ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/12/2018 15:10

Kthimi i ligjit për teatrin, Balla ironizon Metën: Do ta shqyrtojmë me qetësi dhe dashuri

Kthimi i ligjit për teatrin, Balla ironizon Metën: Do ta shqyrtojmë me qetësi dhe dashuri
Taulant Balla ka komentuar vendimin e presidentit Ilir Meta për të rikthyer në Kuvend ligjin për Teatrin Kombëtar. “ Presidenti e ka njoftuar pa na i sjellë ne, që do ta thotë ne do ta lexojmë menjëherë dhe sic ...
GazetaTema | 11-Oct-2018 14:18
Taulant Balla ka komentuar vendimin e presidentit Ilir Meta për të rikthyer në Kuvend ligjin për Teatrin Kombëtar. “ Presidenti e ka njoftuar pa na i sjellë ne, që do ta thotë ne do ta lexojmë menjëherë dhe sic ...

Presidenti ktheu sërish ligjin për Teatrin, Balla: Do ta shqyrtojmë me qetësi dhe dashuri
Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla reagoi pas kthimit sërish në Kuvend të ligjit për Teatrin Kombëtar, duke thënë se do të lexohet, shqyrtohet e më pas do të kalojë në seancë plenare.
Top Channel | 11-Oct-2018 14:15
Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla reagoi pas kthimit sërish në Kuvend të ligjit për Teatrin Kombëtar, duke thënë se do të lexohet, shqyrtohet e më pas do të kalojë në seancë plenare.

Presidenti zbulon trukun e “ligjit të ri” për Teatrin: As garën që kërkonte BE nuk e garanton
Pas futjes në lojë të Bashkimit Europian për çështjen e “Teatrit Kombëtar”, mazhoranca bëri sikur u tërhoq nëpërmjet një truku duke pretenduar, se e ndryshoi atë pjesë të ligjit të kontestuar dhe se pas kësaj, ...
Koha Jone | 11-Oct-2018 14:34
Pas futjes në lojë të Bashkimit Europian për çështjen e “Teatrit Kombëtar”, mazhoranca bëri sikur u tërhoq nëpërmjet një truku duke pretenduar, se e ndryshoi atë pjesë të ligjit të kontestuar dhe se pas kësaj, ...

Riktheu në Kuvend “Teatrin”, Balla i përgjigjet “flakë për flakë” Metës: Do ta shqyrtojmë me qetësi dhe dashuri
Kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla tha se ligjin për teatrin, të cilin Presidenti Meta e ka rikthyer për rishqyrtim për të dytën herë, Kuvendi do ta shqyrtojë me qetesi dhe dashuri. Në përfundim të ...
GazetaTema | 11-Oct-2018 13:58
Kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla tha se ligjin për teatrin, të cilin Presidenti Meta e ka rikthyer për rishqyrtim për të dytën herë, Kuvendi do ta shqyrtojë me qetesi dhe dashuri. Në përfundim të ...

Presidenti Meta e kthen sërish në Kuvend Ligjin për Teatrin
Tiranë, 11 tetor 2018 – Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, e ka kthyer sërish për rishqyrtim në Kuvend Ligjin për Teatrin Kombëtar, të miratuar për herë të dytë nga shumica parlamentare më 20 shtator. “Dekretoj kthimin ...
Illyriapress | 11-Oct-2018 14:33
Tiranë, 11 tetor 2018 – Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, e ka kthyer sërish për rishqyrtim në Kuvend Ligjin për Teatrin Kombëtar, të miratuar për herë të dytë nga shumica parlamentare më 20 shtator. “Dekretoj kthimin ...

Meta ktheu srish ligjin pr Teatrin, vjen reagimi i par nga mazhoranca
Pak minuta pas kreu i Shtetit, Ilir Meta ktheu për herë të dytë për rishqyrtim në parlament ligjin e ri për teatrin, erdhi edhe reagimi i parë nga mazhoranca. Kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla tha se ...
Bota Sot | 11-Oct-2018 14:27
Pak minuta pas kreu i Shtetit, Ilir Meta ktheu për herë të dytë për rishqyrtim në parlament ligjin e ri për teatrin, erdhi edhe reagimi i parë nga mazhoranca. Kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla tha se ...

Meta kthen sërish në Kuvend ligjin për “Teatrin”
Presidenti Ilir Meta ka kthyer sërish për rishqyrtim në Kuvend ligjin për Teatrin Kombëtar, të miratuar për herë të dytë nga shumica parlamentare më 20 shtator.Në dekretin e shpallur në faqen zyrtare të Presidencës ...
Lajm Press | 11-Oct-2018 14:20
Presidenti Ilir Meta ka kthyer sërish për rishqyrtim në Kuvend ligjin për Teatrin Kombëtar, të miratuar për herë të dytë nga shumica parlamentare më 20 shtator.Në dekretin e shpallur në faqen zyrtare të Presidencës ...

Presidenti Meta kthen sërish në Kuvend ligjin për “Teatrin”
Presidenti Ilir Meta ka kthyer sërish për rishqyrtim në Kuvend ligjin për Teatrin Kombëtar, të miratuar për herë të dytë nga shumica parlamentare më 20 shtator.
Top Channel | 11-Oct-2018 13:49
Presidenti Ilir Meta ka kthyer sërish për rishqyrtim në Kuvend ligjin për Teatrin Kombëtar, të miratuar për herë të dytë nga shumica parlamentare më 20 shtator.

Meta kthen sërish në Kuvend ligjin për “Teatrin”
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka rikthyer sërish në Kuvend ligjin për shembjen e Teatrit Kombëtar. Ky i fundit u miratua vetëm me votat e shumicës. Meta dekretoi sot kthimin e ligjit. Në dekretin e shpallur në ...
Klan Kosova | 11-Oct-2018 14:16
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka rikthyer sërish në Kuvend ligjin për shembjen e Teatrit Kombëtar. Ky i fundit u miratua vetëm me votat e shumicës. Meta dekretoi sot kthimin e ligjit. Në dekretin e shpallur në ...

Meta kthen sërish në Kuvend ligjin për “Teatrin”
Presidenti Ilir Meta ka kthyer sërish për rishqyrtim në Kuvend ligjin për Teatrin Kombëtar, të miratuar për herë të dytë nga shumica parlamentare më 20 shtator. Në dekretin e shpallur në faqen zyrtare të Presidencës ...
EkonomiaOnline | 11-Oct-2018 14:07
Presidenti Ilir Meta ka kthyer sërish për rishqyrtim në Kuvend ligjin për Teatrin Kombëtar, të miratuar për herë të dytë nga shumica parlamentare më 20 shtator. Në dekretin e shpallur në faqen zyrtare të Presidencës ...

Meta ktheu ligjin për Teatrin, Balla ironizon presidentin : Do e trajtojmë me qetësi dhe dashuri
Ka qenë kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla i cili ka reaguar nga mazhoranca, pas vendimit të presidentit Ilir Meta për të kthyer për të dytën herë në Kuvend ligjin për Teatrin. Në komentin e ...
Dritare.net | 11-Oct-2018 14:03
Ka qenë kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla i cili ka reaguar nga mazhoranca, pas vendimit të presidentit Ilir Meta për të kthyer për të dytën herë në Kuvend ligjin për Teatrin. Në komentin e ...

Ilir Meta rikthen pr her t dyt ligjin e qeveris pr Teatrin Kombtar
Presidenti Ilir Meta ka rikthyer për herë të dytë ligjin e qeverisë Rama në lidhje me prishjen e Teatrit Kombëtar në Tiranë. Në argumentat e dhëna nga Presidenti, në fokus vihet fakti se sipas Kreut të Shtetit, qeveria ...
Bota Sot | 11-Oct-2018 14:00
Presidenti Ilir Meta ka rikthyer për herë të dytë ligjin e qeverisë Rama në lidhje me prishjen e Teatrit Kombëtar në Tiranë. Në argumentat e dhëna nga Presidenti, në fokus vihet fakti se sipas Kreut të Shtetit, qeveria ...

Meta ktheu ‘Teatrin’, Balla: Do e trajtojmë me qetësi dhe dashuri
TIRANE – Pak pas bërjes publike të vendimit të presidentit Ilir Meta, i cili rikthehu sot në Kuvend për të dytën herë ligjin për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar, vjen reagimi i parë nga maxhoranca. Ka qenë kreu i ...
BalkanWeb | 11-Oct-2018 13:47
TIRANE – Pak pas bërjes publike të vendimit të presidentit Ilir Meta, i cili rikthehu sot në Kuvend për të dytën herë ligjin për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar, vjen reagimi i parë nga maxhoranca. Ka qenë kreu i ...

Meta ktheu ‘Teatrin’, Balla: Do e trajtojmë me qetësi dhe dashuri
Pak pas bërjes publike të vendimit të presidentit Ilir Meta, i cili rikthehu sot në Kuvend për të dytën herë ligjin për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar, vjen reagimi i parë nga maxhoranca. Ka qenë kreu i grupit ...
24 Ore | 11-Oct-2018 13:57
Pak pas bërjes publike të vendimit të presidentit Ilir Meta, i cili rikthehu sot në Kuvend për të dytën herë ligjin për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar, vjen reagimi i parë nga maxhoranca. Ka qenë kreu i grupit ...

Teatri/ Balla i përgjigjet Metës: Do ta shqyrtojmë me qetësi dhe dashuri
Kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla tha se ligjin për teatrin, të cilin Presidenti Meta e ka rikthyer për rishqyrtim për të dytën herë, Kuvendi do ta shqyrtojë me qetesi dhe dashuri. Në përfundim të ...
Java News | 11-Oct-2018 13:52
Kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla tha se ligjin për teatrin, të cilin Presidenti Meta e ka rikthyer për rishqyrtim për të dytën herë, Kuvendi do ta shqyrtojë me qetesi dhe dashuri. Në përfundim të ...

“Teatri Kombëtar”, Meta kthen përsëri ligjin në Kuvend: Nuk janë zgjidhur problematikat, dispozitat janë diskriminuese
Presidenti Ilir Meta ka rikthyer sërish në Kuvend ligjin për shembjen e Teatrit Kombëtar. Ky i fundit u miratua vetëm me votat e shumicës. Meta dekretoi sot kthimin e ligjit. Arsyet e kthimit të ligjit nr. 37/2018, datë ...
GazetaTema | 11-Oct-2018 13:46
Presidenti Ilir Meta ka rikthyer sërish në Kuvend ligjin për shembjen e Teatrit Kombëtar. Ky i fundit u miratua vetëm me votat e shumicës. Meta dekretoi sot kthimin e ligjit. Arsyet e kthimit të ligjit nr. 37/2018, datë ...

Meta kthen sërish në Kuvend ligjin për Teatrin
Presidenti Ilir Meta ka rikthyer sërish në Kuvend ligjin për shembjen e Teatrit Kombëtar. Ky i fundit u miratua vetëm me votat e shumicës. Meta dekretoi sot kthimin e ligjit. Presidenti Ilir Meta ka thyer për rishqyrtim ...
Dritare.net | 11-Oct-2018 13:49
Presidenti Ilir Meta ka rikthyer sërish në Kuvend ligjin për shembjen e Teatrit Kombëtar. Ky i fundit u miratua vetëm me votat e shumicës. Meta dekretoi sot kthimin e ligjit. Presidenti Ilir Meta ka thyer për rishqyrtim ...

“Teatri”, Meta ktheu në Kuvend, Balla: Ligjin do ta trajtojmë me qetësi dhe dashuri
Kreu grupit parlamentar të PS Taulant Balla ka reaguar per dekretin e presidentit Ilir Meta, i cili riktheu për herë të dytë në Kuvend ligjin për shembjen e Teatrit Kombëtar. “Dekretin do ta trajtojme me qetesi e ...
Koha Jone | 11-Oct-2018 13:49
Kreu grupit parlamentar të PS Taulant Balla ka reaguar per dekretin e presidentit Ilir Meta, i cili riktheu për herë të dytë në Kuvend ligjin për shembjen e Teatrit Kombëtar. “Dekretin do ta trajtojme me qetesi e ...

Presidenti kthen sërish ligjin për teatrin
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka rikthyer për së dyti ligjin për teatrin duke rrëzuar kështu projektin e socialistëve. Meta ka publikuar edhe arsyetimin për këtë vendim që e vendos çështjen e teatrit që po kthehet ...
Respublica | 11-Oct-2018 13:46
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka rikthyer për së dyti ligjin për teatrin duke rrëzuar kështu projektin e socialistëve. Meta ka publikuar edhe arsyetimin për këtë vendim që e vendos çështjen e teatrit që po kthehet ...

Meta rikthen sërish në Kuvend ligjin për Teatrin
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka rikthyer sërish për rishqyrtim në Kuvend ligjin që i hap rrugë shembjes së Teatrit Kombëtar dhe ngritjes së një Teatri të ri dhe modern, në vendin ku ndodhet godina ekzistuese. Kjo ...
Gazeta Dita | 11-Oct-2018 13:39
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka rikthyer sërish për rishqyrtim në Kuvend ligjin që i hap rrugë shembjes së Teatrit Kombëtar dhe ngritjes së një Teatri të ri dhe modern, në vendin ku ndodhet godina ekzistuese. Kjo ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved