ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/06/2018 06:23

Tjetër përplasje Turqi-Greqi në Egje. Erdogan kërcënon, ish-ministri i Jashtëm grek: Turk i mirë, turku i vdekur

Tjetër përplasje Turqi-Greqi në Egje. Erdogan kërcënon, ish-ministri i Jashtëm grek: Turk i mirë, turku i vdekur
Incidenti i ri midis dy anijeve të rojes bregdetare turke dhe greke ka ndodhur në orët e para të së martës, pranë ishullit Imia të kontestuar nga Turqia. Anija turke UMUT ka goditur me pjesën e saj të përparme anijen ...
Top Channel | 13-Feb-2018 12:50
Incidenti i ri midis dy anijeve të rojes bregdetare turke dhe greke ka ndodhur në orët e para të së martës, pranë ishullit Imia të kontestuar nga Turqia. Anija turke UMUT ka goditur me pjesën e saj të përparme anijen ...

Çfarë po ndodh në Egje? Turqit godasin anijen greke (Konflikti për ishujt)
Ndërkohë që Turqia dhe Greqia i kanë acaraur marrëdhëniet e tyre për shkak të konfliktit mbi përkatësinë e ishujve, që Turqia i njeh me emrin Kardak, ndërsa Greqia Imia, të pozicionuar mes ishullit grek Dodecanese dhe ...
BalkanWeb | 13-Feb-2018 12:37
Ndërkohë që Turqia dhe Greqia i kanë acaraur marrëdhëniet e tyre për shkak të konfliktit mbi përkatësinë e ishujve, që Turqia i njeh me emrin Kardak, ndërsa Greqia Imia, të pozicionuar mes ishullit grek Dodecanese dhe ...

Tjetër përplasje Turqi-Greqi në Egje, Erdogan kërcënon, ish-ministri i Jashtëm grek: Turk i mirë, turku i vdekur
Incidenti i ri midis dy anijeve të rojes bregdetare turke dhe greke ka ndodhur në orët e para të së martës, pranë ishullit Imia të kontestuar nga Turqia. Anija turke UMUT ka goditur me pjesën e saj të përparme anijen ...
Portalb | 13-Feb-2018 12:58
Incidenti i ri midis dy anijeve të rojes bregdetare turke dhe greke ka ndodhur në orët e para të së martës, pranë ishullit Imia të kontestuar nga Turqia. Anija turke UMUT ka goditur me pjesën e saj të përparme anijen ...

Shtohen tensionet në Egje, anija e gardës turke përplas Rojen Bregdetare greke
Mes Greqisë dhe Turqisë vazhdojnë tensionet në detin Egje. Mediat greke dhe ato turke raportojnë për një incident të ndodhur mesnatën e së hënës dhe të martës në Imia, ishull i ndarë në dy territore mes Turqisë dhe ...
Java News | 13-Feb-2018 12:37
Mes Greqisë dhe Turqisë vazhdojnë tensionet në detin Egje. Mediat greke dhe ato turke raportojnë për një incident të ndodhur mesnatën e së hënës dhe të martës në Imia, ishull i ndarë në dy territore mes Turqisë dhe ...

FOTO+VIDEO/ Anija turke godet anijen greke në Imia, shefi i shtabit kërcënon: Kemi forcë t’iu…
Një incident serioz ka ndodhur përpara mesnatës në ishullin e Imias...
Telegraf | 13-Feb-2018 11:37
Një incident serioz ka ndodhur përpara mesnatës në ishullin e Imias...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved