Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 09:39
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Tjetër përplasje Turqi-Greqi në Egje. Erdogan kërcënon, ish-ministri i Jashtëm grek: Turk i mirë, turku i vdekur
Top Channel - 13-Feb-2018 12:50
Incidenti i ri midis dy anijeve të rojes bregdetare turke dhe greke ka ndodhur në orët e para të së martës, pranë ishullit Imia të kontestuar nga Turqia. Anija turke UMUT ka goditur me pjesën e saj të përparme anijen ...
Çfarë po ndodh në Egje? Turqit godasin anijen greke (Konflikti për ishujt)
BalkanWeb - 13-Feb-2018 12:37
Ndërkohë që Turqia dhe Greqia i kanë acaraur marrëdhëniet e tyre për shkak të konfliktit mbi përkatësinë e ishujve, që Turqia i njeh me emrin Kardak, ndërsa Greqia Imia, të pozicionuar mes ishullit grek Dodecanese dhe ...
Shtohen tensionet në Egje, anija e gardës turke përplas Rojen Bregdetare greke
Java News - 13-Feb-2018 12:37
Mes Greqisë dhe Turqisë vazhdojnë tensionet në detin Egje. Mediat greke dhe ato turke raportojnë për një incident të ndodhur mesnatën e së hënës dhe të martës në Imia, ishull i ndarë në dy territore mes Turqisë dhe ...
FOTO+VIDEO/ Anija turke godet anijen greke në Imia, shefi i shtabit kërcënon: Kemi forcë t’iu…
Telegraf - 13-Feb-2018 11:37
Një incident serioz ka ndodhur përpara mesnatës në ishullin e Imias...
Galeri

Lajmet Kryesore