ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/12/2018 02:15

PE: Në Kosovë ekzistojnë elemente të shtetit të kapur

PE: Në Kosovë ekzistojnë elemente të shtetit të kapur
Komisioni për Marrëdhënie me Jashtë i Parlamentit Evropian ka miratuar të mërkurën rezolutën për përparimin e vendeve të Ballkanit drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian. Në pjesën ku flitet për Kosovën, deputetët e ...
Shenja | 11-Oct-2018 19:40
Komisioni për Marrëdhënie me Jashtë i Parlamentit Evropian ka miratuar të mërkurën rezolutën për përparimin e vendeve të Ballkanit drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian. Në pjesën ku flitet për Kosovën, deputetët e ...

PE-ja: Për ta sjellë Kosovën më afër BE-së, jetik liberalizimi i vizave
Komisioni për Marrëdhënie me Jashtë i Parlamentit Evropian ka miratuar të mërkurën rezolutën për përparimin e vendeve të Ballkanit drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian, bën të ditur REL. Në pjesën ku flitet për ...
EkonomiaOnline | 11-Oct-2018 14:59
Komisioni për Marrëdhënie me Jashtë i Parlamentit Evropian ka miratuar të mërkurën rezolutën për përparimin e vendeve të Ballkanit drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian, bën të ditur REL. Në pjesën ku flitet për ...

PE: Në Kosovë ekzistojnë elemente të shtetit të kapur
Komisioni për Marrëdhënie me Jashtë i Parlamentit Evropian ka miratuar të mërkurën rezolutën për përparimin e vendeve të Ballkanit drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian. Në pjesën ku flitet për Kosovën, deputetët e ...
RTM | 11-Oct-2018 13:30
Komisioni për Marrëdhënie me Jashtë i Parlamentit Evropian ka miratuar të mërkurën rezolutën për përparimin e vendeve të Ballkanit drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian. Në pjesën ku flitet për Kosovën, deputetët e ...

Rezoluta e PE, Bushati: Konfirmohet progresi i reformave
TIRANE- Pasi Parlamenti Evropian miratoi raportin për 5 vendet e Ballkanit Perëndimor përfshirë edhe Shqipërinë, vjen reagimi nga ministri i Jashtëm Ditmir Bushati. Përmes një postimi në ‘Twitter’ Bushati thekson se një ...
BalkanWeb | 09-Oct-2018 20:22
TIRANE- Pasi Parlamenti Evropian miratoi raportin për 5 vendet e Ballkanit Perëndimor përfshirë edhe Shqipërinë, vjen reagimi nga ministri i Jashtëm Ditmir Bushati. Përmes një postimi në ‘Twitter’ Bushati thekson se një ...

Deputetët e PE-së thonë se Kosova është shtet i kapur dhe ka elemente korrupsioni
Komisioni për Marrëdhënie me Jashtë i Parlamentit Evropian ka miratuar të mërkurën rezolutën për përparimin e vendeve të Ballkanit drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian. Në pjesën ku flitet për Kosovën, deputetët e ...
Zeri | 11-Oct-2018 13:27
Komisioni për Marrëdhënie me Jashtë i Parlamentit Evropian ka miratuar të mërkurën rezolutën për përparimin e vendeve të Ballkanit drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian. Në pjesën ku flitet për Kosovën, deputetët e ...

Vajgëll: Nëse marrëveshja nuk kalon, perspektiva euroatlantike është e paparashikueshme
Elitat politike në vend ta respektojnë Marrëveshjen e Prespës, në të kundërtën, perspektiva euroatlantike e vendit do të jetë e paparashikueshme, porosit në një intervistë për Klan Macedonia, raportuesi për Maqedoninë ...
Ina-Online | 11-Oct-2018 02:18
Elitat politike në vend ta respektojnë Marrëveshjen e Prespës, në të kundërtën, perspektiva euroatlantike e vendit do të jetë e paparashikueshme, porosit në një intervistë për Klan Macedonia, raportuesi për Maqedoninë ...

Raporti i PE, Bushati: Progres i Shqipërisë, negociatat në qershor
Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati e ka cilësuar një lajm të mirë miratimin e raportit për Shqipërinë nga PE. Në një postim në twitter, Bushati shkruan: Shqipëria konfirmon progresin e qëndrueshëm në reformat lidhur me ...
Gazeta Shqip | 09-Oct-2018 23:03
Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati e ka cilësuar një lajm të mirë miratimin e raportit për Shqipërinë nga PE. Në një postim në twitter, Bushati shkruan: Shqipëria konfirmon progresin e qëndrueshëm në reformat lidhur me ...

“Nëse nuk respektohet marrëveshja, perspektiva euroatlantike është e paparashikueshme”
Elitat politike në vend ta respektojnë marrëveshjen e Prespës, në të kundërtën, perspektiva euroatlantike e vendit do të jetë e paparashikueshme, thotë në intervistë për “Klan Maqedoninë”, raportuesi i Parlamentit ...
Arbresh | 10-Oct-2018 20:03
Elitat politike në vend ta respektojnë marrëveshjen e Prespës, në të kundërtën, perspektiva euroatlantike e vendit do të jetë e paparashikueshme, thotë në intervistë për “Klan Maqedoninë”, raportuesi i Parlamentit ...

Vajgl: Nse nuk respektohet marrveshja, perspektiva euroatlantike sht e paparashikueshme
Elitat politike në vend ta respektojnë marrëveshjen e Prespës, në të kundërtën, perspektiva euroatlantike e vendit do të jetë e paparashikueshme, thotë , raportuesi i Parlamentit Evropian për Maqedoni, Ivo Vajgl. Vajgl ...
Bota Sot | 10-Oct-2018 19:51
Elitat politike në vend ta respektojnë marrëveshjen e Prespës, në të kundërtën, perspektiva euroatlantike e vendit do të jetë e paparashikueshme, thotë , raportuesi i Parlamentit Evropian për Maqedoni, Ivo Vajgl. Vajgl ...

Vajgl: Nëse nuk respektohet marrëveshja, perspektiva euroatlantike është e paparashikueshme
Elitat politike në vend ta respektojnë Marrëveshjen e Prespës, në të kundërtën, perspektiva euroatlantike e vendit do të jetë e paparashikueshme, porosit në një intervistë për Klan Macedonia, raportuesi për Maqedoninë ...
Flaka | 10-Oct-2018 19:21
Elitat politike në vend ta respektojnë Marrëveshjen e Prespës, në të kundërtën, perspektiva euroatlantike e vendit do të jetë e paparashikueshme, porosit në një intervistë për Klan Macedonia, raportuesi për Maqedoninë ...

Rezoluta e PE, Bushati: Konfirmohet progresi i reformave
Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka reaguar vendimit të Parlamentit Evropian për miratimin e raportit për 5 vendet e Ballkanit Perëndimor përfshirë edhe Shqipërinë. Përmes një postimi në ‘Twitter’ Bushati thekson se ...
VizionPlus | 09-Oct-2018 21:08
Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka reaguar vendimit të Parlamentit Evropian për miratimin e raportit për 5 vendet e Ballkanit Perëndimor përfshirë edhe Shqipërinë. Përmes një postimi në ‘Twitter’ Bushati thekson se ...

Vajgëll: Nëse marrëveshja nuk kalon, perspektiva euroatlantike është e paparashikueshme
Elitat politike në vend ta respektojnë Marrëveshjen e Prespës, në të kundërtën, perspektiva euroatlantike e vendit do të jetë e paparashikueshme, porosit në një intervistë për Klan Macedonia, raportuesi për Maqedoninë ...
Portalb | 10-Oct-2018 18:28
Elitat politike në vend ta respektojnë Marrëveshjen e Prespës, në të kundërtën, perspektiva euroatlantike e vendit do të jetë e paparashikueshme, porosit në një intervistë për Klan Macedonia, raportuesi për Maqedoninë ...

Vajgëll ka një porosi për VMRO-në
Elitat politike në vend ta respektojnë Marrëveshjen e Prespës, në të kundërtën, perspektiva euroatlantike e vendit do të jetë e paparashikueshme, porosit në një intervistë për Klan Macedonia, raportuesi për Maqedoninë ...
Medial | 10-Oct-2018 18:23
Elitat politike në vend ta respektojnë Marrëveshjen e Prespës, në të kundërtën, perspektiva euroatlantike e vendit do të jetë e paparashikueshme, porosit në një intervistë për Klan Macedonia, raportuesi për Maqedoninë ...

Bushati përshëndet miratimin e rezolutës për Shqipërinë nga PE
Pas lajmit pozitiv të ardhur nga Parlamenti Europian ku konfirmohet ecuria pozitive e Shqipërisë, ka sjellë reagimin e ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati. Ministri ka përshëndetur vendimin e marrë ...
Medial | 10-Oct-2018 16:25
Pas lajmit pozitiv të ardhur nga Parlamenti Europian ku konfirmohet ecuria pozitive e Shqipërisë, ka sjellë reagimin e ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati. Ministri ka përshëndetur vendimin e marrë ...

Miratimi i raportit për Shqipërinë, Fleckenstein: PE, sinjal për të vazhduar me suksesin e reformave
Eurodeputeti dhe raportuesi për Shqipërinë, Knut Fleckenstain me anë të një statusi në Facebook, ka bërë të ditur se raporti i Shqipërisë u votua nga komiteti i jashtëm i Parlamentit Europian. Sipas Flekenshtain, ky ...
Java News | 10-Oct-2018 14:26
Eurodeputeti dhe raportuesi për Shqipërinë, Knut Fleckenstain me anë të një statusi në Facebook, ka bërë të ditur se raporti i Shqipërisë u votua nga komiteti i jashtëm i Parlamentit Europian. Sipas Flekenshtain, ky ...

Raporti i PE, Fleckenstein: Sinjal i rëndësishëm për Shqipërinë
Raportuesi për Shqipërinë Knut Fleckenstein ka përshëndetur miratimin e raprtit në Kmitetin e Jashtëm të PE. Në një status në FB, ai thotë se ky është një sinjal i rëndësishëm për shqiptarët që të vazhdojnë me reformat ...
Koha Jone | 10-Oct-2018 14:09
Raportuesi për Shqipërinë Knut Fleckenstein ka përshëndetur miratimin e raprtit në Kmitetin e Jashtëm të PE. Në një status në FB, ai thotë se ky është një sinjal i rëndësishëm për shqiptarët që të vazhdojnë me reformat ...

Miratimi i raportit, Fleckenstein: Sinjal i rndsishm pr Shqiprin
Raportuesi për Shqipërinë Knut Fleckenstein ka përshëndetur miratimin e raprtit në Kmitetin e Jashtëm të PE. Në një status në FB, ai thotë se ky është një sinjal i rëndësishëm për shqiptarët që të vazhdojnë me reformat ...
Bota Sot | 10-Oct-2018 13:55
Raportuesi për Shqipërinë Knut Fleckenstein ka përshëndetur miratimin e raprtit në Kmitetin e Jashtëm të PE. Në një status në FB, ai thotë se ky është një sinjal i rëndësishëm për shqiptarët që të vazhdojnë me reformat ...

Shqipëria merr më pak vota se Maqedonia në Parlamentin Evropian
Votohen rezolutat për plotësimin e kushteve për anëtarësim në BE për Shqipërinë, Kosovën, Maqedoninë, Malin e Zi dhe Serbinë. E habitshme, që Maqedonia sapo ka humbur një referendum pro BE-së dhe pro NATO-s merr më ...
Ina-Online | 10-Oct-2018 10:06
Votohen rezolutat për plotësimin e kushteve për anëtarësim në BE për Shqipërinë, Kosovën, Maqedoninë, Malin e Zi dhe Serbinë. E habitshme, që Maqedonia sapo ka humbur një referendum pro BE-së dhe pro NATO-s merr më ...

Komisioni për Politikë të Jashtme i PE-së, i kujdesshëm ndaj ideve për korrigjim
Sikur edhe në më shumë se dhjetë vjet rresht, edhe kësaj radhe Parlamenti Evropian ka shprehur keqardhje për faktin se 5 shtete anëtare të BE-së vazhdojnë të mos e njohin pavarësinë e Kosovës, shkruan sot Koha Ditore. U ...
EkonomiaOnline | 10-Oct-2018 08:25
Sikur edhe në më shumë se dhjetë vjet rresht, edhe kësaj radhe Parlamenti Evropian ka shprehur keqardhje për faktin se 5 shtete anëtare të BE-së vazhdojnë të mos e njohin pavarësinë e Kosovës, shkruan sot Koha Ditore. U ...

BE miraton rezolutën për Shqipërinë
Parlamenti Europian ka miratuar ditën e djeshme rezolutën për Shqipërinë, duke e ndalur theksin kryesor tek reforma në drejtësi. Eurodeputetët e Komisionit të Marrëdhënieve me Jashtë miratuan rezolutën për Shqipërinë me ...
Shenja | 10-Oct-2018 08:07
Parlamenti Europian ka miratuar ditën e djeshme rezolutën për Shqipërinë, duke e ndalur theksin kryesor tek reforma në drejtësi. Eurodeputetët e Komisionit të Marrëdhënieve me Jashtë miratuan rezolutën për Shqipërinë me ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved