ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/06/2018 06:08

Negociatat me BE, komisioneri Kukan mesazh Shqipërisë: Ju e meritoni, por ju duhen njerëz të kualifikuar

Negociatat me BE, komisioneri Kukan mesazh Shqipërisë: Ju e meritoni, por ju duhen njerëz të kualifikuar
TIRANE – Ditën e sotme u zhvillua takimi i 12 i Këshillit të Stabilizim Asociimit ku u diskutuan rekomandimet e OSBE-ODIHR për çështje të ndryshme që prekin vendin. I pranishëm ishte dhe eurodeputeti Eduart Kukan ku ...
BalkanWeb | 13-Feb-2018 11:38
TIRANE – Ditën e sotme u zhvillua takimi i 12 i Këshillit të Stabilizim Asociimit ku u diskutuan rekomandimet e OSBE-ODIHR për çështje të ndryshme që prekin vendin. I pranishëm ishte dhe eurodeputeti Eduart Kukan ku ...

Negociatat, Kukan: Komisioni do ta rekomandojë, por duhet të bindni Këshillin
Eurodeputeti Eduard Kukan u shpreh i bindur se Komisioni Europian do të rekomandojë hapjen e negociatave të anëtarësimit për vendin tonë.
Top Channel | 13-Feb-2018 10:59
Eurodeputeti Eduard Kukan u shpreh i bindur se Komisioni Europian do të rekomandojë hapjen e negociatave të anëtarësimit për vendin tonë.

Eurodeputetja “u mbyll gojën” deputetëve të PD: Zgjedhjet ishin të rregullta
Deputetët e Partisë Demokratike dhe asaj Socialiste kanë shfrytëzuar takimin me delegacionin e Parlamentit Europian, që ndodhet në Tiranë në kuadër punimeve të Komitetit ndërparlamentar të Stabilizim-Asociimit mes ...
GazetaTema | 13-Feb-2018 11:02
Deputetët e Partisë Demokratike dhe asaj Socialiste kanë shfrytëzuar takimin me delegacionin e Parlamentit Europian, që ndodhet në Tiranë në kuadër punimeve të Komitetit ndërparlamentar të Stabilizim-Asociimit mes ...

Meta pret delegacionin e PE: Dialog politik, për reformat
Presidenti Ilir Meta priti sot në një takim delegacionin e Parlamentit Europian që merr pjesë në takimin e 12-të të Komitetit të Stabilizim Asociimit, deputetët Monica Macovei, Elly Schlein, Eduard Kukan dhe Vladimir ...
Gazeta Shqip | 13-Feb-2018 11:45
Presidenti Ilir Meta priti sot në një takim delegacionin e Parlamentit Europian që merr pjesë në takimin e 12-të të Komitetit të Stabilizim Asociimit, deputetët Monica Macovei, Elly Schlein, Eduard Kukan dhe Vladimir ...

Eurodeputetja: Ka shumë hetime, por jo ndjekje penale
Kryetarja e delegacionit të Parlamentit Europian në Komitetin Parlamentar...
Telegraf | 13-Feb-2018 11:15
Kryetarja e delegacionit të Parlamentit Europian në Komitetin Parlamentar...

Kukan: Negociatat i meritoni, por loboni te vendet anëtare
E ardhmja e Shqipërisë është drejt Bashkimit Europian, por për t’i integruar në familjen evropiane, duhet të binden anëtarët e Këshillit. Eurodeputeti Eduard Kukan, i bëri apel partive politike në vend që të bëhen ...
Gazeta Shqip | 13-Feb-2018 11:40
E ardhmja e Shqipërisë është drejt Bashkimit Europian, por për t’i integruar në familjen evropiane, duhet të binden anëtarët e Këshillit. Eurodeputeti Eduard Kukan, i bëri apel partive politike në vend që të bëhen ...

Reforma Zgjedhore/ Opozita: Të mos i ngjajë reformës në Drejtësi, OSBE-ODIHR: Të bëhen korrigjime
TIRANE – Ditën e sotme u zhvillua takimi i 12 i Këshillit të Stabilizim Asociimit ku u diskutuan rekomandimet e OSBE-ODIHR për çështje të ndryshme që prekin vendin. Monica Macovei, përfaqësuese e Parlamentit Europian ...
BalkanWeb | 13-Feb-2018 10:26
TIRANE – Ditën e sotme u zhvillua takimi i 12 i Këshillit të Stabilizim Asociimit ku u diskutuan rekomandimet e OSBE-ODIHR për çështje të ndryshme që prekin vendin. Monica Macovei, përfaqësuese e Parlamentit Europian ...

Eurodeputetja Macovei: Të luftohet korrupsioni!
Kryetarja e delegacionit të Parlamentit Europian në tryezën BE-Shqipëri për stabilizim-asociimin, në sesionin e dytë të tryezës u ndal tek korrupsioni.
Top Channel | 13-Feb-2018 10:18
Kryetarja e delegacionit të Parlamentit Europian në tryezën BE-Shqipëri për stabilizim-asociimin, në sesionin e dytë të tryezës u ndal tek korrupsioni.

Reforma zgjedhore, Bylykbashi në tryezën BE-Shqipëri: Duhet votimi elektronik
Partia Demokratike iu referua raportit të OSBE/ODIHR për të ngritur shqetësimet e veta në lidhje me zgjedhje në sesionin e dytë të takimit të Komitetit të Stabilizim-Asociimit BE-Shqipëri.
Top Channel | 13-Feb-2018 09:39
Partia Demokratike iu referua raportit të OSBE/ODIHR për të ngritur shqetësimet e veta në lidhje me zgjedhje në sesionin e dytë të takimit të Komitetit të Stabilizim-Asociimit BE-Shqipëri.

Macovei, klasës politike: Boll me përvetësimin e parave publike
Kryetarja e delegacionit të Parlamentit Europian në Komitetin Parlamentar të Stabilizim-Asociimit, BE-Shqipëri, Monica Macovei kërkoi nga klasa politike shqiptare më shumë përpjekje në luftën kundër korrupsionit. Ajo u ...
Respublica | 13-Feb-2018 11:45
Kryetarja e delegacionit të Parlamentit Europian në Komitetin Parlamentar të Stabilizim-Asociimit, BE-Shqipëri, Monica Macovei kërkoi nga klasa politike shqiptare më shumë përpjekje në luftën kundër korrupsionit. Ajo u ...

Reforma Zgjedhore/ Opozita: Të mos i ngjajë reformës në Drejtësi, OSBE-ODIHR: Të bëhen korrigjime
Ditën e sotme u zhvillua takimi i 12 i Këshillit të Stabilizim Asociimit...
Telegraf | 13-Feb-2018 10:29
Ditën e sotme u zhvillua takimi i 12 i Këshillit të Stabilizim Asociimit...

Meta pret në takim delegacionin e PE: Shqipëria, vokacionin solid evropian
Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në një takim delegacionin e Parlamentit Evropian që merr pjesë në takimin e 12-të të Komitetit të Stabilizim Asociimit, deputetët Monica Macovei, Elly Schlein, Eduard Kukan dhe ...
Java News | 13-Feb-2018 11:40
Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në një takim delegacionin e Parlamentit Evropian që merr pjesë në takimin e 12-të të Komitetit të Stabilizim Asociimit, deputetët Monica Macovei, Elly Schlein, Eduard Kukan dhe ...

Kukan: Negociatat për Shqipërinë duhet të ishin hapur më parë
Eurodeputeti Eduart Kukan deklaroi sot se “Shqipëria e meriton hapjen e negociatave, por duhet lobim në të gjitha vendet anëtare të BE”.
Kosova Press | 13-Feb-2018 11:37
Eurodeputeti Eduart Kukan deklaroi sot se “Shqipëria e meriton hapjen e negociatave, por duhet lobim në të gjitha vendet anëtare të BE”.

Negociatat, Kukan: Komisioni do ta rekomandoj, por duhet t bindni Kshillin
Eurodeputeti Eduard Kukan u shpreh i bindur se Komisioni Evropian do të rekomandojë hapjen e negociatave të anëtarësimit për Shqipërinë. Por, vendimi përfundimtar merret nga Këshilli i Evropës dhe për të bindur këtë ...
Bota Sot | 13-Feb-2018 11:34
Eurodeputeti Eduard Kukan u shpreh i bindur se Komisioni Evropian do të rekomandojë hapjen e negociatave të anëtarësimit për Shqipërinë. Por, vendimi përfundimtar merret nga Këshilli i Evropës dhe për të bindur këtë ...

Kukan: Përveç reformave, nevojitet edhe uniteti
Eurodeputeti Eduard Kukan u shpreh i bindur se Komisioni Europian do të rekomandojë hapjen e negociatave të anëtarësimit për Shqipërinë. Por, vendimi përfundimtar merret nga Këshilli i Europës dhe për të bindur këtë ...
Aktuale.MK | 13-Feb-2018 11:29
Eurodeputeti Eduard Kukan u shpreh i bindur se Komisioni Europian do të rekomandojë hapjen e negociatave të anëtarësimit për Shqipërinë. Por, vendimi përfundimtar merret nga Këshilli i Europës dhe për të bindur këtë ...

Negociatat, Kukan: Komisioni do ta rekomandojë, por duhet të bindni Këshillin
Eurodeputeti Eduard Kukan u shpreh i bindur se Komisioni Evropian do të rekomandojë hapjen e negociatave të anëtarësimit për Shqipërinë. Por, vendimi përfundimtar merret nga Këshilli i Evropës dhe për të bindur këtë ...
Klan Kosova | 13-Feb-2018 11:29
Eurodeputeti Eduard Kukan u shpreh i bindur se Komisioni Evropian do të rekomandojë hapjen e negociatave të anëtarësimit për Shqipërinë. Por, vendimi përfundimtar merret nga Këshilli i Evropës dhe për të bindur këtë ...

FOTO/ Meta pret delegacionin e PE: Prioritetet kyçe për rrugën e reformave dhe sundimin e ligjit
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka pritur në një takim delegacionin e Parlamentit Evropian që merr pjesë në takimin e 12-të të Komitetit të Stabilizim Asociimit, deputetët Monica Macovei, Elly Schlein, Eduard Kukan ...
Syri | 13-Feb-2018 11:29
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka pritur në një takim delegacionin e Parlamentit Evropian që merr pjesë në takimin e 12-të të Komitetit të Stabilizim Asociimit, deputetët Monica Macovei, Elly Schlein, Eduard Kukan ...

Reforma Zgjedhore, Opozita: T mos i ngjaj reforms n Drejtsi
Ditën e sotme u zhvillua takimi i 12 i Këshillit të Stabilizim Asociimit ku u diskutuan rekomandimet e OSBE-ODIHR për çështje të ndryshme që prekin vendin. Monica Macovei, përfaqësuese e Parlamentit Europian foli për ...
Bota Sot | 13-Feb-2018 11:27
Ditën e sotme u zhvillua takimi i 12 i Këshillit të Stabilizim Asociimit ku u diskutuan rekomandimet e OSBE-ODIHR për çështje të ndryshme që prekin vendin. Monica Macovei, përfaqësuese e Parlamentit Europian foli për ...

Balla-eurodeputetëve: Presim hetime për politikanë të niveleve të larta
Kryetari i grupit të PS, Taulant Balla paralajmëroi se në ditët në vijim do të ketë hetime për politikanë të niveleve të larta. Deklaratat Balla i bëri gjatë takimit të Stabilizim Asociimit Shqipëri-BE që po zhvillohet ...
Java News | 13-Feb-2018 11:22
Kryetari i grupit të PS, Taulant Balla paralajmëroi se në ditët në vijim do të ketë hetime për politikanë të niveleve të larta. Deklaratat Balla i bëri gjatë takimit të Stabilizim Asociimit Shqipëri-BE që po zhvillohet ...

Takimi Shqipëri-BE, Macovei: Luftoni korrupsionin, të çon në varfëri
Gjatë takimit të 12 të KSA-së në Tiranë, kryetarja e delegacionit të PE-së, Monika Macovei, i bëri thirrje qeverisë që të luftojë korrupsionin. Përfaqësuesja e lartë tha se një fenomen i tillë të çon në varfëri dhe ...
Gazeta Shqip | 13-Feb-2018 10:29
Gjatë takimit të 12 të KSA-së në Tiranë, kryetarja e delegacionit të PE-së, Monika Macovei, i bëri thirrje qeverisë që të luftojë korrupsionin. Përfaqësuesja e lartë tha se një fenomen i tillë të çon në varfëri dhe ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved