Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 18:28
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Flet Donald Lu: Dosja Tahiri, do të sjellim ekspertët e FBI-së, nëse ...
Syri - 12-Jan-2018 14:46
Ambasadori i SHBA-së në Tiranë, Donald Lu ka folur ditën e sotme në lidhe me çështjen ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Lu ka folur pas një takimi prej 90 minutash me Fatmir Xhafën. I pyetur ekskluzivisht ...
Ambasadori i SHBA: Ofrojmë prokurorë të FBI për hetimin e Saimir Tahirit
Koha Jone - 12-Jan-2018 14:46
Pas takimit që zgjati rreth një orë e 30 minuta me ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj, ambasadori i SHBA-ve, Donlad Lu bën një deklaratë të fortë. I pyetur nga BalkanWeb nëse në këtë takim janë diskutuar çështje të ...
Lu di zakonet e shqiptarëve dhe respekton… (FOTO)
Koha Jone - 12-Jan-2018 14:46
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Lu, zhvilloi një takim me ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Në momentin kur ambasadori Lu lë godinën e ministrisë, fotografi i LSA, Malton Dibra ka fiksuar këto ...
Ambasadori Lu: SHBA ofron prokurorë të FBI-së për rastin e Saimir Tahirit
Java News - 12-Jan-2018 14:42
Pas takimit që zgjati rreth një orë e 30 minuta me ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj, ambasadori i SHBA-ve, Donlad Lu dha nje prononcim per BalkanWeb lidhur faktin nëse në këtë takim janë diskutuar çështje të ...
Çështja “Tahiri”, flet Donald Lu: SHBA po e ndjek nga shumë afër, kemi ofruar mbështetjen e prokurorëve federalë amerikanë
GazetaTema - 12-Jan-2018 14:41
Ambasadori i SHBA-ve, Donlad Lu ka komentuar çështje “Tahiri” ku ka garantuar se po monitorohet hap pas hapi procesi hetimor. Lu njoftoi për Balkanweb se SHBA-të kanë ofruar mbështetjen e tyre me prokurorë federalë ...
Zbardhen detajet e takimit të Lu me Xhafën. Ambasadori: Hetim të plotë për Tahirin
Dritare.net - 12-Jan-2018 14:41
Ambasadori amerikan Donald Lu ka dhene detaje per “Balkanweb” ne lidhje me takimin qe ka pasur sot ne zyren e ministrit Fatmir Xhafaj. Pas takimit qe zgjati rreth një orë e 30 minuta, Lu bën një deklaratë të fortë. I ...
EKSKLUZIVE/ Ambasadori i SHBA: Ofrojmë prokurorë të FBI për hetimin e Saimir Tahirit
Telegraf - 12-Jan-2018 14:35
Anvasadori Lu: Çështja e Z. Tahiri kërkon një hetim të plotë dhe...
EKSKLUZIVE/ Ambasadori i SHBA: Ofrojmë prokurorë të FBI për hetimin e Saimir Tahirit
BalkanWeb - 12-Jan-2018 14:29
Pas takimit që zgjati rreth një orë e 30 minuta me ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj, ambasadori i SHBA-ve, Donlad Lu bën një deklaratë të fortë. I pyetur nga BalkanWeb nëse në këtë takim janë diskutuar çështje të ...
Zbulohen detaje nga takimi Xhafaj-Vlahuttin, çfarë u tha për 38 dosjet nën hetim të bandave kriminale
Telegraf - 12-Jan-2018 14:12
Ambasadorja e BE në Tiranë, Romana Vlahutin, ka zhvilluar një...
Ambasadori Lu, nj or n zyren e Xhafs
Bota Sot - 12-Jan-2018 14:01
Ambasadori Amerikan Donald Lu ka zhvilluar një takim prej 60 minutash me Ministrin e Brendshem Fatmir Xhafaj në zyren e këtij të fundit. Burimet thonë se temë e bisedimeve ka qënë operacioni i inicuar pak javë më parë ...
Ambasadori Lu një orë në zyrën e Xhafajt
Koha Jone - 12-Jan-2018 13:52
Ambasadori Amerikan Donald Lu ka zhvilluar një takim prej 60 minutash me Ministrin e Brendshem Fatmir Xhafaj në zyren e këtij të fundit. Burimet thonë se temë e bisedimeve ka qënë operacioni i inicuar pak javë më parë ...
Ambasadori Lu, një orë në zyrën e Xhafës
Syri - 12-Jan-2018 13:50
Ambasadori Amerikan Donald Lu ka zhvilluar një takim prej 60 minutash me Ministrin e Brendshem Fatmir Xhafaj në zyren e këtij të fundit. Burimet thonë se temë e bisedimeve ka qënë operacioni i inicuar pak javë më parë ...
Bisedime mes MB Xhafaj dhe ambasadorit amerikan Lu
Illyriapress - 12-Jan-2018 13:40
Ambasadori amerikan Donald Lu ndodhet në një takim me ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj. Takimi po mbahet në ministrinë e Brendshme. Nuk dihen detaje të këtij takimi ndërsa pak ditë më parë u mbajt një takim ku u ...
Vlahutin takim kokë më kokë më Xhafajn
Zhurnal - 12-Jan-2018 13:32
Ambasadorja e BE-së në Tiranë, Romana Vlahutin ka zhvilluar sot një takim me ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj.
Vettingu, Lu dhe Vlahurin takohen me Xhafajn
Gazeta Shqip - 12-Jan-2018 13:32
Ambasadori amerikan në Tiranë Donald Lu dhe ajo e BE-së, Romana Vlahutin, në kuadër të operacionit “Forca e ligjit” kanë shkuar në zyrën e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Mësohet dy ambasadorët dhe ministri kanë ...
Vlahutin, 45 minuta takim me Xhafajn: nesër vijnë letrat nga Europol-i, çdo dekonspirim do të ndëshkohet
Tesheshi - 12-Jan-2018 13:12
Pas takimit me Kryeprouroren Arta Marku, Ambasadorja e BE në Tiranë, Romana Vlahutin ka zhvilluar një takim me ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj, duke rilançuar pozicionin e saj si protagonistja e operacionit të madh. ...
Përfaqësues të EURALIUS takim me kryeprokuroren Arta Marku
Java News - 12-Jan-2018 13:06
Përfaqësues të EURALIUS po zhvillojnë një takim me kryeprokuror e re të përkohshme, Arta Marku. Mësohet se përfaqësuesit e huaj aktualisht ndodhen në zyrën e prokurores Marku. Kujtojmë se këto takime vijnë në një kohë ...
Forca e Ligjit/ Ambasadorja Vlahutin i shkon në zyrë Xhafajt
Gazeta Dita - 12-Jan-2018 12:53
Dy ditë pas mbledhjes së TASK-FORCËS lidhur me rezultatet e operacionit Forca e Ligjit dhe procesin e Vettingut, ambasadorja e Bashkimit Europian Romana Vlahutin i ka shkuar në zyrë ministrit të Brendshëm Fatmir ...
Lëvizje të rëndësishme, dy ambasadorë në zyrën e ministrit, Arta Markut i shkojnë…
BalkanWeb - 12-Jan-2018 12:32
TIRANE- Përfaqësues të EURALIUS po zhvillojnë një takim me kryeprokuror e re të përkohshme, Arta Marku. “BalkanWeb” mëson se përfaqësuesit e huaj aktualisht ndodhen në zyrën e prokurores Marku. Ndërkohë, ambasadori i ...
LAJM I FUNDIT/ Vlahutin tek zyra e Xhafajt, diskutime për grupet kriminale
Koha Jone - 12-Jan-2018 11:46
Ambasadorja e BE-së në Tiranë, Romana Vlahutin, në kuadër të operacionit “Forca e ligjit” ka shkuar në zyrën e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. “Fax News” raporton se Vlahutin dhe Xhafaj kanë diskutuar për dosjet ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore
Vrasja e politikanit serb, kryeprokurori i Mitrovicës: Nuk kemi ende asnjë të dyshuar
Romela Begaj me doping, trajneri lshon akuza: Kan gisht ndrkombtart
Freedom House: Shqipëria dhe Kosova, vende pjesërisht të lira
Borë dhe shi në gjithë vendin, ditët në vijim na mbërthen i ftohti
Dorëzohet Perez, pret ofertat për largimin e Ronaldos
Policia jep 10 mijë euro shpërblim për ata që japin informacion për vrasjen e Ivanoviçit
Basha me degët e PD: Më 27 Janar çlirojmë drejtësinë nga krimi
Aktorja e famshme shqiptare Eliza Dushku deklaroi publikisht disa ditë më parë se ishte abuzuar seksualisht në moshën 12 vjeçare. Ajo tha se ishte abuzuar në setin e një filmi nga një koordinator i skenave të rrezikshme në filmat hollivudian. Lidhur me deklaratën e Elizës ka reaguar me anë të një postimi në Twitter aktori i njohur Arnold Schwarzenegger.
“Paratë se do ju vras”, grabitësi i bankës terrorizon qytetarët
Lista, 36 gjyqtar e prokuror n sitn e Vettingut