ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/12/2018 14:35

Vetëvendosje dhe LDK bojkotojnë tryezën e Veselit

Vetëvendosje dhe LDK bojkotojnë tryezën e Veselit
Kreu i kuvendit të Kosovës Kadri Veseli zhvilloi një takim me deputetët e qeverisë dhe opozitës, për të biseduar mbi rezolutën për dialogun Kosovë – Serbi. Në takim nuk morën pjesë lëvizja Vetëvendosje dhe LDK. Pas ...
VizionPlus | 11-Oct-2018 13:49
Kreu i kuvendit të Kosovës Kadri Veseli zhvilloi një takim me deputetët e qeverisë dhe opozitës, për të biseduar mbi rezolutën për dialogun Kosovë – Serbi. Në takim nuk morën pjesë lëvizja Vetëvendosje dhe LDK. Pas ...

Dialogu nuk mund të ecë përpara pa partitë opozitare
Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Socialdemokrate, Dardan Sejdiu, thotë se negociatat në mes të Kosovës dhe Serbisë, të ndërmjetësuara nga Bashkimi Evropian nuk mund të ecin përpara pa partitë opozitare. “Është e ...
EkonomiaOnline | 11-Oct-2018 14:13
Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Socialdemokrate, Dardan Sejdiu, thotë se negociatat në mes të Kosovës dhe Serbisë, të ndërmjetësuara nga Bashkimi Evropian nuk mund të ecin përpara pa partitë opozitare. “Është e ...

Veseli: Rezoluta e propozuar përfshin gjithçka që ka kërkuar pozita dhe opozita
Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka thënë se PSD-ja dhe Alternativa kanë qenë prezent në takim. “Kemi pasur një takim shumë konstruktiv. Kosova duhet të jetë me një zë dhe qëndrim rreth platformës së vet. Rezoluta e ...
Shenja | 11-Oct-2018 13:46
Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka thënë se PSD-ja dhe Alternativa kanë qenë prezent në takim. “Kemi pasur një takim shumë konstruktiv. Kosova duhet të jetë me një zë dhe qëndrim rreth platformës së vet. Rezoluta e ...

Sejdiu: Në Kuvend duhet t’i bëjmë diskutimet për gjetjen e konsensusit
Shefi i Grupit Parlamentar të PSD’së, Dardan Sejdiu ka folur pas pjesëmarrjes në takimin e thirrur nga Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli. Sejdiu ka thënë se të gjitha diskutimet për gjetjen e një konsensusi të ...
Klan Kosova | 11-Oct-2018 13:34
Shefi i Grupit Parlamentar të PSD’së, Dardan Sejdiu ka folur pas pjesëmarrjes në takimin e thirrur nga Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli. Sejdiu ka thënë se të gjitha diskutimet për gjetjen e një konsensusi të ...

Kadri Veseli: Nuk duhet lejuar që Serbia të tregojë fuqi më shumë se ne
Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, porositi sot se Kosova nuk duhet t’i lejojë Serbisë të tregojë fuqi më shumë se ne, ndërsa për rezolutën e propozuar mbi dialogun tha se aty janë përfshirë të gjitha ato që kanë dashur ...
Arbresh | 11-Oct-2018 13:24
Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, porositi sot se Kosova nuk duhet t’i lejojë Serbisë të tregojë fuqi më shumë se ne, ndërsa për rezolutën e propozuar mbi dialogun tha se aty janë përfshirë të gjitha ato që kanë dashur ...

Kusari-Lila: Vendi të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme nëse s’ka konsensus
Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari Lila, ka thënë se është i domosdoshëm ndërtimi i konsensusit, sa i përket dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë. Kusari-Lila duke u deklaruar pas takimit që patën me kreun e ...
Klan Kosova | 11-Oct-2018 13:22
Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari Lila, ka thënë se është i domosdoshëm ndërtimi i konsensusit, sa i përket dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë. Kusari-Lila duke u deklaruar pas takimit që patën me kreun e ...

Veseli-LDK-së e VV-së: Ta mbrojmë territorin, s’ka asociacion me kompetenca ekzekutive
Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, si nikoqir, e ka vlerësuar të rëndësishëm takimin e sotëm, ku u diskutua për harmonizimin e qëndrimeve për rezolutën për dialogun Kosovë-Serbi, raporton Ekonomia Online. Edhe pse në ...
EkonomiaOnline | 11-Oct-2018 13:16
Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, si nikoqir, e ka vlerësuar të rëndësishëm takimin e sotëm, ku u diskutua për harmonizimin e qëndrimeve për rezolutën për dialogun Kosovë-Serbi, raporton Ekonomia Online. Edhe pse në ...

Kusari-Lila: Nëse s’ka konsensus, vendi të shkojë në zgjedhje
Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari Lila, ka thënë se është i domosdoshëm ndërtimi i konsensusit, sa i përket dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë.
Kosova Press | 11-Oct-2018 13:15
Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari Lila, ka thënë se është i domosdoshëm ndërtimi i konsensusit, sa i përket dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë.

Veseli fton LDK-në dhe Vetëvendosjen për t’u ulur bashkë ‘për të mirën e vendit’
Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka ftuar dy partitë më të mëdha opozitare, LDK-në dhe Lëvizjen Vetëvendosje që të bashkohen në rrugën e dialogut me Serbinë. “Situata është ballafaqim me Serbinë. E ardhmja e këtij ...
Klan Kosova | 11-Oct-2018 13:14
Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka ftuar dy partitë më të mëdha opozitare, LDK-në dhe Lëvizjen Vetëvendosje që të bashkohen në rrugën e dialogut me Serbinë. “Situata është ballafaqim me Serbinë. E ardhmja e këtij ...

Kusari-Lila: Nëse s’ka konsensus, vendi të shkojë në zgjedhje
Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila, ka vlerësuar se arritja e një konsensusi të gjerë mes partive dhe hartimi i një platforme rreth dialogut, është me se i domosdoshëm, raporton zeri.info. “Pa filluar ...
Zeri | 11-Oct-2018 13:10
Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila, ka vlerësuar se arritja e një konsensusi të gjerë mes partive dhe hartimi i një platforme rreth dialogut, është me se i domosdoshëm, raporton zeri.info. “Pa filluar ...

Veseli fton LDK-në dhe VV-në ta vënë interesin e Kosovës mbi atë të pushtetit
I pari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli i ka bërë thirrje partive opozitare LDK-së dhe Vetëvendosjes që të marrin pjesë në takimet për gjetjen e një gjuhe të përbashkët për Dialogun Kosovë-Serbi. Këto komente i bëri ...
Gazeta Monitor | 11-Oct-2018 13:10
I pari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli i ka bërë thirrje partive opozitare LDK-së dhe Vetëvendosjes që të marrin pjesë në takimet për gjetjen e një gjuhe të përbashkët për Dialogun Kosovë-Serbi. Këto komente i bëri ...

Dardan Sejdiu flet pas takimit me Veselin
Deputeti i Partisë Socialdemokrate, Dardan Sejdiu pas takimit që patën me kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli ka thënë se procesi i dialogut me Serbinë, nuk mund të ecë përpara pa konsensus, dhe as pa partitë opozitare.
Kosova Press | 11-Oct-2018 13:08
Deputeti i Partisë Socialdemokrate, Dardan Sejdiu pas takimit që patën me kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli ka thënë se procesi i dialogut me Serbinë, nuk mund të ecë përpara pa konsensus, dhe as pa partitë opozitare.

Kusari Lila kërkon zgjedhje të reja nëse nuk arrihet konsensusi për dialog
Ka përfunduar takimi i thirrur nga Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në krerët e partive opozitare, PSD dhe Alternativën për të diskutuar për harmonizimin e qëndrimeve për rezolutën për dialogun ...
Arbresh | 11-Oct-2018 13:08
Ka përfunduar takimi i thirrur nga Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në krerët e partive opozitare, PSD dhe Alternativën për të diskutuar për harmonizimin e qëndrimeve për rezolutën për dialogun ...

Sejdiu pas takimit: Ky proces nuk mund të ecë përpara pa konsensus
Ka përfunduar takimi i thirrur nga Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në krerët e partive opozitare, PSD dhe Alternativën për të diskutuar për harmonizimin e qëndrimeve për rezolutën për dialogun ...
Arbresh | 11-Oct-2018 13:02
Ka përfunduar takimi i thirrur nga Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në krerët e partive opozitare, PSD dhe Alternativën për të diskutuar për harmonizimin e qëndrimeve për rezolutën për dialogun ...

‘Kosova nuk duhet t’i lejojë Serbisë të tregojë fuqi më shumë se ne’
Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, porositi sot se Kosova nuk duhet t’i lejojë Serbisë të tregojë fuqi më shumë se ne, ndërsa për rezolutën e propozuar mbi dialogun tha se aty janë përfshirë të gjitha ato që kanë dashur ...
Kosova Press | 11-Oct-2018 13:00
Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, porositi sot se Kosova nuk duhet t’i lejojë Serbisë të tregojë fuqi më shumë se ne, ndërsa për rezolutën e propozuar mbi dialogun tha se aty janë përfshirë të gjitha ato që kanë dashur ...

Sejdiu: Rezoluta e hartuar nga koalicioni nuk plotëson kriteret minimale
Shefi i Grupit Parlamentar të PSD-së, Dardan Sejdiu, ka thënë se vetëm me konsensus nacional mund të ecet në procesin e dialogut, raporton zeri.info. “Është e qartë që ky proces nuk mund të ecë përpara pa konsensus, nuk ...
Zeri | 11-Oct-2018 13:00
Shefi i Grupit Parlamentar të PSD-së, Dardan Sejdiu, ka thënë se vetëm me konsensus nacional mund të ecet në procesin e dialogut, raporton zeri.info. “Është e qartë që ky proces nuk mund të ecë përpara pa konsensus, nuk ...

Veseli: Në takimin e sotëm u pajtuam: Jo asociacion me kompetenca ekzekutive
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se takimi i sotëm i thirrur nga ai për të folur për rezolutën rreth dialogut me Serbinë, ka qenë konstruktiv. Ai ka thënë se në këtë takim me përfaqësuesit e ...
Klan Kosova | 11-Oct-2018 12:55
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se takimi i sotëm i thirrur nga ai për të folur për rezolutën rreth dialogut me Serbinë, ka qenë konstruktiv. Ai ka thënë se në këtë takim me përfaqësuesit e ...

Përfundon takimi, ja për çka u dakorduan partitë politike
Para pak minutash ka përfunduar takimi i pozitës dhe disa partive opozitare, që ishte thirrur për të biseduar rreth rezolutës për dialogun, raporton zeri.info. Me këtë rast, kreu i kuvendit, Kadri Veseli, tha se pozita ...
Zeri | 11-Oct-2018 12:50
Para pak minutash ka përfunduar takimi i pozitës dhe disa partive opozitare, që ishte thirrur për të biseduar rreth rezolutës për dialogun, raporton zeri.info. Me këtë rast, kreu i kuvendit, Kadri Veseli, tha se pozita ...

Përfundon takimi, kryeparlamentari fton Vetëvendosjen e Lidhjen Demokratike në tryezë
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur në takim krerët e partive opozitare për të diskutuar për harmonizimin e qëndrimeve për rezolutën për dialogun Kosovë-Serbi, shkruan . Veseli pas takimit ka thënë ...
Arbresh | 11-Oct-2018 12:50
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur në takim krerët e partive opozitare për të diskutuar për harmonizimin e qëndrimeve për rezolutën për dialogun Kosovë-Serbi, shkruan . Veseli pas takimit ka thënë ...

Veseli thirrjet LDK-së e VV-së t’i bashkohen dialogut: Asnjëherë s’diskutohet për korrigjimin e kufirit
Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, si nikoqir, e ka vlerësuar të rëndësishëm takimin e sotëm, ku u diskutua për harmonizimin e qëndrimeve për rezolutën për dialogun Kosovë-Serbi, raporton Ekonomia Online. Edhe pse në ...
EkonomiaOnline | 11-Oct-2018 12:46
Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, si nikoqir, e ka vlerësuar të rëndësishëm takimin e sotëm, ku u diskutua për harmonizimin e qëndrimeve për rezolutën për dialogun Kosovë-Serbi, raporton Ekonomia Online. Edhe pse në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved