 11:30
Ministri i Financave, Arben Ahmetaj deklaroi në Kuvend se po përgatitet “një program rikualifikimi për të gjithë ata që do të dalin të papunë” nga mbyllja e kazinove dhe pikave të basteve.

Komunitete fetare inkurajojnë mbylljen e kazinove dhe pikave të basteve
Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka mirëpritur vendimin e qeverisë për mbylljen e kazinove elektronike dhe basteve sportive në zonat e banuara. Në një deklarate thuhet se ky është një vendim i mirëpritur dhe i gëzueshëm ...
Top Channel | 10-Oct-2018 23:26
Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka mirëpritur vendimin e qeverisë për mbylljen e kazinove elektronike dhe basteve sportive në zonat e banuara. Në një deklarate thuhet se ky është një vendim i mirëpritur dhe i gëzueshëm ...

Mbyllja e lojërave të fatit, Rama ka sërish një mesazh
TIRANE – Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për ligjin më të ri që pritet të zbatohet duke nisur nga 1 janarit i 2019-ës. Bëhet fjalë për ligjin ‘Për lojërat e fatit’. Përmes një postimi në Instagram kreu i ...
BalkanWeb | 10-Oct-2018 20:25
TIRANE – Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për ligjin më të ri që pritet të zbatohet duke nisur nga 1 janarit i 2019-ës. Bëhet fjalë për ligjin ‘Për lojërat e fatit’. Përmes një postimi në Instagram kreu i ...

Lojërat e fatit, bashkësitë fetare përkrahin nismën e qeverisë
TIRANE- Bashkësitë fetare kanë reaguar, pas vendimit të qeverisë për heqjen e të gjitha reklamave publicitare mbi lojërat e fatit, nga mediat dhe portalet si dhe të kazinove nga qendra e banuara. Përmes një njoftimi, ...
BalkanWeb | 10-Oct-2018 18:44
TIRANE- Bashkësitë fetare kanë reaguar, pas vendimit të qeverisë për heqjen e të gjitha reklamave publicitare mbi lojërat e fatit, nga mediat dhe portalet si dhe të kazinove nga qendra e banuara. Përmes një njoftimi, ...

Zbardhet ndryshimi i ligjit për lojërat e fatit që sjell 9.000 të papunë
Një ditë pas deklarimit të kryeministrit se në 1 janar nuk do ketë më baste sportive siç i njohin deri më tani, është publikuar edhe ndryshimi i ligjit për lojërat e fatit që parashikon mbylljen e pikave të basteve.
Top Channel | 10-Oct-2018 17:09
Një ditë pas deklarimit të kryeministrit se në 1 janar nuk do ketë më baste sportive siç i njohin deri më tani, është publikuar edhe ndryshimi i ligjit për lojërat e fatit që parashikon mbylljen e pikave të basteve.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved