Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 05:23
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Hamas kërcënon me luftë pas njohjes së Jeruzalemit si kryeqytet i Izraelit
Gazeta Shqip - 07-Dec-2017 12:04
Grupi islamik palestinez Hamas ka paralajmëruar me luftë pas deklaratës së presidentit amerikan Donald Trump i cili njohu Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit. Vendimi amerikan rrezikon të hedhi në erë ekuilibrat e ...
Pse lufta për Jeruzalemin do të ishte katastrofike?
Syri - 07-Dec-2017 12:03
Nga të gjitha çështjet që shoqërojnë konfliktin shumëvjeçar mes Izraelit dhe Palestinës, asnjë tjetër nuk është më e ndjeshme sesa statusi i Jeruzalemit. Qyteti i shenjtë ka qenë në qendër të përpjekjeve për vendosjen e ...
“Trump përdori Jerusalemin si vegël për politikën e brendshme”
Lajminet - 07-Dec-2017 12:03
Ekspertët pajtohen me çështjen se vendimi i presidentit amerikan Donald Trump për të njohur Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit është përdorur si vegël e politikës së brendshme. Duke folur mbi deklaratën e Trumpit për ...
Erdogan: Njohja e Jerusalemit e ka vënë regjionin në një rreth të zjarrit
Arbresh - 07-Dec-2017 12:00
Erdogan është shprehur se njohja e Jerusalemit e ka vënë regjionin në një rreth të zjarrit Presidenti turk Erdogan e ka kritikuar Presidentin Trump për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit, shkruan Aljazeera, ...
“Trump përdori Jerusalemin si vegël për politikën e brendshme”
TetovaSot - 07-Dec-2017 11:58
Publikuar: 11:57, 7 Dhjetor, 2017 Ekspertët pajtohen me çështjen se vendimi i presidentit amerikan Donald Trump për të njohur Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit është përdorur si vegël e politikës së brendshme. Duke ...
Njohja e Jerusalemit ka shkaktuar kritika, por nuk ka pasur dhunë
Lajminet - 07-Dec-2017 11:45
Vetëm Izraeli e ka mirëpritur shpalljen e mbrëmshme të zotit Trump si “akt të guximshëm dhe të drejtë”, ndërsa aleatët amerikanë, nga Gjermania, Arabia Saudite dhe Britania, e deri te Bashkimi Evropian, e kanë dënuar ...
Jerusalemi kryeqytet, Erdogan ‘kryqëzon’ Trump: I vuri flakën Lindjes së Mesme
Ina-Online - 07-Dec-2017 11:45
Vendimi i Donald Trump për ta bërë Jerusalemin kryeqytetin e Izraelit duket se është pritur me kritika të ashpra nga mbarë bota. Pasojat diplomatike do të përfshijnë edhe një mbledhje të menjëhershme të Këshillit të ...
Unioni i Dijetarëve të Palestinës thirrje për intifadë
Ina-Online - 07-Dec-2017 11:45
Unioni i Dijetarëve të Palestinës i ka bërë thirrje umetit islam në intifadë në shenjë reagimi ndaj vendimit të presidentit amerikan Donald Trump për ta njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, transmeton Anadolu ...
Trump alarmon botën me vendimin për Jeruzalemin:Ja çfarë pritet
Shqiptarja - 07-Dec-2017 11:39
Synimi i presidentit të SHBA për ta njohur Jeruzalemin si kryeqytetin e Izraelit ka bërë që në mbarë globin personalitetet drejtuese të venë këmbanat e alarmit. Disa madje shohin me këtë të kërcënohet paqja botërore. ...
Zemërim në botën arabe për Jerusalemin, OKB mbledhje urgjente
VizionPlus - 07-Dec-2017 11:33
E gjithë bota e ka kundërshtuar ashpër vendimin e presidentit amerikan Donald Trump për njohjen e Jerusalemit, qytetit me 900 mijë banorë, si kryeqytetin e Izraelit. Arabia Saudite, aleati më i madh i SHBA në botën ...
Erdogan: Vendimi i SHBA-së për Jerusalemin vë rajonin në unazën e zjarrit
Klan Kosova - 07-Dec-2017 11:33
Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan, ka kritikuar presidentin e SHBA-së, Donald Trump për vendimin që ta njoh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit. Ai ka thënë se ky veprim mund ta vë atë rajon në “unazën e ...
Vendimi i rrezikshëm i presidentit Trump
Gazeta Shqip - 07-Dec-2017 11:29
Protesta pas vendimit për transferimin e ambasadës së SHBA-së në Jeruzalem SHBA e ka njohur Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit që prej vitit 1995 me vendim të Kongresit, por zbatimi në praktikë i këtij vendimi përmes ...
Izraeli do të rrisë praninë ushtarake në Bregun Perëndimor
Zhurnal - 07-Dec-2017 11:29
Ushtria e Izraelit njoftoi se do të rrisë praninë ushtarake në Bregun Perëndimor, i cili ndodhet nën pushtim, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë nga ushtria Izraelite thuhet se “Si rezultat i vlerësimit të ...
Çekia njeh Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit dhe shtetit të ardhshëm palestinez
Zhurnal - 07-Dec-2017 11:29
Autoritetet e Republikës së Çekisë kanë njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, por njëherit kanë njohur edhe si kryeqytet të shtetit të ardhshëm palestinez, raporton Anadolu Agency (AA). “Republika e Çekisë edhe ...
Grevë e përgjithshme në Jerusalemin Lindor dhe Bregun Perëndimor
Zhurnal - 07-Dec-2017 11:29
Në Jerusalemin Lindor dhe Bregun Perëndimor në rrjedhë është grevë e përgjithshme në shenjë proteste me rastin e vendimit të presidentit amerikan Donald Trump për të njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit, raporton ...
Henije thirrje për intifadë të re për Jerusalemin
Zhurnal - 07-Dec-2017 11:29
Kryetari i Byrosë Politike të Hamasit, Ismail Henije, ka bërë thirrje që nga e premtja të fillohet intifadë e re palestineze kundër vendimit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) për njohjen e Jerusalemit si ...
‘Vdekje Amerikës’: A është hapur ‘Kutia e Pandorës’?
Mapo - 07-Dec-2017 11:21
Një gazetë pro-Hezbollah në Liban deklaroi “Vdekje Amerikës” në faqen e parë, ndërkohë që tensionet në Lindjen e Mesme janë shtuar ndjeshëm pas vendimit të presidentit amerikan, Donald Trump për të njohur Jeruzalemin si ...
Amb.izraelite në Tiranë fton Shqipërinë të njohë Jeruzalemin kryeqytet
Illyriapress - 07-Dec-2017 11:21
Ambasada e Jeruzalemit në Shqipëri ka mirëpritur vendimin e guximshëm të SHBA për të njohur përfundimisht Jeruzalemin si kryeqytetin e Izraelit. Në një njoftim, ambasada deklaron se shpreson që Shqipëria dhe kombet e ...
Izraeli do të rrisë praninë ushtarake në Bregun Perëndimor
TetovaSot - 07-Dec-2017 11:18
Publikuar: 11:16, 7 Dhjetor, 2017 Ushtria e Izraelit njoftoi se do të rrisë praninë ushtarake në Bregun Perëndimor, i cili ndodhet nën pushtim, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë nga ushtria Izraelite ...
Gjermania nuk mbështet vendimin e SHBA-ve për Jerusalemin
Albportali - 07-Dec-2017 11:15
Kancelarja gjermane Angela Merkel tha se nuk e mbështesin vendimin e presidentit amerikan Donald Trump për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit, transmeton Anadolu Agency (AA). Zëdhënësi i qeverisë gjermane, ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore