ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/10/2018 18:20

Mbyllja e lojërave të fatit, Veliaj: Mezi pres Janarin 2019

Mbyllja e lojërave të fatit, Veliaj: Mezi pres Janarin 2019
Nga 1 janari nuk do të shikoni asnjë pikë bastesh apo kazino në Tiranë dhe në gjithë territorin e Shqipërisë. Vendimi i qeverisë për të mos lejuar hapjen e bizneseve të lojërave të fatit është përshëndetur nga Kryetari ...
GazetaTema | 11-Oct-2018 14:18
Nga 1 janari nuk do të shikoni asnjë pikë bastesh apo kazino në Tiranë dhe në gjithë territorin e Shqipërisë. Vendimi i qeverisë për të mos lejuar hapjen e bizneseve të lojërave të fatit është përshëndetur nga Kryetari ...

Aktiviteti i basteve vazhdon n Kor, qytetart presin 1 janarin
Qepenët e pikave të basteve dhe lojërave elektronike vazhdojnë të ngrihen në lagjet e Korçës. Për pronarët e tyre duket se 1 janari i ultimatumit të kryeministrit Edi Rama është ende larg. Por, qytetarët e presin këtë ...
Bota Sot | 11-Oct-2018 14:00
Qepenët e pikave të basteve dhe lojërave elektronike vazhdojnë të ngrihen në lagjet e Korçës. Për pronarët e tyre duket se 1 janari i ultimatumit të kryeministrit Edi Rama është ende larg. Por, qytetarët e presin këtë ...

Zbardhet ndryshimi i ligjit për lojërat e fatit që sjell 9.000 të papunë
Një ditë pas deklarimit të kryeministrit se në 1 janar nuk do ketë më baste sportive siç i njohin deri më tani, është publikuar edhe ndryshimi i ligjit për lojërat e fatit që parashikon mbylljen e pikave të basteve. Në ...
24 Ore | 11-Oct-2018 13:54
Një ditë pas deklarimit të kryeministrit se në 1 janar nuk do ketë më baste sportive siç i njohin deri më tani, është publikuar edhe ndryshimi i ligjit për lojërat e fatit që parashikon mbylljen e pikave të basteve. Në ...

Ku do shkojnë të papunët e basteve? – Ahmetaj: Do t’i rikualifikojmë me detyrim
Të gjithë ata që do të dalin të papunë nga mbyllja e kazinove dhe pikave të basteve sportive nga 1 Janari 2019, do ti nënshtrohen kurseve me pagesë të kualifikimit. Lajmi është bërë me dije nga foltorja e parlamentit ...
ScanTv | 11-Oct-2018 13:42
Të gjithë ata që do të dalin të papunë nga mbyllja e kazinove dhe pikave të basteve sportive nga 1 Janari 2019, do ti nënshtrohen kurseve me pagesë të kualifikimit. Lajmi është bërë me dije nga foltorja e parlamentit ...

far do ndodh me personat q mbeten pa pun pas mbylljes s kazinove dhe basteve sportive!
Qeveria tashmë e ka përcjellë me ligj zhvendosjen e lojërave të fatit jashtë qendrave të banuara, një vendim që ndër të tjera do të sjellë detyrimisht një numër të madh të papunësh, duke patur parasysh se kjo industri ...
Bota Sot | 11-Oct-2018 13:30
Qeveria tashmë e ka përcjellë me ligj zhvendosjen e lojërave të fatit jashtë qendrave të banuara, një vendim që ndër të tjera do të sjellë detyrimisht një numër të madh të papunësh, duke patur parasysh se kjo industri ...

Mbyllja e lojrave të fatit, ministri Ahmetaj shfaqet moralist: para dëmit social, paraja asnjë vlerë!
Ministri i Financava Arben Ahmetaj tha se në vendimin drastik mbi mbylljen e lojrave të fatit, diktoi përfitimi social mbi atë financiar. “Ajo industri u kthye në plagë sociale dhe zgjodhëm një mënyrë drastike për ...
Tesheshi | 11-Oct-2018 13:19
Ministri i Financava Arben Ahmetaj tha se në vendimin drastik mbi mbylljen e lojrave të fatit, diktoi përfitimi social mbi atë financiar. “Ajo industri u kthye në plagë sociale dhe zgjodhëm një mënyrë drastike për ...

Pa baste e kazino, Veliaj mbështet Ramën: Vendimi më fisnik
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka mbështetur vendimin e qeverisë për ndalimin e pikave të basteve dhe kazinove elektronike. Në një status në Twitter, Veliaj shkruan se ky është një nga vendimet më fisnike ...
BalkanWeb | 11-Oct-2018 12:22
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka mbështetur vendimin e qeverisë për ndalimin e pikave të basteve dhe kazinove elektronike. Në një status në Twitter, Veliaj shkruan se ky është një nga vendimet më fisnike ...

Aktiviteti i basteve vazhdon në Korçë, qytetarët presin 1 janarin
Qepenët e pikave të basteve dhe lojërave elektronike vazhdojnë të ngrihen në lagjet e Korçës.
Top Channel | 11-Oct-2018 12:15
Qepenët e pikave të basteve dhe lojërave elektronike vazhdojnë të ngrihen në lagjet e Korçës.

Mbyllja e lojërave të fatit, Veliaj: Vendimi më i guximshëm në dobi të familjeve shqiptare
Nga 1 janari nuk do të shikoni asnjë pikë bastesh apo kazino në Tiranë dhe në gjithë territorin e Shqipërisë. Vendimi i qeverisë për të mos lejuar hapjen e bizneseve të lojërave të fatit është përshëndetur nga ...
24 Ore | 11-Oct-2018 13:18
Nga 1 janari nuk do të shikoni asnjë pikë bastesh apo kazino në Tiranë dhe në gjithë territorin e Shqipërisë. Vendimi i qeverisë për të mos lejuar hapjen e bizneseve të lojërave të fatit është përshëndetur nga ...

Bastet Sportive/ Ahmetaj: Program rikualifikimi për ata që dalin të papunë
Pas interpelancës së me deputetin socialist Erion Brace, Ministri i Financave, Arben Ahmetaj u ndal edhe në vendimin e qeverisë për të mos lejuar hapjen e bizneseve të lojërave të fatit, bastet sportive, nga 1 janari i ...
BalkanWeb | 11-Oct-2018 12:04
Pas interpelancës së me deputetin socialist Erion Brace, Ministri i Financave, Arben Ahmetaj u ndal edhe në vendimin e qeverisë për të mos lejuar hapjen e bizneseve të lojërave të fatit, bastet sportive, nga 1 janari i ...

Mbyllja e basteve dhe kazinove, Veliaj: Vendimi më i guximshëm
Nga 1 janari nuk do të ketë pika bastesh apo kazino. Vendimi i qeverisë për të mos lejuar hapjen e bizneseve të lojërave të fatit është përshëndetur nga Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i cili përmes një ...
Klan Kosova | 11-Oct-2018 12:48
Nga 1 janari nuk do të ketë pika bastesh apo kazino. Vendimi i qeverisë për të mos lejuar hapjen e bizneseve të lojërave të fatit është përshëndetur nga Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i cili përmes një ...

Mbyllja e basteve dhe kazinove, Veliaj: Vendimi më i guximshëm në dobi të familjeve shqiptare
Nga 1 janari nuk do të ketë pika bastesh apo kazino. Vendimi i qeverisë për të mos lejuar hapjen e bizneseve të lojërave të fatit është përshëndetur nga Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i cili përmes një ...
Top Channel | 11-Oct-2018 11:39
Nga 1 janari nuk do të ketë pika bastesh apo kazino. Vendimi i qeverisë për të mos lejuar hapjen e bizneseve të lojërave të fatit është përshëndetur nga Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i cili përmes një ...

Mbyllen bastet e kazinotë, Ahmetaj shpjegon çfarë do të ndodhë me të papunët
Ministri i Financave, Arben Ahmetaj deklaroi në Kuvend se po përgatitet “një program rikualifikimi për të gjithë ata që do të dalin të papunë” nga mbyllja e kazinove dhe pikave të basteve.
Top Channel | 11-Oct-2018 11:30
Ministri i Financave, Arben Ahmetaj deklaroi në Kuvend se po përgatitet “një program rikualifikimi për të gjithë ata që do të dalin të papunë” nga mbyllja e kazinove dhe pikave të basteve.

Bastet/ Veliaj: Mezi po pres të vijë 1 janari
Edhe kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ashtu si kryeministri, Edi Rama është pro mbylljes së basteve, dhe kazinove elektronike në vend. Përmes një postimi në Twitter, kryebashkiaku shprehet se, mezi po pret ...
Dritare.net | 11-Oct-2018 12:41
Edhe kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ashtu si kryeministri, Edi Rama është pro mbylljes së basteve, dhe kazinove elektronike në vend. Përmes një postimi në Twitter, kryebashkiaku shprehet se, mezi po pret ...

Mbyllja e lojërave të fatit, Rama ka sërish një mesazh
TIRANE – Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për ligjin më të ri që pritet të zbatohet duke nisur nga 1 janarit i 2019-ës. Bëhet fjalë për ligjin ‘Për lojërat e fatit’. Përmes një postimi në Instagram kreu i ...
BalkanWeb | 10-Oct-2018 20:25
TIRANE – Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për ligjin më të ri që pritet të zbatohet duke nisur nga 1 janarit i 2019-ës. Bëhet fjalë për ligjin ‘Për lojërat e fatit’. Përmes një postimi në Instagram kreu i ...

Mbyllen bastet e kazinotë, Ahmetaj shpjegon çfarë do të ndodhë me të papunët
Ministri i Financave të Shqipërisë, Arben Ahmetaj deklaroi në Kuvend se po përgatitet “një program rikualifikimi për të gjithë ata që do të dalin të papunë” nga mbyllja e kazinove dhe pikave të basteve. “Ajo industri u ...
Klan Kosova | 11-Oct-2018 12:41
Ministri i Financave të Shqipërisë, Arben Ahmetaj deklaroi në Kuvend se po përgatitet “një program rikualifikimi për të gjithë ata që do të dalin të papunë” nga mbyllja e kazinove dhe pikave të basteve. “Ajo industri u ...

Zbardhet ndryshimi i ligjit për lojërat e fatit që sjell 9.000 të papunë
Një ditë pas deklarimit të kryeministrit se në 1 janar nuk do ketë më baste sportive siç i njohin deri më tani, është publikuar edhe ndryshimi i ligjit për lojërat e fatit që parashikon mbylljen e pikave të basteve.
Top Channel | 10-Oct-2018 17:09
Një ditë pas deklarimit të kryeministrit se në 1 janar nuk do ketë më baste sportive siç i njohin deri më tani, është publikuar edhe ndryshimi i ligjit për lojërat e fatit që parashikon mbylljen e pikave të basteve.

Bastet, 9.000 të papunë. Mbyllja eviton kostot e rënda sociale, goditet pastrimi i parave
Kryeministri përsëriti vendimin e qeverisë për të shpallur të jashtëligjshme bastet sportive, duke iu bërë thirrje sërish medieve të heqin reklamat e lojërave të fatit.
Top Channel | 10-Oct-2018 15:54
Kryeministri përsëriti vendimin e qeverisë për të shpallur të jashtëligjshme bastet sportive, duke iu bërë thirrje sërish medieve të heqin reklamat e lojërave të fatit.

Bastet dhe kazinotë, Rama zbulon dokumentin: Beso e kontrollo
TIRANE – Nëpëmjet një njoftimi në Facebook, kryeministri Edi Rama ka zbuluar dokumentin për kazinotë elektronike. Ai shkruan se u nis për parlament, ligji për ndalimin e basteve dhe kazinove elektronike dhe ligji për ...
BalkanWeb | 10-Oct-2018 15:15
TIRANE – Nëpëmjet një njoftimi në Facebook, kryeministri Edi Rama ka zbuluar dokumentin për kazinotë elektronike. Ai shkruan se u nis për parlament, ligji për ndalimin e basteve dhe kazinove elektronike dhe ligji për ...

FOTOT: Armando Duka sfidon Ramën, reklama llotosh në ndeshjen e Kombëtares
Kryeministri Edi Rama u kërkoi mediave, të çdo lloji, që të heqin reklamat e basteve dhe kompanive të lojërave të fatit. Një detyrim, që në fakt nuk është zbatuar nga Federata Shqiptare e Futbollit, e cila duhet të jetë ...
GazetaTema | 10-Oct-2018 21:45
Kryeministri Edi Rama u kërkoi mediave, të çdo lloji, që të heqin reklamat e basteve dhe kompanive të lojërave të fatit. Një detyrim, që në fakt nuk është zbatuar nga Federata Shqiptare e Futbollit, e cila duhet të jetë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved