ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/10/2018 18:07

Liderët frankofonë dalin në 'Family Picture' (Foto)

Liderët frankofonë dalin në 'Family Picture' (Foto)
Afër 80 përfaqësues shtetesh, presidentë, kryeministra dhe kryediplomatë të vendeve që promovojnë gjuhën frënge dhe frankofoninë, janë mbledhur këto ditë në Jerevan të Armenisë dhe sot në mëngjes e kanë bërë bashkë edhe ...
Zeri | 11-Oct-2018 13:43
Afër 80 përfaqësues shtetesh, presidentë, kryeministra dhe kryediplomatë të vendeve që promovojnë gjuhën frënge dhe frankofoninë, janë mbledhur këto ditë në Jerevan të Armenisë dhe sot në mëngjes e kanë bërë bashkë edhe ...

Thaçi: Kosova ndan dhe promovon vlerat frankofone
Presidenti Hashim Thaçi po merr pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë që po mbahet në Armeni. Ai ka thënë se Kosova po i promovon vlerat humaniste dhe universale të Frankofonisë. “Sot nisi punimet Samiti i 17-të i ...
Klan Kosova | 11-Oct-2018 13:22
Presidenti Hashim Thaçi po merr pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë që po mbahet në Armeni. Ai ka thënë se Kosova po i promovon vlerat humaniste dhe universale të Frankofonisë. “Sot nisi punimet Samiti i 17-të i ...

Presidenti Thaçi mori pjesë në hapjen e Samitit të 17-të të Frankofonisë
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka marrë pjesë në ceremoninë solemne të hapjes së Samitit të 17-të të Frankofonisë, në Jerevan të Armenisë.
Kosova Press | 11-Oct-2018 13:00
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka marrë pjesë në ceremoninë solemne të hapjes së Samitit të 17-të të Frankofonisë, në Jerevan të Armenisë.

Presidenti Thaçi mori pjesë në hapjen e Samitit të 17-të të Frankofonisë
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka marrë pjesë në ceremoninë solemne të hapjes së Samitit të 17-të të Frankofonisë, në Jerevan të Armenisë. Në ngjarjen që ka bashkuar mbi 80 shtete dhe qeveri ...
EkonomiaOnline | 11-Oct-2018 12:58
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka marrë pjesë në ceremoninë solemne të hapjes së Samitit të 17-të të Frankofonisë, në Jerevan të Armenisë. Në ngjarjen që ka bashkuar mbi 80 shtete dhe qeveri ...

Thaçi bashkë me Ramën, takojnë presidentin francez, Macron
Thaçi bashkë me kryeministrin, e Shqipërisë, Edi Rama, kanë takuar Macron, në Armeni, ku sot është ka nisur punimet Samiti i Frankofonisë, njofton Klan Kosova. Në takimin Thaçi-Rama-Macron është biseduar për Ballkanin. ...
Politiko | 11-Oct-2018 12:22
Thaçi bashkë me kryeministrin, e Shqipërisë, Edi Rama, kanë takuar Macron, në Armeni, ku sot është ka nisur punimet Samiti i Frankofonisë, njofton Klan Kosova. Në takimin Thaçi-Rama-Macron është biseduar për Ballkanin. ...

Rama në Armeni, takohet me presidentin Macron (Video)
Kryeministri Edi Rama po merr pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë, që po mbahet në Erevan të Armenisë, nga 11-12 tetor 2018. Në kuadër të punimeve të samitit, kryeministri Rama u takua me presidentin e Francës, ...
Gazeta Shqip | 11-Oct-2018 12:10
Kryeministri Edi Rama po merr pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë, që po mbahet në Erevan të Armenisë, nga 11-12 tetor 2018. Në kuadër të punimeve të samitit, kryeministri Rama u takua me presidentin e Francës, ...

VIDEO/ Rama, leksione nga Macron
Kryeministri Edi Rama po merr pjesë në Samitin e Frankofonisë në Erevan të Armenisë. Së bashku me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi ata kanë zhvilluar një takim me presidentin e Francës, Emanuel Makron. Rama ka ...
GazetaTema | 11-Oct-2018 10:31
Kryeministri Edi Rama po merr pjesë në Samitin e Frankofonisë në Erevan të Armenisë. Së bashku me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi ata kanë zhvilluar një takim me presidentin e Francës, Emanuel Makron. Rama ka ...

Samiti i Frankofonisë, Thaçi dhe Rama takim me Macronin (Video)
Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama po marrin pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë, që po mbahet në Erevan të Armenisë, nga 11-12 tetor.
Kosova Press | 11-Oct-2018 11:13
Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama po marrin pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë, që po mbahet në Erevan të Armenisë, nga 11-12 tetor.

Rama mungon në Kuvend, shfaqet përkrah presidentit francez (Video)
TIRANE -Kryeministri i Edi Rama nuk do marrë pjesë sot në punimet e Kuvendit, pasi po merr pjesë në punimet e Samitit të Frankofonisë nga data 8 deri 12 tetor, që zhvillohet në kryeqytetin e këtij shteti, Erevan. Rama ...
BalkanWeb | 11-Oct-2018 09:49
TIRANE -Kryeministri i Edi Rama nuk do marrë pjesë sot në punimet e Kuvendit, pasi po merr pjesë në punimet e Samitit të Frankofonisë nga data 8 deri 12 tetor, që zhvillohet në kryeqytetin e këtij shteti, Erevan. Rama ...

Rama, Thaçi takojnë Presidentin e Francës
Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi kanë takuar të enjten Presidentin e Francës, Emmanuel Macron. Të tre liderët po marrin pjesë në samitin e Organizatës Ndërkombëtare të Frankofonisë, e cila ...
TV Klan | 11-Oct-2018 10:34
Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi kanë takuar të enjten Presidentin e Francës, Emmanuel Macron. Të tre liderët po marrin pjesë në samitin e Organizatës Ndërkombëtare të Frankofonisë, e cila ...

Thaçi e Rama bisedojnë me Macronin në Samitin e Frankofonisë
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi së bashku me kryeministrin shqiptar Edi Rama janë parë duke biseduar me presidentin e Francës Emmanuel Macron në Samitin e Frankofonisë në Jerevan të Armenisë. Përmes një videoje që e ...
Zeri | 11-Oct-2018 10:35
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi së bashku me kryeministrin shqiptar Edi Rama janë parë duke biseduar me presidentin e Francës Emmanuel Macron në Samitin e Frankofonisë në Jerevan të Armenisë. Përmes një videoje që e ...

Rama krah Thaçit dhe Presidentit Macron (VIDEO)
Kryeministri Edi Rama, përmes një postimi në facebook, Rama shfaqet krah Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij francez, Emanuel Macron. Kreu i qeverisë merr pjesë në samitin e Frankofonisë, që zhvillohet në ...
Koha Jone | 11-Oct-2018 10:09
Kryeministri Edi Rama, përmes një postimi në facebook, Rama shfaqet krah Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij francez, Emanuel Macron. Kreu i qeverisë merr pjesë në samitin e Frankofonisë, që zhvillohet në ...

Mungon në Kuvend, Rama krah Thaçit dhe Macron (VIDEO)
Kryeministri Edi Rama, nuk do të jetë i pranishëm sot në seancën parlamentare. Përmes një postimi në facebook, Rama shfaqet krah Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij francez, Emanuel Macron. Kreu i qeverisë ...
Koha Jone | 11-Oct-2018 10:01
Kryeministri Edi Rama, nuk do të jetë i pranishëm sot në seancën parlamentare. Përmes një postimi në facebook, Rama shfaqet krah Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij francez, Emanuel Macron. Kreu i qeverisë ...

Video/ Rama mungon në Kuvend, shfaqet përkrah presidentit francez
Kryeministri, Edi Rama nuk do të marrë pjesë sot në seancën parlamentare, pasi ndodhet në Samitin e Frankofonisë, nga data 8-12 tetor. Samiti po zhvillohet në qytetin Erevan, të Armenisë. Përmes një videoje në Facebook, ...
Dritare.net | 11-Oct-2018 10:00
Kryeministri, Edi Rama nuk do të marrë pjesë sot në seancën parlamentare, pasi ndodhet në Samitin e Frankofonisë, nga data 8-12 tetor. Samiti po zhvillohet në qytetin Erevan, të Armenisë. Përmes një videoje në Facebook, ...

Thaçi bashkë me Ramën, takojnë presidentin francez, Macron (VIDEO)
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka zhvilluar një bisedë me presidentin e Francës, Emmanuel Macron. Thaçi bashkë me kryeministrin, e Shqipërisë, Edi Rama, kanë takuar Macron, në Armeni, ku sot është ka nisur punimet ...
Klan Kosova | 11-Oct-2018 09:57
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka zhvilluar një bisedë me presidentin e Francës, Emmanuel Macron. Thaçi bashkë me kryeministrin, e Shqipërisë, Edi Rama, kanë takuar Macron, në Armeni, ku sot është ka nisur punimet ...

VIDEO/ Samiti i Frankofonisë, Rama shfaqet përkrah presidentit francez Macron
Kryeministri i Edi Rama nuk do marrë pjesë sot në punimet e Kuvendit, pasi po merr pjesë në punimet e Samitit të Frankofonisë nga data 8 deri 12 tetor, që zhvillohet në kryeqytetin e këtij shteti, Erevan. Rama ka ...
Java News | 11-Oct-2018 09:57
Kryeministri i Edi Rama nuk do marrë pjesë sot në punimet e Kuvendit, pasi po merr pjesë në punimet e Samitit të Frankofonisë nga data 8 deri 12 tetor, që zhvillohet në kryeqytetin e këtij shteti, Erevan. Rama ka ...

Rama mungon në Kuvend, shfaqet krah Macron në samitin e Frankofonisë
Kryeministri i Edi Rama nuk do marrë pjesë sot në punimet e Kuvendit, pasi po merr pjesë në punimet e Samitit të Frankofonisë nga data 8 deri 12 tetor, që zhvillohet në kryeqytetin e këtij shteti, Erevan. Rama ka ...
Gazeta Dita | 11-Oct-2018 09:57
Kryeministri i Edi Rama nuk do marrë pjesë sot në punimet e Kuvendit, pasi po merr pjesë në punimet e Samitit të Frankofonisë nga data 8 deri 12 tetor, që zhvillohet në kryeqytetin e këtij shteti, Erevan. Rama ka ...

Shihni se si e dëgjojnë Makronin me vëmendje Rama dhe Thaçi
Kryeministri Edi Rama po merr pjesë në Samitin e Frankofonisë në Erevan të Armenisë. Së bashku me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi ata kanë zhvilluar një takim me presidentin e Francës, Emanuel Makron. Në videon e ...
Arbresh | 11-Oct-2018 09:54
Kryeministri Edi Rama po merr pjesë në Samitin e Frankofonisë në Erevan të Armenisë. Së bashku me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi ata kanë zhvilluar një takim me presidentin e Francës, Emanuel Makron. Në videon e ...

Thaçi pritet nga kryeministri i Armenisë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në ceremoninë e hapjes së Samitit të 17-të të Frankofonisë, i cili po mbahet në Jerevan të Armenisë. Në ceremoninë e hapjes, Thaçi është pritur nga kryeministri i ...
Arbresh | 11-Oct-2018 09:35
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në ceremoninë e hapjes së Samitit të 17-të të Frankofonisë, i cili po mbahet në Jerevan të Armenisë. Në ceremoninë e hapjes, Thaçi është pritur nga kryeministri i ...

Thaçi pritet zyrtarisht nga kryeministri armenias
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është pritur me ceremoni nga kryeministri i Armenisë, Nikol Pashinian dhe sekretarja e Përgjithshme e Frankofonisë, Michaëlle Jean. Kjo pritje i është bërë atij me rastin e hapjes së ...
Klan Kosova | 11-Oct-2018 09:35
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është pritur me ceremoni nga kryeministri i Armenisë, Nikol Pashinian dhe sekretarja e Përgjithshme e Frankofonisë, Michaëlle Jean. Kjo pritje i është bërë atij me rastin e hapjes së ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved