Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 05:38
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Ura të reja komunikimi Politiko - 07-Dec-2017 12:09
Erdogan mbërrin në Greqi për ura të reja komunikimi
Top Channel - 07-Dec-2017 12:06
Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan mbërriti në Athinë për një vizitë zyrtare, ku është pritur në aeroport nga ministri i Jashtëm, Nikos Kotzias.
Erdogan: Si e martova kryetarin grek të partisë time, me një vajzë turke. Fjala luftë tremb grekët, por…
GazetaTema - 07-Dec-2017 11:50
Presidenti turk Rexhep Tajjip Erdogan, ka dhënë një intervistë për gazetën e njohur greke “Kathimerini”, ndërkohë që zhvillon një vizitë historike në Athinë, e para e një presidenti turk që prej 65 vjetësh. Ai ka thënë ...
Vizitë historike në Greqi, Presidenti turk Erdogan mbërrin për një vizitë zyrtare në Athinë
24 Ore - 07-Dec-2017 11:45
Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan mbërrin në Athinë në orën 10:30 për një vizitë zyrtare, i ftuar nga homologu i tij grek Prokopis Pavlopoulos, të cilin do ta takojë rreth orës 12, pasi të vendosë një kurorë me lule ...
Tronditet Erdogan, merr 'shuplakën' e parë në Athinë nga homologu i tij
Syri - 07-Dec-2017 11:38
Presidenti grek Prokopis Pavlopulos, kundërshtoi pretendimet e presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan se traktati i Lozanës, që ndan kufijtë e tanishëm midis dy vendeve, ka nevojë për rishikim. Gjatë takimit të dy ...
Erdogan në Athinë për 'paqe' por avionët e tij bëjnë diçka të pabesueshme
Syri - 07-Dec-2017 11:29
Dy avionë turq “Electronic Warfare” (EW) CN-235 kanë dhunuar 24 herë hapësirën ajrore greke dhe dy herë në detin Egje, zonën verilindore, qendrore dhe juglindore. Në të gjitha rastet, ata u interceptuan nga Forcat ...
“Frankfurter Algemajne Cajtung”: Ciprasi i nevojitet Erdoganit
TetovaSot - 07-Dec-2017 11:24
Publikuar: 11:22, 7 Dhjetor, 2017 Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan po kthehet drejt kryeministrit grek Aleksis Cipras, si një nga politikanët e rrallë evropian me të cilin ka bashkëpunim të mirë, vlerëson gazeta ...
Erdogan flet për “Kathimerini”-n para vizitës në Athinë: si e martova grekun-kryetar të partisë time, me një vajzë turke
TetovaSot - 07-Dec-2017 11:18
Publikuar: 11:15, 7 Dhjetor, 2017 Përpara vizitës së sotme në Athinë, e cila është e para pas 65 vjetësh e një presidenti turk në Greqi, Rexhep Tajjip Erdogan, ka dhënë një intervistë për ERT dhe Kathimerini -n duke ...
Presidenti Erdogan ka filluar vizitën dy ditore në Greqi
Arbresh - 07-Dec-2017 11:17
Presidenti Erdogan ka filluar vizitën dy ditore në Greqi Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan është bërë presidenti i parë turk që e viziton Greqinë qe nga viti 1952, shkruan The Guardian, transmeton . Skuadra që po e ...
Erdogan flet për “Kathimerini”-n para vizitës në Athinë: si e martova grekun-kryetar të partisë time, me një vajzë turke
Tesheshi - 07-Dec-2017 11:09
Përpara vizitës së sotme në Athinë, e cila është e para pas 65 vjetësh e një presidenti turk në Greqi, Rexhep Tajjip Erdogan, ka dhënë një intervistë për ERT dhe Kathimerini -n duke folur para gazetarit të njohur Alexis ...
Një president turk pas 62 vitesh në Athinë
Koha Jone - 07-Dec-2017 11:07
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyp Erdogan, ka mbërritur në kryeqytetin e Greqisë, Athinë, ku po zhvillon një vizitë zyrtare. Kjo është vizita e parë zyrtare e një Presidenti turk në Greqi pas 62 vitesh. Erdogana është ...
VIDEO-LIVE/ Vizitë historike, Erdogan mbërrin për herë të parë në Athinë
Syri - 07-Dec-2017 11:01
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan ka mbërritur sot në Athinë, në një vizitë historike që pritet të përshpejtojë ngrohjen mes dy vendeve fqinje që knë patur mosmarrëveshje të shumta. Erdogan ka vendosur një kurorë me ...
FOTO/ Erdogan vizitë historike në Greqi, avionë e snajperë për mbrojtjen e Presidentit turk
Telegraf - 07-Dec-2017 10:08
Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka filluar një vizitë historike në...
Erdogan vizitë historike në Greqi, avionë e snajperë për mbrojtjen e Presidentit turk (FOTO)
BalkanWeb - 07-Dec-2017 10:03
Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka filluar një vizitë historike në Greqi ditën e sotme. Përveç mbrojtjes me 200 truproja, policia greke gjithashtu do të vendosë 2800 oficerë për të marrë pjesë në një operacion të ...
Vizita e Erdogan 'blindon' Athinën, mijëra policë, makina të blinduara dhe forca speciale
Syri - 07-Dec-2017 10:02
Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan mbërrin në Athinë në orën 10:30 për një vizitë zyrtare, i ftuar nga homologu i tij grek Prokopis Pavlopoulos, të cilin do ta takojë rreth orës 12, pasi të vendosë një kurorë me lule ...
Erdogan për vizitë historike në Greqi
RTM - 07-Dec-2017 10:02
Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan sot do të udhëtojë për vizitë dyditore historike në Greqi, qëllimi i së cilës është që të përshpejtohet përmirësimi i marrëdhënieve midis dy vendeve, të cilat ngarkohen me shumë ...
Erdogan sot në Athinë, është vizitë historike
Koha.net - 07-Dec-2017 09:57
Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan mbërrin në Athinë në orën 10:30 për një vizitë zyrtare, i ftuar nga homologu i tij grek Prokopis Pavlopoulos, të cilin do ta takojë rreth orës 12, pasi të vendosë një kurorë me lule ...
Vizita historike pas 62 vitesh/ Presidenti Erdogan shkel në Greqi, blindohet Athina
Java News - 07-Dec-2017 09:57
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyp Erdogan, ka mbërritur në kryeqytetin e Greqisë, Athinë, ku po zhvillon një vizitë zyrtare. Kjo është vizita e parë zyrtare e një Presidenti turk në Greqi pas 62 vitesh. Erdogana është ...
Erdogan për vizitë historike në Greqi
TetovaSot - 07-Dec-2017 09:55
Publikuar: 09:53, 7 Dhjetor, 2017 Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan sot do të udhëtojë për vizitë dyditore historike në Greqi, qëllimi i së cilës është që të përshpejtohet përmirësimi i marrëdhënieve midis dy ...
Euronews: ja çfarë pritet të sjellë vizita e Edoganit në Greqi
Tesheshi - 07-Dec-2017 09:29
Greqia po përgatitet për vizitën e parë nga një president turk në 65 vjet, që do të mbahet në Athinë të enjten dhe të premten (7-8 dhjetor), shkruan Euronews gjatë një analize. Vizita e fundit e Erdoganit në Greqi ishte ...
Erdogan për vizitë historike në Greqi
Zhurnal - 07-Dec-2017 09:29
Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan sot do të udhëtojë për vizitë dyditore historike në Greqi, qëllimi i së cilës është që të përshpejtohet përmirësimi i marrëdhënieve midis dy vendeve, të cilat ngarkohen me shumë ...
123
Galeri

Lajmet Kryesore