ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/10/2018 18:07

Fatos Arapi, poeti është ende në qytet

Fatos Arapi, poeti është ende në qytet
Fatos Arapi del rrallë nga shtëpia, për të marrë rrugën për nga kafenetë e tij të preferuara, ku dikur ndante orë të tëra me miq. Vitet e fundit për shkak të moshës (84 vjeç) ditët e tij kalojnë në apartament bri ...
Klan Kosova | 11-Oct-2018 14:33
Fatos Arapi del rrallë nga shtëpia, për të marrë rrugën për nga kafenetë e tij të preferuara, ku dikur ndante orë të tëra me miq. Vitet e fundit për shkak të moshës (84 vjeç) ditët e tij kalojnë në apartament bri ...

Krijimtaria 50 vjeçare e Fatos Arapit
Në homazh dhe nderim kushtuar poetit Fatos Arapi, i cili u nda nga jeta në moshën 88- vjeçare, Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë, hapi më datë 11 tetor ekspozitën “Homazh Fatos Arapit” (1930-2018). Krijimtaria e botuar ...
Klan Kosova | 11-Oct-2018 14:21
Në homazh dhe nderim kushtuar poetit Fatos Arapi, i cili u nda nga jeta në moshën 88- vjeçare, Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë, hapi më datë 11 tetor ekspozitën “Homazh Fatos Arapit” (1930-2018). Krijimtaria e botuar ...

Thaçi: Vdekja e shkrimtarit Fatos Arapi – humbje e madhe për kulturën dhe letërsinë shqipe
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka reaguar pas vdekjes së shkrimtarit të famshëm, Fatos Arapit, njofton Klan Kosova. Thaçi përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka thënë që vdekja e Arapit është humbje e ...
Klan Kosova | 11-Oct-2018 13:34
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka reaguar pas vdekjes së shkrimtarit të famshëm, Fatos Arapit, njofton Klan Kosova. Thaçi përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka thënë që vdekja e Arapit është humbje e ...

Krijimtaria 50-vjeçare e Fatos Arapit në Fondet e Bibliotekës Kombëtare
Në homazh dhe nderim kushtuar poetit Fatos Arapi, i cili u nda nga jeta në moshën 88- vjeçare, Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë, çeli më datë 11 tetor ekspozitën “Homazh Fatos Arapit” (1930-2018). Krijimtaria e botuar ...
Gazeta Shqip | 11-Oct-2018 13:27
Në homazh dhe nderim kushtuar poetit Fatos Arapi, i cili u nda nga jeta në moshën 88- vjeçare, Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë, çeli më datë 11 tetor ekspozitën “Homazh Fatos Arapit” (1930-2018). Krijimtaria e botuar ...

Kumbaro për Fatos Arapin: Sinonim shqiptar i poetit. La pas kryeveprën e botës, poezinë
Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro ka shprehur një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të poetit Fatos Arapi. “Fatos Arapi, sinonim i pashmangshëm shqiptar i Poetit, ndahet vetëm fizikisht nga jeta duke lënë pas ...
GazetaTema | 11-Oct-2018 12:55
Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro ka shprehur një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të poetit Fatos Arapi. “Fatos Arapi, sinonim i pashmangshëm shqiptar i Poetit, ndahet vetëm fizikisht nga jeta duke lënë pas ...

Shuhet shkrimtari i njohur Fatos Arapi
Ndahet nga jeta në moshën 89-vjeçare shkrimtari i njohur Fatos Arapi. Prej 10 vitesh shkrimtari ishte i sëmurë dhe nuk dilte nga banesa, pasi kishte pësuar një hemorragji cerebrale. Ai është ndarë nga jeta mbrëmjen e ...
Gazeta Monitor | 11-Oct-2018 13:18
Ndahet nga jeta në moshën 89-vjeçare shkrimtari i njohur Fatos Arapi. Prej 10 vitesh shkrimtari ishte i sëmurë dhe nuk dilte nga banesa, pasi kishte pësuar një hemorragji cerebrale. Ai është ndarë nga jeta mbrëmjen e ...

Mëson se Fatos Arapi s’jeton më, Xhevahir Spahiu shpërthen në lot
Ikja e shkrimtarit Fatos Arapi i ka trishtuar të gjithë, të afërm, miq dhe kolegë… Një nga këta, pikërisht miku i tij, poeti Xhevahir Spahiu nuk i ka mbajtur lotët, kur ka lexuar lajmërimin e vdekjes ngjitur pas një ...
Koha Jone | 11-Oct-2018 12:55
Ikja e shkrimtarit Fatos Arapi i ka trishtuar të gjithë, të afërm, miq dhe kolegë… Një nga këta, pikërisht miku i tij, poeti Xhevahir Spahiu nuk i ka mbajtur lotët, kur ka lexuar lajmërimin e vdekjes ngjitur pas një ...

Ndahet nga jeta shkrimtari Fatos Arapi
Fatos Arapi lindi ne vitin 1929 ne Vlore, ku dhe kreu shkollen e mesme. Studimet e larta i ndoqi ne Bullgari ne fakultetin e Matematikes dhe te Ekonomise. Ka punuar shume vjet gazetar dhe pedagog ne Fakultetin Histori ...
ikub.al | 11-Oct-2018 09:43
Fatos Arapi lindi ne vitin 1929 ne Vlore, ku dhe kreu shkollen e mesme. Studimet e larta i ndoqi ne Bullgari ne fakultetin e Matematikes dhe te Ekonomise. Ka punuar shume vjet gazetar dhe pedagog ne Fakultetin Histori ...

Fatos Arapi është ende në qytet (disa shënime nga jeta e poetit të njohur, që sot na la)
Shënime për Fatos Arapin, poetin i cili pas më shumë se 60 vjet krijimtari, më shumë se në vendin e tij vlerësimet i ka marrë nga kritika e huaj. Ai ndërroi jetë sot, pasi vuante prej vitesh nga një sëmundje Nga Aida ...
GazetaTema | 11-Oct-2018 11:07
Shënime për Fatos Arapin, poetin i cili pas më shumë se 60 vjet krijimtari, më shumë se në vendin e tij vlerësimet i ka marrë nga kritika e huaj. Ai ndërroi jetë sot, pasi vuante prej vitesh nga një sëmundje Nga Aida ...

Fatos Arapi, poeti është ende në qytet
Alda Bardhyli Fatos Arapi del rrallë nga shtëpia, për të marrë rrugën për nga kafenetë e tij të preferuara, ku dikur ndante orë të tëra me miq. Vitet e fundit për shkak të moshës (84 vjeç) ditët e tij kalojnë në ...
Gazeta Shqip | 11-Oct-2018 12:10
Alda Bardhyli Fatos Arapi del rrallë nga shtëpia, për të marrë rrugën për nga kafenetë e tij të preferuara, ku dikur ndante orë të tëra me miq. Vitet e fundit për shkak të moshës (84 vjeç) ditët e tij kalojnë në ...

Ka ndërruar jetë shkrimtari Fatos Arapi
Në moshën 88 vjeçare është ndarë nga jeta shkrimtari i njohur shqiptar Fatos Arapi. Jeta dhe Vepra Fatos Arapi lindi në vitin 1929 në Vlorë, Shqipëri. Po atje ai kreu shkollën e mesme, ndërsa studimet e larta i ndoqi ...
Portalb | 11-Oct-2018 12:19
Në moshën 88 vjeçare është ndarë nga jeta shkrimtari i njohur shqiptar Fatos Arapi. Jeta dhe Vepra Fatos Arapi lindi në vitin 1929 në Vlorë, Shqipëri. Po atje ai kreu shkollën e mesme, ndërsa studimet e larta i ndoqi ...

Ndahet nga jeta shkrimtari i njohur, Fatos Arapi
TIRANE – Është ndarë nga jeta në moshën 89-vjecare shkrimtari i njohur Fatos Arapi. Fatos Arapi lindi në vitin 1929 në Vlorë. Po atje ai kreu shkollën e mesme, ndërsa studimet e larta i ndoqi në Bullgari (Sofje) në ...
BalkanWeb | 11-Oct-2018 09:16
TIRANE – Është ndarë nga jeta në moshën 89-vjecare shkrimtari i njohur Fatos Arapi. Fatos Arapi lindi në vitin 1929 në Vlorë. Po atje ai kreu shkollën e mesme, ndërsa studimet e larta i ndoqi në Bullgari (Sofje) në ...

Shuhet shkrimtari Fatos Arapi
Është ndarë nga jeta në moshën 89-vjeçare shkrimtari dhe poeti i njohur Fatos Arapi. Prej 10 vitesh Arapi ishte i sëmurë, pasi kishte pësuar një hemorragji cerebrale. Vepra e Fatos Arapit është e pasur në llojet e ...
TV Klan | 11-Oct-2018 11:36
Është ndarë nga jeta në moshën 89-vjeçare shkrimtari dhe poeti i njohur Fatos Arapi. Prej 10 vitesh Arapi ishte i sëmurë, pasi kishte pësuar një hemorragji cerebrale. Vepra e Fatos Arapit është e pasur në llojet e ...

Ndahet nga jeta shkrimtari Fatos Arapi
Ndahet nga jeta në moshën 89-vjeçare shkrimtari i njohur Fatos Arapi. Arapi ka punuar shumë vjet gazetar dhe pedagog në Fakultetin Histori Filologji të Tiranës. Disa herë ka fituar çmime kombëtare e ndërkombëtare për ...
GazetaTema | 11-Oct-2018 09:15
Ndahet nga jeta në moshën 89-vjeçare shkrimtari i njohur Fatos Arapi. Arapi ka punuar shumë vjet gazetar dhe pedagog në Fakultetin Histori Filologji të Tiranës. Disa herë ka fituar çmime kombëtare e ndërkombëtare për ...

Ndahet nga jeta shkrimtari i njohur Fatos Arapi
Është ndarë nga jeta në moshën 89-vjeçare shkrimtari i njohur Fatos Arapi. Lajmi është bërë i ditur nga familja e shkrimtarit, ndërsa ceremonia e varrimit do bëhet në varrezat e Sharrës në Tiranë. Fatos Arapi lindi në ...
Gazeta Shqip | 11-Oct-2018 10:09
Është ndarë nga jeta në moshën 89-vjeçare shkrimtari i njohur Fatos Arapi. Lajmi është bërë i ditur nga familja e shkrimtarit, ndërsa ceremonia e varrimit do bëhet në varrezat e Sharrës në Tiranë. Fatos Arapi lindi në ...

Ndahet nga jeta shkrimtari Fatos Arapi
Tiranë, 11 tetor 2018 – Shkrimtari Fatos Arapi është ndarë nga jeta, në moshën 89-vjeçare. Arapi lindi në vitin 1929 në Vlorë, ku e kreu shkollën e mesme. Studimet e larta i ndoqi në Bullgari (Sofje) në fakultetin e ...
Illyriapress | 11-Oct-2018 11:18
Tiranë, 11 tetor 2018 – Shkrimtari Fatos Arapi është ndarë nga jeta, në moshën 89-vjeçare. Arapi lindi në vitin 1929 në Vlorë, ku e kreu shkollën e mesme. Studimet e larta i ndoqi në Bullgari (Sofje) në fakultetin e ...

Vdes shkrimtari Fatos Arapi
Është ndarë nga jeta në moshën 88 vjeçare shkrimtari i njohur shqiptar, Fatos Aarapi. Fatos Arapi lindi në vitin 1929 në Vlorë. Po atje ai kreu shkollën e mesme, ndërsa studimet e larta i ndoqi në Bullgari (Sofje) në ...
Klan Kosova | 11-Oct-2018 11:07
Është ndarë nga jeta në moshën 88 vjeçare shkrimtari i njohur shqiptar, Fatos Aarapi. Fatos Arapi lindi në vitin 1929 në Vlorë. Po atje ai kreu shkollën e mesme, ndërsa studimet e larta i ndoqi në Bullgari (Sofje) në ...

Ndahet nga jeta shkrimtari i njohur Fatos Arapi
Është ndarë nga jeta në moshën 89-vjecare shkrimtari i njohur Fatos Arapi. Lajmi është bërë i ditur nga familja e shkrimtarit, ndërsa ceremonia e varrimit do bëhet në varrezat e Sharrës në Tiranë. Fatos Arapi ka punuar ...
Ina-Online | 11-Oct-2018 10:23
Është ndarë nga jeta në moshën 89-vjecare shkrimtari i njohur Fatos Arapi. Lajmi është bërë i ditur nga familja e shkrimtarit, ndërsa ceremonia e varrimit do bëhet në varrezat e Sharrës në Tiranë. Fatos Arapi ka punuar ...

Ndërron jetë shkrimtari Fatos Arapi
Është ndarë nga jeta në moshën 89-vjeçare shkrimtari Fatos Arapi. Ai lindi në vitin 1929 në Vlorë, ku kreu shkollën e mesme. Ndërsa studimet e larta i ndoqi në Bullgari (Sofje) në fakultetin e Matematikës dhe të ...
Zeri | 11-Oct-2018 10:18
Është ndarë nga jeta në moshën 89-vjeçare shkrimtari Fatos Arapi. Ai lindi në vitin 1929 në Vlorë, ku kreu shkollën e mesme. Ndërsa studimet e larta i ndoqi në Bullgari (Sofje) në fakultetin e Matematikës dhe të ...

Ndahet nga jeta shkrimtari Fatos Arapi
Është ndarë sot nga jeta në moshën 89-vjeçare, shkrimtari Fatos Arapi. Ai lindi në vitin 1929 në Vlorë, ku kreu shkollën e mesme. Ndërsa studimet e larta i ndoqi në Bullgari (Sofje) në fakultetin e Matematikës dhe të ...
EkonomiaOnline | 11-Oct-2018 09:36
Është ndarë sot nga jeta në moshën 89-vjeçare, shkrimtari Fatos Arapi. Ai lindi në vitin 1929 në Vlorë, ku kreu shkollën e mesme. Ndërsa studimet e larta i ndoqi në Bullgari (Sofje) në fakultetin e Matematikës dhe të ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved