ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/12/2018 14:11

SHËNIM: A shkeli Kushtetutën sot presidenti Ilir Meta?

SHËNIM: A shkeli Kushtetutën sot presidenti Ilir Meta?
Presidenti Ilir Meta ka vendosur të kthejë për herë të dytë në Kuvend, ligjin për Teatrin Kombëtar. Sipas Kushtetutes, presidenti ushtron vetem nje here veton ndaj ligjit. Në rast se argumentet kushtetuese që ngrihen në ...
GazetaTema | 11-Oct-2018 19:17
Presidenti Ilir Meta ka vendosur të kthejë për herë të dytë në Kuvend, ligjin për Teatrin Kombëtar. Sipas Kushtetutes, presidenti ushtron vetem nje here veton ndaj ligjit. Në rast se argumentet kushtetuese që ngrihen në ...

“Teatrin”, Mustafaj: Meta po i jep shans qeverisë për reflektim
TIRANE- Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Musafaj ka deklaruar se rikthimi i ligjit për Teatrin Kombëtar nga Presidenti Ilir Meta është një shans që kreu i shtetit po i jep mazhorancës që të tërhiqet nga projekti i saj. ...
BalkanWeb | 11-Oct-2018 18:11
TIRANE- Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Musafaj ka deklaruar se rikthimi i ligjit për Teatrin Kombëtar nga Presidenti Ilir Meta është një shans që kreu i shtetit po i jep mazhorancës që të tërhiqet nga projekti i saj. ...

Besnik Mustafaj: Fatos Arapi “përjetësoi” poezinë shqiptare
Shkrimtari dhe opinionisti, Besnik Mustafaj, i ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24 ka folur për ndarjen nga jeta të shkrimtarit Fatos Arapit, por edhe për çështjen e kthimit të “Ligjit për Teatrin” si dhe rolin e ...
BalkanWeb | 11-Oct-2018 17:33
Shkrimtari dhe opinionisti, Besnik Mustafaj, i ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24 ka folur për ndarjen nga jeta të shkrimtarit Fatos Arapit, por edhe për çështjen e kthimit të “Ligjit për Teatrin” si dhe rolin e ...

Presidenti Meta rikthen sërish në Kuvend ligjin për Teatrin Kombëtar
Ilir Meta rikthen serish ne Kuvend ligjin për Teatrin Kombëtar. Edhe pse ai u ndryshua nga mazhoranca kreu i shtetit nuk është bindur serish. Ne relacionin shoqërues, Meta argumenton se pavarësisht se kemi te bëjmë me ...
VizionPlus | 11-Oct-2018 17:24
Ilir Meta rikthen serish ne Kuvend ligjin për Teatrin Kombëtar. Edhe pse ai u ndryshua nga mazhoranca kreu i shtetit nuk është bindur serish. Ne relacionin shoqërues, Meta argumenton se pavarësisht se kemi te bëjmë me ...

“Teatri”, Balla: Qetësi e dashuri
Eshte rasti i pare qe presidenti kthen per rishqyrtim ne parlament dy here ligjin qe i hap rruge ndërtimit te Teatrit te ri Kombëtar. Por ky precedent i ri duket se nuk e shqetëson mazhorancen. Do ta trajtojmë me qetësi ...
VizionPlus | 11-Oct-2018 14:50
Eshte rasti i pare qe presidenti kthen per rishqyrtim ne parlament dy here ligjin qe i hap rruge ndërtimit te Teatrit te ri Kombëtar. Por ky precedent i ri duket se nuk e shqetëson mazhorancen. Do ta trajtojmë me qetësi ...

Presidenti kthen për herë të dytë në Kuvend ligjin për Teatrin Kombëtar
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta kthen sërish në Kuvend ligjin për Teatrin. Në dekretin e publikuar sot nga Presidenca për kthimin e ligjit, argumentohet se mazhoranca nuk ka zgjidhur asnjë nga 9 problematikat e ...
Koha Jone | 11-Oct-2018 20:11
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta kthen sërish në Kuvend ligjin për Teatrin. Në dekretin e publikuar sot nga Presidenca për kthimin e ligjit, argumentohet se mazhoranca nuk ka zgjidhur asnjë nga 9 problematikat e ...

Meta ktheu ‘Teatrin’, Balla: Do e trajtojmë me qetësi dhe dashuri
Pak pas bërjes publike të vendimit të presidentit Ilir Meta, i cili rikthehu sot në Kuvend për të dytën herë ligjin për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar, vjen reagimi i parë nga maxhoranca. Ka qenë kreu i grupit ...
Gazeta Shqip | 11-Oct-2018 15:18
Pak pas bërjes publike të vendimit të presidentit Ilir Meta, i cili rikthehu sot në Kuvend për të dytën herë ligjin për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar, vjen reagimi i parë nga maxhoranca. Ka qenë kreu i grupit ...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit para Presidencës falënderojnë Metën për kthimin e ligjit
Qytetarë, artistë dhe akktivistë të shumtë kanë vazhduar protestën e tyre në mbrojtje të Teatrit Kombëtar edhe sot pasi presidenti Ilir Meta ktheu sërish ligjin që parashikonte shembjen e godinës së teatrit. ...
Koha Jone | 11-Oct-2018 19:17
Qytetarë, artistë dhe akktivistë të shumtë kanë vazhduar protestën e tyre në mbrojtje të Teatrit Kombëtar edhe sot pasi presidenti Ilir Meta ktheu sërish ligjin që parashikonte shembjen e godinës së teatrit. ...

Meta kthen sërish në Kuvend ligjin për Teatrin Kombëtar
Presidenti Ilir Meta ka rikthyer sërish në Kuvend ligjin për shembjen e Teatrit Kombëtar. Ky i fundit u miratua vetëm me votat e shumicës. Nëpërmjet një njoftimi zyrtar, Presidenca ka dhënë edhe arsyet e kthimit të ...
Gazeta Shqip | 11-Oct-2018 15:12
Presidenti Ilir Meta ka rikthyer sërish në Kuvend ligjin për shembjen e Teatrit Kombëtar. Ky i fundit u miratua vetëm me votat e shumicës. Nëpërmjet një njoftimi zyrtar, Presidenca ka dhënë edhe arsyet e kthimit të ...

Ligji për Teatrin. Mustafaj: Presidenti po i jep shansin qeverisë që të reflektojë
Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Musafaj ka deklaruar sot se rikthimi i ligjit për Teatrin Kombëtar nga Presidenti Ilir Meta është një shans që kreu i shtetit po i jep mazhorancës që të tërhiqet nga projekti i saj. Në një ...
Medial | 11-Oct-2018 19:15
Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Musafaj ka deklaruar sot se rikthimi i ligjit për Teatrin Kombëtar nga Presidenti Ilir Meta është një shans që kreu i shtetit po i jep mazhorancës që të tërhiqet nga projekti i saj. Në një ...

Ligji pr Teatrin. Mustafaj: Presidenti po i jep shansin qeveris q t reflektoj
Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Musafaj ka deklaruar sot se rikthimi i ligjit për Teatrin Kombëtar nga Presidenti Ilir Meta është një shans që kreu i shtetit po i jep mazhorancës që të tërhiqet nga projekti i saj. Në një ...
Bota Sot | 11-Oct-2018 17:55
Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Musafaj ka deklaruar sot se rikthimi i ligjit për Teatrin Kombëtar nga Presidenti Ilir Meta është një shans që kreu i shtetit po i jep mazhorancës që të tërhiqet nga projekti i saj. Në një ...

Ligji për Teatrin. Mustafaj: Presidenti po i jep shansin qeverisë që të reflektojë
Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Musafaj ka deklaruar sot se rikthimi i ligjit për Teatrin Kombëtar nga Presidenti Ilir Meta është një shans që kreu i shtetit po i jep mazhorancës që të tërhiqet nga projekti i saj. Në një ...
Koha Jone | 11-Oct-2018 17:32
Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Musafaj ka deklaruar sot se rikthimi i ligjit për Teatrin Kombëtar nga Presidenti Ilir Meta është një shans që kreu i shtetit po i jep mazhorancës që të tërhiqet nga projekti i saj. Në një ...

Prishja e Teatrit/A do ta votojë Kryeministri ligjin kësaj radhe?
Partia Socialiste është e vendosur të kalojë ligjin për shkatërrimin e Teatrit Kombëtar. Pas dekretit të sotshëm të Presidentit që e ktheu për së dyti ligjin, kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla tha: ...
Respublica | 11-Oct-2018 15:55
Partia Socialiste është e vendosur të kalojë ligjin për shkatërrimin e Teatrit Kombëtar. Pas dekretit të sotshëm të Presidentit që e ktheu për së dyti ligjin, kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla tha: ...

Kthimi i ligjit për teatrin, Balla ironizon Metën: Do ta shqyrtojmë me qetësi dhe dashuri
Taulant Balla ka komentuar vendimin e presidentit Ilir Meta për të rikthyer në Kuvend ligjin për Teatrin Kombëtar. “ Presidenti e ka njoftuar pa na i sjellë ne, që do ta thotë ne do ta lexojmë menjëherë dhe sic ...
GazetaTema | 11-Oct-2018 14:18
Taulant Balla ka komentuar vendimin e presidentit Ilir Meta për të rikthyer në Kuvend ligjin për Teatrin Kombëtar. “ Presidenti e ka njoftuar pa na i sjellë ne, që do ta thotë ne do ta lexojmë menjëherë dhe sic ...

Presidenti kthen sërisht mbrapsht ligjin mazhorancës për prishjen e Teatrit: “Ligj i ri s’është amendim mbi dekretin e parë”
Presidenti Meta dekreton kthimin për rishqyrtim në Kuvend të ligjit nr. 37/2018, datë 20.09.2018 – Arsyet e kthimit të ligjit D E K R E T KTHIMIN E LIGJIT NR. 37/2018, DATË 20.09.2018 “PËR PËRCAKTIMIN E PROCEDURËS SË ...
Standard | 11-Oct-2018 15:50
Presidenti Meta dekreton kthimin për rishqyrtim në Kuvend të ligjit nr. 37/2018, datë 20.09.2018 – Arsyet e kthimit të ligjit D E K R E T KTHIMIN E LIGJIT NR. 37/2018, DATË 20.09.2018 “PËR PËRCAKTIMIN E PROCEDURËS SË ...

Presidenti ktheu sërish ligjin për Teatrin, Balla: Do ta shqyrtojmë me qetësi dhe dashuri
Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla reagoi pas kthimit sërish në Kuvend të ligjit për Teatrin Kombëtar, duke thënë se do të lexohet, shqyrtohet e më pas do të kalojë në seancë plenare.
Top Channel | 11-Oct-2018 14:15
Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla reagoi pas kthimit sërish në Kuvend të ligjit për Teatrin Kombëtar, duke thënë se do të lexohet, shqyrtohet e më pas do të kalojë në seancë plenare.

Balla për kthimin e Ligjit për Teatrin: “Do ta shqyrtojmë me qetësi dhe dashuri”
Tiranë, 11 tetor 2018 – Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka reaguar lidhur me dekretin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, që të kthejë sërisht për rishqyrtim në Kuvend Ligjin për ...
Illyriapress | 11-Oct-2018 14:50
Tiranë, 11 tetor 2018 – Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka reaguar lidhur me dekretin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, që të kthejë sërisht për rishqyrtim në Kuvend Ligjin për ...

Meta sërish ligjin për Teatrin, Balla: Do ta shqyrtojmë me qetësi dhe dashuri
Kreu i grupit parlamentar socialist në Shqipëri, Taulant Balla reagoi pas kthimit sërish në Kuvend të ligjit për Teatrin Kombëtar, duke thënë se do të lexohet, shqyrtohet e më pas do të kalojë në seancë plenare. ...
Klan Kosova | 11-Oct-2018 14:48
Kreu i grupit parlamentar socialist në Shqipëri, Taulant Balla reagoi pas kthimit sërish në Kuvend të ligjit për Teatrin Kombëtar, duke thënë se do të lexohet, shqyrtohet e më pas do të kalojë në seancë plenare. ...

“Do ta trajtojm me qetesi e dashuri”, Balla reagon pr dekretin e Mets
Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka reaguar lidhur me kthimin për herë të dytë nga Presidenti Ilir Meta të ligjit që i hap rruge shembjes së Teatrit aktual Kombëtar. “Dekretin do ta trajtojme me qetesi e ...
Bota Sot | 11-Oct-2018 14:47
Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka reaguar lidhur me kthimin për herë të dytë nga Presidenti Ilir Meta të ligjit që i hap rruge shembjes së Teatrit aktual Kombëtar. “Dekretin do ta trajtojme me qetesi e ...

Ligji i teatrit, presidenti Meta sërish e riktheu në Kuvendin e Shqipërisë
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka kthyer sërish për rishqyrtim në Kuvend ligjin për Teatrin Kombëtar, të miratuar për herë të dytë nga shumica parlamentare më 20 shtator. Në dekretin e shpallur në faqen zyrtare të ...
Portalb | 11-Oct-2018 14:44
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka kthyer sërish për rishqyrtim në Kuvend ligjin për Teatrin Kombëtar, të miratuar për herë të dytë nga shumica parlamentare më 20 shtator. Në dekretin e shpallur në faqen zyrtare të ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved