ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/10/2018 18:07

PE: Në Kosovë ekzistojnë elemente të shtetit të kapur

PE: Në Kosovë ekzistojnë elemente të shtetit të kapur
Komisioni për Marrëdhënie me Jashtë i Parlamentit Evropian ka miratuar të mërkurën rezolutën për përparimin e vendeve të Ballkanit drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian. Në pjesën ku flitet për Kosovën, deputetët e ...
RTM | 11-Oct-2018 13:30
Komisioni për Marrëdhënie me Jashtë i Parlamentit Evropian ka miratuar të mërkurën rezolutën për përparimin e vendeve të Ballkanit drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian. Në pjesën ku flitet për Kosovën, deputetët e ...

Deputetët e PE-së thonë se Kosova është shtet i kapur dhe ka elemente korrupsioni
Komisioni për Marrëdhënie me Jashtë i Parlamentit Evropian ka miratuar të mërkurën rezolutën për përparimin e vendeve të Ballkanit drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian. Në pjesën ku flitet për Kosovën, deputetët e ...
Zeri | 11-Oct-2018 13:27
Komisioni për Marrëdhënie me Jashtë i Parlamentit Evropian ka miratuar të mërkurën rezolutën për përparimin e vendeve të Ballkanit drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian. Në pjesën ku flitet për Kosovën, deputetët e ...

Vajgëll: Nëse marrëveshja nuk kalon, perspektiva euroatlantike është e paparashikueshme
Elitat politike në vend ta respektojnë Marrëveshjen e Prespës, në të kundërtën, perspektiva euroatlantike e vendit do të jetë e paparashikueshme, porosit në një intervistë për Klan Macedonia, raportuesi për Maqedoninë ...
Ina-Online | 11-Oct-2018 02:18
Elitat politike në vend ta respektojnë Marrëveshjen e Prespës, në të kundërtën, perspektiva euroatlantike e vendit do të jetë e paparashikueshme, porosit në një intervistë për Klan Macedonia, raportuesi për Maqedoninë ...

“Nëse nuk respektohet marrëveshja, perspektiva euroatlantike është e paparashikueshme”
Elitat politike në vend ta respektojnë marrëveshjen e Prespës, në të kundërtën, perspektiva euroatlantike e vendit do të jetë e paparashikueshme, thotë në intervistë për “Klan Maqedoninë”, raportuesi i Parlamentit ...
Arbresh | 10-Oct-2018 20:03
Elitat politike në vend ta respektojnë marrëveshjen e Prespës, në të kundërtën, perspektiva euroatlantike e vendit do të jetë e paparashikueshme, thotë në intervistë për “Klan Maqedoninë”, raportuesi i Parlamentit ...

Bushati: Klima politike të mundësojë arritjen e objektivit kombëtar, anëtarësimin në BE. Solidaritet rajonal më të qëndrueshëm
Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati mori pjesë në seminarin me titull “Impakti i negociatave të anëtarësimit në punën e autoriteteve dhe ministrive relevante në një vend negociues- Mësime të nxjerra ...
GazetaTema | 10-Oct-2018 19:19
Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati mori pjesë në seminarin me titull “Impakti i negociatave të anëtarësimit në punën e autoriteteve dhe ministrive relevante në një vend negociues- Mësime të nxjerra ...

Vajgl: Nse nuk respektohet marrveshja, perspektiva euroatlantike sht e paparashikueshme
Elitat politike në vend ta respektojnë marrëveshjen e Prespës, në të kundërtën, perspektiva euroatlantike e vendit do të jetë e paparashikueshme, thotë , raportuesi i Parlamentit Evropian për Maqedoni, Ivo Vajgl. Vajgl ...
Bota Sot | 10-Oct-2018 19:51
Elitat politike në vend ta respektojnë marrëveshjen e Prespës, në të kundërtën, perspektiva euroatlantike e vendit do të jetë e paparashikueshme, thotë , raportuesi i Parlamentit Evropian për Maqedoni, Ivo Vajgl. Vajgl ...

Vajgl: Nëse nuk respektohet marrëveshja, perspektiva euroatlantike është e paparashikueshme
Elitat politike në vend ta respektojnë Marrëveshjen e Prespës, në të kundërtën, perspektiva euroatlantike e vendit do të jetë e paparashikueshme, porosit në një intervistë për Klan Macedonia, raportuesi për Maqedoninë ...
Flaka | 10-Oct-2018 19:21
Elitat politike në vend ta respektojnë Marrëveshjen e Prespës, në të kundërtën, perspektiva euroatlantike e vendit do të jetë e paparashikueshme, porosit në një intervistë për Klan Macedonia, raportuesi për Maqedoninë ...

Vajgëll: Nëse marrëveshja nuk kalon, perspektiva euroatlantike është e paparashikueshme
Elitat politike në vend ta respektojnë Marrëveshjen e Prespës, në të kundërtën, perspektiva euroatlantike e vendit do të jetë e paparashikueshme, porosit në një intervistë për Klan Macedonia, raportuesi për Maqedoninë ...
Portalb | 10-Oct-2018 18:28
Elitat politike në vend ta respektojnë Marrëveshjen e Prespës, në të kundërtën, perspektiva euroatlantike e vendit do të jetë e paparashikueshme, porosit në një intervistë për Klan Macedonia, raportuesi për Maqedoninë ...

Rezoluta e PE, Bushati: Konfirmohet progresi i reformave
TIRANE- Pasi Parlamenti Evropian miratoi raportin për 5 vendet e Ballkanit Perëndimor përfshirë edhe Shqipërinë, vjen reagimi nga ministri i Jashtëm Ditmir Bushati. Përmes një postimi në ‘Twitter’ Bushati thekson se një ...
BalkanWeb | 09-Oct-2018 20:22
TIRANE- Pasi Parlamenti Evropian miratoi raportin për 5 vendet e Ballkanit Perëndimor përfshirë edhe Shqipërinë, vjen reagimi nga ministri i Jashtëm Ditmir Bushati. Përmes një postimi në ‘Twitter’ Bushati thekson se një ...

Vajgëll ka një porosi për VMRO-në
Elitat politike në vend ta respektojnë Marrëveshjen e Prespës, në të kundërtën, perspektiva euroatlantike e vendit do të jetë e paparashikueshme, porosit në një intervistë për Klan Macedonia, raportuesi për Maqedoninë ...
Medial | 10-Oct-2018 18:23
Elitat politike në vend ta respektojnë Marrëveshjen e Prespës, në të kundërtën, perspektiva euroatlantike e vendit do të jetë e paparashikueshme, porosit në një intervistë për Klan Macedonia, raportuesi për Maqedoninë ...

PE voton rezolutën për progresin e Shqipërisë: Negociatat, në qershor 2019 me përmbushjen e kushteve
Eurodeputetët e Komisionit të Marrëdhënieve me Jashtë miratuan disa rezoluta këtë të martë, përmes të cilave mbajtën shënime mbi progresin e bërë dhe detyrat që duhet të plotësohen në vijim për 5 vendet e Ballkanit ...
Top Channel | 09-Oct-2018 18:29
Eurodeputetët e Komisionit të Marrëdhënieve me Jashtë miratuan disa rezoluta këtë të martë, përmes të cilave mbajtën shënime mbi progresin e bërë dhe detyrat që duhet të plotësohen në vijim për 5 vendet e Ballkanit ...

PE miraton raportin për Shqipërinë: Shqetësim korrupsioni
BRUKSEL- Parlamenti Evropian ka miratuar raportin për 5 vendet e Ballkanit Perëndimor përfshirë edhe Shqipërinë. Raporti u miratua me 44 vota pro, 5 kundër dhe 5 abstenim. Sipas raportit, thuhet se PE ka mirëpritur ...
BalkanWeb | 09-Oct-2018 17:35
BRUKSEL- Parlamenti Evropian ka miratuar raportin për 5 vendet e Ballkanit Perëndimor përfshirë edhe Shqipërinë. Raporti u miratua me 44 vota pro, 5 kundër dhe 5 abstenim. Sipas raportit, thuhet se PE ka mirëpritur ...

Bushati përshëndet miratimin e rezolutës për Shqipërinë nga PE
Pas lajmit pozitiv të ardhur nga Parlamenti Europian ku konfirmohet ecuria pozitive e Shqipërisë, ka sjellë reagimin e ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati. Ministri ka përshëndetur vendimin e marrë ...
Medial | 10-Oct-2018 16:25
Pas lajmit pozitiv të ardhur nga Parlamenti Europian ku konfirmohet ecuria pozitive e Shqipërisë, ka sjellë reagimin e ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati. Ministri ka përshëndetur vendimin e marrë ...

Rezoluta e PE, Bushati: Konfirmohet progresi i reformave
Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka reaguar vendimit të Parlamentit Evropian për miratimin e raportit për 5 vendet e Ballkanit Perëndimor përfshirë edhe Shqipërinë. Përmes një postimi në ‘Twitter’ Bushati thekson se ...
VizionPlus | 09-Oct-2018 21:08
Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka reaguar vendimit të Parlamentit Evropian për miratimin e raportit për 5 vendet e Ballkanit Perëndimor përfshirë edhe Shqipërinë. Përmes një postimi në ‘Twitter’ Bushati thekson se ...

Miratohet raporti për Shqipërinë në PE: Shqetësim ngel efikasiteti në drejtësi
Miratohet raporti i Parlamentit Europian për 5 vende të Ballkanit Perëndimor, përfshirë edhe Shqipërinë. Mësohet se raporti u miratua me 44 vota pro, 5 kundër, 5 abstenim dhe thuhet se PE ka mirëpritur progresin e ...
GazetaTema | 09-Oct-2018 17:51
Miratohet raporti i Parlamentit Europian për 5 vende të Ballkanit Perëndimor, përfshirë edhe Shqipërinë. Mësohet se raporti u miratua me 44 vota pro, 5 kundër, 5 abstenim dhe thuhet se PE ka mirëpritur progresin e ...

Hapja e negociatave, Bushati: 2019, nj horizont i hapur me kalendar t qart
“Është shumë e rëndësishme që edhe klima politike në vend, krahas punës së administratës publike, të mundësojë arritjen e objektivit kombëtar për integrimin në BE”. Kështu u shpreh Ministri i Shtetit për Europën dhe ...
Bota Sot | 10-Oct-2018 16:22
“Është shumë e rëndësishme që edhe klima politike në vend, krahas punës së administratës publike, të mundësojë arritjen e objektivit kombëtar për integrimin në BE”. Kështu u shpreh Ministri i Shtetit për Europën dhe ...

Raporti i PE, Bushati: Progres i Shqipërisë, negociatat në qershor
Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati e ka cilësuar një lajm të mirë miratimin e raportit për Shqipërinë nga PE. Në një postim në twitter, Bushati shkruan: Shqipëria konfirmon progresin e qëndrueshëm në reformat lidhur me ...
Gazeta Shqip | 09-Oct-2018 23:03
Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati e ka cilësuar një lajm të mirë miratimin e raportit për Shqipërinë nga PE. Në një postim në twitter, Bushati shkruan: Shqipëria konfirmon progresin e qëndrueshëm në reformat lidhur me ...

Miratimi i raportit për Shqipërinë, Fleckenstein: PE, sinjal për të vazhduar me suksesin e reformave
Eurodeputeti dhe raportuesi për Shqipërinë, Knut Fleckenstain me anë të një statusi në Facebook, ka bërë të ditur se raporti i Shqipërisë u votua nga komiteti i jashtëm i Parlamentit Europian. Sipas Flekenshtain, ky ...
Java News | 10-Oct-2018 14:26
Eurodeputeti dhe raportuesi për Shqipërinë, Knut Fleckenstain me anë të një statusi në Facebook, ka bërë të ditur se raporti i Shqipërisë u votua nga komiteti i jashtëm i Parlamentit Europian. Sipas Flekenshtain, ky ...

Raporti i PE, Fleckenstein: Sinjal i rëndësishëm për Shqipërinë
Raportuesi për Shqipërinë Knut Fleckenstein ka përshëndetur miratimin e raprtit në Kmitetin e Jashtëm të PE. Në një status në FB, ai thotë se ky është një sinjal i rëndësishëm për shqiptarët që të vazhdojnë me reformat ...
Koha Jone | 10-Oct-2018 14:09
Raportuesi për Shqipërinë Knut Fleckenstein ka përshëndetur miratimin e raprtit në Kmitetin e Jashtëm të PE. Në një status në FB, ai thotë se ky është një sinjal i rëndësishëm për shqiptarët që të vazhdojnë me reformat ...

Votohet rezoluta për Shqipërinë, PE vlerëson progresin e Shqipërisë
Komiteti i çështjeve të jashtme i Parlamentit Europian miratoi rezolutën për progresin e bërë për pesë vende të Ballkanit Perëndimor për anëtarësimin në union. Rezoluta për Shqipërinë u votua me 44 vota pro, pesë kundër ...
VizionPlus | 09-Oct-2018 18:21
Komiteti i çështjeve të jashtme i Parlamentit Europian miratoi rezolutën për progresin e bërë për pesë vende të Ballkanit Perëndimor për anëtarësimin në union. Rezoluta për Shqipërinë u votua me 44 vota pro, pesë kundër ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved