Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 05:23
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Rama merr 10-të dimërore nga Bashkimi Europian
Koha Jone - 06-Dec-2017 23:21
-Lulzim Basha kritikon qeverinë nga Brukseli pas takimit me Presidentin e PPE-së Joseph Daul. -Presidenti i KE-së, Juncker: “Jemi shumë të lumtur me këtë që po ndodh në Shqipëri. Nëse bëhet progres i mëtejshëm gjatë 6 ...
Zaev pret që Maqedonia të pranojë rekomandim për fillim të negociatave me BE-në, Juncker pret rezultate nga reformat e implementuara
AlMaKos - 06-Dec-2017 21:48
Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev sot në Bruksel realizoi takim me kryetarin e Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker. Në takim kryeministri i ka shprehur pritjet që Maqedonia të bëhet pjesë e Strategjisë për ...
Juncker: Progresi i Maqedonisë gjatë muajve të kaluar është i jashtëzakonshëm
AlMaKos - 06-Dec-2017 19:04
Jam i kënaqur nga puna e tij dhe ky është fillimi i një shoqërie të shkëlqyer, tha kryetari i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker pas takimit të sotëm me kryeministrin Zoran Zaev në Bruksel. Ai theksoi dëshirën e ...
Junker: I kënaqur nga Zaev, ky është fillimi i një miqësie të mrekullueshme
Zhurnal - 06-Dec-2017 18:58
Ai ka thënë se po e frymëzon Maqedoninë që të vazhdojë rrugën të cilën e ka nisur sepse puna që kanë bërë në periudhën e kaluar është e papërshkrueshme.
Kërkohet krijimi i një Fondi Monetar Evropian
Zhurnal - 06-Dec-2017 16:27
Bashkimi Evropian është nën krizën më të ultë pas thirrjes për një bashkim më të ngushtë në aspektin e financave, raporton “The Express.uk”, përcjell “Bota sot”. Komisioni Europian do të takohet sot, ku vizioni i ...
Zaev nga Brukseli do të udhëton për në Sofje
Zhurnal - 06-Dec-2017 15:59
Kryeministri i Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev menjëherë pas përfundimit të vizitës së tij në Bruksel, do të
PD: Negociatat, nga vullneti i qeverisë
VizionPlus - 06-Dec-2017 15:40
Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker deklaroi një ditë më pare se do të rekomandojë hapjen e negociatave nëse Shqipëria bën progres deri në qershor. Por ky qëndrim i Brukselit për PD nuk sjell risi. ...
Kronologjia e takimeve/ Si duhet lexuar mesazhi i Brukselit për Shqipërinë dhe shqiptarët
GazetaTema - 06-Dec-2017 13:50
Nga Flogert Muça Kryeministri Rama ka mbyllur dje një vizitë dy ditore në Bruksel në kuadër të rrugës së Shqipërisë drejt BE-së, ku ka paur një axhendë të ngjeshur takimesh. Vizita e kryeministrit Rama ishte e plotë dhe ...
Integrimi, Juncker: Mund t’i rekomandoj KE-së hapjen e negociatave
24 Ore - 06-Dec-2017 13:15
Presidenti i Këshillit të Europës, Jean-Claude Juncker gjatë konferencës së përbashkët me kryeministrin Edi Rama, ka deklaruar dje se ndodhet në një pikë ku mund t’i rekomandojë KE-së hapjen e negociatave me Shqipërinë. ...
Si duhet lexuar mesazhi i Brukselit për Shqipërinë dhe shqiptarët
Dritare.net - 06-Dec-2017 12:24
Kryeministri Rama ka mbyllur dje një vizitë dy ditore në Bruksel në kuadër të rrugës së Shqipërisë drejt BE-së, ku ka paur një axhendë të ngjeshur takimesh. Vizita e kryeministrit Rama ishte e plotë dhe e nivelit të ...
Kronologjia / Si duhet lexuar mesazhi i Brukselit për shqiptarët
Java News - 06-Dec-2017 12:04
Kryeministri Rama ka mbyllur dje një vizitë dy ditore në Bruksel në kuadër të rrugës së Shqipërisë drejt BE-së, ku ka paur një axhendë të ngjeshur takimesh. Vizita e kryeministrit Rama ishte e plotë dhe e nivelit të ...
Rama kthehet duarbosh nga Brukseli
Gazeta55 - 06-Dec-2017 10:39
Investimi i madh i Edi Ramës në lobimin pranë Bashkimit Evropian për të mos u konsideruar kanabizimi i Shqipërisë dhe për t’u hapur negociatat si një mënyrë për të mos destabilizuar vendin. Ai u kthye dje duarbosh nga ...
Rekomandimi për hapjen e negociatave, vetëm nëse ka progres në 6 muajt e ardhshëm...
Telegraf - 06-Dec-2017 09:45
Presidenti i Komisionit Evropian Jean Claud Juncker në një...
Juncker-Mogherini: Shqipëria, afër hapjes së negociatave
TV Klan - 06-Dec-2017 00:01
Shqipëria mund të hapë negociatat e anëtarësimit me Bashkimin Europian pranverën e ardhshme. Në vizitën e tij dy ditore në Bruksel kreu i qeverisë shqiptare Edi Rama ka arritur të marrë vlerësimin e krerëve të ...
Mogerini takon Ramën: Mbështesim luftën kundër drogës dhe korrupsionit
Albportali - 05-Dec-2017 23:31
Kryeministri Edi Rama është takuar me shefen për politikë të jashtme të BE-së, Federica Mogherini në Bruksel. Në deklaratën e përbashkët për mediat, ajo tha se Shqipëria ka bërë punë të jashtëzakonshme me reformën në ...
Rama-Basha në Bruksel, lexime të ndryshme për zhvillimet në Shqipëri
Flaka - 05-Dec-2017 22:47
Rama-Basha në Bruksel, në të njëjtën ditë, vetëm 500 metra larg njëri-tjetrit, i lë vend imagjinatës për një Detantë, një vendtakim neutral, për të shoshitur mosmarrëveshjet e përditshme. Por, deklaratat e tyre publike ...
Integrimi, Juncker: Mund t’i rekomandoj KE-së hapjen e negociatave
Flaka - 05-Dec-2017 22:47
Presidenti i Këshillit të Europës, Jean-Claude Juncker gjatë konferencës së përbashkët me kryeministrin Edi Rama, ka deklaruar se ndodhet në një pikë ku mund t’i rekomandojë KE-së hapjen e negociatave me Shqipërinë. ...
Kryeministri Edi Rama: BE do të martohet me ne, por nuk na thotë se kur!
Koha Jone - 05-Dec-2017 22:37
Kryeministri Edi Rama ndodhet në Bruksel ku ka zhvilluar një sërë takimesh me drejtues të institucioneve të Bashkimit Europian. Në qendër të takimeve ka qenë procesi i integrimit të Shqipërisë, bërja e reformave nga ...
“Sa para ka marrë Juncker dhe Mogherini?”
Standard - 05-Dec-2017 20:49
Gazetari Dritan Kaba ka reaguar ashpër pas deklaratës së Presidentit të Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker gjatë takimit me Kryeministrin Rama në Bruksel. “Sa per te qesh keta sorosianet e BE, qenka luftuar ...
Lavdërime dhe premtime nga Brukseli, Rama gradohet “armik” i korrupsionit
Respublica - 05-Dec-2017 20:33
Kryeministri Rama u gradua sot si “armiku” i korrupsionit nga zyrtarët e lartë të BE-së që premtuan hapje të negociatave të anëtarësimit nëse vazhdohet me këto ritme. Si Presidenti i Komisionit Zhan Klod Junker ashtu ...
123
Galeri

Lajmet Kryesore