Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 04:40
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Arrihet marrëveshja, Merkel mbetet kancelare
Dritare.net - 12-Jan-2018 10:25
Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve Martin Schulz, kanë arritur marrëveshje gjatë një takimi prej gati 24 orësh, që të vazhdojnë koalicionin e madh në ...
Gjermani, arrihet marrëveshje për koalicion të madh
Portalb - 12-Jan-2018 10:23
Pas një takimi maratonik prej gati 24 orësh u kutmua vendimi për marrëveshjen. Kancelarja Merkel mbetet në këtë post. Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve ...
Arrihet marrëveshja për koalicion të madh Gjermani
Gazeta Shqip - 12-Jan-2018 10:22
Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve Martin Schulz, siç njoftojnë agjencitë gjermane të lajmeve, kanë arritur marrëveshje gjatë një takimi prej gati 24 ...
Arrihet marrëveshja për koalicion të madh në Gjermani, Merkel mbetet kancelare
BalkanWeb - 12-Jan-2018 10:14
GJERMANI -Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve Martin Schulz, siç njoftojnë agjencitë gjermane të lajmeve, kanë arritur marrëveshje gjatë një takimi prej ...
Arrihet marrëveshja, për koalicion të madh dhe gjithëpërfshirës në Gjermani
Syri - 12-Jan-2018 10:10
Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve Martin Schulz, siç njoftojnë agjencitë gjermane të lajmeve, kanë arritur marrëveshje gjatë një takimi prej gati 24 ...
Progres në bisedimet për koalicionin e ri qeveritar
Alsat-M - 12-Jan-2018 10:04
Bisedimet eksploruese mes krerëve partiakë dhe parlamentarë të tri partive kryesore gjermane për formimin e një koalicioni të ri të madh kanë arritur të kenë progres. Partia Socialdemokrate (SPD) e qendrës së majtë, ...
Gjermani/ Arrihet marrëveshja për koalicionin qeveritar, Merkel mbetet kancelare
Java News - 12-Jan-2018 09:42
Pas një takimi maratonik prej gati 24 orësh u kutmua vendimi për marrëveshjen. Kancelarja Merkel mbetet në këtë post. Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve ...
Arrihet marrëveshja për koalicion të madh në Gjermani
Albportali - 12-Jan-2018 09:42
Pas një takimi maratonik prej gati 24 orësh u kutmua vendimi për marrëveshjen. Kancelarja Merkel mbetet në këtë post. Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve ...
Arrihet marrëveshja për koalicion të madh në Gjermani
Shenja - 12-Jan-2018 09:40
Pas një takimi maratonik prej gati 24 orësh u kutmua vendimi për marrëveshjen. Kancelarja Merkel mbetet në këtë post. Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve ...
Arrihet marrëveshja për koalicion të madh Gjermani, Angela Merkel mbetet kancelare
GazetaTema - 12-Jan-2018 09:39
Pas një takimi maratonik prej gati 24 orësh u kutmua vendimi për marrëveshjen. Kancelarja Merkel mbetet në këtë post. Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve ...
Arrihet marrëveshja për koalicion të madh Gjermani
Koha Jone - 12-Jan-2018 09:39
Pas një takimi maratonik prej gati 24 orësh u kulmua vendimi për marrëveshjen. Kancelarja Merkel mbetet në këtë post. Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve ...
Arrihet marrëveshja për koalicion të madh në Gjermani
GazetaFjala - 12-Jan-2018 09:34
Pas një takimi maratonik prej gati 24 orësh u kutmua vendimi për marrëveshjen. Kancelarja Merkel mbetet në këtë post. Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve ...
Merkel mbetet Kancelare
Politiko - 12-Jan-2018 09:29
Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve Martin Schulz, siç njoftojnë agjencitë gjermane të lajmeve, kanë arritur marrëveshje gjatë një takimi prej gati 24 ...
Arrihet marrëveshja për koalicion të madh Gjermani
Koha.net - 12-Jan-2018 09:28
Pas një takimi maratonik prej gati 24 orësh u kutmua vendimi për marrëveshjen. Kancelarja Merkel mbetet në këtë post. Liderët e partive të Unionit CDU/CSU Angela Merkel dhe Horst Seehofer si dhe ai i socialdemokratëve ...
Ende pa zgjidhje bisedimet për koalicion në Gjermani
TV Klan - 12-Jan-2018 04:16
Dita vendimtare e bisedimeve për formimin e koalicionit qeverisës në Gjermani, duket se do të mbyllet pa një dritë jeshile. Partitë politike ende nuk kanë gjetur gjuhën e përbashkët në çështjet kyçe, si politikat për ...
Merkel: Partitë ende kanë pengesa për të “kapërcyer”
Arbresh - 11-Jan-2018 22:37
Kancelarja gjermane Angela Merkel tha se partitë më të larta në Gjermani ende kanë “pengesa të mëdha” për të kapërcyer përpara arritjes së një marrëveshje të rë për koalicion. Merkel e cila po lufton për të formuar një ...
Merkel për bisedimet për koalicionin
RTSH - 11-Jan-2018 17:24
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se blloku i saj konservator dhe social-demorkatët vazhdojnë të kenë pengesa që duhet të qartësohen, përpara se të hyjnë në bisedime formale për koalicionin.Duke folur në ditën e ...
Merkel: "Ditë e vështirë" në bisedimet për koalicionin
RTM - 11-Jan-2018 14:04
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se blloku i saj konservator dhe social-demorkatët vazhdojnë të kenë pengesa që duhet të qartësohen, përpara se të hyjnë në bisedime formale për koalicionin. Duke folur në ditën e ...
Merkel: "Ditë e vështirë" në bisedimet për koalicionin gjerman
Koha.net - 11-Jan-2018 11:36
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se blloku i saj konservator dhe social-demokratët vazhdojnë të kenë pengesa që duhet të qartësohen, përpara se të hyjnë në bisedime formale për koalicionin. Duke folur në ditën e ...
Merkel: “Ditë e vështirë” në bisedimet për koalicionin gjerman
Alsat-M - 11-Jan-2018 11:19
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se blloku i saj konservator dhe social-demorkatët vazhdojnë të kenë pengesa që duhet të qartësohen, përpara se të hyjnë në bisedime formale për koalicionin. Duke folur në ditën e ...
12
Galeri

Lajmet Kryesore