ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/12/2018 14:48

Dështon edhe një përpjekje për platformën e dialogut me Serbinë

Dështon edhe një përpjekje për platformën e dialogut me Serbinë
Në mungesë të partive më të mëdha opozitare në Kosovë, Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, të enjten ka dështuar një tjetër takim i partive politike parlamentare, të cilin e kishte thirrur kryetari ...
TV Klan | 11-Oct-2018 22:28
Në mungesë të partive më të mëdha opozitare në Kosovë, Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, të enjten ka dështuar një tjetër takim i partive politike parlamentare, të cilin e kishte thirrur kryetari ...

Vetëvendosje dhe LDK bojkotojnë tryezën e Veselit
Kreu i kuvendit të Kosovës Kadri Veseli zhvilloi një takim me deputetët e qeverisë dhe opozitës, për të biseduar mbi rezolutën për dialogun Kosovë – Serbi. Në takim nuk morën pjesë lëvizja Vetëvendosje dhe LDK. Pas ...
VizionPlus | 11-Oct-2018 13:49
Kreu i kuvendit të Kosovës Kadri Veseli zhvilloi një takim me deputetët e qeverisë dhe opozitës, për të biseduar mbi rezolutën për dialogun Kosovë – Serbi. Në takim nuk morën pjesë lëvizja Vetëvendosje dhe LDK. Pas ...

Dështon edhe një përpjekje për hartimin e platformës për dialogun me Serbinë
Prishtinë, 11 tetor 2018 – Ka dështuar edhe një tjetër takim i partive politike parlamentare, i thirrur nga kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, për të arritur unitet rreth platformës për dialogun me Serbinë. ...
Illyriapress | 12-Oct-2018 02:10
Prishtinë, 11 tetor 2018 – Ka dështuar edhe një tjetër takim i partive politike parlamentare, i thirrur nga kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, për të arritur unitet rreth platformës për dialogun me Serbinë. ...

Liberalizimi i vizave, Hoxhaj: Nëse nuk ndodh sivjet, s’kemi arsye t’i besojmë Evropës
Sipas zëvendëskryeministrit Enver Hoxhaj, nëse liberalizimi i vizave nuk ndodh për kosovarët deri në fund të vitit 2018, Kosova s’do t’i besojë më Evropës. Në Express Intervistën në KTV , Hoxhaj ka thënë se Kosova ka ...
Portalb | 11-Oct-2018 21:27
Sipas zëvendëskryeministrit Enver Hoxhaj, nëse liberalizimi i vizave nuk ndodh për kosovarët deri në fund të vitit 2018, Kosova s’do t’i besojë më Evropës. Në Express Intervistën në KTV , Hoxhaj ka thënë se Kosova ka ...

LDK-ja e VV-ja s’i shkuan në takim Veselit
Thirrja për të arritur konsensus për dialogun Kosovë -Serbi nuk ka arritur t’i bindë dy partitë më të mëdha opozitare që t’i bashkohen ftesës për tryezë të kreut të PDK-së, Kadri Veseli. Por, këtij takimi, i cili zgjati ...
Ina-Online | 11-Oct-2018 21:18
Thirrja për të arritur konsensus për dialogun Kosovë -Serbi nuk ka arritur t’i bindë dy partitë më të mëdha opozitare që t’i bashkohen ftesës për tryezë të kreut të PDK-së, Kadri Veseli. Por, këtij takimi, i cili zgjati ...

Opozita e madhe bojkoton Veselin, e vogla jo (VIDEO)
Takimi i sotëm i thirrur nga kryekuvendari, Kadri Veseli, u mbajt pa LDK-në e VV-në. Megjithatë, pjesë e tij u bënë dy parti tjera opozitare. PDS e Alternativa iu përgjigjën ftesës së Veselit. Kronikë e gazetarit Besnik ...
Klan Kosova | 11-Oct-2018 20:53
Takimi i sotëm i thirrur nga kryekuvendari, Kadri Veseli, u mbajt pa LDK-në e VV-në. Megjithatë, pjesë e tij u bënë dy parti tjera opozitare. PDS e Alternativa iu përgjigjën ftesës së Veselit. Kronikë e gazetarit Besnik ...

Kosovë, dështoi edhe një përpjekje për platformën e dialogut me Serbinë
Në mungesë të partive më të mëdha opozitare në Kosovë, Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, të enjten ka dështuar një tjetër takim i partive politike parlamentare, të cilin e kishte thirrur kryetari ...
Portalb | 11-Oct-2018 20:03
Në mungesë të partive më të mëdha opozitare në Kosovë, Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, të enjten ka dështuar një tjetër takim i partive politike parlamentare, të cilin e kishte thirrur kryetari ...

Presidenti të ulet në tavolinë me Presidentin e Serbisë , por Kuvendi të udhëheqë dialogun
Enver Hoxhaj, zëvendëskryeministër i Kosovës ka thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, duhet të jetë ai që përfaqëson vendin në takim me palën serbe kur në tryezë është presidenti serb, por ka shtuar se Kuvendi ...
Arbresh | 11-Oct-2018 18:58
Enver Hoxhaj, zëvendëskryeministër i Kosovës ka thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, duhet të jetë ai që përfaqëson vendin në takim me palën serbe kur në tryezë është presidenti serb, por ka shtuar se Kuvendi ...

Hoxhaj: Nëse liberalizimi nuk ndodh sivjet, s’kemi arsye t’i besojmë Evropës për asgjë
Sipas zëvendëskryeministrit Enver Hoxhaj, nëse liberalizimi i vizave nuk ndodh për kosovarët deri në fund të vitit 2018, Kosova s’do t’i besojë më Evropës. Hoxhaj ka thënë në KTV se Kosova ka përmbushur edhe më shumë ...
Gazeta Monitor | 11-Oct-2018 18:49
Sipas zëvendëskryeministrit Enver Hoxhaj, nëse liberalizimi i vizave nuk ndodh për kosovarët deri në fund të vitit 2018, Kosova s’do t’i besojë më Evropës. Hoxhaj ka thënë në KTV se Kosova ka përmbushur edhe më shumë ...

Vetëvendosje deklarohet pasi nuk shkoi te Kryeparlamentari: Kemi tri kërkesa
Ftesës së Kadri Veselit nuk i’u përgjigjen pozitivisht partitë me të mëdha opozitare, LDK-ja dhe LVV-ja. Të dyja këto parti nuk morën pjesë në takimin e sotëm të thirrur nga kryetari i Kuvendit Kadri Veseli për të ...
Arbresh | 11-Oct-2018 18:28
Ftesës së Kadri Veselit nuk i’u përgjigjen pozitivisht partitë me të mëdha opozitare, LDK-ja dhe LVV-ja. Të dyja këto parti nuk morën pjesë në takimin e sotëm të thirrur nga kryetari i Kuvendit Kadri Veseli për të ...

Hoxhaj thotë se Thaçi të ulet në tavolinë me Vuçiqin, por Kuvendi të udhëheqë dialogun
Enver Hoxhaj, zëvendëskryeministër i Kosovës ka thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, duhet të jetë ai që përfaqëson vendin në takim me palën serbe kur në tryezë është presidenti serb, por ka shtuar se Kuvendi ...
Zeri | 11-Oct-2018 18:25
Enver Hoxhaj, zëvendëskryeministër i Kosovës ka thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, duhet të jetë ai që përfaqëson vendin në takim me palën serbe kur në tryezë është presidenti serb, por ka shtuar se Kuvendi ...

Vetëvendosje deklarohet pasi nuk shkoi te Veseli: Kemi tri kërkesa
Ftesës së Kadri Veselit nuk i'u përgjigjen pozitivisht partitë me të mëdha opozitare, LDK-ja dhe LVV-ja. Të dyja këto parti nuk morën pjesë në takimin e sotëm të thirrur nga kryetari i Kuvendit Kadri Veseli për të ...
Zeri | 11-Oct-2018 18:13
Ftesës së Kadri Veselit nuk i'u përgjigjen pozitivisht partitë me të mëdha opozitare, LDK-ja dhe LVV-ja. Të dyja këto parti nuk morën pjesë në takimin e sotëm të thirrur nga kryetari i Kuvendit Kadri Veseli për të ...

Veseli takon ambasadorët e QUINT-it, flasin për dialogun
"Biseduam për nevojën që të bashkohemi, pozitë dhe opozitë, në fazën finale të Dialogut Kosovë-Serbi” Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar një takim me Ambasadorët e vendeve të QUINT-it dhe Shefen ...
Zeri | 11-Oct-2018 17:18
"Biseduam për nevojën që të bashkohemi, pozitë dhe opozitë, në fazën finale të Dialogut Kosovë-Serbi” Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar një takim me Ambasadorët e vendeve të QUINT-it dhe Shefen ...

Veseli takon ambasadorët e QUINT-it, flasin për dialogun
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar një takim me Ambasadorët e vendeve të QUINT-it dhe Shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë, Natalyia Apostolova. “Biseduam për nevojën që të bashkohemi, pozitë dhe ...
Klan Kosova | 11-Oct-2018 17:01
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar një takim me Ambasadorët e vendeve të QUINT-it dhe Shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë, Natalyia Apostolova. “Biseduam për nevojën që të bashkohemi, pozitë dhe ...

Hoti thotë se vetëm zgjedhjet janë zgjidhje
Avdullah Hoti, Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, ka thënë se koalicioni qeverisës duhet të largohet sa më shpejtë nga pushteti. Duke komentuar takimin e sotëm të partnerëve të koalicionit me Partinë Socialdemokrate ...
EkonomiaOnline | 11-Oct-2018 16:49
Avdullah Hoti, Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, ka thënë se koalicioni qeverisës duhet të largohet sa më shpejtë nga pushteti. Duke komentuar takimin e sotëm të partnerëve të koalicionit me Partinë Socialdemokrate ...

Milaim Zeka nga arresti shtëpiak tregon pse Opozita nuk shkojë në takim te kryetari i Kuvendit
Deputeti i NISMA, Milaim Zeka i cili po qëndron në arrest shtëpiak, ka komentuar mospjesëmarrjen e partive opozitare te takimi i organizuar nga kryeparlamentari Kadri Veseli. Ai këtë iniciativë e quan tallje me ...
Arbresh | 11-Oct-2018 16:48
Deputeti i NISMA, Milaim Zeka i cili po qëndron në arrest shtëpiak, ka komentuar mospjesëmarrjen e partive opozitare te takimi i organizuar nga kryeparlamentari Kadri Veseli. Ai këtë iniciativë e quan tallje me ...

Deputeti i LDK-së, Hoti: Vetëm zgjedhjet janë zgjidhje
Avdullah Hoti, Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, ka thënë se koalicioni qeverisës duhet të largohet sa më shpejtë nga pushteti. Duke komentuar takimin e sotëm të partnerëve të koalicionit me Partinë Socialdemokrate ...
Portalb | 11-Oct-2018 16:40
Avdullah Hoti, Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, ka thënë se koalicioni qeverisës duhet të largohet sa më shpejtë nga pushteti. Duke komentuar takimin e sotëm të partnerëve të koalicionit me Partinë Socialdemokrate ...

Lidhja Demokratike e Kosovës kundërshton rezolutën e kryeparlamentarit , kërkon që vendi të shkojë në zgjedhje
Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka ritheksuar edhe një herë qëndrimin e partisë së tij në lidhje me rezolutën e pushtetit për dialogun me Serbinë. Avdullah Hoti, shef i ...
Arbresh | 11-Oct-2018 16:28
Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka ritheksuar edhe një herë qëndrimin e partisë së tij në lidhje me rezolutën e pushtetit për dialogun me Serbinë. Avdullah Hoti, shef i ...

LDK-ja kundërshton rezolutën e Veselit, kërkon që vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme
Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka ritheksuar edhe një herë qëndrimin e partisë së tij në lidhje me rezolutën e pushtetit për dialogun me Serbinë. Avdullah Hoti, shef i ...
Medial | 11-Oct-2018 16:25
Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka ritheksuar edhe një herë qëndrimin e partisë së tij në lidhje me rezolutën e pushtetit për dialogun me Serbinë. Avdullah Hoti, shef i ...

LDK: Rezoluta nuk duhet votuar
Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, pas takimit të partive politike me kryetarin e Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, në të cilin kjo partie së bashku me Vetëvendosjen nuk mori pjesë, ka deklaruar se ...
Bota Sot | 11-Oct-2018 16:19
Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, pas takimit të partive politike me kryetarin e Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, në të cilin kjo partie së bashku me Vetëvendosjen nuk mori pjesë, ka deklaruar se ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved