ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/12/2018 14:58

Maqedonia dhe proceset integruese

Maqedonia dhe proceset integruese
Xhelal Zejneli Zgjidhja e kontestit të emrit midis Shkupit dhe Athinës është një çështje e vonuar . Rrjedhimisht, edhe integrimi i Maqedonisë në Aleancën Veri-Atlantike është një punë e vonuar. Mbase do të ishte dashur ...
Portalb | 11-Oct-2018 20:44
Xhelal Zejneli Zgjidhja e kontestit të emrit midis Shkupit dhe Athinës është një çështje e vonuar . Rrjedhimisht, edhe integrimi i Maqedonisë në Aleancën Veri-Atlantike është një punë e vonuar. Mbase do të ishte dashur ...

Maqedonia dhe proceset integruese
Nga Xhelal ZEJNELI/ Zgjidhja e kontestit të emrit midis Shkupit dhe Athinës është një çështje e vonuar. Rrjedhimisht, edhe integrimi i Maqedonisë në Aleancën Veri-Atlantike është një punë e vonuar. Mbase do të ishte ...
Ina-Online | 11-Oct-2018 20:44
Nga Xhelal ZEJNELI/ Zgjidhja e kontestit të emrit midis Shkupit dhe Athinës është një çështje e vonuar. Rrjedhimisht, edhe integrimi i Maqedonisë në Aleancën Veri-Atlantike është një punë e vonuar. Mbase do të ishte ...

Kush e sundon fushegropen e Lugines se Preshevës dhe Vardarit e mbizotëron Ballkanin
Shkruan Fehmi RAMADANI Ditë më parë, akademiku dhe historiani serb S.Protiq deklaroi se Lugina e Preshevës është interes strategjik i Serbisë e jo veriu i Kosovës dhe për këtë arsye nuk guxon të ndërrohet, apo ...
PreshevaJone | 11-Oct-2018 18:20
Shkruan Fehmi RAMADANI Ditë më parë, akademiku dhe historiani serb S.Protiq deklaroi se Lugina e Preshevës është interes strategjik i Serbisë e jo veriu i Kosovës dhe për këtë arsye nuk guxon të ndërrohet, apo ...

Tërheqja e përkohshme
Aktualisht shqiptarët gjenden para dilemave territoriale dhe kjo do të vazhdojë deri në vitin 2030-të, kur do të përkeqësohet sistemi periferik i sigurisë europiane. Në vitin 2018-të është krijuar një gjendje e re, por ...
Shenja | 09-Oct-2018 23:10
Aktualisht shqiptarët gjenden para dilemave territoriale dhe kjo do të vazhdojë deri në vitin 2030-të, kur do të përkeqësohet sistemi periferik i sigurisë europiane. Në vitin 2018-të është krijuar një gjendje e re, por ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved