ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/10/2018 17:57

Thaçi: Vdekja e shkrimtarit Fatos Arapi – humbje e madhe për kulturën dhe letërsinë shqipe

Thaçi: Vdekja e shkrimtarit Fatos Arapi – humbje e madhe për kulturën dhe letërsinë shqipe
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka reaguar pas vdekjes së shkrimtarit të famshëm, Fatos Arapit, njofton Klan Kosova. Thaçi përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka thënë që vdekja e Arapit është humbje e ...
Klan Kosova | 11-Oct-2018 13:34
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka reaguar pas vdekjes së shkrimtarit të famshëm, Fatos Arapit, njofton Klan Kosova. Thaçi përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka thënë që vdekja e Arapit është humbje e ...

Krijimtaria 50-vjeçare e Fatos Arapit në Fondet e Bibliotekës Kombëtare
Në homazh dhe nderim kushtuar poetit Fatos Arapi, i cili u nda nga jeta në moshën 88- vjeçare, Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë, çeli më datë 11 tetor ekspozitën “Homazh Fatos Arapit” (1930-2018). Krijimtaria e botuar ...
Gazeta Shqip | 11-Oct-2018 13:27
Në homazh dhe nderim kushtuar poetit Fatos Arapi, i cili u nda nga jeta në moshën 88- vjeçare, Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë, çeli më datë 11 tetor ekspozitën “Homazh Fatos Arapit” (1930-2018). Krijimtaria e botuar ...

Thaçi: Fatos Arapi mbetet emër i madh në historinë e letërsisë shqipe
Humbje të madhe për kulturën dhe letërsinë shqipe, e ka quajtur presidenti Hashim Thaçi, vdekjen e shkrimtarit Fatos Arapi.
Kosova Press | 11-Oct-2018 13:27
Humbje të madhe për kulturën dhe letërsinë shqipe, e ka quajtur presidenti Hashim Thaçi, vdekjen e shkrimtarit Fatos Arapi.

Shuhet shkrimtari i njohur Fatos Arapi
Ndahet nga jeta në moshën 89-vjeçare shkrimtari i njohur Fatos Arapi. Prej 10 vitesh shkrimtari ishte i sëmurë dhe nuk dilte nga banesa, pasi kishte pësuar një hemorragji cerebrale. Ai është ndarë nga jeta mbrëmjen e ...
Gazeta Monitor | 11-Oct-2018 13:18
Ndahet nga jeta në moshën 89-vjeçare shkrimtari i njohur Fatos Arapi. Prej 10 vitesh shkrimtari ishte i sëmurë dhe nuk dilte nga banesa, pasi kishte pësuar një hemorragji cerebrale. Ai është ndarë nga jeta mbrëmjen e ...

Momenti kur Xhevahir Spahiu mëson vdekjen e mikut të tij, poetit Fatos Arapi
Fotografia e mësipërme flet vetë për gjithçka: Ky është momenti kur poeti Xhevahir Spahiu ka mësuar vdekjen e mikut të tij, poetit Fatos Arapi. Fotoja është publikuar nga gazetari Zyltarf Hoxha. Poeti, prozatori dhe ...
Medial | 11-Oct-2018 13:15
Fotografia e mësipërme flet vetë për gjithçka: Ky është momenti kur poeti Xhevahir Spahiu ka mësuar vdekjen e mikut të tij, poetit Fatos Arapi. Fotoja është publikuar nga gazetari Zyltarf Hoxha. Poeti, prozatori dhe ...

Kumbaro për Fatos Arapin: Sinonim shqiptar i poetit. La pas kryeveprën e botës, poezinë
Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro ka shprehur një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të poetit Fatos Arapi. “Fatos Arapi, sinonim i pashmangshëm shqiptar i Poetit, ndahet vetëm fizikisht nga jeta duke lënë pas ...
GazetaTema | 11-Oct-2018 12:55
Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro ka shprehur një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të poetit Fatos Arapi. “Fatos Arapi, sinonim i pashmangshëm shqiptar i Poetit, ndahet vetëm fizikisht nga jeta duke lënë pas ...

Lexon lajmin e vdekjes së Fatos Arapit, poeti shpërthen në lot (Foto)
TIRANE – Ndarja nga jeta e shkrimtarit Fatos Arapi në moshën 89-vjecare, pikëlloi të afërmit e tij, miqtë si dhe mjaft qytetarë e personalitete të kulturës shqiptare. Një nga miqtë e të ndjerit, poeti Xhevahir Spahiu ka ...
BalkanWeb | 11-Oct-2018 12:37
TIRANE – Ndarja nga jeta e shkrimtarit Fatos Arapi në moshën 89-vjecare, pikëlloi të afërmit e tij, miqtë si dhe mjaft qytetarë e personalitete të kulturës shqiptare. Një nga miqtë e të ndjerit, poeti Xhevahir Spahiu ka ...

FOTO sa 1000 fjalë: Xhevahir Spahiu shpërthen në lot kur sheh lajmërimin e vdekjes për Fatos Arapin
Poeti i njohur Xhevahir Spahiu është tronditur nga vdekja e shkrimtarit Fatos Arapi. Ai ka shpërthyer në lot kur ka lexuar lajmërimin e vdekjes së mikut të tij ngjitur pas një shtyllë. Fotografia është përcjellë nga ...
GazetaTema | 11-Oct-2018 12:43
Poeti i njohur Xhevahir Spahiu është tronditur nga vdekja e shkrimtarit Fatos Arapi. Ai ka shpërthyer në lot kur ka lexuar lajmërimin e vdekjes së mikut të tij ngjitur pas një shtyllë. Fotografia është përcjellë nga ...

Momenti kur Xhevahir Spahiu mson vdekjen e mikut t tij, poetit Fatos Arapi
Fotografia e mësipërme flet vetë për gjithçka: Ky është momenti kur poeti Xhevahir Spahiu ka mësuar vdekjen e mikut të tij, poetit Fatos Arapi. Fotoja është publikuar nga gazetari Zyltarf Hoxha. Poeti, prozatori dhe ...
Bota Sot | 11-Oct-2018 13:02
Fotografia e mësipërme flet vetë për gjithçka: Ky është momenti kur poeti Xhevahir Spahiu ka mësuar vdekjen e mikut të tij, poetit Fatos Arapi. Fotoja është publikuar nga gazetari Zyltarf Hoxha. Poeti, prozatori dhe ...

Vdekja e Fatos Arapit, Ruçi: I këndoi tokës me fuqinë e shpirtit
TIRANE- Pas ndarjes nga jeta të shkrimtarit Fatos Arapi, kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi iu është bashkuar mesazheve ngushëlluese. Përmes një letre, Ruçi ka ngushëlluar familjarët e shkrimtarit të dashur për të gjithë ...
BalkanWeb | 11-Oct-2018 12:19
TIRANE- Pas ndarjes nga jeta të shkrimtarit Fatos Arapi, kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi iu është bashkuar mesazheve ngushëlluese. Përmes një letre, Ruçi ka ngushëlluar familjarët e shkrimtarit të dashur për të gjithë ...

Mëson se Fatos Arapi s’jeton më, Xhevahir Spahiu shpërthen në lot
Ikja e shkrimtarit Fatos Arapi i ka trishtuar të gjithë, të afërm, miq dhe kolegë… Një nga këta, pikërisht miku i tij, poeti Xhevahir Spahiu nuk i ka mbajtur lotët, kur ka lexuar lajmërimin e vdekjes ngjitur pas një ...
Koha Jone | 11-Oct-2018 12:55
Ikja e shkrimtarit Fatos Arapi i ka trishtuar të gjithë, të afërm, miq dhe kolegë… Një nga këta, pikërisht miku i tij, poeti Xhevahir Spahiu nuk i ka mbajtur lotët, kur ka lexuar lajmërimin e vdekjes ngjitur pas një ...

Vdekja e Fatos Arapit, Meta: Vepra e tij e pasur do mbetet unikale
TIRANE- Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ka shprehur ngushëllime familjes së shkrimtarit Fatos Arapi, i cili u nda sot nga jeta në moshën 89-vjecare. Meta thotë se vepra e tij e pasur dhe kontributi i ...
BalkanWeb | 11-Oct-2018 11:29
TIRANE- Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ka shprehur ngushëllime familjes së shkrimtarit Fatos Arapi, i cili u nda sot nga jeta në moshën 89-vjecare. Meta thotë se vepra e tij e pasur dhe kontributi i ...

Ndahet nga jeta shkrimtari Fatos Arapi
Fatos Arapi lindi ne vitin 1929 ne Vlore, ku dhe kreu shkollen e mesme. Studimet e larta i ndoqi ne Bullgari ne fakultetin e Matematikes dhe te Ekonomise. Ka punuar shume vjet gazetar dhe pedagog ne Fakultetin Histori ...
ikub.al | 11-Oct-2018 09:43
Fatos Arapi lindi ne vitin 1929 ne Vlore, ku dhe kreu shkollen e mesme. Studimet e larta i ndoqi ne Bullgari ne fakultetin e Matematikes dhe te Ekonomise. Ka punuar shume vjet gazetar dhe pedagog ne Fakultetin Histori ...

Fatos Arapi është ende në qytet (disa shënime nga jeta e poetit të njohur, që sot na la)
Shënime për Fatos Arapin, poetin i cili pas më shumë se 60 vjet krijimtari, më shumë se në vendin e tij vlerësimet i ka marrë nga kritika e huaj. Ai ndërroi jetë sot, pasi vuante prej vitesh nga një sëmundje Nga Aida ...
GazetaTema | 11-Oct-2018 11:07
Shënime për Fatos Arapin, poetin i cili pas më shumë se 60 vjet krijimtari, më shumë se në vendin e tij vlerësimet i ka marrë nga kritika e huaj. Ai ndërroi jetë sot, pasi vuante prej vitesh nga një sëmundje Nga Aida ...

FOTO/ Lexon lajmi për vdekjen e Fatos Arapit, poeti Xhevahir Spahiu shpërthen në lot
Ndarja nga jeta e shkrimtarit Fatos Arapi në moshën 89-vjecare, pikëlloi të afërmit e tij, miqtë si dhe mjaft qytetarë e personalitete të kulturës shqiptare. Një nga miqtë e të ndjerit, poeti Xhevahir Spahiu ka ...
Java News | 11-Oct-2018 12:51
Ndarja nga jeta e shkrimtarit Fatos Arapi në moshën 89-vjecare, pikëlloi të afërmit e tij, miqtë si dhe mjaft qytetarë e personalitete të kulturës shqiptare. Një nga miqtë e të ndjerit, poeti Xhevahir Spahiu ka ...

Ndahet nga jeta shkrimtari i njohur, Fatos Arapi
TIRANE – Është ndarë nga jeta në moshën 89-vjecare shkrimtari i njohur Fatos Arapi. Fatos Arapi lindi në vitin 1929 në Vlorë. Po atje ai kreu shkollën e mesme, ndërsa studimet e larta i ndoqi në Bullgari (Sofje) në ...
BalkanWeb | 11-Oct-2018 09:16
TIRANE – Është ndarë nga jeta në moshën 89-vjecare shkrimtari i njohur Fatos Arapi. Fatos Arapi lindi në vitin 1929 në Vlorë. Po atje ai kreu shkollën e mesme, ndërsa studimet e larta i ndoqi në Bullgari (Sofje) në ...

Ndahet nga jeta shkrimtari Fatos Arapi
Ndahet nga jeta në moshën 89-vjeçare shkrimtari i njohur Fatos Arapi. Arapi ka punuar shumë vjet gazetar dhe pedagog në Fakultetin Histori Filologji të Tiranës. Disa herë ka fituar çmime kombëtare e ndërkombëtare për ...
GazetaTema | 11-Oct-2018 09:15
Ndahet nga jeta në moshën 89-vjeçare shkrimtari i njohur Fatos Arapi. Arapi ka punuar shumë vjet gazetar dhe pedagog në Fakultetin Histori Filologji të Tiranës. Disa herë ka fituar çmime kombëtare e ndërkombëtare për ...

Fatos Arapi, poeti është ende në qytet
Alda Bardhyli Fatos Arapi del rrallë nga shtëpia, për të marrë rrugën për nga kafenetë e tij të preferuara, ku dikur ndante orë të tëra me miq. Vitet e fundit për shkak të moshës (84 vjeç) ditët e tij kalojnë në ...
Gazeta Shqip | 11-Oct-2018 12:10
Alda Bardhyli Fatos Arapi del rrallë nga shtëpia, për të marrë rrugën për nga kafenetë e tij të preferuara, ku dikur ndante orë të tëra me miq. Vitet e fundit për shkak të moshës (84 vjeç) ditët e tij kalojnë në ...

Ndahet nga jeta poeti dhe përkthyesi Fatos Arapi
Ndahet nga jeta në moshën 88-vjecare, poeti dhe përkthyesi Fatos Arapi. Prej thuajse 7 vitesh artisti ishte në gjendje të rënduar shëndetësore, e nuk dilte në publik, madje edhe për botimin e veprës së tij të fundit, ...
VizionPlus | 11-Oct-2018 10:44
Ndahet nga jeta në moshën 88-vjecare, poeti dhe përkthyesi Fatos Arapi. Prej thuajse 7 vitesh artisti ishte në gjendje të rënduar shëndetësore, e nuk dilte në publik, madje edhe për botimin e veprës së tij të fundit, ...

Ruçi: Fatos Arapi i këndoi tokës me gjithë fuqinë e shpirtit
TIRANE- Pas ndarjes nga jeta të shkrimtarit Fatos Arapi, kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi iu është bashkuar mesazheve ngushëlluese. Përmes një letre, Ruçi ka ngushëlluar familjarët e shkrimtarit të dashur për të gjithë ...
Java News | 11-Oct-2018 12:25
TIRANE- Pas ndarjes nga jeta të shkrimtarit Fatos Arapi, kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi iu është bashkuar mesazheve ngushëlluese. Përmes një letre, Ruçi ka ngushëlluar familjarët e shkrimtarit të dashur për të gjithë ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved