ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/07/2019 12:50

Instalacioni “Edhe muret kan vesh”, ndrgjegjsim pr krimet e diktaturs

Instalacioni “Edhe muret kan vesh”, ndrgjegjsim pr krimet e diktaturs
Në muret e kalasë së qytetit të Gjirokastrës njëkohësisht e shfaqur edhe në disa qytete kryesore si Tiranë, Shkodër, Berat, Korçë, Tepelenë do të krijohet platforma e komunikimit “Edhe muret kanë veshë”, projekt i cili ...
Bota Sot | 09-May-2018 17:35
Në muret e kalasë së qytetit të Gjirokastrës njëkohësisht e shfaqur edhe në disa qytete kryesore si Tiranë, Shkodër, Berat, Korçë, Tepelenë do të krijohet platforma e komunikimit “Edhe muret kanë veshë”, projekt i cili ...

Tiranë: Projekti “Edhe Muret kanë Veshë” nderon të dënuarit politikë të diktaturës
Vepra quhet “Edhe Muret Kanë Veshë” dhe u shfaq në sheshin “Nënë Tereza” mbi muret e Universitetit të Tiranës për 12 orë nga mbrëmja në mëngjes. Në tubim morën pjesë të reja e të rinj, studentë, të dënuar politikë të ...
Lajminet | 09-May-2018 17:32
Vepra quhet “Edhe Muret Kanë Veshë” dhe u shfaq në sheshin “Nënë Tereza” mbi muret e Universitetit të Tiranës për 12 orë nga mbrëmja në mëngjes. Në tubim morën pjesë të reja e të rinj, studentë, të dënuar politikë të ...

Instalacioni “Edhe muret kanë veshë”, ndërgjegjësim për krimet e diktaturës
Në muret e kalasë së qytetit të Gjirokastrës njëkohësisht e shfaqur edhe në disa qytete kryesore si Tiranë, Shkodër, Berat, Korçë, Tepelenë do të krijohet platforma e komunikimit “Edhe muret kanë veshë”, projekt i cili ...
EkonomiaOnline | 09-May-2018 09:48
Në muret e kalasë së qytetit të Gjirokastrës njëkohësisht e shfaqur edhe në disa qytete kryesore si Tiranë, Shkodër, Berat, Korçë, Tepelenë do të krijohet platforma e komunikimit “Edhe muret kanë veshë”, projekt i cili ...

Projektimi masiv për viktimat e komunizmit
Gjashtë qytete janë përfshirë në përpjekjen më të madhe artistike të deritanishme, atë të projektimit në fasada institucionesh apo objektesh të trashëgimisë kulturore, thënie nga të mbijetuarit e ish regjimit komunist. ...
TV Klan | 07-May-2018 18:39
Gjashtë qytete janë përfshirë në përpjekjen më të madhe artistike të deritanishme, atë të projektimit në fasada institucionesh apo objektesh të trashëgimisë kulturore, thënie nga të mbijetuarit e ish regjimit komunist. ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved