Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 05:38
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Zjarr i madh në Bajram Curri digjet kati i tretë i pallatit/ FOTO
Shqiptarja - 07-Dec-2017 11:30
Një pallat është përfshirë nga flakët në qytetin e Bajram Currit. Flakët kanë pushtuar të gjithë ndërtesën, ndërsa fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar, por vetëm dëme materiale. Banorët kanë dalë me shpejtësi nga ...
Zjarr i madh në Bajram Curr digjet kati i tretë i pallatit/ FOTO
Shqiptarja - 07-Dec-2017 11:09
Një pallat është përfshirë nga flakët në qytetin e Bajram Currit. Flakët kanë pushtuar të gjithë ndërtesën, ndërsa fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar, por vetëm dëme materiale. Banorët kanë dalë me shpejtësi nga ...
Ahmetaj dhe Sejko: S’ka më kompani me dy bilance. Ja masat që…
Koha Jone - 07-Dec-2017 11:07
Në kuadër të luftës kundër informalitetit, Ministri i Ekonomisë dhe Financave në një konferencë të përbashkët me Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, theksuan se lufta kundër informaliteti do të vazhdoj dhe ...
VIDEO/ Kryeprokurori Llalla në ditën e fundit në detyrë
Shqiptarja - 07-Dec-2017 11:04
E ndërsa politika është në tension mes palëve për emrin e kryeprokurorit të ri dhe procedurën e përzgjedhjes, duket se kjo situatë s’ka shqetësuar aspak Kryeprokurorin në detyrë. Adriatik Llalla edhe në ditën e fundit ...
Anti-informaliti, Ahmetaj dhe Sejko paralajmërojnë bizneset me 2 bilance
Shqiptarja - 07-Dec-2017 11:04
Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj dhe Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko në një deklaratë të përbashkët për mediat u kanë bërë thirrje kompanive të mëdha që të deklarojnë vetëm një bilanc. ...
Ahmetaj dhe Sejko paralajmërim për bizneset me dy bilance, ja masa që merret
Gazeta Dita - 07-Dec-2017 10:46
Në kuadër të luftës kundër informaliteit Ministri i Ekonomisë dhe Financave ka dalë në një konferencë për shtyp së bashku me Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko. Ata theksuan se lufta kundër informaliteti do ...
Ahmetaj dhe Sejko apel bizneseve të mëdha: Stop bilanceve fiktive
Shqiptarja - 07-Dec-2017 10:41
Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj dhe Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko në një deklaratë të përbashkët për mediat u kanë bërë thirrje kompanive të mëdha që të deklarojnë vetëm një bilanc. ...
VIDEO /Kryeprokurori Llalla në ditët e fundit në detyrë
Shqiptarja - 07-Dec-2017 10:35
E ndërsa politika është në tension mes palëve për emrin e kryeprokurorit të ri dhe procedurën e përzgjedhjes, duket se kjo situatë s’ka shqetësuar aspak Kryeprokurorin në detyrë. Adriatik Llalla edhe në ditën e fundit ...
Bilancet fiktive, biznesi i madh merr paralajmërimin e radhës
Java News - 07-Dec-2017 10:34
Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj dhe Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko në një deklaratë të përbashkët për mediat u kanë bërë thirrje kompanive të mëdha që të deklarojnë vetëm një bilanc. ...
Ahmetaj: Luftë kundër informalitetit dhe reduktim i kredive problematike
Gazeta Shqip - 07-Dec-2017 10:22
Në një konferencë për shtyp sot Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj tha se qeveria ka për synim që mos të kemi kompani të mëdha me dy bilance dhe të zgjidhet problemi me kreditë problematike. “Së pari ulja ...
Ahmetaj: Jo më kompani me dy bilance. Normë e re në marrëdhënien me bankat
BalkanWeb - 07-Dec-2017 10:22
TIRANË- Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj ka dalë sot para mediave për të folur më konkretisht për angazhimin e qeverisë për të njohur vetëm një bilanc të kompanive të mëdha. Ai tha se ky angazhim do të ...
Ahmetaj dhe Sejko apel bizneseve të mëdha: Stop bilanceve fiktive
Shqiptarja - 07-Dec-2017 10:20
Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj dhe Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko në një deklaratë të përbashkët për mediat u kanë bërë thirrje kompanive të mëdha që të deklarojnë vetëm një bilanc. ...
Vlorë, plagoset rëndë me thikë një shtetas, arrestohet 25- vjeçari
Shqiptarja - 07-Dec-2017 10:16
Një person ka mbetur i plagosur rëndë ditën e sotme në qytetin e Vlorës, pas një konflikti në afërsi të një lokali. I plagosur rëndë ka mbetur shtetasi I.I. Fillimisht mes 25- vjeçarit Antonio Veizaj dhe personit të ...
Grushte inspektorit se i zbuloi ndërtimin pa leje,arrestohet
Shqiptarja - 07-Dec-2017 10:16
Një 55-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë së Lushnjes, pasi ka goditur me grushte një inspektor të mbrojtjes dhe menaxhimit të tokës. Mësohet se është arrestuar shtetasi Guxim Çela, banues në fshatin Kurti, Lushnje, i ...
Vizitë historike,një President turk shkel në Greqi pas 62 vitesh
Shqiptarja - 07-Dec-2017 09:57
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyp Erdogan, ka mbërritur në kryeqytetin e Greqisë, Athinë, ku po zhvillon një vizitë zyrtare dy ditore. Kjo është vizita e parë zyrtare e një Presidenti turk në Greqi pas 62 vitesh. Kreu i ...
Vizitë historike,një President turk shkel në Greqi pas 62 vitesh
Shqiptarja - 07-Dec-2017 09:52
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyp Erdogan, ka mbërritur në kryeqytetin e Greqisë, Athinë, ku po zhvillon një vizitë zyrtare. Kjo është vizita e parë zyrtare e një Presidenti turk në Greqi pas 62 vitesh. Kreu i Shtetit ...
Deri më 31 dhjetor 2017, një mijë ish të përndjekurmarrin këstin e tetë
Java News - 07-Dec-2017 09:42
Rreth 1 mijë ish-të përndjekur politikë deri më 31 dhjetor 2017 do të marrin këstin e 8-të të dëmshpërblimit. Në Komisionin e Ekonomisë, Ministri i Financave Arben Ahmetaj, u shpreh se janë gjetur fondet për ...
Qeveria jep 3 mijë lekë për çdo pensionist në fund të vitit
Shqiptarja - 07-Dec-2017 09:35
Qeveria ka caktuar edhe këtë vit 3 mijë lekë për secilin nga 610 mijë pensionistët dhe personat me aftësi të kufizuara si shpërblim për festat e fundvitit. Në Aktin e dytë Normativ, me të cilin po ndryshohet sërish ...
1 mijë ish të përndjekur, ja kur do marrin këstin e tetë
Shqiptarja - 07-Dec-2017 09:29
Rreth 1 mijë ish-të përndjekur politikë deri më 31 dhjetor 2017 do të marrin këstin e 8-të të dëmshpërblimit. Në Komisionin e Ekonomisë, Ministri i Financave Arben Ahmetaj, u shpreh se janë gjetur fondet për ...
U akuzua për trafik droge e pastrim parash, në gjyq i forti i Shkodrës
Shqiptarja - 07-Dec-2017 08:16
Prokuroria e Krimeve të Rënda ka vendosur të dërgojë në gjykatë Kacjolin Zefin,i cili njihet në Shkodër si person me precedent të theksuar kriminalë. Së bashku me Kacjolin Zefin i pandehur është marrë dhe Ferid Halili. ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore