ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/10/2018 18:54

PE: Në Kosovë ekzistojnë elemente të shtetit të kapur

PE: Në Kosovë ekzistojnë elemente të shtetit të kapur
Komisioni për Marrëdhënie me Jashtë i Parlamentit Evropian ka miratuar të mërkurën rezolutën për përparimin e vendeve të Ballkanit drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian. Në pjesën ku flitet për Kosovën, deputetët e ...
RTM | 11-Oct-2018 13:30
Komisioni për Marrëdhënie me Jashtë i Parlamentit Evropian ka miratuar të mërkurën rezolutën për përparimin e vendeve të Ballkanit drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian. Në pjesën ku flitet për Kosovën, deputetët e ...

Deputetët e PE-së thonë se Kosova është shtet i kapur dhe ka elemente korrupsioni
Komisioni për Marrëdhënie me Jashtë i Parlamentit Evropian ka miratuar të mërkurën rezolutën për përparimin e vendeve të Ballkanit drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian. Në pjesën ku flitet për Kosovën, deputetët e ...
Zeri | 11-Oct-2018 13:27
Komisioni për Marrëdhënie me Jashtë i Parlamentit Evropian ka miratuar të mërkurën rezolutën për përparimin e vendeve të Ballkanit drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian. Në pjesën ku flitet për Kosovën, deputetët e ...

Instituti EPIK fton institucionet t’i adresojnë gjetjet e draft-rezolutës së AFET-it
Instituti EPIK ka komentuar miratimin e draft-rezolutës së Komitetit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian për Raportin e Komisionit për Kosovën 2018. N ë komunikatën për media, ky institut ka shprehur ...
EkonomiaOnline | 11-Oct-2018 13:16
Instituti EPIK ka komentuar miratimin e draft-rezolutës së Komitetit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian për Raportin e Komisionit për Kosovën 2018. N ë komunikatën për media, ky institut ka shprehur ...

EPIK të shqetësuar me gjetjet e draft-rezolutës së AFET-it
Instituti EPIK i ka konsideruar shqetësuese gjetjet e draft-rezolutës së Komitetit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian për Raportin e Komisionit për Kosovën 2018. Në këtë draft-rezolutë nënvizohet se shteti ...
Klan Kosova | 11-Oct-2018 12:55
Instituti EPIK i ka konsideruar shqetësuese gjetjet e draft-rezolutës së Komitetit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian për Raportin e Komisionit për Kosovën 2018. Në këtë draft-rezolutë nënvizohet se shteti ...

Bushati: Klima politike të mundësojë arritjen e objektivit kombëtar, anëtarësimin në BE. Solidaritet rajonal më të qëndrueshëm
Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati mori pjesë në seminarin me titull “Impakti i negociatave të anëtarësimit në punën e autoriteteve dhe ministrive relevante në një vend negociues- Mësime të nxjerra ...
GazetaTema | 10-Oct-2018 19:19
Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati mori pjesë në seminarin me titull “Impakti i negociatave të anëtarësimit në punën e autoriteteve dhe ministrive relevante në një vend negociues- Mësime të nxjerra ...

Instituti Epik të shqetësuar me gjetjet e Draft-Rezolutës së Komitetit të PE-së për Kosovën
Instituti Epik ka shprehur shqetësimin lidhur me gjetjet e Draft-Rezolutës së Komitetit të Punëve të Jashtmetë Parlamentit Evropian, e cila shpreh shqetësime të thella për elemente të shtetit të kapur, se korrupsioni ...
Zeri | 11-Oct-2018 12:53
Instituti Epik ka shprehur shqetësimin lidhur me gjetjet e Draft-Rezolutës së Komitetit të Punëve të Jashtmetë Parlamentit Evropian, e cila shpreh shqetësime të thella për elemente të shtetit të kapur, se korrupsioni ...

Bushati përshëndet miratimin e rezolutës për Shqipërinë nga PE
Pas lajmit pozitiv të ardhur nga Parlamenti Europian ku konfirmohet ecuria pozitive e Shqipërisë, ka sjellë reagimin e ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati. Ministri ka përshëndetur vendimin e marrë ...
Medial | 10-Oct-2018 16:25
Pas lajmit pozitiv të ardhur nga Parlamenti Europian ku konfirmohet ecuria pozitive e Shqipërisë, ka sjellë reagimin e ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati. Ministri ka përshëndetur vendimin e marrë ...

Rezoluta e PE, Bushati: Konfirmohet progresi i reformave
TIRANE- Pasi Parlamenti Evropian miratoi raportin për 5 vendet e Ballkanit Perëndimor përfshirë edhe Shqipërinë, vjen reagimi nga ministri i Jashtëm Ditmir Bushati. Përmes një postimi në ‘Twitter’ Bushati thekson se një ...
BalkanWeb | 09-Oct-2018 20:22
TIRANE- Pasi Parlamenti Evropian miratoi raportin për 5 vendet e Ballkanit Perëndimor përfshirë edhe Shqipërinë, vjen reagimi nga ministri i Jashtëm Ditmir Bushati. Përmes një postimi në ‘Twitter’ Bushati thekson se një ...

Hapja e negociatave, Bushati: 2019, nj horizont i hapur me kalendar t qart
“Është shumë e rëndësishme që edhe klima politike në vend, krahas punës së administratës publike, të mundësojë arritjen e objektivit kombëtar për integrimin në BE”. Kështu u shpreh Ministri i Shtetit për Europën dhe ...
Bota Sot | 10-Oct-2018 16:22
“Është shumë e rëndësishme që edhe klima politike në vend, krahas punës së administratës publike, të mundësojë arritjen e objektivit kombëtar për integrimin në BE”. Kështu u shpreh Ministri i Shtetit për Europën dhe ...

Miratimi i raportit për Shqipërinë, Fleckenstein: PE, sinjal për të vazhduar me suksesin e reformave
Eurodeputeti dhe raportuesi për Shqipërinë, Knut Fleckenstain me anë të një statusi në Facebook, ka bërë të ditur se raporti i Shqipërisë u votua nga komiteti i jashtëm i Parlamentit Europian. Sipas Flekenshtain, ky ...
Java News | 10-Oct-2018 14:26
Eurodeputeti dhe raportuesi për Shqipërinë, Knut Fleckenstain me anë të një statusi në Facebook, ka bërë të ditur se raporti i Shqipërisë u votua nga komiteti i jashtëm i Parlamentit Europian. Sipas Flekenshtain, ky ...

PE voton rezolutën për progresin e Shqipërisë: Negociatat, në qershor 2019 me përmbushjen e kushteve
Eurodeputetët e Komisionit të Marrëdhënieve me Jashtë miratuan disa rezoluta këtë të martë, përmes të cilave mbajtën shënime mbi progresin e bërë dhe detyrat që duhet të plotësohen në vijim për 5 vendet e Ballkanit ...
Top Channel | 09-Oct-2018 18:29
Eurodeputetët e Komisionit të Marrëdhënieve me Jashtë miratuan disa rezoluta këtë të martë, përmes të cilave mbajtën shënime mbi progresin e bërë dhe detyrat që duhet të plotësohen në vijim për 5 vendet e Ballkanit ...

Rezoluta e PE, Bushati: Konfirmohet progresi i reformave
Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka reaguar vendimit të Parlamentit Evropian për miratimin e raportit për 5 vendet e Ballkanit Perëndimor përfshirë edhe Shqipërinë. Përmes një postimi në ‘Twitter’ Bushati thekson se ...
VizionPlus | 09-Oct-2018 21:08
Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka reaguar vendimit të Parlamentit Evropian për miratimin e raportit për 5 vendet e Ballkanit Perëndimor përfshirë edhe Shqipërinë. Përmes një postimi në ‘Twitter’ Bushati thekson se ...

Raporti i PE, Bushati: Progres i Shqipërisë, negociatat në qershor
Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati e ka cilësuar një lajm të mirë miratimin e raportit për Shqipërinë nga PE. Në një postim në twitter, Bushati shkruan: Shqipëria konfirmon progresin e qëndrueshëm në reformat lidhur me ...
Gazeta Shqip | 09-Oct-2018 23:03
Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati e ka cilësuar një lajm të mirë miratimin e raportit për Shqipërinë nga PE. Në një postim në twitter, Bushati shkruan: Shqipëria konfirmon progresin e qëndrueshëm në reformat lidhur me ...

PE miraton raportin për Shqipërinë: Shqetësim korrupsioni
BRUKSEL- Parlamenti Evropian ka miratuar raportin për 5 vendet e Ballkanit Perëndimor përfshirë edhe Shqipërinë. Raporti u miratua me 44 vota pro, 5 kundër dhe 5 abstenim. Sipas raportit, thuhet se PE ka mirëpritur ...
BalkanWeb | 09-Oct-2018 17:35
BRUKSEL- Parlamenti Evropian ka miratuar raportin për 5 vendet e Ballkanit Perëndimor përfshirë edhe Shqipërinë. Raporti u miratua me 44 vota pro, 5 kundër dhe 5 abstenim. Sipas raportit, thuhet se PE ka mirëpritur ...

Raporti i PE, Fleckenstein: Sinjal i rëndësishëm për Shqipërinë
Raportuesi për Shqipërinë Knut Fleckenstein ka përshëndetur miratimin e raprtit në Kmitetin e Jashtëm të PE. Në një status në FB, ai thotë se ky është një sinjal i rëndësishëm për shqiptarët që të vazhdojnë me reformat ...
Koha Jone | 10-Oct-2018 14:09
Raportuesi për Shqipërinë Knut Fleckenstein ka përshëndetur miratimin e raprtit në Kmitetin e Jashtëm të PE. Në një status në FB, ai thotë se ky është një sinjal i rëndësishëm për shqiptarët që të vazhdojnë me reformat ...

Miratohet raporti për Shqipërinë në PE: Shqetësim ngel efikasiteti në drejtësi
Miratohet raporti i Parlamentit Europian për 5 vende të Ballkanit Perëndimor, përfshirë edhe Shqipërinë. Mësohet se raporti u miratua me 44 vota pro, 5 kundër, 5 abstenim dhe thuhet se PE ka mirëpritur progresin e ...
GazetaTema | 09-Oct-2018 17:51
Miratohet raporti i Parlamentit Europian për 5 vende të Ballkanit Perëndimor, përfshirë edhe Shqipërinë. Mësohet se raporti u miratua me 44 vota pro, 5 kundër, 5 abstenim dhe thuhet se PE ka mirëpritur progresin e ...

Miratimi i raportit, Fleckenstein: Sinjal i rndsishm pr Shqiprin
Raportuesi për Shqipërinë Knut Fleckenstein ka përshëndetur miratimin e raprtit në Kmitetin e Jashtëm të PE. Në një status në FB, ai thotë se ky është një sinjal i rëndësishëm për shqiptarët që të vazhdojnë me reformat ...
Bota Sot | 10-Oct-2018 13:55
Raportuesi për Shqipërinë Knut Fleckenstein ka përshëndetur miratimin e raprtit në Kmitetin e Jashtëm të PE. Në një status në FB, ai thotë se ky është një sinjal i rëndësishëm për shqiptarët që të vazhdojnë me reformat ...

Shqipëria merr më pak vota se Maqedonia në Parlamentin Evropian
Votohen rezolutat për plotësimin e kushteve për anëtarësim në BE për Shqipërinë, Kosovën, Maqedoninë, Malin e Zi dhe Serbinë. E habitshme, që Maqedonia sapo ka humbur një referendum pro BE-së dhe pro NATO-s merr më ...
Ina-Online | 10-Oct-2018 10:06
Votohen rezolutat për plotësimin e kushteve për anëtarësim në BE për Shqipërinë, Kosovën, Maqedoninë, Malin e Zi dhe Serbinë. E habitshme, që Maqedonia sapo ka humbur një referendum pro BE-së dhe pro NATO-s merr më ...

BE miraton rezolutën për Shqipërinë
Parlamenti Europian ka miratuar ditën e djeshme rezolutën për Shqipërinë, duke e ndalur theksin kryesor tek reforma në drejtësi. Eurodeputetët e Komisionit të Marrëdhënieve me Jashtë miratuan rezolutën për Shqipërinë me ...
Shenja | 10-Oct-2018 08:07
Parlamenti Europian ka miratuar ditën e djeshme rezolutën për Shqipërinë, duke e ndalur theksin kryesor tek reforma në drejtësi. Eurodeputetët e Komisionit të Marrëdhënieve me Jashtë miratuan rezolutën për Shqipërinë me ...

Votohet rezoluta për Shqipërinë, PE vlerëson progresin e Shqipërisë
Komiteti i çështjeve të jashtme i Parlamentit Europian miratoi rezolutën për progresin e bërë për pesë vende të Ballkanit Perëndimor për anëtarësimin në union. Rezoluta për Shqipërinë u votua me 44 vota pro, pesë kundër ...
VizionPlus | 09-Oct-2018 18:21
Komiteti i çështjeve të jashtme i Parlamentit Europian miratoi rezolutën për progresin e bërë për pesë vende të Ballkanit Perëndimor për anëtarësimin në union. Rezoluta për Shqipërinë u votua me 44 vota pro, pesë kundër ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved