ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/12/2018 15:33

Mbyllja e lojërave të fatit, Veliaj: Mezi pres Janarin 2019

Mbyllja e lojërave të fatit, Veliaj: Mezi pres Janarin 2019
Nga 1 janari nuk do të shikoni asnjë pikë bastesh apo kazino në Tiranë dhe në gjithë territorin e Shqipërisë. Vendimi i qeverisë për të mos lejuar hapjen e bizneseve të lojërave të fatit është përshëndetur nga Kryetari ...
GazetaTema | 11-Oct-2018 14:18
Nga 1 janari nuk do të shikoni asnjë pikë bastesh apo kazino në Tiranë dhe në gjithë territorin e Shqipërisë. Vendimi i qeverisë për të mos lejuar hapjen e bizneseve të lojërave të fatit është përshëndetur nga Kryetari ...

Pa baste e kazino, Veliaj mbështet Ramën: Vendimi më fisnik
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka mbështetur vendimin e qeverisë për ndalimin e pikave të basteve dhe kazinove elektronike. Në një status në Twitter, Veliaj shkruan se ky është një nga vendimet më fisnike ...
BalkanWeb | 11-Oct-2018 12:22
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka mbështetur vendimin e qeverisë për ndalimin e pikave të basteve dhe kazinove elektronike. Në një status në Twitter, Veliaj shkruan se ky është një nga vendimet më fisnike ...

Aktiviteti i basteve vazhdon në Korçë, qytetarët presin 1 janarin
Qepenët e pikave të basteve dhe lojërave elektronike vazhdojnë të ngrihen në lagjet e Korçës.
Top Channel | 11-Oct-2018 12:15
Qepenët e pikave të basteve dhe lojërave elektronike vazhdojnë të ngrihen në lagjet e Korçës.

Bastet Sportive/ Ahmetaj: Program rikualifikimi për ata që dalin të papunë
Pas interpelancës së me deputetin socialist Erion Brace, Ministri i Financave, Arben Ahmetaj u ndal edhe në vendimin e qeverisë për të mos lejuar hapjen e bizneseve të lojërave të fatit, bastet sportive, nga 1 janari i ...
BalkanWeb | 11-Oct-2018 12:04
Pas interpelancës së me deputetin socialist Erion Brace, Ministri i Financave, Arben Ahmetaj u ndal edhe në vendimin e qeverisë për të mos lejuar hapjen e bizneseve të lojërave të fatit, bastet sportive, nga 1 janari i ...

Mbyllja e basteve dhe kazinove, Veliaj: Vendimi më i guximshëm në dobi të familjeve shqiptare
Nga 1 janari nuk do të ketë pika bastesh apo kazino. Vendimi i qeverisë për të mos lejuar hapjen e bizneseve të lojërave të fatit është përshëndetur nga Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i cili përmes një ...
Top Channel | 11-Oct-2018 11:39
Nga 1 janari nuk do të ketë pika bastesh apo kazino. Vendimi i qeverisë për të mos lejuar hapjen e bizneseve të lojërave të fatit është përshëndetur nga Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i cili përmes një ...

Ahmetaj – Braçe, replika për bastet në parlament
Ministri i financave dhe ekonomisë Arben Ahmetaj ka shpjeguar ne parlament masat drastike ndaj pikave te basteve dhe kazinove. Para deputeteve Ahmetaj ka theksuar se per mijëra qytetare te punësuar ne keto biznese do te ...
VizionPlus | 11-Oct-2018 14:21
Ministri i financave dhe ekonomisë Arben Ahmetaj ka shpjeguar ne parlament masat drastike ndaj pikave te basteve dhe kazinove. Para deputeteve Ahmetaj ka theksuar se per mijëra qytetare te punësuar ne keto biznese do te ...

Mbyllen bastet e kazinotë, Ahmetaj shpjegon çfarë do të ndodhë me të papunët
Ministri i Financave, Arben Ahmetaj deklaroi në Kuvend se po përgatitet “një program rikualifikimi për të gjithë ata që do të dalin të papunë” nga mbyllja e kazinove dhe pikave të basteve.
Top Channel | 11-Oct-2018 11:30
Ministri i Financave, Arben Ahmetaj deklaroi në Kuvend se po përgatitet “një program rikualifikimi për të gjithë ata që do të dalin të papunë” nga mbyllja e kazinove dhe pikave të basteve.

Komunitete fetare inkurajojnë mbylljen e kazinove dhe pikave të basteve
Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka mirëpritur vendimin e qeverisë për mbylljen e kazinove elektronike dhe basteve sportive në zonat e banuara. Në një deklarate thuhet se ky është një vendim i mirëpritur dhe i gëzueshëm ...
Top Channel | 10-Oct-2018 23:26
Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka mirëpritur vendimin e qeverisë për mbylljen e kazinove elektronike dhe basteve sportive në zonat e banuara. Në një deklarate thuhet se ky është një vendim i mirëpritur dhe i gëzueshëm ...

FOTOT: Armando Duka sfidon Ramën, reklama llotosh në ndeshjen e Kombëtares
Kryeministri Edi Rama u kërkoi mediave, të çdo lloji, që të heqin reklamat e basteve dhe kompanive të lojërave të fatit. Një detyrim, që në fakt nuk është zbatuar nga Federata Shqiptare e Futbollit, e cila duhet të jetë ...
GazetaTema | 10-Oct-2018 21:45
Kryeministri Edi Rama u kërkoi mediave, të çdo lloji, që të heqin reklamat e basteve dhe kompanive të lojërave të fatit. Një detyrim, që në fakt nuk është zbatuar nga Federata Shqiptare e Futbollit, e cila duhet të jetë ...

Komuniteti Mysliman Shqiptar reagon pas vendimit të qeverisë për mbylljen e kazinove: Mbështesim Ramën
Komuniteti Mysliman i Shqipërisë reagon pas vendimit të qeverisë për mbylljen e kazinove dhe basteve sportive në zonat e banuar në fund të këtij viti, duke theksuar se ky është një lajm i mirë për mbrojtjen e të rinjve ...
GazetaTema | 10-Oct-2018 21:45
Komuniteti Mysliman i Shqipërisë reagon pas vendimit të qeverisë për mbylljen e kazinove dhe basteve sportive në zonat e banuar në fund të këtij viti, duke theksuar se ky është një lajm i mirë për mbrojtjen e të rinjve ...

Mbyllja e lojërave të fatit, Rama ka sërish një mesazh
TIRANE – Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për ligjin më të ri që pritet të zbatohet duke nisur nga 1 janarit i 2019-ës. Bëhet fjalë për ligjin ‘Për lojërat e fatit’. Përmes një postimi në Instagram kreu i ...
BalkanWeb | 10-Oct-2018 20:25
TIRANE – Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për ligjin më të ri që pritet të zbatohet duke nisur nga 1 janarit i 2019-ës. Bëhet fjalë për ligjin ‘Për lojërat e fatit’. Përmes një postimi në Instagram kreu i ...

Lojërat e fatit, bashkësitë fetare përkrahin nismën e qeverisë
TIRANE- Bashkësitë fetare kanë reaguar, pas vendimit të qeverisë për heqjen e të gjitha reklamave publicitare mbi lojërat e fatit, nga mediat dhe portalet si dhe të kazinove nga qendra e banuara. Përmes një njoftimi, ...
BalkanWeb | 10-Oct-2018 18:44
TIRANE- Bashkësitë fetare kanë reaguar, pas vendimit të qeverisë për heqjen e të gjitha reklamave publicitare mbi lojërat e fatit, nga mediat dhe portalet si dhe të kazinove nga qendra e banuara. Përmes një njoftimi, ...

Mbyllja e lojërave të fatit, Veliaj: Vendimi më i guximshëm në dobi të familjeve shqiptare
Nga 1 janari nuk do të ketë asnjë pikë bastesh apo kazino në Tiranë dhe në gjithë territorin e Shqipërisë. Vendimi i qeverisë për të mos lejuar hapjen e bizneseve të lojërave të fatit është përshëndetur nga Kryetari i ...
Gazeta Shqip | 11-Oct-2018 11:54
Nga 1 janari nuk do të ketë asnjë pikë bastesh apo kazino në Tiranë dhe në gjithë territorin e Shqipërisë. Vendimi i qeverisë për të mos lejuar hapjen e bizneseve të lojërave të fatit është përshëndetur nga Kryetari i ...

KMSH përshëndet vendimin e qeverisë për mbylljen e kazinove
Komuniteti Mysliman i Shqipërisë komenton vendimin e qeverisë për mbylljen e kazinove dhe basteve sportive në zonat e banuar në fund të këtij viti. Në reagimin e tij KMSH-ja thekson se ky është një lajm i mirë për ...
VizionPlus | 10-Oct-2018 21:55
Komuniteti Mysliman i Shqipërisë komenton vendimin e qeverisë për mbylljen e kazinove dhe basteve sportive në zonat e banuar në fund të këtij viti. Në reagimin e tij KMSH-ja thekson se ky është një lajm i mirë për ...

Zbardhet ndryshimi i ligjit për lojërat e fatit që sjell 9.000 të papunë
Një ditë pas deklarimit të kryeministrit se në 1 janar nuk do ketë më baste sportive siç i njohin deri më tani, është publikuar edhe ndryshimi i ligjit për lojërat e fatit që parashikon mbylljen e pikave të basteve.
Top Channel | 10-Oct-2018 17:09
Një ditë pas deklarimit të kryeministrit se në 1 janar nuk do ketë më baste sportive siç i njohin deri më tani, është publikuar edhe ndryshimi i ligjit për lojërat e fatit që parashikon mbylljen e pikave të basteve.

Mbyllja e basteve, çfarë do të ndodhë me mijëra të papunët?
Dy ditë më parë Kryeministri Edi Rama njoftoi se nga 1 Janari i vitit 2019 do të mbyllen të gjitha pikat e basteve ndërsa kazinotë elektronike do të zhvendosen jashtë qendrave të banuara. Mbyllja e mbi 4000 pikave të ...
TV Klan | 11-Oct-2018 11:48
Dy ditë më parë Kryeministri Edi Rama njoftoi se nga 1 Janari i vitit 2019 do të mbyllen të gjitha pikat e basteve ndërsa kazinotë elektronike do të zhvendosen jashtë qendrave të banuara. Mbyllja e mbi 4000 pikave të ...

VENDIMI: Pezullohet autoriteti i mbikëqyrjes së lojërave të fatit
Autoriteti i mbikëqyrjes së lojërave të fatit është pezulluar derisa sa ky institucion të ristrukturohet. Pezullimi i përkohëshëm i këtij autoriteti erdhi nga Këshilli i Ministrave. Gjatë kësaj periudhe i është ngarkuar ...
GazetaTema | 10-Oct-2018 17:29
Autoriteti i mbikëqyrjes së lojërave të fatit është pezulluar derisa sa ky institucion të ristrukturohet. Pezullimi i përkohëshëm i këtij autoriteti erdhi nga Këshilli i Ministrave. Gjatë kësaj periudhe i është ngarkuar ...

Pezullohet autoriteti i mbikëqyrjes së lojërave të fatit, ja kujt i ngarkohet
Autoriteti i mbikëqyrjes së lojërave të fatit është pezulluar derisa sa ky institucion të ristrukturohet. Pezullimi i përkohëshëm i këtij autoriteti erdhi nga Këshilli i Ministrave. Gjatë kësaj periudhe i është ngarkuar ...
BalkanWeb | 10-Oct-2018 16:49
Autoriteti i mbikëqyrjes së lojërave të fatit është pezulluar derisa sa ky institucion të ristrukturohet. Pezullimi i përkohëshëm i këtij autoriteti erdhi nga Këshilli i Ministrave. Gjatë kësaj periudhe i është ngarkuar ...

Aktiviteti i basteve vazhdon n Kor, qytetart presin 1 janarin
Qepenët e pikave të basteve dhe lojërave elektronike vazhdojnë të ngrihen në lagjet e Korçës. Për pronarët e tyre duket se 1 janari i ultimatumit të kryeministrit Edi Rama është ende larg. Por, qytetarët e presin këtë ...
Bota Sot | 11-Oct-2018 14:00
Qepenët e pikave të basteve dhe lojërave elektronike vazhdojnë të ngrihen në lagjet e Korçës. Për pronarët e tyre duket se 1 janari i ultimatumit të kryeministrit Edi Rama është ende larg. Por, qytetarët e presin këtë ...

Zbardhet ndryshimi i ligjit për lojërat e fatit që sjell 9.000 të papunë
Një ditë pas deklarimit të kryeministrit se në 1 janar nuk do ketë më baste sportive siç i njohin deri më tani, është publikuar edhe ndryshimi i ligjit për lojërat e fatit që parashikon mbylljen e pikave të basteve. Në ...
24 Ore | 11-Oct-2018 13:54
Një ditë pas deklarimit të kryeministrit se në 1 janar nuk do ketë më baste sportive siç i njohin deri më tani, është publikuar edhe ndryshimi i ligjit për lojërat e fatit që parashikon mbylljen e pikave të basteve. Në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved