Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 05:38
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Buxheti i 2018-së pritet të votohet të dielën Gazeta Ekonomia - 07-Dec-2017 11:54
Buxheti i Kosovës vendoset të votohet të dielën
InFokusi - 07-Dec-2017 11:50
Seanca e sotme filloi me propozimin që të dielën, të mbahet vazhdimi i seancës, ku do të votohej projektligji për buxhetin e Kosovës të vitit 2017. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli fillimisht kërkoi ...
Buxheti i Kosovës për vitin 2018 votohet të dielën
TetovaSot - 07-Dec-2017 11:45
Publikuar: 11:44, 7 Dhjetor, 2017 Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mbajnë një seancë plenare edhe të dielën. Kjo seancë do të mbahet për të votuar edhe një herë buxheti për vitin 2018. Edhe pse për këtë nuk pati ...
Mungon Ramush Haradinaj, Kadri Veseli: Më mori leje të rrijë pak në byfe
Zhurnal - 07-Dec-2017 11:38
Kryeparlamentari Kadri Veseli ka arsyetuar mungesën e mëhershme të kryeministrit Ramush Haradinaj në Kuvend, duke thënë se i ka marrë leje të qëndrojë dy minuta në byfe“Kryeministri është në byfe, paralajmëroi ma herët, ...
Buxheti i Kosovës vendoset të votohet të dielën
Zhurnal - 07-Dec-2017 11:38
Seanca e sotme filloi me propozimin që të dielën, të mbahet vazhdimi i seancës, ku do të votohej projektligji për buxhetin e Kosovës të vitit 2017. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli fillimisht kërkoi ...
Seanca për buxhetin shtyhet për të dielën
Politiko - 07-Dec-2017 11:24
Kështu seanca do ta vazhdojë të dielën e kësaj, jave njofton Klan Kosova. “Sot buxheti nuk del në votim sepse situata është po aq sa e djeshmja”, ka thënë Veseli. “Seanca vazhdon të dielën nga ora 15:00”, ka shtuar ai.
Seanca për projektbuxhetin, të dielën në orën 15:00
Zeri - 07-Dec-2017 11:24
Vazhdimi i seancës për projektbuxhetin e vitit 2018 do të mbahet të dielën në orën 15:00. Kështu ka bërë të ditur Kryetari i kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i cili ka propozuar që këtë ditë të mbahet seanca, po qe se ...
Konjufca pohon se buxheti nuk do të kalohet as të dielën
Zeri - 07-Dec-2017 11:24
Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca thotë se qeveria do t'i ketë më pak se 59-60 vota, për kalimin e projektligjit për buxhet. "Nuk e di se si kjo qeveri ka me kalu buxhetin në ditë ...
Seanca për votimin e buxhetit, të dielën në orën 15:00
GazetaFjala - 07-Dec-2017 11:23
Pas diskutimeve për buxhetin 2018, kryeparlamentari Kadri Veseli, ka vendosur që seanca e radhës për buxhetin të mbahet të dielën. “Sot nuk del në votim, vazhdimi i seancës do të jetë të dielën, e cila fillon në orën ...
Seanca për votimin e buxhetit, të dielën në orën 15:00
Gazeta Monitor - 07-Dec-2017 11:21
Pas diskutimeve për buxhetin 2018, kryeparlamentari Kadri Veseli, ka vendosur që seanca e radhës për buxhetin të mbahet të dielën. “Sot nuk del në votim, vazhdimi i seancës do të jetë të dielën, e cila fillon në orën ...
Të dielën seanca për votim të buxhetit të vitit 2018
Arbresh - 07-Dec-2017 11:17
Kuvendi i Kosovës ka caktuar të dielën, mbajtjen e seancës për votimin e Projektbuxhetit të Republikës së Kosovës për vitin 2018, i cili dështoi të miratohet një ditë më parë, shkruan . Shefi i Grupit Parlamentar, Glauk ...
Konjufca: Ju s’po mund ta kaloni buxhetin në ditë pune, e le ma ditë pushimi
TetovaSot - 07-Dec-2017 11:15
Publikuar: 11:13, 7 Dhjetor, 2017 Para se të fillojë seanca e re e Kuvendit të Kosovës, ka vazhduar seanca në lidhje me Projektbuxhetin për vitin 2018. Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka kërkuar që të dielën të mbahet ...
Seanca për buxhetin mbahet të dielën
Klan Kosova - 07-Dec-2017 11:15
Projektligji për buxhetin e vitit 2018 nuk është hedhur në votim as në ditën e tretë. Kështu seanca do ta vazhdojë të dielën e kësaj jave, njofton Klan Kosova. “Sot buxheti nuk del në votim sepse situata është po aq sa ...
Buxheti i Kosovës votohet të dielën
Koha.net - 07-Dec-2017 11:14
Seanca e sotme filloi me propozimin që të dielën, të mbahet vazhdimi i seancës dhe të votohej projektligji për buxhetin e Kosovës të vitit 2017. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli fillimisht kërkoi opinionin e ...
Islam Pacolli: Jemi të gatshëm të votojmë buxhetin edhe të dielën
Arbresh - 07-Dec-2017 11:11
Deputeti i AKR-së, Islam Pacolli ka thënë se AKR e përkrah buxhetin e vitit 2018 dhe se do ta votoj atë kurdoherë. “Ne kemi diskutuar dy ditë për buxhetin dhe ka pasur jashtëzakonisht shumë debat dhe janë dhënë ...
Buxheti i Kosovës vendoset të votohet të dielën
Kosova Press - 07-Dec-2017 11:11
Seanca e sotme filloi me propozimin që të dielën, të mbahet vazhdimi i seancës, ku do të votohej projektligji për buxhetin e Kosovës të vitit 2017.
Ndiqeni live seancën e Kuvendit (VIDEO)
Klan Kosova - 07-Dec-2017 11:07
Po mbahet seanca plenare ku pritet të diskutohet për prograimin e Qeverisë së Kosovës 2017-2021. Momentalisht, deputetët po diskutojnë për mbajtjen e një seance të re për projektbuxhetin e Kosovës për vitin 2018, ...
Po vazhdon seanca për buxhetin, opozita sërish kundër buxhetit!
Gazeta Monitor - 07-Dec-2017 11:07
Është duke vazhduar zhvillimi i seancës së Kuvendit të Kosovës, në të cilën po diskutohet për projektbuxhetin e vitit 2018. Ndërkohë shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka thënë se nuk duhet pritur nga ...
Reçica: Jemi të gatshëm edhe të dielen të mbajmë seancë
Arbresh - 07-Dec-2017 11:03
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovë, Elmi Reçica në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, ka thënë se grupi i PDK-së, është i gatshëm që tash ta votoj buxhetin e vitit 2018, shkruan . Ai ka thënë se ka pas raste ...
Konjufca thotë se buxheti nuk po kalon në ditë pune e lëre më në ditë vikendi
Klan Kosova - 07-Dec-2017 11:01
Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca ka reaguar ndaj propozimit që seanca ku do të votohet për Projektligjin për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2018 të mbahet të dielën. “Të dielën ...
Koalicioni s’ka vota as për projektbuxhetin 2018
Politiko - 07-Dec-2017 09:20
Partitë në pushtet dështuan ta votojnë këtë projektbuxhet, meqë pro tij votuan vetëm 58 deputetë, shkruan sot Gazeta “Zëri”. Ndërkohë, partitë opozitare nuk morën fare pjesë në votim, meqë ishin kundër mënyrës së ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore