Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 05:38
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
PS-Bashës:Kryeprokuror i përkohshëm deri në krijimin e KLP
Shqiptarja - 07-Dec-2017 12:04
Ulsi Manja i është përgjigjur Partisë Demokratike për zgjedhjen e kryeprokurorit të ri, e cila në një reagim pak më parë deklaroi se kryeprokurori Adriatik Llalla, të cilit i mbaron sot mandati, duhet të qëndrojë në ...
Replika e Ramës për Bashën: Parlamenti nis procedurën e zëvendësimit të Llallës
Java News - 07-Dec-2017 11:58
Komision i i ligjeve ka nisur pak minuta më parë mbledhjen për zëvendësimin e prokurorit të përgjithshëm Adriatik Llalla pasi atij i mbaron sot mandati. Kryeytari i komisionit të Ligjeve Ulsi Manja u shpreh se ...
Kryeprokurori i ri, mblidhen “Ligjet”, Manja: Kuvendi të përmbushë detyrimin kushtetues
Top Channel - 07-Dec-2017 11:57
Komisioni i Ligjeve ka nisur diskutimet për Prokurorin e ri të Përgjithshëm, procedura që janë quajtur antikushtetuese nga opozita.
Përfundon mandati i Kryeprokurorit, mblidhet Komisioni i Ligjeve
Syri - 07-Dec-2017 11:54
Komisioni i Ligjeve të Kuvendit është mbledhur lidhur me përfundimin sot të mandatit 5-vjeçar të Prokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llallës dhe zgjedhjen e Prokurorit të ri. Ulsi Manja, kryetari i komisionit tha se ...
PD letër Ruçit: Procedura për zgjedhjen e prokurorit të përgjithshëm është antikushtetuese
RTSH - 07-Dec-2017 11:52
Partia Demokratike i dërgoi të enjten një letër Kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi ku radhiten arsyet se pse procedura e nisur nga Kuvendi për zgjedhjen e prokurorit të përgjithshëm është antikushtetuese. Sipas ...
Lulzim Basha i kthen përgjigjie Ramës, për zgjedhjen e kryeprokurorit
GazetaTema - 07-Dec-2017 11:52
Partia Demokartike ka reaguar pas kërkesës së kryeministrit Rama, për t’u ulur në një tryezë dhe për të diskutuar për zgjedhjen e kryeprokurorit të përkohshëm. PD thotë se opozita është e gatshme të presë deri në ...
Rama ftoi Bashën për të zgjedhur Kryeprokurorin, PD: Procedura e nisur nga Kuvendi, antikushtetuese
Telegraf - 07-Dec-2017 11:49
Një ditë pasi Kryeministri Edi Rama i shtriu dorën e bashkëpunimit...
Kryeprokurori i ri, PD letër Ruçit: Procedura e nisur është antikushtetuese
Koha Jone - 07-Dec-2017 11:46
Partia Demokratike ka dalë me një qëndrim për procedurat e nisura për zëvendësimin e Prokurorit të Përgjithshëm. Me anë të një letre dërguar kryetarit të Kuvendit, PD jep faktet që sipas saj procedura është ...
PD: Proceduar për zëvendësimin e kryeprokurorit janë antikushtetuese
Gazeta Shqip - 07-Dec-2017 11:45
Partia Demokratike sot në një komunikatë për shtyp ka dal me qëndrim për procedurat e nisura për zëvendësimin e Prokurorit të Përgjithshëm. Në letrën nisur krye parlamentarit, Gramoz Ruçi, shkruhet se procedurat e ...
Zgjedhja e kryeprokurorit/ Rama e ftoi Bashën për pakt të ri, por ja çfarë bën PD!
Dritare.net - 07-Dec-2017 11:41
Kryeministtri Edi Rama, nëpërmjet një postimi në Facebook, i bëri ftesë opozitës që të ulen dhe të diskutojnë për zgjedhjen e Prokurorit të Përgjithshëm. “Natyrisht opozitës nuk i kërkon kush që të heshtë, aq më pak ...
Rama ftoi Bashën për pakt të ri për kryeprokurorin, zbulohet përgjigja e PD-së
Gazeta Dita - 07-Dec-2017 11:41
Partia Demokratike i përgjigjet zyrtarisht ftesës së kryeministrit Rama, bërë vetëm një ditë më parë për një pakt të ri për zgjedhjen e kryeprokurorit. Partia Demokratike i eshte drejtuar sot me një letër Kryetarit të ...
Kryeprokurori, Basha: Llalla në detyrë derisa ta shkarkojë KLP
Shqiptarja - 07-Dec-2017 11:30
Pas ftesës së kryeministrit Rama për konsensus për zgjedhjen e Kryeprokurorit të ri të Shqipërisë, Lulzim Basha i dërgoi një letër Kryetarit të Kuvendit ku radhit arsyet se pse procedura e nisur nga Kuvendi për ...
Prokurori i ri/ PD letër Ruçit: Procedura e nisur është antikushtetuese. Ja dy faktet
Standard - 07-Dec-2017 11:30
Partia Demokratike ka dalë me një qëndrim për procedurat e nisura për zëvendësimin e Prokurorit të Përgjithshëm. Me anë të një letre dërguar kryetarit të Kuvendit, PD jep faktet që sipas saj procedura është ...
PD letër Ruçit: Antikushtetuese procesi për Prokurorin e ri të Përgjithshëm
Top Channel - 07-Dec-2017 11:26
Partia Demokratike nëpërmjet një letre dërguar kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi radhit arsyet pse është antikushtetues procedura e nisur nga Kuvendi për Prokurorin e Përgjithshëm.
Basha i përgjigjet Ramës për zgjedhjen e Kryeprokurorit: Nuk mund të shkarkohet!
Illyriapress - 07-Dec-2017 11:23
Partia Demokratike i dërgoi sot një letër Kryetarit të Kuvendit ku radhit arsyet se pse procedura e nisur nga Kuvendi është antikushtetuese Fakti i parë –Kushtetuta e thotë qartë: Mbarimi i mandatit të Prokurorit të ...
Rama ftoi Bashën për të zgjedhur Kryeprokurorin, PD: Procedura e nisur nga Kuvendi, antikushtetuese
BalkanWeb - 07-Dec-2017 11:21
Partia Demokratike i ka dërguar sot një letër Kryetarit të Kuvendit ku radhit arsyet se pse procedura e nisur nga Kuvendi është antikushtetuese. Fakti i parë– Kushtetuta e thotë qartë: Mbarimi i mandatit të Prokurorit ...
Prokurori i ri, PD letër Ruçit: Procedura e nisur është antikushtetuese. Ja dy faktet
Syri - 07-Dec-2017 11:20
Partia Demokratike ka dalë me një qëndrim për procedurat e nisura për zëvendësimin e Prokurorit të Përgjithshëm. Me anë të një letre dërguar kryetarit të Kuvendit, PD jep faktet që sipas saj procedura është ...
Lulzim Basha i përgjigjet Ramës për Kryeprokurorin e ri
Shqiptarja - 07-Dec-2017 11:18
Partia Demokratike i dërgoi sot një letër Kryetarit të Kuvendit ku radhit arsyet se pse procedura e nisur nga Kuvendi është antikushtetuese. Fakti i parë –Kushtetuta e thotë qartë: Mbarimi i mandatit të Prokurorit të ...
PD i shkruan Ruçit: Procedura e Kuvendit për pasuesin e Llallës është antikushtetuese
Java News - 07-Dec-2017 11:15
Partia Demokratike i dërgoi sot një letër Kryetarit të Kuvendit ku radhit arsyet se pse, sipas saj, procedura e nisur nga Kuvendi është antikushtetuese. Fakti i parë –Kushtetuta e thotë qartë: Mbarimi i mandatit të ...
Fushata e Ngjelës kundër të gjithëve, Lesi: Bëjeni kryeprokuror
Mapo - 07-Dec-2017 10:36
Shumëkujt i ka rënë në sy ‘kryqëzata’ e avokat Spartak Ngjelës. Nëse fillimisht në shënjestrën e tij ishte Sali Berisha dhe Ilir Meta, tani janë të gjithë, përfshi edhe kryeministrin aktual, Edi Rama. Statuset e tij në ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore