ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/12/2018 02:15

Kosova anëtarësohet në një tjetër organizatë, urimi i Ramës

Kosova anëtarësohet në një tjetër organizatë, urimi i Ramës
TIRANË- Kosova është bërë anëtare e Organizatës Ndërkombëtare të Frankofonisë. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama në një postim në “Twitter” ku thotë se Kosova ka kaluar sprovën e miratimit. Rama ka dhe një ...
BalkanWeb | 11-Oct-2018 15:28
TIRANË- Kosova është bërë anëtare e Organizatës Ndërkombëtare të Frankofonisë. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama në një postim në “Twitter” ku thotë se Kosova ka kaluar sprovën e miratimit. Rama ka dhe një ...

Kosova, anëtare e asociuar e Organizatës së Frankofonisë
Republika e Kosovës ka bërë një hap tjetër të rëndësishëm brenda Organizatës Ndërkombëtare të Frankofonisë, me kalimin e statusit të saj nga vëzhgues, në anëtar të asociuar. Ndryshimi i statusit të Kosovës u miratua nga ...
Top Channel | 11-Oct-2018 15:18
Republika e Kosovës ka bërë një hap tjetër të rëndësishëm brenda Organizatës Ndërkombëtare të Frankofonisë, me kalimin e statusit të saj nga vëzhgues, në anëtar të asociuar. Ndryshimi i statusit të Kosovës u miratua nga ...

VIDEO/ Rama, leksione nga Macron
Kryeministri Edi Rama po merr pjesë në Samitin e Frankofonisë në Erevan të Armenisë. Së bashku me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi ata kanë zhvilluar një takim me presidentin e Francës, Emanuel Makron. Rama ka ...
GazetaTema | 11-Oct-2018 10:31
Kryeministri Edi Rama po merr pjesë në Samitin e Frankofonisë në Erevan të Armenisë. Së bashku me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi ata kanë zhvilluar një takim me presidentin e Francës, Emanuel Makron. Rama ka ...

Kosova bëhet anëtare e asocicuar e Organizatës Ndërkombëtare të Frankofonisë
Erevan (Armeni), 11 tetor 2018 – Republika e Kosovës ka ndryshuar statusin në Organizatën Botërore të Frankofonisë, nga anëtare vëzhguese në anëtare të asocuar. Ndryshimi i statusit të Kosovës është miratuar nga krerët ...
Illyriapress | 12-Oct-2018 01:52
Erevan (Armeni), 11 tetor 2018 – Republika e Kosovës ka ndryshuar statusin në Organizatën Botërore të Frankofonisë, nga anëtare vëzhguese në anëtare të asocuar. Ndryshimi i statusit të Kosovës është miratuar nga krerët ...

Behgjet Pacolli: Jemi të parët në ligë D dhe më afër kualifikimit së kurrë
Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka uruar dardanët për fitoren bindëse ndaj kombëtares së Maltës. Ai është shprehur krenarë me përfaqësuesen kosovare duke thënë se tani Kosova është e para në ligën D dhe ...
Klan Kosova | 11-Oct-2018 23:37
Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka uruar dardanët për fitoren bindëse ndaj kombëtares së Maltës. Ai është shprehur krenarë me përfaqësuesen kosovare duke thënë se tani Kosova është e para në ligën D dhe ...

Pacolli: Jemi më afër kualifikimit se kurrë
Zëvendëskryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli është shprehur optimist për kualifikimin më tutje të përfaqësues së akosoves në futbool, pas fitores me rezultat 3:1 ndaj Maltes, raporton “Zëri.info” “Fitore e bukur e ...
Zeri | 11-Oct-2018 23:33
Zëvendëskryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli është shprehur optimist për kualifikimin më tutje të përfaqësues së akosoves në futbool, pas fitores me rezultat 3:1 ndaj Maltes, raporton “Zëri.info” “Fitore e bukur e ...

Pacolli: Krenar me përfaqësuesen tonë!
Shefi i diplomacisë së Kosovës, Behgjet Pacolli ka uruar Kosovën për fitoren e sotme ndaj Maltës, ku ka deklaruar se “jemi të parët në ligë D dhe më afër kualifikimit së kurrë”.
Kosova Press | 11-Oct-2018 22:57
Shefi i diplomacisë së Kosovës, Behgjet Pacolli ka uruar Kosovën për fitoren e sotme ndaj Maltës, ku ka deklaruar se “jemi të parët në ligë D dhe më afër kualifikimit së kurrë”.

Ky është reagimi i ministrit serb, pas pranimit të Kosovës në Frankofoni
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot njoftoi për avancimin e statusit të Kosovës në Organizatën Ndërkombëtare të Frankofonisë.Ndërsa, Serbia të enjten në një takim me anëtarët e përhershëm të Frankofonisë mori ...
Ina-Online | 11-Oct-2018 21:18
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot njoftoi për avancimin e statusit të Kosovës në Organizatën Ndërkombëtare të Frankofonisë.Ndërsa, Serbia të enjten në një takim me anëtarët e përhershëm të Frankofonisë mori ...

Kosova bëhet anëtare e asocuar e Frankofonisë
Republika e Kosovës u pranua sot si anëtare e asocuar në Organizatën Ndërkombëtare të Frankofonisë, në samitin e shteteve anëtare që po mbahet në Jerevan të Armenisë. Ndryshimi i statusit të Kosovës u miratua nga krerët ...
Ina-Online | 11-Oct-2018 21:18
Republika e Kosovës u pranua sot si anëtare e asocuar në Organizatën Ndërkombëtare të Frankofonisë, në samitin e shteteve anëtare që po mbahet në Jerevan të Armenisë. Ndryshimi i statusit të Kosovës u miratua nga krerët ...

Ky është reagimi i ministrit serb, pas pranimit të Kosovës në Frankofoni
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot njoftoi për avancimin e statusit të Kosovës në Organizatën Ndërkombëtare të Frankofonisë.Ndërsa, Serbia të enjten në një takim me anëtarët e përhershëm të Frankofonisë mori ...
Lajm Press | 11-Oct-2018 20:26
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot njoftoi për avancimin e statusit të Kosovës në Organizatën Ndërkombëtare të Frankofonisë.Ndërsa, Serbia të enjten në një takim me anëtarët e përhershëm të Frankofonisë mori ...

E pamundur të pranojnë disfatën, komentet e ministrit serb pas pranimit të Kosovës në Frankofoni
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot njoftoi për avancimin e statusit të Kosovës në Organizatën Ndërkombëtare të Frankofonisë. Ndërsa, Serbia të enjten në një takim me anëtarët e përhershëm të Frankofonisë mori ...
Arbresh | 11-Oct-2018 20:16
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot njoftoi për avancimin e statusit të Kosovës në Organizatën Ndërkombëtare të Frankofonisë. Ndërsa, Serbia të enjten në një takim me anëtarët e përhershëm të Frankofonisë mori ...

Rama mungon në Kuvend, shfaqet përkrah presidentit francez (Video)
TIRANE -Kryeministri i Edi Rama nuk do marrë pjesë sot në punimet e Kuvendit, pasi po merr pjesë në punimet e Samitit të Frankofonisë nga data 8 deri 12 tetor, që zhvillohet në kryeqytetin e këtij shteti, Erevan. Rama ...
BalkanWeb | 11-Oct-2018 09:49
TIRANE -Kryeministri i Edi Rama nuk do marrë pjesë sot në punimet e Kuvendit, pasi po merr pjesë në punimet e Samitit të Frankofonisë nga data 8 deri 12 tetor, që zhvillohet në kryeqytetin e këtij shteti, Erevan. Rama ...

Pacolli: Në Konferencën e Frankofonisë Kosova u mbështet në mënyrë absolute
Në Info Magazine, Pacolli derisa ka komentuar suksesin e radhës së diplomacisë kosovare në Organizatën e Frankofonisë, tha se pati edhe shtete të cilat nuk kanë ofruar njohje por e mbështesin anëtarësimin e Kosovës në ...
Klan Kosova | 11-Oct-2018 19:16
Në Info Magazine, Pacolli derisa ka komentuar suksesin e radhës së diplomacisë kosovare në Organizatën e Frankofonisë, tha se pati edhe shtete të cilat nuk kanë ofruar njohje por e mbështesin anëtarësimin e Kosovës në ...

?Pacolli shprehet optimist për anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL
Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, e vlerësoi si sukses të madh të diplomacisë kosovare anëtarësimin e Kosovës si anëtare e asociuar në Organizatën e Frankofonisë.
Kosova Press | 11-Oct-2018 19:12
Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, e vlerësoi si sukses të madh të diplomacisë kosovare anëtarësimin e Kosovës si anëtare e asociuar në Organizatën e Frankofonisë.

Behgjet Pacolli optimist për anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL
Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, është shprehur optimist në lidhje me anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL. Pacolli në Info Magazine ka bërë të ditur se diplomatët kosovarë vazhdimisht kanë lobuar për këtë ...
EkonomiaOnline | 11-Oct-2018 18:56
Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, është shprehur optimist në lidhje me anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL. Pacolli në Info Magazine ka bërë të ditur se diplomatët kosovarë vazhdimisht kanë lobuar për këtë ...

Pacolli optimist për anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL
Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, është shprehur optimist në lidhje me anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL. Pacolli ka bërë të ditur se diplomatët kosovarë vazhdimisht kanë lobuar për këtë anëtarësim, gjë që ...
Zeri | 11-Oct-2018 18:55
Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, është shprehur optimist në lidhje me anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL. Pacolli ka bërë të ditur se diplomatët kosovarë vazhdimisht kanë lobuar për këtë anëtarësim, gjë që ...

Kosova bëhet anëtare asocicuese në Organizatën Ndërkombëtare të Frankofonisë
Republika e Kosovës, ka ndryshuar statusin në Organizatën Botërore të Frankofonisë, nga anëtar vëzhgues në anëtar të asocuar. Ndryshimi i statusit të Kosovës është miratuar nga krerët e shteteve dhe shefat e Qeverive të ...
RTM | 11-Oct-2018 18:54
Republika e Kosovës, ka ndryshuar statusin në Organizatën Botërore të Frankofonisë, nga anëtar vëzhgues në anëtar të asocuar. Ndryshimi i statusit të Kosovës është miratuar nga krerët e shteteve dhe shefat e Qeverive të ...

Ministri i Jashtëm :Anëtarësimi në Organizatën e Frankofonisë është sukses i madh i diplomacisë kosovare
Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, e vlerësoi si sukses të madh të diplomacisë kosovare anëtarësimin e Kosovës si anëtare e asociuar në Organizatën e Frankofonisë. Pacolli në Info Magazine ka shpjeguar në ...
Arbresh | 11-Oct-2018 18:48
Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, e vlerësoi si sukses të madh të diplomacisë kosovare anëtarësimin e Kosovës si anëtare e asociuar në Organizatën e Frankofonisë. Pacolli në Info Magazine ka shpjeguar në ...

Behgjet Pacolli optimist për anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL
Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, është shprehur optimist në lidhje me anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL. Pacolli në Info Magazine ka bërë të ditur se diplomatët kosovarë vazhdimisht kanë lobuar për këtë ...
Klan Kosova | 11-Oct-2018 18:46
Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, është shprehur optimist në lidhje me anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL. Pacolli në Info Magazine ka bërë të ditur se diplomatët kosovarë vazhdimisht kanë lobuar për këtë ...

Pacolli: Anëtarësimi në Organizatën e Frankofonisë është sukses i madh i diplomacisë kosovare
Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, e vlerësoi si sukses të madh të diplomacisë kosovare anëtarësimin e Kosovës si anëtare e asociuar në Organizatën e Frankofonisë. Pacolli në Info Magazine ka shpjeguar në ...
Klan Kosova | 11-Oct-2018 18:40
Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, e vlerësoi si sukses të madh të diplomacisë kosovare anëtarësimin e Kosovës si anëtare e asociuar në Organizatën e Frankofonisë. Pacolli në Info Magazine ka shpjeguar në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved