ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/10/2018 18:07

Komisionerja për Ekonomi e BE-së, vizitë dy ditore në Kosovë

Komisionerja për Ekonomi e BE-së, vizitë dy ditore në Kosovë
Mariya Gabriel, Komisionere e BE për Ekonomi dhe Shoqëri Dixhitale, do të vizitojë sot e nesër Kosovën. Kjo është vizita e parë në Kosovë e Komisioneres Gabriel e fokusuar në Agjendën Dixhitale në Ballkanin Perëndimor ...
Arbresh | 11-Oct-2018 08:50
Mariya Gabriel, Komisionere e BE për Ekonomi dhe Shoqëri Dixhitale, do të vizitojë sot e nesër Kosovën. Kjo është vizita e parë në Kosovë e Komisioneres Gabriel e fokusuar në Agjendën Dixhitale në Ballkanin Perëndimor ...

Komisionerja e BE-së për Ekonomi takohet me zv.kryeministrin Hoxhaj,Ministrin Beqaj dhe Ministrin Lluka
Komisionerja e BE-së për Ekonomi dhe Shoqëri Digjitale, Mariya Gabriel, do të takohet me zv.kryeministrin Enver Hoxhaj, ministrin e Inovacionit, Besim Beqaj dhe atë të Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka. Konferenca për ...
Arbresh | 11-Oct-2018 07:12
Komisionerja e BE-së për Ekonomi dhe Shoqëri Digjitale, Mariya Gabriel, do të takohet me zv.kryeministrin Enver Hoxhaj, ministrin e Inovacionit, Besim Beqaj dhe atë të Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka. Konferenca për ...

Lluka: Ja kur do të përfundojë ndërtimi i termocentralit “Kosova e Re”
Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, është shprehur se ndërtimi i termocentralit “Kosova e Re” do të përfundojë në afat të paraparë, transmeton zeri.info. Lluka në një status në Facebook po ashtu ka premtuar ...
Zeri | 10-Oct-2018 18:49
Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, është shprehur se ndërtimi i termocentralit “Kosova e Re” do të përfundojë në afat të paraparë, transmeton zeri.info. Lluka në një status në Facebook po ashtu ka premtuar ...

Miratohen pagat e anëtarëve të Bordit të Ndërmarrjes së Re Energjetike e të Trepçës
Qeveria e Kosovës, përmes një vendimi të marrë në mbledhje, ka caktuar lartësinë e kompensimit të anëtarëve të Bordit të Drejtorëve të Ndërmarrjes së Re Energjetike dhe të anëtarëve të Bordit Mbikëqyrës të Trepçës. ...
Arbresh | 09-Oct-2018 14:47
Qeveria e Kosovës, përmes një vendimi të marrë në mbledhje, ka caktuar lartësinë e kompensimit të anëtarëve të Bordit të Drejtorëve të Ndërmarrjes së Re Energjetike dhe të anëtarëve të Bordit Mbikëqyrës të Trepçës. ...

Miratohen pagat e anëtarëve të Bordit të Ndërmarrjes së Re Energjetike e të Trepçës
Qeveria e Kosovës, përmes një vendimi të marrë në mbledhje, ka caktuar lartësinë e kompensimit të anëtarëve të Bordit të Drejtorëve të Ndërmarrjes së Re Energjetike dhe të anëtarëve të Bordit Mbikëqyrës të Trepçës. ...
EkonomiaOnline | 09-Oct-2018 14:45
Qeveria e Kosovës, përmes një vendimi të marrë në mbledhje, ka caktuar lartësinë e kompensimit të anëtarëve të Bordit të Drejtorëve të Ndërmarrjes së Re Energjetike dhe të anëtarëve të Bordit Mbikëqyrës të Trepçës. ...

Rreth 140 ndërtesa publike do të bëhen me masa të eficiencës së energjisë
Nga sot, ndërtesa e Administratës dhe Hemodializës në Spitalin e Gjakovës është bërë me masa të efiçiencës së energjisë, falë investimit të Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik, përmes kredisë së Bankës Botërore për ...
Kosova Press | 08-Oct-2018 17:17
Nga sot, ndërtesa e Administratës dhe Hemodializës në Spitalin e Gjakovës është bërë me masa të efiçiencës së energjisë, falë investimit të Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik, përmes kredisë së Bankës Botërore për ...

Lluka: Përmes masave efiçiente të energjisë do të evitohet emetimi i dioksidit të karbonit
Ndërtesa e Administratës dhe Hemodializës në Spitalin e Gjakovës është bërë me masa të efiçiencës së energjisë të hënën. Ministria e Zhvillimit Ekonomik, përmes kredisë së Bankës për Projektin e Kosovës për Efiçiencë të ...
Klan Kosova | 08-Oct-2018 16:21
Ndërtesa e Administratës dhe Hemodializës në Spitalin e Gjakovës është bërë me masa të efiçiencës së energjisë të hënën. Ministria e Zhvillimit Ekonomik, përmes kredisë së Bankës për Projektin e Kosovës për Efiçiencë të ...

Do të mbahet konferenca e parë ndërkombëtare për çështje të inovacionit në Kosovë
Më 11 dhe 12 tetor në Prishtinë do të mbahet Konferenca Ndërkombëtare "DIGITALKS", e para e këtij lloji në vend, njofton Zyra për Informim Publik e Ministrisë së Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, transmeton zeri.info. Në ...
Zeri | 08-Oct-2018 12:34
Më 11 dhe 12 tetor në Prishtinë do të mbahet Konferenca Ndërkombëtare "DIGITALKS", e para e këtij lloji në vend, njofton Zyra për Informim Publik e Ministrisë së Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, transmeton zeri.info. Në ...

Rinovohet Hemodializa e Administrata e Spitalit të Gjakovës, zvogëlohen shpenzimet e rrymës për 40%
Ministri i Zhvillimit Ekonomik (MZhE), Valdrin Lluka dhe përfaqësuesi i Bankës Botërore (BB), Marco Mantovanelli kanë marrë pjesë në inagurimin e ndërtesës së renovuar të Administratës dhe Hemodializës në Spitalin e ...
EkonomiaOnline | 08-Oct-2018 11:22
Ministri i Zhvillimit Ekonomik (MZhE), Valdrin Lluka dhe përfaqësuesi i Bankës Botërore (BB), Marco Mantovanelli kanë marrë pjesë në inagurimin e ndërtesës së renovuar të Administratës dhe Hemodializës në Spitalin e ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved